IATA (ICAO) kód letiště
RIX (EVRA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:04 (+1)
Vzdálenost od Prahy
992 km

O letišti Riga

Rižské letiště je jediným aktivním v Lotyšsku a nachází se 10 km od centra města. Sídlí zde národní lotyšská aerolinka Air Baltic, díky které se Riga stala zajímavým přestupním letištěm pro cesty do Pobaltí, Skandinávie a zemí bývalého SSSR. 

Jediný terminál je přehledný, relativně malý a otevřený nonstop.

Letenky

Běžná cena letenek z Prahy nebo Vídně se pohybuje okolo 4.500 Kč, přímé lety operuje společnost Air Baltic, levnější se však dají sehnat s přestupem v Kyjevě s Ukraine International Airlines. Z Berlína se dá do Rigy doletět výrazně levněji, a to už od 800 Kč s Ryanairem.

Doba přímého letu z Prahy je 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rigy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 322. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 322 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €. Lístky zakoupíte v automatu na zastávce nebo v trafikách Narvessen, které jsou i na letišti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se můžete připojit prostřednictvím wi-fi zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel naleznete v příletové části v sektoru E. Za celý den zaplatíte 4,50 €.

Na letišti si můžete vytisknout palubní vstupenku poblíž kanceláře „Welcome Riga“ zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lístek na bus doporučuji zakoupit v trafice - na letištní zastávce je jen jeden automat a u něj neskutečná fronta. Několik autobusů vám ujede, než se k matu vůbec dostanete.

Odpovědět
před měs

Dobrý den, přestup 35 minut, stačí ? Proto je tam malý ........

před 4 lety

Pokud nebude mít první let zpoždění, tak v pohodě.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Stačíš i s panákem Rigas Balsams.

Odpovědět
před 4 lety

AirBaltic nabízí letenku z Prahy do Soči, kde mezi přistáním letadla z Prahy a odletem letadla do Soči je v Rize jen 35 minut. Dá se přestup vůbec stihnout? Díky.

před 4 lety
Avatar uživatele ancerf
ancerf

"Hello! As Riga Airport is quite small and compact there shouldn't be any problems to catch the next flight within your mentioned time frame. However if there would be a situation where your first flight arrives delayed due to our fault, we would rebook you to the next possible option free of charge."

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu