Průvodce letištěm

Letiště Brusel Jižní Charleroi

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Brusel Jižní Charleroi

Charleroi je druhým letištěm obsluhující aglomeraci Bruselu, které slouží převážně pro lety nízkonákladových leteckých společností. Základnu zde mají Ryanair a Wizz Air.

Letiště se nachází 60 km jižně od Bruselu a 10 km severně od Charleroi. Terminál je otevřen nonstop.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
697 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
07:26
aktuální čas

Letenky

Letenky do Bruselu na letiště Charleroi nabídne z Prahy, Bratislavy, Krakova i Budapešti dopravce Ryanair. Ceny jsou vesměs příznivé, pohybují se okolo 1.500 Kč za zpáteční letenku. Doba letu trvá 70 minut.

Nejlevnější letenky často nestojí ani 600 Kč za zpáteční cestu. Tyto akce sledujeme a pravidelně o nich informujeme, nastavte si hlídače letenek.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bruselu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 € za jízdu. V případě, že si v automatu rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € a postupně se zvedají až k ceně 14 € za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Služby na letišti

Wifi připojení je k dispozici zdarma nově od 11/2016.

K dispozici je také malý salónek The Lounge. Vstupné se hradí na informacích ve veřejné části letiště, které stojí 15 € a v ceně je lehké občerstvení, pohodlná křesla a připojení k internetu po dobu 4 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ať se dívám na kterýkoliv den, daří se mi najít shuttle bus vždy za 15 EUR, za cenu 5 EUR tam nevidím ani jeden den...

před 28 dny
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 2056 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-09-25T10:58:05+02:00)

Co koukám, je zatím vypsán kalendář prodeje jen do konce října. Každým dnem by se měl spustit prodej na další období - pak teprve budou dostupné jízdenky za 5 € - většinou jen 2-4 na konkrétním spoji. Na říjen už ale každopádně nebudou, to už je moc pozdě.

před 28 dny

Díky, mě zajímá konkrétně listopad, takže je potřeba ještě čekat :)

Přidat odpověď
před 28 dny

Zdravím, máme mezi přistání v Bruselu CRL, mezipristani je uvedeno na 7:30hod, takže reálných možná 4-5 hodin volného času. Dá se za ten čas dojet někam podívat za zajímavostí, "památkou" a poklusem zpět, abychom ten čas nemuseli strávit na letišti. Díky!

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele viktor.bohdal
viktor.bohdal

Ahoj,

nejaka zkusenost s flixbus a prejezd mezi CRL a BRU? Nasel jsem, ze by mel jet primy bus za 5EUR.

Diky

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele Vojtěch Hájek
Vojtěch Hájek

Ahoj, kolik času mi bude na Charleroi stačit na přestup? Ryanair mi změnil cas odletu z Charleroi do Rigy, takze oproti původních 5 hodinam mam nyní 5 minut. To je předpokládám zcela nereálné, ze?

před 7 měs
David Eiselt
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 9848 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-20T08:46:11+01:00)

5 minut fakt ne :) 50 dejme tomu...

edit: při takto velké změně je možnost zdarma změnit let nebo vrátit peníze.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu