Letiště Bangkok Suvarnabhumi

Bangkok Suvarnabhumi Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BKK (IATA)
VTBS (ICAO)
Thajsko

Největší thajské letiště bylo otevřeno teprve v roce 2006, nachází se 25 km východně od Bangkogku a svoje základny zde mají společnosti Thai Airways nebo Bangkok Airways.

Suvarnabhumi se řadí k největším letištím světa a kromě brány do Thajska slouží velmi často jako přestupní letiště dál do Asie nebo Austrálie.

Terminál je otevřený 24 hodin.

 


Letenky

Standardní cena letenek do Bangkoku se celoročně drží na hranici 13.000–16.000 Kč. Do Bangkoku se několikrát do roka objeví akční letenky, kdy ceny spadnou i na úroveň 10.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Přestup v Bangkoku je relativně snadný. Letiště je sice hodně velké, ale má pouze jediný terminál, takže nemusíte řešit mnohdy složité cesty z jednoho terminálu na jiný.

Při mezinárodním přestupu nemusíte opouštět tranzitní zónu, pokud máte lety na jedné letence. V takovém případě stačí na přestup i 45 minut.

Pokračujete-li dále po Thajsku, musíte nejprve projít imigrační kontrolou, minimální čas na přestup tak bude činit 75 minut. Sledujte ukazatele navigující na odlety do Chiang Mai, Phuket, Krabi atd.

Informace o přestupu z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Mueang najdete níže.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.


Služby na letišti

Bezplatná wifi je k dispozici po dobu 2 hodin denně napříč wifi spotů @AirportTrueFreeWiFi. Je nutná registrace.

Úschovna zavazadel se nachází v 2. patře příletové haly a ve 4. patře odletové haly za přepážkami „Q“. Za jeden den úschovy zaplatíte 100 THB / 70 Kč.

Na letišti jsou odpočinkové zóny pro transferové cestující, výhodou je určitě klidnější prostředí a pohodlná křesla.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Thajska? Nastav si hlídače