IATA (ICAO) kód letiště
TPS (LICT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:48
Vzdálenost od Prahy
1363 km

O letišti Trapani Birgi

Třetí největší sicilské letiště se nachází v západním cípu ostrova asi 20 km od Trapani. Valnou většinu provozu obstarává společnost Ryanair. Letiště je malé s jednoduchým a přehledným terminálem.

Terminál letiště je otevřený od 4:30 do 0:30.

Letenky

Do Trapani létá z Prahy přímo Ryanair, běžná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 2.000 Kč, ale je možné očekávat i výrazně nižší cenu. Akce sledujeme za vás, stačí, když si nastavíte hlídače letenek a o dobré ceně se dozvíte jako první.

Doba letu z Prahy do Trapani trvá asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Trapani, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Trapani: Do města jezdí společnost A.S.T. s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu, kam cesta zabere asi 45 minut při ceně 4,90 €. Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 €.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. Cesta trvá 2 hodiny a jízdenka při koupi online stojí 9 €. Více informací na webu společnosti. Tuto společnost využijete i při cestě do malebného městečka Marsala.

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně, cesta trvá tři hodiny a zaplatíte 11,90 €.

Služby na letišti

Wifi můžete využít na 90 minut zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letim na letiště Rapani Birgi -Itálie a potřebuji vědět,zda-lí musím mít vízum....a kolik stojí taxi do Palerma?

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vízum do Itálie? :D že to seš ty, padrino :D , ale každopádně stačí občanka a jinak jezdí přímo bus z letiště až tam do Palerma

před rokem
Avatar uživatele Kajman
Kajman

Jasně, kromě víza samozřejmě ještě výjezdní doložku, devizový příslib a souhlas uličního výboru...

No a taxi do Palerma bych šacoval tak na pětinásobek ceny letenky ze střední Evropy do Palerma přímo.

Ahoj. Potřebujeme z letiště do přístavu. O autobusu vím, ale přemýšlím o taxi. Četla jsem, že cena začíná na 30€, ale kde prosím reálně končí? Aby nás nepřekvapila cena 80€ apod.. Děkuji!

před rokem

My jely s kámoškou před 3 roky do Erice, což není o moc dál a stálo to skoro 70 Euro. PEKLOOOO

Dobrý den, stále se mi nedaří najít spojení z Trapani do Palerma veřejnou dopravou - zkoušela jsem stránky A.S.T. i Salemi, ale nevyznám se v nich ( cestuji poprvé sama, je mi 72 let a bohužel neumím ani italsky ani anglicky ). Potřebuji se dostat 24.8. do Palerma a 24. nebo 25. zpět do Trapani. Zuzana t.: 608 926 600

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 805 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-15T16:30:51+02:00)

Ten samý nebo příští den zpět? A v jakých časech?

Vypadá to, že autobus jezdí každou celou hodinu tam i zpět, cesta trvá 1 hod 10 min, cena je 8 EUR. Viz www.buscenter.it .

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, také přiletím 21.8. v 19h na letiště Trapani Birgi, nocuji v Paceco, kam mám zajištěn transfer od ubytovatele, ale potřebuji se dostat další den do Palerma hromadnou dopravou a také potřebuji informaci, jak k odletu domů dne 28.8.( letiště Birgi odlet 19.25) z města Trapani. Děkuji Zuzana t.: 608 926 600

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Zuzko, četla jste článek výše? Ta sekce Doprava z/na letiště, "Palermo" a "Trapani", je to tam všechno napsané vč. odkazů.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak nejlépe a nejlevněji bych se mohla přepravit z letiště v Trapani - přílet dne 21.8.2018 kolem 20,00 hod.

do hotelu - Al Bastione Imperiale B&B

Piazza Generale Scio 11, Trapani, 91100, Itálie

Děkuji za odpověď.

Lenka Sikorová, tel. 722 589 411

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Lenko, jak je psáno výše. Naskočíte na letištní autobus v 21:00 a dojedete do přístavu na konečnou stanici. Odtud pěšky 1 km, https://goo.gl/maps/vvWRRCSJD5n

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu