Letiště Brusel Jižní Charleroi

Brussels South Charleroi Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Charleroi je druhým letištěm obsluhující aglomeraci Bruselu, které slouží převážně pro lety nízkonákladových leteckých společností. Základnu zde mají Ryanair a Wizz Air.

Letiště se nachází 60 km jižně od Bruselu a 10 km severně od Charleroi. Terminál je otevřen nonstop.

 


Letenky

Letenky do Bruselu na letiště Charleroi nabídne z Prahy, Bratislavy, Krakova i Budapešti dopravce Ryanair. Ceny jsou vesměs příznivé, pohybují se okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku. Doba letu trvá 70 minut.

Nejlevnější letenky často nestojí ani 600 Kč za zpáteční cestu. Tyto akce sledujeme a pravidelně o nich informujeme, nastavte si hlídače letenek.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 € za jízdu. V případě, že si v automatu rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € a postupně se zvedají až k ceně 14 € za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com.

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.


Služby na letišti

Wifi připojení je k dispozici zdarma nově od 11/2016.

K dispozici je také malý salónek The Lounge. Vstupné se hradí na informacích ve veřejné části letiště, které stojí 15 € a v ceně je lehké občerstvení, pohodlná křesla a připojení k internetu po dobu 4 hodin.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Belgie? Nastav si hlídače