Riga

O letišti

Rižské letiště je jediným aktivním v Lotyšsku a nachází se 10 km od centra města. Sídlí zde národní lotyšská aerolinka Air Baltic, díky které se Riga stala zajímavým přestupním letištěm pro cesty do Pobaltí, Skandinávie a zemí bývalého SSSR. 

Jediný terminál je přehledný, relativně malý a otevřený nonstop.

Oficiální stránky letiště jsou www.riga-airport.com

IATA Kód
RIX
Aktuální počasí
12.7 °C
Místní čas
14:53 (+1)
Vzdálenost z ČR
992 km

Letenky

Běžná cena letenek z Prahy nebo Vídně se pohybuje okolo 4.500 Kč, přímé lety operuje společnost Air Baltic, levnější se však dají sehnat s přestupem v Kyjevě s Ukraine International Airlines. Z Berlína se dá do Rigy doletět výrazně levněji, a to už od 800 Kč s Ryanairem.

Doba přímého letu z Prahy je 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rigy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Rigy jezdí autobus číslo 22 a minibus číslo 322. Prvně jmenovanou linku operují standardní autobusy a zaveze vás od 5:40 do 23:30 na hlavní nádraží i do historického centra při intervalu 10 až 15 minut. Na lince 322 jezdí jen menší dodávky. Jezdí od 6:00 do 21:30 každých 20 až 30 minut. Celkem cesta do centra zabere zhruba 35 minut.

Alternativou pro cesty do severní části města i centra města je minibusová linka 241, ta však do centra jede víc než 45 minut.

Jízdenky stojí 1,15 € na jednu jízdu, případně přestupní na hodinu za 2,30 € nebo celodenní za 5 €. Lístky zakoupíte v automatu na zastávce nebo v trafikách Narvessen, které jsou i na letišti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se můžete připojit prostřednictvím wi-fi zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel naleznete v příletové části v sektoru E. Za celý den zaplatíte 4,50 €.

Na letišti si můžete vytisknout palubní vstupenku poblíž kanceláře „Welcome Riga“ zdarma.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 04. 2019

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Nix
před 5 měs

Lístek na bus doporučuji zakoupit v trafice - na letištní zastávce je jen jeden automat a u něj neskutečná fronta. Několik autobusů vám ujede, než se k matu vůbec dostanete.

Avatar uživatele
George
před 4 lety

Dobrý den, přestup 35 minut, stačí ? Proto je tam malý ........

Avatar uživatele
Vladko
před 4 lety

Pokud nebude mít první let zpoždění, tak v pohodě.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Stačíš i s panákem Rigas Balsams.

Avatar uživatele
Zdenek
před 4 lety

AirBaltic nabízí letenku z Prahy do Soči, kde mezi přistáním letadla z Prahy a odletem letadla do Soči je v Rize jen 35 minut. Dá se přestup vůbec stihnout? Díky.

Avatar uživatele ancerf
ancerf
před 4 lety

"Hello! As Riga Airport is quite small and compact there shouldn't be any problems to catch the next flight within your mentioned time frame. However if there would be a situation where your first flight arrives delayed due to our fault, we would rebook you to the next possible option free of charge."

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí