Elafonisi pláž

Last-minute letenky na Krétu z Vídně. Letenky od 1 150 Kč

6 komentářů
2021-06-20T20:38:52+02:00

O akci

Zajímavou nabídku pro flexibilní cestovatele, pro které není problém dojet na letiště ve Vídni autem, případně den před odletem, si připravil Wizz Air. Zpáteční letenky do Chanie na západní Krétě aktuálně pořídíte za 45 EUR, členové klubu WDC zaplatí jen 30 EUR.

  • Termín: 24.6. – 1.7.

Ubytování a průvodce

Kréta patří k levnějším destinacím, a tak nebude problém pořídit ubytování u pláže pro 2 do 10 000 Kč za týden. Stejně tak půjčení auta na letišti v Chanii vyjde zhruba na 4 000 Kč na týden u větších autopůjčoven.

Letenky jsou ideální na poznávání krásné západní Kréty. Inspiraci na cesty načerpejte v našem detailním průvodci po Krétě, kde najdete tipy na zajímavá místa, k dopravě i ubytování.

Podmínky pro cestu

Do Řecka musíte disponovat PCR testem starým min. 72 hodin, případně certifikátem o úplném očkování starým min. 14 dní nebo o prodělání nemoci v lhůtě 2-9 měsíců před cestou.

Před cestou zpět je nutné absolvovat antigenní test na Krétě, po návratu již na testování nemusíte. Antigenní testy stojí okolo 20 EUR a provádějí se například v nemocnici Iasis v centru Chanie s přehledným rezervačním systémem v angličtině. Na výsledek se čeká do 30 minut.

  • Ušetříš až 54 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období 24.6. - 1.7.
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Vídně na letiště Chania
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně malé příruční velikosti 40 x 30 x 20 cm
VIE/Vídeň
CHQ/Chania
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Chania.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-06-20T19:20:12+02:00

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
spaceboss
před rokem

Do Řecka už by měl stačit jen antigenní test viz. https://covid.gov.cz/situace/dov...2021/recko

Od 21. 6. 2021, 06.01 hod. EET, dochází ke změně vstupních podmínek. Nově bude možné doložit bezinfekčnost také prostřednictvím antigenních testů (RAT) provedených 48 hod. před překročením řecké hranice. Také dochází k posunu věkové hranice dětí z původních 6 na 12 let. Děti do dovršení věku 12 let, tak budou moci vstupovat do Řecka bez dokladu o bezinfekčnosti.

Avatar uživatele
Milan V
před rokem

Kdo nechce odlet v 6:20 ráno z Vídně (kdo třeba jede na odlet vlakem), doporučuju nakombinovat s Ryanairem, který lítá z Vídně v poledne nebo odpoledne. Jinak návrat lze s potvrzením o očkování už po první dávce, pouze vyplnit návratový formulář do ČR

Avatar uživatele
Denis
před rokem

Jak je to s návratem do Vídně? Nějak se nemůžu dohledat tomu, co vlastně potřebuju pro vstup do Rakouska jakožto občan ČR. Loni byla jen podmínka pokud nejsi austria Citizen, tak holá dom bez nutných zastávek

Avatar uživatele
Milan V
před rokem

Tak podmínky vstupu do Rakouska jsou stejný jako návrat do ČR...úplně volné po očkování (stačí 22 dnů po první dávce - v angličtině nebo němčině; papír z očko.uzis v pohodě), nebo PCR nebo Antigen 24 hod před odletem. https://www.austria.info/en/serv...egulations

Já byl po první dávce, takže jsem všude ukazoval jen to potvrzení (chtěli ho vidět u Wizzairu na checkinu v Chanii). Ve VIE ten tranzit stále platí, ale jestli ti budou akceptovat v Řecku na checkinu jen výmluvu na tranzit do ČR nejsem schopen odpovědět. Každopádně Wizzair posílá mail, že je nutné mít PCR a vyplnit rakouský vstupní formulář, takže to jsem ignoroval a nikdo se na to ani v mém případě neptal.

Avatar uživatele
Zuzana
před rokem

Ahoj, bude uznano ockovani pri vstupu na Kretu, pokud den odletu je presne 14den od druhe davky ockovani? Diky

Avatar uživatele
Jonáš
před rokem

Z webu mzv.cz FAQ - Kdy platí vakcinační certifikát? Certifikát o provedeném očkování platí v Řecku po uplynutí 14 dnů od ukončení očkování (druhou dávkou nebo první dávkou vakcíny Johnson&Johnson), to znamená 15. den od data uvedeného na certifikátu, po dobu 9 měsíců od data ukončeného očkování.

Další akce