IATA (ICAO) kód letiště
TPS (LICT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:06
Vzdálenost od Prahy
1363 km

O letišti Trapani Birgi

Třetí největší sicilské letiště se nachází v západním cípu ostrova asi 20 km od Trapani. Valnou většinu provozu obstarává společnost Ryanair. Letiště je malé s jednoduchým a přehledným terminálem.

Terminál letiště je otevřený od 4:30 do 0:30.

Letenky

Do Trapani létá z Prahy přímo Ryanair, běžná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 2.000 Kč, ale je možné očekávat i výrazně nižší cenu. Akce sledujeme za vás, stačí, když si nastavíte hlídače letenek a o dobré ceně se dozvíte jako první.

Doba letu z Prahy do Trapani trvá asi 140 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Trapani, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Trapani: Do města jezdí společnost A.S.T. s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu, kam cesta zabere asi 45 minut při ceně 4,90 €. Za taxík pak nezaplatíte méně než 30 €.

Palermo: Do 115 km vzdáleného hlavního města Sicílie jezdí několikrát denně autobusová společnost Salemi. Cesta trvá 2 hodiny a jízdenka při koupi online stojí 9 €. Více informací na webu společnosti. Tuto společnost využijete i při cestě do malebného městečka Marsala.

Agrigento: využít můžete přímou linku společnosti Lumia. Autobusy jezdí 4x denně, cesta trvá tři hodiny a zaplatíte 11,90 €.

Služby na letišti

Wifi můžete využít na 90 minut zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letim na letiště Rapani Birgi -Itálie a potřebuji vědět,zda-lí musím mít vízum....a kolik stojí taxi do Palerma?

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vízum do Itálie? :D že to seš ty, padrino :D , ale každopádně stačí občanka a jinak jezdí přímo bus z letiště až tam do Palerma

před měs
Avatar uživatele Kajman
Kajman

Jasně, kromě víza samozřejmě ještě výjezdní doložku, devizový příslib a souhlas uličního výboru...

No a taxi do Palerma bych šacoval tak na pětinásobek ceny letenky ze střední Evropy do Palerma přímo.

Ahoj. Potřebujeme z letiště do přístavu. O autobusu vím, ale přemýšlím o taxi. Četla jsem, že cena začíná na 30€, ale kde prosím reálně končí? Aby nás nepřekvapila cena 80€ apod.. Děkuji!

před 6 měs

My jely s kámoškou před 3 roky do Erice, což není o moc dál a stálo to skoro 70 Euro. PEKLOOOO

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, stále se mi nedaří najít spojení z Trapani do Palerma veřejnou dopravou - zkoušela jsem stránky A.S.T. i Salemi, ale nevyznám se v nich ( cestuji poprvé sama, je mi 72 let a bohužel neumím ani italsky ani anglicky ). Potřebuji se dostat 24.8. do Palerma a 24. nebo 25. zpět do Trapani. Zuzana t.: 608 926 600

před rokem
Avatar uživatele
mirjur
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 554 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-15T16:30:51+02:00)

Ten samý nebo příští den zpět? A v jakých časech?

Vypadá to, že autobus jezdí každou celou hodinu tam i zpět, cesta trvá 1 hod 10 min, cena je 8 EUR. Viz www.buscenter.it .

Dobrý den, také přiletím 21.8. v 19h na letiště Trapani Birgi, nocuji v Paceco, kam mám zajištěn transfer od ubytovatele, ale potřebuji se dostat další den do Palerma hromadnou dopravou a také potřebuji informaci, jak k odletu domů dne 28.8.( letiště Birgi odlet 19.25) z města Trapani. Děkuji Zuzana t.: 608 926 600

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Zuzko, četla jste článek výše? Ta sekce Doprava z/na letiště, "Palermo" a "Trapani", je to tam všechno napsané vč. odkazů.

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak nejlépe a nejlevněji bych se mohla přepravit z letiště v Trapani - přílet dne 21.8.2018 kolem 20,00 hod.

do hotelu - Al Bastione Imperiale B&B

Piazza Generale Scio 11, Trapani, 91100, Itálie

Děkuji za odpověď.

Lenka Sikorová, tel. 722 589 411

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Lenko, jak je psáno výše. Naskočíte na letištní autobus v 21:00 a dojedete do přístavu na konečnou stanici. Odtud pěšky 1 km, https://goo.gl/maps/vvWRRCSJD5n

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu