Průvodce letištěm

Letiště Brusel Jih - Charleroi

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Brusel Jih - Charleroi

Charleroi je druhým letištěm obsluhující aglomeraci Bruselu, které slouží převážně pro lety nízkonákladových leteckých společností. Základnu zde mají Ryanair a Wizz Air.

Letiště se nachází 60 km jižně od Bruselu a 10 km severně od Charleroi. Terminál je otevřen nonstop.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
697 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
13:04
aktuální čas

Letenky

Letenky do Bruselu na letiště Charleroi nabídne z Prahy, Bratislavy, Krakova i Budapešti dopravce Ryanair. Ceny jsou vesměs příznivé, pohybují se okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku. Doba letu trvá 70 minut.

Nejlevnější letenky často nestojí ani 600 Kč za zpáteční cestu. Tyto akce sledujeme a pravidelně o nich informujeme, nastavte si hlídače letenek.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bruselu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € (při nákupu cca 3-4 měsíce dopředu) a postupně se zvedají až k ceně 14,20 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Služby na letišti

Wifi připojení je k dispozici zdarma nově od 11/2016.

K dispozici je také malý salónek The Lounge. Vstupné se hradí na informacích ve veřejné části letiště, které stojí 15 € a v ceně je lehké občerstvení, pohodlná křesla a připojení k internetu po dobu 4 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

27 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

mám prosbu ohledně vlaků... Přiletím na Charleroi a přes Brusel pokračuju do Lováně. Našla jsem si vyhledávačem na belgiantrains spoj z letiště až do Lováně.

1) Z podmínek belgiantrains jsem taky pochopila, že jízdenky jsou časově vázané. Je to tak? Když si nejsem jistá, zda let nebude zpožděn, je asi lepší nekupovat online předem, ale až na místě?

2) Ten vyhledáváč mi našel spoje, ve kterých mám poměrně málo času na přestup v Bruselu. To nádraží neznám, chci být v klidu a nechci si nechat ujet vlak. A tak jsem chtěla jet až tím dalším, nicméně ten vyhledávač mi tuto variantu nikde neumožňuje (nebo ji nevidím). Nabízí jen celkově dřívější "blok" (letiště-Lováň), to bude asi podobný problém i při koupi jízdenky na místě. (Tady mi mi také bodlo, kdyby to nebylo vázané na čas... :))

Díky moc za upřesnění.

Hezký den

Eliss

před 24 hod
Kryštof Hájek

Ahoj, jízdenka je platná na jakýkoliv spoj v daný den (od daného času odjezdu, nelze jet dřív, ale lze jet kdykoliv později), stejně tak když vám ujede návazný vlak při přestupu, můžete jet jakýmkoliv dalším po stejné trase.

Jinak jen pro jistotu upozorním, že na letiště vlak nejezdí a první část cesty (z letiště na nádraží Charleroi) se jede autobusem, který je ale v ceně jízdenky.

před 23 hod

Jé, tak to je super! Díky moc.

Ano, to vím. Prý se ale bus z letiště nezapočítává do tarifu GoPass do 26 let, o tom náhodou něco nevíte? U klasického to tak prý je, u studentského nikoliv.

před 20 hod
Kryštof Hájek

Je to tak, GoPass pro jízdenku z letiště využít nelze. V tom případě by se asi vyplatilo koupit separátně jízdenku ze Charleroi do Lovaně s využitím slevy do 26 let a autobus z letiště na nádraží řešit klasicky formou MHD lístku (jestli správně koukám, toto řešení by vyšlo levněji i pro dospělého - o 0,50 EUR :D )

Přidat odpověď
před 20 hod
Martin V

Nemáte někdo zkušenosti, jak jsou ty busy flibco přesné? Mám naplánováný příjezd z Brugg v 19:00 a letadlo do Prahy odlitá v 19:55, jestli je reálná šance to stihnout. Případně jestli pomůže Fast track. Díky

před měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Ahoj, loni jsem z Brugg s Flibcem přijel na letiště ještě cca 30 minut před plánovaným příjezdem. Stejně tak letos z Lucemburku. Takže mé zkušenosti jsou takové, že mají jízdní řády zřejmě trochu nadsazené, kvůli případným komplikacím :-)

před měs
Martin V

Ahoj.Díky moc za info :-)

Ahoj, přenechám 2 dospělé jízdenky flibico z Bruselu na letiště Charleroi. Na zítra 9.6.

Odpovědět
před 5 měs
p.karlicek

Ahoj mám dotaz,

při vyplňování dotazníku pro jízdenku u Flibco to na mě chce pořád cílovou stanici (je tam Prag Ruzyne) a VAT - Vyplnim a VAT si vymýšlím,přesto mne to nechce pustit k platební bráně.Poraďte co s tím.Jde mi o jednosměrnou jízdenku Brusel-Charleroi.Díky moc

před 8 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, VAT nevyplňujte. Mně to bez vyplnění tohoto políčka normálně pouští dál.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobry den, bohuzel nemohu odjet planovanou cestu. Nemate nekdo zajem o jizdenky Charleroi - Brussel - Charleroi ? Termin 15.2. - 16.2.2019

BUS Flibco

Odpovědět
před 9 měs

Pojedeme 1.3.2019 z letiště do centra Bruselu, už jsem se dívala do ceniku jízdenek asi 100x a stále je cena skoro 30 euro za obousmernou, mají nějake datum, kdy zacina předprodej? Levnější jízdenku busem jsem jeste nezaznamenala, předem děkuji za info, Martina

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 485 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-11T20:40:14+01:00)

A jaké info očekávas?

před 9 měs
Kryštof Hájek

Levnější jízdenka na 1.3. už 100% nebude, předprodej začíná obvykle +- 3 měsíce předem, ale není to vždy stejné. Každopádně nejlevnější jízdenky se často vyprodají během pár desítek minut od zahájení prodeje.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj, omlouvám se za OT, ale již delší dobu mě irituje ten váš název letiště :)) V originále je to Brussels South Charleroi Airport, což by se dalo přeložit jako Brusel Jih - Charleroi a ne Brusel (-) Jižní Charleroi. Postrádá to logiku, když vezmete v potaz, že letiště leží od Charleroi severně :-) Neberte to prosím jako rýpání, jsem velký fanda vašeho webu :-) Martin

před 12 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, rozhodně to není OT a díky za podnět - je to samozřejmě pravda, fakt to nedávalo smysl :)

Přidat odpověď
před 12 měs
Leoš Literák

Flibco a Brussels city shuttle jsou asi synonyma, jiné barvy, ale jinak je to totožné. Píšete, že se lístky kupují online. Ale mají na stránkách "Payment coach driver only by bank card". Jelikož online cena je už maximum 14€ na příští sobotu, tak bych nákup raději nechal až v autobusu kartou. Máte s tím zkušenosti? Díky

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý večer, chtěl bych se Vás zkušených zeptat, jak to je s odjezdy autobusů FLIBCO z Charleroi do Bruselu. Máme přiletět kolem 22:00, jízdenka je koupená na ten den, nikoliv rezervace místa v autobuse. Jak ty nástupy probíhají, je to boj o místo v autobuse, nebo jich jezdí víc najednou či se máme připravit na dlouhé mrznutí venku? Díky za zkušenosti :-)

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tady je důležité, v kolik přesně ten přílet máte :D Hlavní vlna večerních příletů je mezi 22:30 a 23:00 a adekvátně tomu jsou pak busy plné. Pokud přiletíte před desátou, bude to v pohodě. Autobusy do Bruselu jezdí každou půlhodinu XX:00 a XX:30. Nejplnější bývají spoje ve 23:00 a 23:30. Pokud si matně pamatuju, tak když je opravdu plno do posledního místa a na zastávce je ještě hodně lidí, jede i posilový bus, ale ruku do ohně za to nedám, je to už delší dobu.

před 12 měs

Díky za odpověď, uklidnila mě trochu, přílet by měl být ve 21:30, uvidíme jaké bude/nebude zpoždění no :-) Každopádně děkuji

Přidat odpověď
před 12 měs

Ať se dívám na kterýkoliv den, daří se mi najít shuttle bus vždy za 15 EUR, za cenu 5 EUR tam nevidím ani jeden den...

před rokem
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-25T10:58:05+02:00)

Co koukám, je zatím vypsán kalendář prodeje jen do konce října. Každým dnem by se měl spustit prodej na další období - pak teprve budou dostupné jízdenky za 5 € - většinou jen 2-4 na konkrétním spoji. Na říjen už ale každopádně nebudou, to už je moc pozdě.

před rokem

Díky, mě zajímá konkrétně listopad, takže je potřeba ještě čekat :)

Zdravím, máme mezi přistání v Bruselu CRL, mezipristani je uvedeno na 7:30hod, takže reálných možná 4-5 hodin volného času. Dá se za ten čas dojet někam podívat za zajímavostí, "památkou" a poklusem zpět, abychom ten čas nemuseli strávit na letišti. Díky!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele viktor.bohdal
viktor.bohdal

Ahoj,

nejaka zkusenost s flixbus a prejezd mezi CRL a BRU? Nasel jsem, ze by mel jet primy bus za 5EUR.

Diky

Odpovědět
před rokem
Vojtěch Hájek

Ahoj, kolik času mi bude na Charleroi stačit na přestup? Ryanair mi změnil cas odletu z Charleroi do Rigy, takze oproti původních 5 hodinam mam nyní 5 minut. To je předpokládám zcela nereálné, ze?

před rokem
David Eiselt
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 10410 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-20T08:46:11+01:00)

5 minut fakt ne :) 50 dejme tomu...

edit: při takto velké změně je možnost zdarma změnit let nebo vrátit peníze.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu