Červnový trip přes Charleroi na Sicílii. Letenky od 2 190 Kč

Jednosměrná
Před 7 měs

Jak akci využít?

Využijte nové linky a zaváděcích cen z Trapani do Prahy ke krátkému tripu na Sicílii. Vzhledem k tomu, že směr letu z Prahy na Trapani není cenově výhodný, zaimprovizovali jsme a ideální kombinací půldenního přestupu v belgickém Charleroi snížili cenu o polovinu. Za inspiraci děkujeme cestovatelce Míše.

Kombinaci 3 letenek z Prahy do Charleroi, z Charleroi do Trapani a z Trapani zpět do Prahy pořídíte na níže uvedené kombinace termínů za 2.190 Kč, respektive 2.590 Kč.

 • 7.–10. června za 459 Kč + 35 € + 30 €
 • 14.-17. (nebo 20.) června za 459 Kč + 50 € + 30 €

Jedná se vždy o termíny od středy do soboty s tím, že středu strávíte při přestupu v Charleroi – dojeďte letištním autobusem k hlavnímu nádraží a projděte se procházkou k hlavnímu náměstí s radnicí. Cestou se stavte v pekařství na vafli s kávou. Na samotné Trapani a jeho okolí (lanovka na horu Eryx, solné pláně, pobřeží) máte pak 3 celé dny, protože odlet zpět do Prahy je naplánován až v sobotu na 19 hodinu večer.

Ceny ubytování se pohybují mezi 800–1.000 Kč za noc, tedy náklady na pobyt budou okolo 1.500 Kč za osobu a 3 noci.

Letenky

Běžná cena: 3 500 Kč
 • Praha - Brusel
 • Jednosměrná letenka
 • Na Červen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 459 Kč 

Vyhledej letenky od 459 Kč

ryanair.com

 • Brusel - Trapani
 • Jednosměrná letenka
 • Na Červen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 35 € 

Vyhledej letenky od 35 €

ryanair.com

 • Trapani - Praha
 • Jednosměrná letenka
 • Na Červen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 30 € 

Vyhledej letenky od 30 €

ryanair.com

Ukázka letenek z 16. 05. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 3 500 Kč. Ušetříš přibližně 37 %.

Platnost

Cena míst se postupně zvyšuje se zaplňující se kapacitu. Aktuálně většinu 4+ míst v uvedených cenách.

Termíny

Nejlevnější kombinace termínů jsou uvedeny výše.

Přestup

Využijte tipů k přestupu na letišti Brusel Jižní Charleroi.

Dopravce

Naše rady k odbavení a zavazadlům najdete v článku o Ryanair.

Zavazadla

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel – první s max rozměry 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

SDAN - díky zy tip!

Avatar uživatele

Myslíte, že se cena sníží i na červenec?

Pravděpodobně ne, ceny jdou spíše nahoru kvůli sezóně.

Právě jsem se vrátila, moc krásné město a okolí! :)

Ahoj, poslední 2 roky jsme byli v září na Sicílii a letenky jsem v obou případech kupoval s Ryanairem někdy v půlce srpna, kdy byly nejlevnější (z Blavy), takže bych byl zatím v klidu. :-) I když... vloni to nevyšlo nejlépe napřímo, ale s přestupem v Římě - asi v 7 ráno z Trapani do Říma, celodenní prohlídka, a večer do Blavy. Moc prima.

Myslite, ze Ryanair postupne znizi cenu leteniek na zari? Letenky smerom tam uz mame s Voloteou, ale naspat by sme radsej isli priamo nech nestracame cas s prestupovanim :)

Avatar uživatele SDAN

Na horu Erix (Erice) doporučuji jet autobusem místo lanovkou, protože jede z centra, k lanovce je to přes celé město a autobus stojí asi polovinu co lanovka, akorát je nutné si to časově naplánovat - autobus jezdí 5x denně, jídní řád: http://www.aziendasicilianatrasporti.it/. Dolů lze jít i pěšky, je to pěkná procházka s krásnými výhledy, pohodovou chůzí asi 2h k dolní stanici lanovky, poté do centra ještě asi hodinu (případně lze využít MHD).

Kdo máte rádi koupání, tak lze doporučit San Vito Lo Capo - nádherná pláž. Z Trapani sem jezdí asi 8x denně autobus stejné společnosti jako na Erice, pro návrat ten samý den je výhodnější koupit zpáteční jízdenku (asi 8€). Poblíž (10km) San Vita je ještě malebná přírodní rezervace Zingaro - ze San Vita se sem lze dopravit minibusem za 10€ (zpáteční - navazuje dopoledne na autobus z Trapani i odpoledne do Trapani)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Tam jsi ještě nebyl!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

To budou fotky!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Belgie Přílet na letiště Brusel Jižní Charleroi

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jižní Charleroi

Zavřít
Ikona pinu
Itálie Přílet na letiště Trapani Birgi

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Trapani Birgi