Průvodce letištěm

Letiště Bangkok Suvarnabhumi

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Bangkok Suvarnabhumi

Největší thajské letiště bylo otevřeno teprve v roce 2006, nachází se 25 km východně od Bangkogku a svoje základny zde mají společnosti Thai Airways nebo Bangkok Airways.

Suvarnabhumi se řadí k největším letištím světa a kromě brány do Thajska slouží velmi často jako přestupní letiště dál do Asie nebo Austrálie.

Terminál je otevřený 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8599 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
20:58 (+5 )
aktuální čas

Letenky

Standardní cena letenek do Bangkoku se celoročně drží na hranici 13.000–16.000 Kč. Do Bangkoku se několikrát do roka objeví akční letenky, kdy ceny spadnou i na úroveň 10.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bangkoku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Přestup v Bangkoku je relativně snadný. Letiště je sice hodně velké, ale má pouze jediný terminál, takže nemusíte řešit mnohdy složité cesty z jednoho terminálu na jiný.

Při mezinárodním přestupu nemusíte opouštět tranzitní zónu, pokud máte lety na jedné letence.

Pokračujete-li dále po Thajsku, musíte nejprve projít imigrační kontrolou. Sledujte ukazatele navigující na odlety do Chiang Mai, Phuket, Krabi atd.

Informace o přestupu z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Mueang najdete níže.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Služby na letišti

Bezplatná wifi je k dispozici po dobu 2 hodin denně napříč wifi spotů @AirportTrueFreeWiFi. Je nutná registrace.

Úschovna zavazadel se nachází v 2. patře příletové haly a ve 4. patře odletové haly za přepážkami „Q“. Za jeden den úschovy zaplatíte 100 THB / 70 Kč.

Na letišti jsou odpočinkové zóny pro transferové cestující, výhodou je určitě klidnější prostředí a pohodlná křesla.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím o info. Po dopoledním příletu do Bangkoku pokračujeme do Pattaye . Jak často jezdí autobusy z letiště nebo existuje i jiná ekonomicky přijatelná přeprava? Dekuji.

před 6 měs
cali
Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den letím z Vídně na ostrov Koh Samui v jedné letence s přestupem 75 minut jaky je postup a jak je to složité.

Děkuji za odpověd

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když nemám mezinárodní přestup na jedné letence, jak dlouho to tak může trvat? Stačili by mě 2 hodiny nebo to je málo? Moc děkuji.

před rokem
Kryštof Hájek

Určitě málo. Resp. záleží na to, jestli pojedete se zavazadly, zda budete mít už palubní vstupenku vytištěnou z domova, apod... Každopádně stačit to třeba i může, ale jakákoliv rezerva je nulová.

před rokem
Avatar uživatele tereza.lacman
tereza.lacman

Moc děkuji za odpověď. Ačkoli budeme mít jen kabinové zavazadlo a určitě bychom si letenku vytiskli z domova, nechtěli jsme to riskovat a změnili plány..strávíme 2 noci v Bangkoku a pak se přesuneme dále :)

Avatar uživatele niemandos
niemandos

No tak pokud to nemáš na jedné letence, tak si zajed do centra a pořádně zapař a druhý den si kup novou letenku a let. 1h15min se teda mně jako dostatečné na přestup nezdá, ale když už to máš koupené :)

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jak se zachovat, když letadlo bude mít zpoždění do Bangkoku a nestihnu přestup na letadlo do Myanmaru.... Mám na přestup 1h15min, což podle této stránky by mi mělo stačit, ale co kdyby náhodou.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu