IATA (ICAO) kód letiště
BKK (VTBS)
Aktuální počasí
28.6 °C
Aktuální čas
19:38 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8599 km
Obvyklá cena letenky
13 500 Kč

O letišti Bangkok Suvarnabhumi

Největší thajské letiště bylo otevřeno teprve v roce 2006, nachází se 25 km východně od Bangkogku a svoje základny zde mají společnosti Thai Airways nebo Bangkok Airways.

Suvarnabhumi se řadí k největším letištím světa a kromě brány do Thajska slouží velmi často jako přestupní letiště dál do Asie nebo Austrálie.

Terminál je otevřený 24 hodin.

Letenky

Standardní cena letenek do Bangkoku se celoročně drží na hranici 13.000–16.000 Kč. Do Bangkoku se několikrát do roka objeví akční letenky, kdy ceny spadnou i na úroveň 10.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bangkoku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Přestup v Bangkoku je relativně snadný. Letiště je sice hodně velké, ale má pouze jediný terminál, takže nemusíte řešit mnohdy složité cesty z jednoho terminálu na jiný.

Při mezinárodním přestupu nemusíte opouštět tranzitní zónu, pokud máte lety na jedné letence.

Pokračujete-li dále po Thajsku, musíte nejprve projít imigrační kontrolou. Sledujte ukazatele navigující na odlety do Chiang Mai, Phuket, Krabi atd.

Informace o přestupu z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Mueang najdete níže.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Služby na letišti

Bezplatná wifi je k dispozici po dobu 2 hodin denně napříč wifi spotů @AirportTrueFreeWiFi. Je nutná registrace.

Úschovna zavazadel se nachází v 2. patře příletové haly a ve 4. patře odletové haly za přepážkami „Q“. Za jeden den úschovy zaplatíte 100 THB / 70 Kč.

Na letišti jsou odpočinkové zóny pro transferové cestující, výhodou je určitě klidnější prostředí a pohodlná křesla.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

47 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

v březnu letíme s Emirates (Praha-Dubaj-Bangkok) a pak s Bangkok Airways na Koh Samui. Na přestup máme 1:50 je to prosím v klidu, když teď jsou ještě kontroly kvůli koronaviru? Mají to dobře značené? A zavazadla si vyzvednu až na Koh Samui, i když poletíme s různými leteckými společnostmi?

před 3 lety

Na jedné letence - ano. Na dvou letenkách - ne. V BKK ještě v pondělí žádné special kontroly nebyly, ale masakr to bývá i bez nich. Nebo taky ne ... Už jsem byl na imigračním dvě hodiny i dvacet minut ...

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

@Míša: Stačí si přečíst všechny komentáře a odpověď se dozvíš několikrát.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, chci se zeptat... mame prestup 9 hodin v Bangkoku, o jak dlouhem pobytu ve meste muzeme uvazovat a co si je k tomu potreba vyridit za papirovani? Dekuji predem za odpoved

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tak jen vystat frontu na imigracnim,nic jineho neni potreba

před 3 lety

Takze vystojim frontu na im urade a muzu volne do mesta? Jak dlouho myslite, ze muzem stravit na prochazce? Jsou potreba viza?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano, jak dlouho budete chtit, Thajsko je bezvizove

před 3 lety

Diky, a jeste kdyz mam ten prestup 9 hodin, tak jak dlouho si myslite, ze budeme mit na prochazeni se po meste, abychom stihli nas dalsi let?

před 3 lety
Avatar uživatele
Marek _26

10 hodin

před 3 lety

10h kdyz mam prestup 9h? To asi ne :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Marek _26

Tak logicky. :-)

Po přistání můžete být venku za hoďku, cesta do centra tak 30-45 minut. To je 2 a půl hodiny s cestou zpět.

Dvě hodiny na letišti před odletem (opravdu v Bangkoku doporučuji).

A máte přes 4 hodiny na město. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

9h mínus cca.1h na imigračním mínus cesta do města a zpět cca. 2,5h mínus 2 h před odletem = 5,5h. Ale je to velice optimistický odhad. Raději bych počítal 4h. Záleží čím a kam pojedete, jak rychle se zorientujete, jaká bude hustota dopravy...A to ještě nevím, jestli budete čekat na kufry při příletu (píšeš přestup, ale není jasné, jestli na další samostatný let, anebo navazující).

Usuzuji, že jsi ještě v BKK nebyla, nemáš nic nastudováno = nemáš šajn, jak to tam chodí. Buď si to dopředu připravíš, anebo se na to vykašli, protože pak je riziko, že budeš několik hodin bloudit, uvidíš prd a ještě budeš ve stresu.

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

@Marek: Výpočet podobný, výsledek stejný :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Marek _26

Přesně Romane. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

A těch 9 hodin je přes den, přes noc nebo jak? A přestup je na stejném letišti?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Jarda
Jarda

Dobrý den,

chci se zeptat zkušenějších cestovatelů, mám letenku s Qatar z Prahy do Chiang mai přes BKK, vše na 1 letence. Odbavené zavazadlo bude prý cestovat až do Chiang mai. Musím v BKK v tranzitu přes imirační a pak dál na domestic fly nebo mohu jít v tranzitu přímo na domestic fly a imigrační absolvovat až v Chiang mai? Moc děkuji za radu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Miki _3

viz článek nahoře:

"Pokračujete-li dále po Thajsku, musíte nejprve projít imigrační kontrolou. Sledujte ukazatele navigující na odlety do Chiang Mai, Phuket, Krabi atd."

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 832 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-14T20:06:22+01:00)

Tak tak. Je tu cedule jak kráva. Nemůžeš se ztratit. Zrovna tu sedím u Ománcu v salonku, i když mam jen 1:20 hod na přestup z Taipei. Ale nejak nemají ty sladké dobroty, co měli min rok. Tak jsem polil aspon jazyk. Tímto zdravím Caliho :-) Už jen 10 hod do Vídně.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

My o vlku... Sedíme zrovna na Matuškovi a děláme shrnutí akce, tímto tě taky zdravíme a klidný let.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Jaromír Sajdl
Jaromír Sajdl

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má smysl, když bychom přiletěli ve 20:45 do Bangkoku a dále pokračovali na Phuket ve 22:40, jestli je to stihnutelné, když bychom měli samostatné letenky. Díky

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Pokud budete mít odbavené zavazadlo, tak určitě ne, i s příručním by to bylo hodně těsné (let by nesměl mít žádné zpoždění + musela by proběhnout rychle imigrační). Osobně bych do toho rozhodně nešel.

před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Dobeš

osobne bych taky letel v klidu rano.. okolo letiste je spousta malých a pohodlných ubytovaní vhodných k oddechu....2 tydny zpet vyzkouseno

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Jestli to je ze stejného letiště, tak bych do toho šel. My teda lítáme jen s příručáky a posledně (listopad) jsme byli od letadla venku před letištěm asi za 20 minut (10 min cesta k imigračnímu, 10 minut tam, lidí sice hodně, ale je tam asi 20 přepážek a jde to relativně rychle). Za hodinu a půl od přistání jsme byli na DMK... Asi bych do toho šel i s odbaveným zavazadlem, to už nějaké extra velké zdržení navíc není. Pokud tedy opravdu nebude větší zpoždění na příletu a navazující letenka není za 1000+ Kč... pár stovek bych riskl v klidu.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-11T09:48:53+01:00)

Promiň mirjur, ale podle mě neradíš dobře. BKK je vyhlášený tím, že se občas dlouho čeká na zavazadla (mám zato, že to nedávno psal někdo i sem) a kolem 20 hodiny přilétá více dálkových letů, takže na imigračním může být husto (sám jsem zažil imigrační i na 50 minut). Pokud cestují s odbavenými zavazadly, tak bude mít maximálně 1:30 (velmi pravděpodobně spíše méně) na imigrační, vyzvednutí zavazadel a jejich odbavení a následně pak ještě musí projít přes security což se může a nemusí povést. Myslím, že kvůli pár korunám, které bude stát nocleh nemá cenu začínat dovolenou tím, že nestihnu navazující let, tím pádem mi propadne minimálně první noc v ubytku na Phuketu atd... A cena letu může být pár stovek (i když zrovna z BKK lowcosty nelítají), ale pokud to nestihnout, tak kupovat novou letenku už pár stovek nebude...

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Tak třeba nemají odbavená... nevím. S odbaveným jsem napsal "asi bych do toho šel", tam opravdu zkušenost nemám. S příručáky bych se nebál. Můj názor, nikoliv rada. Ale dobře, žes to rozvedl, eremi, a přidal další užitečné info. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Dobeš

tak zrovna ja tam stravil asi 70minut ve fronte... mohlo to byt min ale 3 lidi předtím nez jsme prisli na radu si urednik vytahl nudlovou polevku a zacal svacit :-D tak sme museli do druhé fronty...neriskoval bych to

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Tady v odpovědí na 2. dotaz vlákna psal před rokem miro776, že s odbaveným zavazadlem jsou i 3 h. na hraně: https://www.cestujlevne.com/disk...inut-qatar

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 199 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-11T11:21:55+01:00)

Já jsem onehdá letěl s TR do BKK a asi tři čtvrtě hodiny jsme kroužili kolem letiště, než jsme mohli přistát. Dlouhé čekání na zavazadla na BKK potvrzuji, ne vždycky, ale často.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, přiletíme v 1am v noci. Jak potom se dá dostat do centra? Náš hotel nám nabídnul odvoz za 1400 bathu, což mi přijde opravdu dost! nějaké tipy? děkuji

před 3 lety

Taxi, hlavně si ohlídat aby měli zapnuté taxametry.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jajda

Taxi stávalo běžně 400BTH.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No nejlepší je si vzít taxi předplacené přímo v hale. Nemusis pak nic hlídat a hádat se. Ne ze bych s nim nekdy jel, ale pro začátečníky rozhodne nejlepší volba.Samozrejme vedle Grabu či co v Thajsku premava

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-20T12:17:04+01:00)

Grab taxi, případně uber. Stáhni si appku dopředu a budeš dopředu vědět kolik to bude stát a máš to naprosto bez starostí.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Nám taxikář rozhodně taxametr zapnout odmítl. Co si pamatuju, platili jsme dohromady nějakých 400 až 500 bht, tak nevím, nakolik nás ne/natáhnul :D

Jen at není tazatel překvapený, že to klišé "trvejte na zapnutí taxametru" není vždy zcela jednoduché.

před 3 lety
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Po BKK mi prisel nejlepsi Uber. Zadny dohadovani o taxametru, predem dana cena

Kdyz uz taxi s taxametrem tak je dobry zapnout si Google mapy a navigaci, hlasove pokyny dat thajsky, aby ridic vedel, ze sledujete trasu a nebral Vas zbytecne k cili oklikou

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Pokud apku, tak Grab. Ten funguje určitě, Četl jsem někde, že Uber v některých městech už nefunguje, Nevím jak v Bangkoku, ale například v Chiang Mai už ne.

Na Grab ale musíš mít thajskou simku, tak pokud ji neplánuješ kupovat, zbývá ti taxi v hale (nevím, jak je výhodné, ale máš jistotu, že tě nenatáhnou na více, než zaplatíš), anebo smlouvání, a to jek píše Karel, není někdy jednoduché.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-20T14:34:15+01:00)

Jak jsi přišel na to, že na grab musíš mít thajskou simku? Není to pravda, funguje na jakékoliv simce, mám ji aktuálně nainstalovanou a funkční s českou simkou. I kdyby náhodou simku neplánoval kupovat, tak si grab objednáš přes wifinu na letišti, nicméně určitě je nejlepší si simku na data po příletu koupit.

Edit: Jinak jsem teď tak cvičně koukal na Grab app (která mi kupodivu v pohodě fungovala s českou sim :) kolik by teď stálo vzít auto z BKK k Hiltonu (už je přes řeku, takže do centra to bude něco míň) a bylo to 450 - 550 THB.

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

@ eremi

čel jsem to tady https://www.chiangmaitraveller.c...uber-grab/

Prý posílají ověřovací kód. Ale možná jsem to špatně pochopil a týká se to jenom první registrace, kterou můžeš udělat ještě doma.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Je fakt, že jsem prvotní registraci dělal s thajskou simkou, ale potom normálně funguje s jakoukoliv simkou. Takže jedině snad, že by ten kód nepřišel na jiné než thajské číslo.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím o info. Po dopoledním příletu do Bangkoku pokračujeme do Pattaye . Jak často jezdí autobusy z letiště nebo existuje i jiná ekonomicky přijatelná přeprava? Dekuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den letím z Vídně na ostrov Koh Samui v jedné letence s přestupem 75 minut jaky je postup a jak je to složité.

Děkuji za odpověd

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když nemám mezinárodní přestup na jedné letence, jak dlouho to tak může trvat? Stačili by mě 2 hodiny nebo to je málo? Moc děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Určitě málo. Resp. záleží na to, jestli pojedete se zavazadly, zda budete mít už palubní vstupenku vytištěnou z domova, apod... Každopádně stačit to třeba i může, ale jakákoliv rezerva je nulová.

před 4 lety
Avatar uživatele tereza.lacman
tereza.lacman

Moc děkuji za odpověď. Ačkoli budeme mít jen kabinové zavazadlo a určitě bychom si letenku vytiskli z domova, nechtěli jsme to riskovat a změnili plány..strávíme 2 noci v Bangkoku a pak se přesuneme dále :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No tak pokud to nemáš na jedné letence, tak si zajed do centra a pořádně zapař a druhý den si kup novou letenku a let. 1h15min se teda mně jako dostatečné na přestup nezdá, ale když už to máš koupené :)

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jak se zachovat, když letadlo bude mít zpoždění do Bangkoku a nestihnu přestup na letadlo do Myanmaru.... Mám na přestup 1h15min, což podle této stránky by mi mělo stačit, ale co kdyby náhodou.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu