Skalní město Petra

Jediný termín z Prahy do Jordánska za skalním městem Petra. Letenky od 878 Kč

16 komentářů
2018-10-10T07:55:00+02:00

O akci

Série nových linek Ryanairu oznámených letos v lednu startuje už za necelé tři týdny a postupně se začínají objevovat velmi zajímavé ceny, u některých destinací dříve zcela nemyslitelné. Jednou z nich je jordánské hlavní město Ammán, kam si nyní můžete zaletět za 878 Kč, a to zatím v jediném termínu 15. - 18.12. (sobota – úterý). Dá se očekávat, že podobné ceny se budou (snad) objevovat i nadále, nejspíš během ledna nebo února, nicméně pokud chcete a můžete ještě před Vánoci, pak neváhejte. Je pravděpodobné, že letenky za uvedenou cenu budou rozebrány během pár minut po zveřejnění tohoto příspěvku!

K ceně je nezbytné připočíst i poplatek za jordánské vízum, které obdržíte po příletu za 40 JOD (cca 1.260 Kč), mnohem praktičtější však bude si online v předstihu vyřídit Jordan Pass od 70 JOD (2.220 Kč), který funguje zároveň jako vízum a zároveň jako vstupenka do největší jordánské atrakce, skalního města Petra (a dalších 40 míst po celé zemi). Více se pak dozvíte v průvodci Jordánskem.

  • Ušetříš až 56 % oproti obvyklé ceně 2 000 Kč
  • Hledej v období 15. - 18. prosince
  • Čeká tě přestup na letišti Přímý let z Prahy na letiště Amman.
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.
PRG/Praha
AMM/Amman
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Amman.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-10-09T23:57:20+02:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martina
před 4 lety

Prosím kdo už navštívil, jak je nejjednodušší dopravit se do Petry? Stránky Jett jsou aktuálně mimo provoz, ale údajně se jedná o nejlepší dopravu pro přesun mezi Ammánem a Petrou. Podle všeho jede ale jen 1x brzy ráno do Petry a odpoledne z Petry zpět. Jaké jsou prosím Vaše zkušenosti a co byste doporučili? :)

Avatar uživatele lemming46
lemming46
před 4 lety

Co jsem četl, tak začátkem února asi není Mrtvé moře moc na koupání, co? Měl jsem myšlenku, že bych vzal s sebou matku a nechal jí týden v nějakém z těch rezortů na severu. Ale jednak jsou ceny dost šílený, jednak to počasí. Ale jestli s tím máte někdo zkušenost, rád se nechám poučit, příp. nějaké schůdnější alternativy apod.

Avatar uživatele
Petra
před 4 lety

My tam letíme v prosinci, projedeme celé Jordánsko. Z Ammánu pojedeme k mrtvému moři, pak Wadi Rum Aqaba a zase zpět. Snad to stihneme, zařídila jsem spaní v poušti. Mám dotaz : určitě půjčeným vozem nechci do pouště. Mám zařizovat dopředu odvoz na ubytko ve Wadi Rum - nenabídli mi odvoz :-) ? Nebo stači dojet na odstavné parkoviště a tam už se budou přetahovat, kdo nás odveze a natáhne nejvíc :-D. Má někdo nějaký tip?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Cena je samozřejmě dobrá, minulý týden jsme koupili za stejné peníze 11-15.12.

-Timna park v Izraeli je hodně podobný Wadi Rum, ve Wadi Rum doporučuji zůstat přes noc

-Petru je lepší rozdělit na dva dny

-řízení v Jordánsku je v pohodě

-dost často pokusy o různé ojebávky, a to třeba i na benzínových pumpách apod.

My teď dáme zase asi víc sever, uvidíme.

Avatar uživatele
Lubo
před 4 lety

Ahojte, neviete ako je to s tymi vizami? Niekde som cital, ze ked mate rezervovane ubytovanie na 2 ci 3 noci, tak za vizum neplatite.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

To platí asi spíš pro Aqaba Special Economic Zone http://www.aqaba.jo/Pages/Viewpa...eSupport=1

Avatar uživatele
Lubo
před 4 lety

Tu je to, ale len cez jordanske cestovky:

The Jordanian Government has waived visa fees for all non-restricted nationalities coming through Jordanian tour operators whether travelling individually or in groups. The visa fee is waived on the condition that the traveler/travelers spend a minimum of two consecutive nights in Jordan.

http://international.visitjordan...ordan.aspx

Avatar uživatele
Vašek
před 4 lety

Ideální je si pronajmout auto a zajet se podívat třeba do Wadi Rum. Nic hezčího jsem asi ještě neviděl. Jen pozor na ježdění v poušti, neplatí tam pojistka na auto a jednoduše se tam zabloudí :-). Petra je trošku jako naše Sněžka...strašně lidí. Je to krása, ale pokud neznáš historii, je to všechno stejné. Jinak Jordánsko je krásné a lidé jsou tam báječní.

Avatar uživatele
lemming46
před 4 lety

Do tý pouště asi jedině v 4wd, ne? A to se asi zas nevyplatí půjčovat na cesty po ostatních místech? Zatím jsem měl představu, že půjčím normální (2wd) auto na cestování po silnici a do Wadi Rum si pronajmu nějakou tour s řidičem a jeepem, jezdit v poušti autem mě vůbec nenapadlo.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

No já mám dojem, že tě do Wadi Rum vlastním vozem ani nepustí. Pochopil jsem, že je třeba nechat vůz na odstavném parkovišti na začátku pouště, odkud vás beduíni odvezou vlastním vozem do ubytka, to by mělo být zdarma (resp. v ceně ubytování). A výlety po WR se řeší s průvodci v jejich vozech.

Avatar uživatele
Radim
před 4 lety

Ve WadiRum jsme používali bez problémů Mazdu CX-9 z půjčovny.

Avatar uživatele
Zdenda
před 4 lety

Já jsem se po Wadi proháněl půjčenou Dacií Logan, ale není to ideální - dá se zapadnout v písku.

Avatar uživatele
Marie
před 4 lety

Super, konečně mám dárek pro přítele k vánocům :D Nějaké konkrétní tipy na ubytování atd? Zůstat v Ammanu nebo je reálné se přesunout např. do Tel Avivu?

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Tak záleží, co tam chceš dělat. Přesun do Tel Avivu ale - pokud se jedná o výše uvedený termín - moc reálný není, navíc je zbytečný, pokud už chceš do Tel Avivu, leť rovnou do Tel Avivu.

Avatar uživatele
Lenka
před 4 lety

Přesně tak. Během tří dnů ještě do Tel Avivu, to je nesmyslné. Mně okouzlila Aqaba, lázeňské město a pokud je přítel fanouškem Indiana Jones, tak určitě navštivte Petru. Hezký výlet!!!

Avatar uživatele
Zdenda
před 4 lety

Přechod hranic Jordánsko/Izrael moc nedoporučuji. Je to drahý a zdlouhavý.

Další akce