Jak akci využít?

Využijte nové linky a zaváděcích cen z Trapani do Prahy ke krátkému tripu na Sicílii. Vzhledem k tomu, že směr letu z Prahy na Trapani není cenově výhodný, zaimprovizovali jsme a ideální kombinací půldenního přestupu v belgickém Charleroi snížili cenu o polovinu. Za inspiraci děkujeme cestovatelce Míše.

Kombinaci 3 letenek z Prahy do Charleroi, z Charleroi do Trapani a z Trapani zpět do Prahy pořídíte na níže uvedené kombinace termínů za 2.190 Kč, respektive 2.590 Kč.

  • 7.–10. června za 459 Kč + 35 € + 30 €
  • 14.-17. (nebo 20.) června za 459 Kč + 50 € + 30 €

Jedná se vždy o termíny od středy do soboty s tím, že středu strávíte při přestupu v Charleroi – dojeďte letištním autobusem k hlavnímu nádraží a projděte se procházkou k hlavnímu náměstí s radnicí. Cestou se stavte v pekařství na vafli s kávou. Na samotné Trapani a jeho okolí (lanovka na horu Eryx, solné pláně, pobřeží) máte pak 3 celé dny, protože odlet zpět do Prahy je naplánován až v sobotu na 19 hodinu večer.

Ceny ubytování se pohybují mezi 800–1.000 Kč za noc, tedy náklady na pobyt budou okolo 1.500 Kč za osobu a 3 noci.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
CRL Brusel
Belgie
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Brusel CRL
Belgie
TPS Trapani
Itálie
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Trapani TPS
Itálie
PRG Praha
Česká republika
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)

  Ukázka letenek z 16. 05. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 37 %.

Do kdy akce platí?

Cena míst se postupně zvyšuje se zaplňující se kapacitu. Aktuálně většinu 4+ míst v uvedených cenách.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevnější kombinace termínů jsou uvedeny výše.

Jsou během letu přestupy?

Využijte tipů k přestupu na letišti Brusel Jih - Charleroi.

S kým poletím?

Naše rady k odbavení a zavazadlům najdete v článku o Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel – první s max rozměry 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

SDAN - díky zy tip!

Odpovědět
před 3 lety

Myslíte, že se cena sníží i na červenec?

před 3 lety
David Eiselt

Pravděpodobně ne, ceny jdou spíše nahoru kvůli sezóně.

Přidat odpověď
před 3 lety
Míša

Právě jsem se vrátila, moc krásné město a okolí! :)

Odpovědět
před 3 lety
mirjur

Ahoj, poslední 2 roky jsme byli v září na Sicílii a letenky jsem v obou případech kupoval s Ryanairem někdy v půlce srpna, kdy byly nejlevnější (z Blavy), takže bych byl zatím v klidu. :-) I když... vloni to nevyšlo nejlépe napřímo, ale s přestupem v Římě - asi v 7 ráno z Trapani do Říma, celodenní prohlídka, a večer do Blavy. Moc prima.

Odpovědět
před 3 lety
Andrea_Pernik

Myslite, ze Ryanair postupne znizi cenu leteniek na zari? Letenky smerom tam uz mame s Voloteou, ale naspat by sme radsej isli priamo nech nestracame cas s prestupovanim :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Na horu Erix (Erice) doporučuji jet autobusem místo lanovkou, protože jede z centra, k lanovce je to přes celé město a autobus stojí asi polovinu co lanovka, akorát je nutné si to časově naplánovat - autobus jezdí 5x denně, jídní řád: http://www.aziendasicilianatrasporti.it/. Dolů lze jít i pěšky, je to pěkná procházka s krásnými výhledy, pohodovou chůzí asi 2h k dolní stanici lanovky, poté do centra ještě asi hodinu (případně lze využít MHD).

Kdo máte rádi koupání, tak lze doporučit San Vito Lo Capo - nádherná pláž. Z Trapani sem jezdí asi 8x denně autobus stejné společnosti jako na Erice, pro návrat ten samý den je výhodnější koupit zpáteční jízdenku (asi 8€). Poblíž (10km) San Vita je ještě malebná přírodní rezervace Zingaro - ze San Vita se sem lze dopravit minibusem za 10€ (zpáteční - navazuje dopoledne na autobus z Trapani i odpoledne do Trapani)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 83%
To budou fotky!
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 22%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 37%
A už tam budem?
4579 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště. Samostatná jízdenka na autobus stojí 60 Kč a můžete ji koupit u řidiče. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € (při nákupu cca 3-4 měsíce dopředu) a postupně se zvedají až k ceně 14,20 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Trapani Birgi

Trapani: Do města jezdí společnost A.S.T. s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu, kam cesta zabere asi 45 minut při ceně 4,90 €. Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 €.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. Cesta trvá 2 hodiny a jízdenka při koupi online stojí 9 €. Více informací na webu společnosti. Tuto společnost využijete i při cestě do malebného městečka Marsala.

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně, cesta trvá tři hodiny a zaplatíte 11,90 €.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Trapani Birgi