Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Do otevření Thajska zbývá pár dní a my vám přinášíme tip na výhodné letenky. Pokud se rozhodnete vycestovat na lehko, využijte aktuální promo akci finských aerolinií Finnair, které nabídnou zpáteční letenky v tarifu Light za 9 003 Kč.

Letenky zahrnují příruční zavazadlo 55x40x23 cm a další menší 40x30x15 cm o společné váze do 8 kg. Pokud jste už zapomněli, jak se balit na cesty, přečtěte si náš historický článek Jak se sbalit z 23 na 7 kg do příručního zavazadla.

Alternativou jsou lety s odbavenými zavazadly díky aeroliniím z Perského zálivu:

Podmínky pro cestu do Thajska od 1.11.

Vstup je umožněn pouze plně naočkovaným cestovatelům a dětem bez očkování za doprovodu rodičů. Dále je zapotřebí:

 • vyplnění formuláře CEO nebo Thailand Pass podle data letu
 • cestovní pojištění s minimálním krytím 50 000 USD (využijte promo kód na cestovní pojištění)
 • rezervace minimálně na 1 noc v hotelu SHA+ (hotely s osvědčením) klasicky přes Booking.com, kdy je v ceně ubytování i povinný PCR test po příletu
 • PCR test provedený 72 hodin před odletem

Po příletu do Thajska setrváte do výsledku testu na hotelu a poté můžete začít volně cestovat a objevovat thajskou přírodu bez turistů.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cestik
cestik

https://www.getrevue.co/profile/...and-848695

I takhle může dopadnout výlet do Thajska.

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jojo. To je holt to riziko, které si jaksi nikdo nepřípouští a pak čumí jak puk.

Přidat odpověď
před 20 dny

Nevíte někdo, jak je to s vnitrostátním cestováním? Např. Bangkok - Phuket - Krabi - je povinné další testování při cestě do jiné provincie?

Dá se tedy pouze letecky? Lodě mezi ostrovy nefungují?

Co znamená, že vnitrostátní lety musejí být provázány s mezistátní letenkou? Musím si vše koupit a zařídit už tady ČR?

-Jedná se o očkované jedince :)

před 29 dny
Avatar uživatele
Paja _1

No když byly sandboxy, tak bylo nutné se testovat při každém opuštění provincie. Nyní ale žádná taková informace není. Podle všeho opravdu platí jen test před příletem a po příletu a pak už se můžete pohybovat po Thajsku bez testu.

Znytek netuším

před 29 dny
Avatar uživatele adela.bur
adela.bur

Teď jsem četla na stránkách velvyslanectví, že na Phuket můžeš leteť jen přímým spojem ze zahraničí bez možnosti přestupu v Bangkoku. Ale z jinýho ostrova na Phuket letět můžu? Nebo jak se tam teda dostanu? Díky

před 21 dny
Avatar uživatele
Paja _1

V případě, že máte dokončené očkování, tak jsou 2 možnosti. Buď právě přílet rovnou na Phuket anebo přílet od Bangkoku, tam v hotelu počkat na výsledek PCR testu a poté můžete letět na Phuket.

před 21 dny
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10966 komentářů
 • Poslat zprávu

Zákaz přeletů je dle mě myšlen při cestě na Phuket formátem Sandbox.

před 21 dny
Avatar uživatele adela.bur
adela.bur

Díky za odpověď:)

Přidat odpověď
před 20 dny
taclik.j
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 30 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-27T16:18:41+02:00)

Teď jsem platil test na letišti v Phuketu. 2400Baht. Ubytování v SHA+ je v pohodě. Nejhorší je namordovat do toho systému všechny dokumenty. To mě dělala známá na Phutetu 3 hodiny. Já bych byl úplně marnej. Mají otvírat Langkawi test drahej, uvidím jak mě zbudou prachy, tak bych tam houpnul na pár dní z Ko Lipe.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Pe K

Z hlediska JV Asie se jedná o relativní průlom a odbourání většiny překážek k cestě. Kdo chce letět někam k moři, tak najde méně restriktivní destinace. Já jsem byl v Thajsku během pandemie několikrát. Při první cestě jsem měl obavy, zda na mě nebudou místní koukat podivně kvůli strachu z korony. Opak byl pravdou. Naopak úplně vymizelo předtím rozšířené okrádání a obecně všichni byli rádí, že vůbec někdo přijel. Je to docela skok, pokud se sníží počet přilétajících v jednom měsíci z několika milionů na řádově tisíce. Na Railay beach za celý den desítky lidí...to už se nikdy neuvidí. Pokud by chtěl někdo zažít Thajsko, jak ho už nikdy nezažije, tak je ideální doba vyrazit. Lepší je rovnou k moři. Tam se restrikce tolik neřeší a třeba na Phi Phi je to teď jako v ráji. Ve městech je to horší (masky, měření teploty, ....). S tím pohybem mezi provinciemi je to složitější hlavně pro místní. Turista s EU covid pasem komplikace nemá. V září nebyl problém cestovat mezi "dark red" provinciemi do méně zasažených a to platil poměrně přísný lockdown.

před měs
Avatar uživatele
lma

prý "odbourání většiny překážek k cestě" - no to opravdu pobavilo ..

osobně bych tam za této echt buzerace nejel ani zadarmo !

před měs

Jj, víme

před měs

Patří k

před měs

Patří k low mind attitude

Taky pozor na to, že se zdaleka neotevírá celé Thajsko, ale jen některé oblasti.

před měs
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-26T15:16:10+02:00)

Tohle je nabídka pro opravdové Thajskofily. Pořád se dá letět za exotikou opačným směrem a restrikce nejsou buď vůbec žádné, nebo jen minimální. Mně už to tak trochu připomíná Bali - kde po pandemii prý mají zájem už jen o bonitní turisty. ..

před měs
Avatar uživatele
Paja _1

Má se otevřít 15 ze 17 provincií. Takže většina Thajska

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak za mě nejde o ty provincie, ale spíš o to, že musíš na test po přiletu a před odletem..To je něco, co vedle financí, hodně znepříjemňuje cestování z pohledu nejistoty. Takže jak psal Padrino, daleko lepší letět někam, kde nemusíš podstupovat testy, především ty po přiletu, které ti mohou zlikvidovat fajn dovolenou..

Avatar uživatele
Milan V

Michal to tady vystihl přesně. Jak si tyhle státy vlastně představujou tu pozitivní motivaci, aby k nim turisti jezdili? Tak buďto turisty Thajsko (a jiní) chce a pustí tam prostě plně zaočkované podle současně platného schématu (jasně, až se svět usnese, že 2 dávky už prostě nestačí, tak holt 3. dávkou) bez těch dodatečných vyfikundací typu 3 testy navíc, bydlení jen ve státem schválených a pečlivě vybraných hotelech, omezení pohybu apod. A ještě se na vás budou místní dívat s opovržením, protože a) polovina se vás bude bát, že jim tam zavlečete Covid, b) druhá polovina vás prostě bude chtít odrbat ještě víc než předtím, protože tam prostě za těchto podmínek jezdí objektů k odrbání míň...Děkuji, raději tu Evropu, nebo líp vybrat exotiku, která tohle nevyžaduje..

před měs

Ahoj Milane. Plně souhlasím.

Bohužel tady je to už jen takový diskuzní kroužek.

O letenky vůbec teď nejde.

Letenek je ve světě plno a přibývají nové a nové destinace a za těchto restrikcí bych s létáním po světě ještě počkal.

Je pěkné že tady Dejv dává super akce , ale ty opravdu ještě na plné 2 roky přijdou vniveč.

Jak píšeš, že turisty natáhnou a nejen v Thajsku a to by udělali lidi na celém světě. Z něčeho musejí chudáci žít.

Dodrbali nám všem cestování na minimálně 4 roky a histerie lidí nemá konce. Zažil jsem letos na Tenerife jak po mě řvali na ulici že nemám roušku.

A tohle nikomu nevadí.

Stojí to všem za ty nervy a papírování? David sice dává akce na stránku, ale bohužel můžeme pouze tiše závidět . Já se nenechám buzerovat!

před měs
Avatar uživatele
Milan V
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 48 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-26T21:14:06+02:00)

Michale, aby nevznikla mýlka, já jsem v tomhle pozitivní pragmatik. Očkování mám a myslím si, že mi pomůže i zdravotně, nejenom k bezbolestnému cestování. Co mě vadí, jsou ty výmysly u každého státu jinak, zejména jak už zmíněno dodatečné PCR testy a karantény, které a) lezou do peněz, b) zvyšují nejistotu, co kdyby náhodou vyšly pozitivní, že.. Jinak akce samozřejmě super, čím houšť tím líp, jenom teď musíme vybírat z rozmyslem... Já to beru tak, že ne vše, co se třpytí, je pro mě. Já jsem vlastně díky koroně objevil ostrovní Řecko, dvě cesty během léta 2020, dvě cesty během léta 2021. Líbilo se mi, že Řekové na férovku řekli - chceme po vás to a to a pak ty podmínky drželi celou sezónu stejné. A pragmaticko-mentální přístup k opatřením samozřejmě ne tak hysterický, jako třeba předvádělo Španělsko. Takže jsem si prostě jen díky situaci v cestovní mapě předsunul dopředu nějaké ty destinace, o kterých jsem si myslel, že je objevím jako aktivní důchodce a pro mě a Řecko to byla win-win situace. Exotiku nezavrhuju, jen se budu rozmýšlet kam ano a kam ne. Na druhou stranu, Keňa v únoru 2021 byla super a jsem rád, že jsem šel do rizika. Ano sháněl jsem tam za bizarních okolností test před návratem (a byl to drahý test v expat nemocnici, takže ne ty pseudo typu Zanzibar), ale stálo to za to. Ale to je těžkej off-topic k Thajsku, takže za mě říkám, Thajsko teď ne..

před měs

Mě stačilo testování na Tenerife. V La Laguně na klinice v odpoledním čase. Antigen 40 euro. Tak se vydělává. Na letišti se netestovalo. A v info centru v Puertu vůbec nepomohli. Bavil jsem se v Puertu Čecha co tam žije 2 roky. A shodli jsme se na tom, že mentalita Španělů je zajímavá. Všichni se smáli když někdo na začátku pandemie nosil roušku. A teď si chodí po ulici policisté s nosem nohoru a ostrované jsou posraní. Takže přežitek z dob Franka. Za to na Fuerteventuře/září, říjen /zase úplně v pohodě. A Sicílie davy lidí v ulicích, davy lidí na pláži. Zadní cizinci,ale jen místní. Nos v 35 stupních roušku 😆. Ale Keňa musela být úžasná. Jen mě by asi nezaujala. Táhne mě to do méně objevených Afrických státu a hor.

Avatar uživatele adela.bur
adela.bur

Může mi prosím někdo poradit? Podmínky vstupu do Thajska bez karantény se od listopadu vztahují na 46 zemí. Mezi nimi je ČR, ale Slovensko ne. V podmínkách je uvedeno, že vstupující člověk buď pochází z bezpečné země nebo v ní alespoň 21 dní před odletem pobýval. Jde mi o to, jak se to bude prokazovat. Protože přítel je Slovák, který teď delší dobu pobývá v ČR, jen pas má prostě slovenský. Takže bych nerada, aby mě pustili dál a jeho nechali v karanténě.. Děkuju

před měs

Must have been in the approved countries/territories for 21 days or more.

před měs
Avatar uživatele adela.bur
adela.bur

To vime. Co nevim je, jak se to bude prokazovat

A náhodou budu pozitivní. A budu zavřený v drahém hotely po doby x dnů.

Až bude Thajsko podmíněno pouze očkováním a ničím jiným pak o něm budu zase uvažovat. Ale tyhle šaškárny ať si státy třetích zemí strčí někam. Nikdo neví nic přesně. Teď je to tak a za půl roku to může být jinak.

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10966 komentářů
 • Poslat zprávu

Od toho slouží právě cestovní pojištění. Jinak oser by to byl, o tom žádná :) Ale když ti vyjde negativní PCR před odletem a budeš se chovat obezřetně a minimalizuješ kontakty, je to vždycky OK.

Kravina by byla jít před odletem do klubu nebo do restaurace a riskovat dovolenou.

před měs
padrino11

Nebo na gruppensex.

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10966 komentářů
 • Poslat zprávu

Ani s respirátorem?

před měs
padrino11

Ani s respirátorem a gumou.

Avatar uživatele jp3911
jp3911

Prosím, jak to je s tím PCR testem v hotelu SHA+? Píšete, že test je zahrnut v ceně pokoje. Objevil jsem ale informace jiné. Test si host platí sám a pak musí ještě 5. den absolvovat test nový, který nahrává do nějaké aplikace. Jak to tedy je opravdu?

"Vyžaduje se pobyt v hotelu SHA+ na minimálně 1 noc.

o V hotelu budete muset po příjezdu podstoupit další test RT-PCR, který je zpoplatněn 2 000 THB na osobu."

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10966 komentářů
 • Poslat zprávu

Koukám na to, v ceně hotelu je i antigenní test, který si člověk sám udělá a ukáže to na recepci + vyfotí do mobilní aplikace MorChana App.

Bohužel tohle je vždy šité horkou jehlou a informace o konkrétním testování PCR se musí upřesnit. Zatím to je buďto v testovacím centru nebo na hotelu?!

https://www.tatnews.org/2021/10/...mber-2021/

před měs
Avatar uživatele dzejna
dzejna

Podle toho co jsem vyčetla tak ten test není v ceně pokoje. Musí se platit a pak ještě 6-7 den po příjezdu. Test stojí různě našla jsem tak za 1300 až 2500 kč

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 729 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-26T13:45:03+02:00)

To se ale díváš na staré podmínky. Ty co jsou od 1. listopadu jsou jiné, Tam je jen test po příletu a před odletem. Jestli je ale test v ceně pokoje to nevím. nestudoval jsem to a ani se tam nechystám. Ale pochybuju, že test který stojí běžně víc jak 1 tis Kč , bude v ceně pokoje za normální cenu. Obzvláště když cestují dva. To jaksi nedává ekonomicky smysl. To by musela být ta cena ubytování poněkud vyšší.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Vtipné, niemandos psal ve foru k těmhle letenkám, že je zvědavý, za jak dlouho CL akci zveřejní a trvalo to "pouhé" 4 dny.

Jinak Emirates a Qatar opravdu nejsou perské aerolinky, těmi jsou třeba Mahan Air.

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Pravda je, že jsem chtěl napsat nějakou uštěpačnou poznámku. Čtyři dny není zrovna málo, ale lepší pozdě než vůbec.

před měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10966 komentářů
 • Poslat zprávu

Byl jsem od čtvrtka pryč, ale pointa je jasná. Vím o tom a už jsem podnikl rozhodnutí a vracím se na 100 % na CL.

před měs

Jestli to vidím správně - je tam nutný ještě jeden samoantigen 5. den, který se nahraje do aplikace - fair enough.

Cena PCR testu je v Thajsku 2000-2800 bahtů a troufám si tvrdit, že není v ceně pokoje. Takže si najít hotel SHA+ (nepřijde mi špatná ani volba nechat si udělat test přímo na letišti) a čekat minimálně tu jednu noc. Jelikož do listopadu platí ty divoké karantény, budou ty hotely na takové situace připravené a nečekám, že člověk na hotelu stráví víc než 1 noc.

Zvažuju moře v první půlce prosince kdy těch informací konkrétních cestovatelů bude víc.

A pozor - pojištění na 50 tisíc USD musí být pojistka včetně covidového rizika.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
To budou fotky!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
A už tam budem?
Ryanair
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
Socha svobody
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
5227 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi