Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Prémiový dopravce Qatar Airways přichází se skvělou akcí, která na první pohled vůbec akcí vlastně není. Aerolinky ruší všechny poplatky za změny letů, a to nejen data, ale i cílové destinace v okruhu 5 000 mil, cca 8 000 km.

Prakticky vzato, pokud už máte koupené letenky např. do Bangkoku. bezplatně si je změňte na letenky na Seychely bez jediného doplatku!

Cesty musí být zakončeny do 31.12.2020 a uvolnění restrikcí platí jak pro stávající, tak i pro nové rezervace.

Nyní si můžete koupit letenky za 9 977 Kč do indického Nágpuru a poté je libovolně změnit třeba na letenky na Seychely, do Bangkoku, Singapuru, Zanzibar,... Tam všude totiž sahá radius 5 000 mil. Podmínky najdete i přímo na webu aerolinií.

Zkontrolujte. že lze letenky koupit ve stejném tarifu

POZOR! Nová letenka musí být ve stejném tarifu jako původní.

Jednotlivé tarify jsou značeny písmeny a zjistíte jej tak, že na webu Qataru vyberete oba lety a v přehledu je písmeno uvedeno, u nás po rozkliknutí letu a kliknutí na číslo letu.

Např. u letenky do Nágpuru najdete tarif T v ceně 9 977 Kč. Tento let pak můžete změnit třeba na lety na Seychely, Zanzibar, do Bangkoku, Singapuru, ojediněle i na Bali,...

U letenek do Čiang Mai za 12 200 Kč je tarif W, který uplatníte pro cesty po celé jivýchodní Asii, na Maledivy i do Austrálie a pro lety do Aucklandu kupte letenky na Bali za 15 500 taktéž v tarifu W.

Jak se liší tarify:

 • Economy Value: K, M, L, V
 • Economy Saver: S, N, Q
 • Economy Promo: T, O, W

Vždy si tak zkontrolujte, že jsou tarify shodné.

Pokud nelze propojit požadovanou destinaci s původním tarifem, může být změna na vyšší tarif a doplacení rozdílu v ceně tarifu.

Změny můžete provést libovolněkrát a pokud se nakonec rozhodnete neletět, obdržíte voucher s platností 2 let. Podmínky platí jak pro lety zakoupené skrze www.qatarairways.com, tak i prodejce letenek.

Změnu u nové rezervace můžete provést po 2 týdnech a později. Dále je požadována stejná doba pobytu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
NAG Nágpur
Indie
Mapa
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CNX Čiang Mai
Thajsko
Chiang Mai
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 18 000 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Letenky koupené do 30.9.2020

Na jaké termíny jsou letenky?

Cesty musí být ukončeny do 31.12.2020

Jsou během letu přestupy?

Doha Hamad

S kým poletím?

Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční i zapsaná do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

187 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lukáš _21
Lukáš _21
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-09-08T11:53:34+02:00)

Zdravím,

Dnešní zkušenost - chtěl jsem rebookovat letenky PRG-MLE-PRG na PRG-ZNZ-PRG. Volal jsem 2x - v prvním případě mi řekli, že destinace je vzdálená více jak 5000 mil, v druhém, že jim to systém vůbec nenabídne tuto změnu provést.

Nemáte někdo, prosím, pobodnou zkušenost?

Děkuji

Edit: třetí pokus vyšel bez problémů - operátor očividně podle hlasu nebyl z Indie jako předchozí 2. Prodloužil i délku pobytu bez nějakých dotazů

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt

Ahoj, Qatar mi stále nezrušil letenky do Thajska na začátek Listopadu, stále svítí: "confirmed". Nevidím reálně, že by se tam letos dalo dostat a pokud ano, tak za takových podmínek, za kterých bych určitě neletěl. Zkusím ještě vyčkat, jak se Qatar zachová, ale pokud by let nezrušil, budu požadovat voucher. Neví někdo jak dlouho před odletem o něj musím požádat ? V podmínkách Travel with confidence jsem to nikde nenašel.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 124 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-08-20T09:40:38+02:00)

Dnes zmena terminu i delka terminu (Maledivy pres vanoce) pres zakaznickou linku... uplne bez problemu... doba hovoru cca 2 min. Novy e-tickety v mailu behem dalsi minuty. Tak snad to pujde proletet

Odpovědět
před rokem

Ahoj

Rada bych se podelila o svuj zazitek. Po procteni Vasich zkusenosti jsem se velmi bala na qatar support volat, ze se budu muset dlouhosahle domlouvat a premlouvat a nejpravdepodobneji nekolikrat.

Opak je pravdou. Byla jsem spojena s velmi hodnou pani s kterou jsme se dokonce zasmali a vse naprosto bez problemu zmenila, neslysela jsem nic o dodrzeni stejnych pismen, nic o milich apod. Puvodne jsme meli lety na Sri Lanku s W a ted letime s O na Maledivy. Navic mame i zmeneny den letu tak jak jsme potrebovali. Volala jsem na +420 296 181 810

Za me super pristup a i super akce

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, to bylo tím, že jsi neměla nejlevnější letenku pod 10 tisíc, jak tu radíme :) Je tedy hezky vidět, proč dělají problémy. Díky!

před 2 lety
fridgy

neměla spíš slečna v itineráři nějaký zrušený let? změnit tarifní třídu se jentak nedělá..

před 2 lety

Dnes mi Qatar úplně bez problémů změnil letenky z Nagpuru na Maledivy , měl jsem koupené nejlevnejsi pod 10tis. v (T) a nové jsou taky (T), termín jsem si upravil podle potreby, vše pres FB a bez jakýchkoliv problemu

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,

naše zkušenost s touto akcí je nakonec pozitivní a máme za cca 21,5 tis. Kč na osobu zpáteční letenku na Nový Zéland pouze s jedním přestupem v Dauhá, když jsme měnili letenku z Manily.

Naše tipy: 1) obrnit se trpělivostí, 2) najít si přesně let, kterým chcete letět, 3) let z Dauhá do vaši vysněné destinace by měl být přímý let a stejně původní destinace by měla být přímý let z Dauhá (jinak tyto trasy sčítají - původně jsme měli letenku do Davao, ale to nám přehodit nedovolili; z Manily už to šlo bez problémů, přestože Manila je k NZ dál než Davao). 4) my jsme měli stejný počet dnů i třídu, takže s tímto jsme problém neměli.

Teď už jen, aby se Kiwis otevřeli, což bude možná mnohem těžší než komunikace s call centry Qatar Airways.

Díky za tip!! Pokud se hranice otevřou, tak nám to ušetřilo dost peněz!!

před 2 lety
Avatar uživatele Jarda _12
Jarda _12

Mohu se zeptat, jaký komunikační kanál jste pro změnu použili? Já se aktuálně snažím o změnu z Isfahánu na Maledivy a moc se mi nedaří - na Facebooku je to nějaké zmatené a na dlouhé lokte (reakce za cca 8-12 hodin) a na infolince mi to odmítli s tím, že systém jim to nenabízí, protože je to prý nad 5000 mil (skutečná vzdálenost je 2097 mil).

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,

třeba to někomu pomůže.

Dnes čerstvá zkušenost se změnou letu. Zakoupila jsem letenky Prague - Nagpur, s tím že jsem to chtěla změnit po 14 dnech na Zanzibar. Když jsem volala na číslo do Prahy 10, tak mi operátorka řekla, že to není možný, a jedinou změnu, kterou můžu udělat je vyměnit za jiné město v Indii :D . Tak jsem napsala na fb a Twitter a po 3 dnech komunikace mě to na Twittru bez jakkýkoliv problémů vyměnili za Zanzibar. :D Jen teda odepisují po cca 6-8 hodinách. Tarif Q . S tím, že jsem jim poslala přesné datumy a přesné lety, za které jsem chtěla měnit.

Hodně zdaru všem! :))

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, máme letenky až na leden 2021. Chěla bych se zeptat, zda se tedy i na nás stahuje změna termínu zdarma. Rovnou taky chci poprosit o číslo na infolinku. Případně zda je nějaká česká? Díky.

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, myslím, že vše potřebné najdeš buď v textu článku nebo v diskuzi níže.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ondra

Ahoj,

byl už někdo úspěšný se změnou destinace zdarma, např. z indického Nagpuru do JV Asie?

Já už jsem dvakrát mluvil s jejich zák. centrem, chtěl změnu na Phuket nebo Bali a vymlouvají se, že to prý nejde atd.

Prý kvůli vzdálenosti.

Asi to skončí výměnou za voucher, ale ten se prý nedá použít rovnou na internetu.

Jsou to prevíti! Něco inzerují a zkutečnost je pak zcela jiná.

Díky.

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Já si myslím, že problém bude někde jinde :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nene, oni si skutečně teď vymýšlí kraviny. Zkouší, že musí být vzdálenost 5 000 mil od místa odletu, pak že teda ne, ale jelikož nelítají z NAG do DPS přímo, tak se to počítá jako NAG-DOH-DPS ...

Problém je v příliš dobré nabídce, kterou se rozhodli neakceptovat a kroutit se jak zmije.

před 2 lety
Avatar uživatele
Slávek

Mně to teď změnili naprosto rychle bez jakýchkoli dotazů ze 14 dní v NAG na 30 dní v DPS. Původně jsem to měl celé v Q, teď mám cestu tam v N a zpět v Q. Až mě to překvapilo. Takže asi záleží na tom, komu se dovoláš.

před 2 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 124 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-16T15:53:26+02:00)

Zkusenost stara 2h. Musel jsem teda volat infolinku. Chtel jsem zmenit na Japonsko. Tam mi typek rekl, ze to je mimo tech 5000mil, tak jsem dal Maledivy pres vanoce. Tam mi rekl, ze ok, ale dalsi zmena uz neni mozna. Musel jsem zachovat pocet dni puvodni rezervace. To jestli kecal s tim, ze uz to nove zmenit nemuzu nevim. Doplatek zadny. Jeste se mnou pockal na telefonu az mi prisli novy e-tickety na email. Za me ok, diky za tip

edit : kdyz se koukmu na stranky qataru tak uz tam nemam moznost zmenit let... tak asi nekecal.-)

před 2 lety
Avatar uživatele Andy _Z
Andy _Z

Ahoj,

Mohl by prosím někdo z těch šťastných, komu to změnili, potvrdit na jaké číslo volal?

Když volám na 296181813, tak je tam jen ticho, nezvoní, nikdo nemluví a po půl až minutě to zavěsí.

Na 296181810 jsem včera i dnes volal s nějakou indkou, která mě v obou případech po konzultaci s nadřízeným řekla, že dle jejich pravidel není Bali od Nagpuru do 5tis mil.

Tak si říkám, zda jen neštěkám u špatných dveří. :)

před 2 lety
Avatar uživatele Luca _1
Luca _1

AHoj vsem a nasli jste si konkretni lety předem které byly ve stejnem tarifu? nebo jen chteli zmenu na urcita data a lokaci a oni uz nasli co je mozne? Resili jste to přes ceskou linku? moc dekuju

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 989 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-17T09:50:37+02:00)

Česká linka ...13 nefunguje, ...10 ano, ale tam mi agent řekl, že systém mu neukazuje vzdálenost na Seychelly, takže změnu nemůže provést. Zkouším FB, zatím odpovídají, ale vždy s prodlevou tak 4-6 hodin... jsme teď u toho, že jsem jim sdělil, kam chci letět. Taky jsem v noci zkusil poslat mail na pražské zastoupení, ale zatím neodpověděli.

Konkrétní nové lety ve stejném tarifu jsem si našel předem, oni chtějí vědět požadované datum a místo a pak posoudí, jestli ano nebo ne.

před 2 lety
Avatar uživatele Luca _1
Luca _1

ok, dekuju, dovolala jsem se a rekli mi ze Zanzibar/Seyschelly/Maledivy vse je dale nez 5000mil od Nagpuru. Das mi prosim vedet jak jsi pochodil ty

před 2 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

ja se dovolal na ...10... cekacka asi 2 min. Na Tokyo vymluva ze je to vic jak 5000mil, pry 5037.-) Na maledivy uz kyvnul. Behem 10-15 min vyrizeno. Jeste jsem dnes poslal email, ze chci posunout odlet o 4 dny, ale to uz je jen tresnicka na dortu bez ktery to asi preziju. Drzim palce

před 2 lety

A muzu se zeptat, co presne jste jim rekli? Ja volala vcera a vymenou za Nagpur mi nabidli jen Bangkok, vse ostatni - Bali, Maledivy, Seychelly, Zanzibar ci Sri lanku pry nejde kvuli polotice qatar! Jsem z toho dost vytocena... dekuji

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 487 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-17T14:47:30+02:00)

A co jste jako čekali? Katar potřeboval cash na přežití a tak sliboval hory doly...

Citace:

"Tohle má smysl kupovat jen když chceš do toho Nágpuru v Indii.

Jinak s tím bude víc starostí než užitku. Kupuješ dráž než musíš abys mohl udělat bezplatné změny, musíš dodržet tarif/třídu, musíš dodržet délku pobytu, termín změn, termín letů, vzdálenost, ad... napasovat to později na nějaké Bali bude za všech těch omezení bez doplatků téměř nemožné a musí se ti povést všechny 4 lety."

před 2 lety
Avatar uživatele Rosm
Rosm

A nejsou tady ty povzdechy třeba kvůli tomu, že Qatar už Economy Promo: T, O, W nenabízí, resp jsou vyprodané, tudíž vzdálenost nehraje roli?

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Nemyslím, těch letů Economy Promo je pořád dost, navíc některé lety Economy Saver jsou také klasifikovány jako Economy (T). Jiné tarify jsem nezkoumal.

před 2 lety
Avatar uživatele Andy _Z
Andy _Z

Mnou vyhlídnuté lety splňují třídu, ale tak daleko jsem se zatím v diskusi s operátorem ještě nedostal. :D Když řeknu slovo Bali, tak mi akorát řeknou, že to je proti firemní policy a že si to můžu dát tak do Singapore nebo změnit na voucher do kreditu.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kontrola vzdáleností http://www.gcmap.com/mapui?P=nag-sez,nag-mle,nag-bkk,nag-nrt,nag-dps

Kecaj! Ať vám řeknou, kolik to podle nich je.

před 2 lety

Tak napotreti se podarila zmena na BKK, HKT proste neslo. Penize jsme tedy v podstate neusetrili, zkusenost je to ale prinosna :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 989 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-18T15:55:36+02:00)

Vypadá to, že jsem utrpěl vítězství po 3 dnech vyjednávání přes FB, změna provedena z Nagpuru na Seychely. A dokonce mi přidali 1 den a 1 cesta je změněna z T na L (rychlejší varianta bez nutnosti přespání v Doze). Za mě super. Zatím. :-)

před 2 lety

Tak u nás čerstvá zkušenost, úplně v pohodě změna z původně koupeného Bali na Sydney, ptali se kdy chci letět takže i datum by se změnit určitě dalo. Ujistila mě, že když to budeme chtít znovu měnit, není problém, jak destinace, tak termín.

Volali jsme +42 0296181810 a vzali nám to během minuty.

Takže díky za tuto akci!!!

před 2 lety
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Klára: Ten let, co jsi měnila z Bali jsi měla v economy nebo business?

před 2 lety

Na treti pokus se nam podarilo zmenit let vcetne terminu - zmena z Bangkoku na Bali. Prvni volani - muzete zmenit cilovou destinaci na cestu tam, ale ne misto odletu zpet (tzn dolette na Bali a zpet z Bangkoku). Dalsi (Ind) ze pry lze zmena jen u zrusenych letu. Urgovali jsme pres FB, pry mame zavolat na call centrum a napotreti se podarilo. Jen musi byt navrat nejpozdeji 31/12. Takze to nevzdavejte, da se to ;)

před 2 lety

Ahoj, muzu se zeptat, zda lze tato akce nyni stale vyuzit? A co byste doporucili? Ja bych chtela Filipiny, tak nevim, zda to z Nagpuru lze, zda to splnuje vzdalenost. Jo a je tam nejaky poplatek za zmenu na infolince?

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, akce platí do konce roku, takže využít jde. Filipíny vzdálenost z Nagpuru splňují, ale kdyby to počítali přes Dohu (což by ale neměli), tak to by nevyšlo. Žádné poplatky za změnu se neplatí.

před 2 lety

Kdyz jste s nimi komunikovali meli jsi presne nalezeny let ve stejne bookovaci tride? V mem pripade Q...nemuzu najit zanzibar ani maledivy ani seyschely...

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Já jsem si našel lety se stejnou třídou, dokonce byly ve stejných dnech jako původní rezervace, ale dal jsem požadavek na odlet o 1 den dřív (tam ty lety byly taky ve stejné třídě), což akceptovali, a navíc mi dali zpáteční let v L místo T a tím mi ušetřili noc na letišti v Doze. Tedy dostal jsem lepší než jsem chtěl. Zkuste požádat o nějaký svůj termín a uvidíte, jak se k tomu postaví. Třeba to projde nebo sami navrhnou něco vhodného.

před 2 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Dnes jsem kupoval prg-mnl-prg s qatarem na prosinec za 15tis, pro mne rozumna cena na filipiny. Zadne sr@ni a doprosovani po telefonu.

před 2 lety

AHoj, taky mam Q a snazim se najit let ve stejne tride na maledivy ci zanzibar a na jejich webu mi to ted ukazuje jen lety s vlakem do vidne.... Nasel nekdo Q do mahe ci zanzibaru, Jsem ztracenej a nevim co delas spatne ze mi to neukazuje klasicky lety jen s prestupem v Dauha, ale vlakem do vidne...

před 2 lety

Ahoj, tak se mi dnes povedlo prebookovat pres twitter, kde nebyl problem i desi pobyt o dva dny, naproti tomu me na fb a inforlince poslali nekam, ze to neni podle policy a ze musim platit rozdil ve fares, Takze opravdu to chce hlavne trpelivost, je to nahoda na koho clovek narazi. diky za akci, za nas tri jsem misto 52tis platil 30 a to uz za ten opruz stoji.

před 2 lety

Tak po 2 neúspěšných hovorech s indkami, které se o Bali ani nechtěli bavit, jsem se na potřetí dovolal k slečně dle přízvuku jiné národnosti, která mi bez průtahů změnila let z Nágpuru na Bali i data (s jiným počtem dní) na počkání během pár minut. Jediné co je trochu šmouha na kráse, tak jsem si pak zpětně všiml, že nové letenky jsou tarif T místo původního Q, ale s tím jsem ok, pokud mi to u případné další změně neomlátí o hlavu. :)

před 2 lety
Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt

Tak jsem se dnes na lince dozvěděl, že z Chiang Mai do Denpasaru je to 7 000 mil, na argumenty byla odpověď jen to že změna bude možná jen za peníze.

před 2 lety
Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt

Tak dnes ta samá písnička, jen s tím rozdílem, že se paní nechala přepojit na nadřízeného, ale změnu na DPS ani tak nepovolili. Nabízejí změnu na: Phuket, Kuala Lumpur a Bangkok. Na twiteru čekám už 2 dny na odpověď.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,Když kliknu na Váš odkaz tak se ukáže nejlevnější let za 18 246,- Kč

Ta akce už skončila?

Dík za odpověď.

https://letenky.cestujlevne.com/...21d09f167e

Odpovědět
před 2 lety

Info z podpory Qatar

With regards to your email, kindly be advised that it not permitted to do down-sell for any flights. If the original booked class was higher i e. Value K, M, L, V, it will not be possible to down-sell it to saver or promo class. The same class has to be selected or higher. The change fees will depend on the fare rules pertaining the ticket.

Odpovědět
před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 487 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-03T11:18:56+02:00)

Tohle má smysl kupovat jen když chceš do toho Nágpuru v Indii.

Jinak s tím bude víc starostí než užitku. Kupuješ dráž než musíš abys mohl udělat bezplatné změny, musíš dodržet tarif/třídu, musíš dodržet délku pobytu, termín změn, termín letů, vzdálenost, ad... napasovat to později na nějaké Bali bude za všech těch omezení bez doplatků téměř nemožné a musí se ti povést všechny 4 lety.

Odpovědět
před 2 lety

Zdravim, existují ještě i jiné nejlevnější destinace kromě Nágpuru? Tahle akce mě strašně láká, jen mám trošku strach z toho, že to teď koupím, budu čekat 14 dní a mezitím si někdo uvědomí, že mu touto promo akcí utíká spoustu pěněz a upraví podmínky a já budu mít výlet do Indie (což by partnerka asi nerozdýchala :D - vzhledem k tomu, že poslední dva pokusy o koupi letenky nedopadly nejlépe - Covid situation :D) .

Odpovědět
před 2 lety

A tak do koupi někdo šel a má z toho dobrý pocit? :) Naše cílovka je Bali a stále váhám..

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Kdo chvíli váhal, již váhá opodál...

Přidat odpověď
před 2 lety

Chtěl bych se zeptat, pokud koupím dražší variantu třídu "Q" a letenka kterou bych chtěl změnit bude v levnějším "T" bude to ok?

před 2 lety
Avatar uživatele
chmelir

To by mě taky zajímalo, už jsem psal na FB...

Já teda nevím, ale když dám PRG-NAG v Economy Saver, tak letenky mám v knihovací třídě Q, ale když pak chci dát PRG-CGK a taky Economy Saver, tak na konci v detailu je Economy Promo... tak nevím, když je to nižší knihovací třída, jestli by to prošlo....

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

No zákonitě se prodávají i dražší fares u ostatních destinací. Otázkou je, pod jakým kódem.

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Clovece Davide nebereš něco? :-) Na co vlastně odpovídáš? Buď to nemyslí mně, páč jsem tvoji odpověď nějak nepobral, nebo tobě?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jako po 2 měsících je toho na mě trochu moc... :D

Odpovídám na Lukáše - kupuje v Q a nová je v T... tzn chce downgrade a to prý nejde. Jenže já říkám, že můžeš kdykoliv koupit T, ale i tarify nad tím, tzn Q

před 2 lety
Avatar uživatele
chmelir

Ahoj Davide, no já už zkoušel mraky kombinací, ale když jsem právě chtěl tu "novou" letenku dát do stejné tarifní třídy, tak nakonec se v detailu stejně přehodila do nižší... Tak nevím, myslím, že ta akce tak jednoduchá zas nebude :D

Přidat odpověď
před 2 lety

Chápu, že to bude rozhodující až za 14 dní nebo později, ale nevíte kam je možná změna s tarifem Q, který jsem kupoval jako Saver? Popřípadě musí být změna opět na tarif Q nebo stačí, aby to bylo ze skupiny saver tzn. S, N, Q.

před 2 lety

pripojuji se k dotazu :) Staci skupina nebo musi byt shodne pismeno? Diky!

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Knihovací třídy S a N jsou už v jiném vyšším tarifu, proto dojde k rekalkulaci/dopočtení ceny, ne nadarmo je to uvedeno v podmínkách na stránkách QR, že musí být nově požadovaná letenka dostupná ve stejné knihovací třídě.

před 2 lety

Já mylel, že S,N,Q jsou všechno Economy saver...viz print screen od Davida Eiselte na FB. Každopádně, nevíte QR nahrává k jednotlivým letům. Podle čeho určuje jestli je to W, T, nebo Q? Já kupoval v pondělí jako saver a spadlo mi tam Q, když se teď dívám na stejný let se stejnou cenou tak je tam W...

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1704 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-03T10:07:21+02:00)

Economy Saver je jen skupina tarifů, s určenými RBD, tj. Q, N, S. Každá z těchto knihovacích tříd zahrnuje 9 míst k prodeji-distribuci, každá z těchto tříd má jinou cenu tarifu, do kterého spadají, jakmile se místa vyprodají(obsadí), nastupuje další dražší tarif atd., může se stát, že na určitý let a datum bude dostupný už jen tarif Economy Value nebo bude třída Q, která původně stála 100 USD za směr, bude totiž v jiném dražším tarifu s jinými podmínkami. Je to bohužel velmi složité, není to jen o písmenkách a nějakém produktu Economy Saver

Že je na váš let dostupný už jen rezervační třída W, znamená to, že Q je vyprodána.

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Můžete mi, prosím, říct, kde to písmeno vidíte? Když si rozkliknu např. Economy, tak se mi nabídnou varianty Saver, Value, Flexi, ale nikde žádné písmeno nevidím, ani když pak vyberu konkrétní variantu. ?

před 2 lety
Avatar uživatele
Slávek

Musíš zvolit oba lety a v dalším kroku to uvidíš v přehledu (Class/Checked-in baggage allowance: v tabulce).

před 2 lety

Dilky za vysvětlení. A nevíme náhodou jak tam jednotlivé tarify přidávají? Jestli třeba 30% kapcity je Q, pak W, pak S. Zkrátka jde mi o tu posloupnost... Jestli tam kde je W je nějaká šance nebo už prostě Q nebude... díky

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 832 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-03T11:41:06+02:00)

Jako myslíš, ze tu někdo zná cenotvorbu QR? Já myslím, že tu nikdo takový nebude :-). A zřejmě je to velmi proměnlivé podle počtu prodaných letenek na jednotlivé spoje.

Přidat odpověď
před 2 lety

Prosím ještě o upřesňující informaci. Koupila jsem letenky do Nágpuru na říjen. Pokud ale již ted vím, že bych chtěla letět nejspíše až příští rok, jak mám postupovat? Má cenu je za 14 dní měnit a pak požádat o voucher nebo rovnou požádat o voucher?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ta akce platí jen pro cesty do konce roku, takže kdykoliv požádat o voucher.

před 2 lety

Děkuji. Do JV Asie se nicméně obvykle letenky pohybují v jakých cenách? Kolik napr. na Maledivy, Seychelly nebo Malajsii budu doplácet? Objevuji se u QA i akce na tento region? Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Obvyklá cena (před koronavirem) byla 13 500 Kč za Bangkok, v akcích okolo 12 tisíc. Maledivy nejlevněji asi za 15 tisíc.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, dával už někdo dohromady seznam možných "změna" destinací z Nagpuru (do 5k mil a v kategorii Savers). Jinak skvělý tip, dík

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, ono je to trochu komplikovaný teď :-ú T vidím i u Bali jedním směrem... Ideální to bude zjišťovat za těch 14 dní a dál. Věřím, že se tarify budou objevovat nadále. Aktuálně pevně dostupné jsou Seychely, Zanzibar a Bangkok. Tam jsem vždy viděl T oběma směry. Další exotický destinace pro dovolenou u moře mě moc nenapadají.

Srí Lanka, Maledivy to teď nebralo.

před 2 lety

Souhlas, projedu to za 14 dní! A za tu cenu je drobná komplikace v párování tarifů naprosto v pohodě ;)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele David G_1
David G_1

Ahoj , tak jsem se katařanům dovolal ohledně podrobných podmínek změny . 1 musí být dodržena doba pobytu v destinaci příklad do Indie poletím na 10 dnu do Austrálie musím také na 10 dnů . 2 musí být stejná knihovací třída dle zjištění na dálkové lety jsou jiné třídy než na let do indie. Zase tak růžová tato akce není . Můj názor že 90% lidí si budou muset užít dovolenou v Indii . David

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 989 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-02T10:17:21+02:00)

Taky začínám mít ten blbý pocit... :-( Ale ještě je tu varianta nechat si vystavit voucher.

před 2 lety
Avatar uživatele floodland
floodland

jojo Dave ma dneska dobrej den. Nejdřív fake news a pak tahle akce….

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kéž bych měl přesné podmínky hned na začátku a kéž by se ani ze strany QR v čase neměnily... :)

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak o tom, že spousta lidí zůstane v Indii tu již bylo psáno včera. Kromě toho toto je akce, na kterou už upozorňoval Daniel před 2 týdny a následně byly změněny pravidla a to směrem k horšímu.

Nikdo tu myslím ale nepsal o tom, že si budeš moci prodlužovat či zkracovat délku dovolené podle sebe a o dodržení knihovací třídy to bylo řečeno jasně, takže trošku nechápu to divení se.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Počítám, že 99,9 % zájemců o měnitelnou letenku do Nágpuru ji kupuje s plánem změny směrování, takže pádem tím i na požadovanou délku pobytu. Letmo jsem hledal letenky podle knihovací třídy T, tarif LCZP1RX, který zahrnuje zde nejlevnější Nágpur, tak samo třeba i Bali. V podmínkách je uvedeno, je v prodeji do 31. srpna. To znamená, že by měly být letenky v tomto tarifu dostupné i za 14 dní po třeba dnešním nákupu, pokud už nebude daná knihovací třída zaplněná/vyprodaná.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Hlavně dostupnost tarifu se mění, takže co je teď, za měsíc může být ještě k lepšímu :) Což k stále setrvávajícímu nezájmu o cestování je více než reálné.

Není důvod, proč by měli lidi zůstat v Indii, kdykoliv mohou využít vystavení voucheru.

před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Celý problém je v tom, že lidé obecně, pokud jsou zaslepení nízkou cenou, slevou, výjimečnou nabídkou atd. prostě ztrácí instinkty a ostražitost:-) Tahle akce Qatar je fajn, resp. byla geniální ty první hodiny, kdy šly měnit i 5th Freedom Flights. Teď je dobrá pro lidi, kteří vědí co chtějí a hlavně ví, jak se na lopatě sedí... Včera se na FB nějaký borec prsil, že ten Nágpur koupil přes Travel2Be za 9,3t. Jenže on tu změnu prakticky nebude schopný udělat a ten Černý Petr zůstane jemu. Welcome to Maharashtra.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Nebylo by od věci jej odkázat na zdejší nádherné a obsáhlé cestopisy z Indie :-D

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jako ve výsledku budu za blbce vždycky já :) už teď se tak cítím, neboť koukám, že jsme v nějaké „covid-19 countries“ a provize jsou nastaveny na 0 % ... Ale co, když to nebude Nágpur akce, budu spokojený.

před 2 lety
Avatar uživatele
cali

:-) Pokud ten hněv budeš muset snášet bez kačky provize, tak tě lituji...

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No já nevím, ale mít voucher nebo peníze je přece jen rozdíl. Jaksi tě to nutí koupit si letenku u dané aerolinky a třeba nevyužít akci u jiné, která se vyloupne zítra. Každý nelétá 50 letů ročně. A jak píše Cali o tom chlapcovi na FB, ten zřejmě bude muset letět do té Indie, protože by jinak tratil a myslím, že podobných expertů je spousty. Nestudoval jsem ale podmínky udělení voucheru při zakoupení přes podobné OTA.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jasně, ale pokud si kupuješ letenku s plánem do konce roku letět, tak letět chceš akce neakce. A pokud budou mít akce Turkish, Emirates... Qatar nezůstane pozadu.

Jestli někdo kupuje jinde než doporučujeme, rádi pomůžeme, ale dáváme od toho ruce pryč a svědomí máme čisté.

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Určitě s tím půjde něco rozumného provést, nemám obavu. Oni ty tarify mají různě nastaveny taky podle období, třeba do Káthmandů dávají od prosince k dispozici promo, do konce listopadu jen saver. Takže až se v tom za 14 dní člověk začne hrabat, tak věřím, že možností (bezplatné) změny bude dost. Nehledě na to, že není potřeba to dělat hned za 14 dní... akorát bude trošku nepříjemné, jestli opravdu bude nutné dodržet původní počet dní.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
chmelir

Zdravím, hrozně mě tato akce láká, pročítal jsem komentáře a ještě to tu snad nikdo neřešil. Co se stane, když se PRG-DOH lítat ještě nebude? Ok, neproletíte letenku, dostanete voucher.... ale... dostanete voucher na cca 10tis. (předpokládám, že každý bude kupovat nejlevnější PRG-DOH-NAG) a až tato "akce" skončí, tak za 10 tisíc se s Qaterem moc nikam nedostanete...

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nikdo nepředpokládá, že se nebude do konce roku létat... :) doufejme!

Pokud se létat nebude = zrušení ze strany aerolinek = vrácení peněz, nikoliv voucheru. A nebo voucher + 10 % s tím, že pokud máte dražší letenku, tak jednoduše rozdíl doplatíte.

Jinak pozor na tu nejlevnější variantu, lze využít jen na některé destinace, lepší je ta za 11k

před 2 lety
Avatar uživatele
chmelir

Jasný, díky za odpověď.

díval jsem se na ty Q tarify do KAL nebo NAG.

před 2 lety
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Všetky tieto reštrikcie zo strany QR sa zaviedli práve preto aby sa zamedzilo takýmto špekulatívnym nákupom. Nehladiac na to ,že QR to možu kedykoľvek ešte sprísniť a potom naozaj India zažije turistický boom... :)

Na druhú stranu nikto nekázal kupovať práve Indiu. Sú aj iné destinácie i keď trošku drahšie.

A ako písal Niemandos táto "akcia" beží už skoro mesiac a primárne bola zameraná na ľudí ktorý cestovať chceli, ale kvôli Covidu nemôžu.

Tí ktorý to naozaj potrebovali využili bez obmedzení na začiatku vrátane mňa. Tokio v lete vymenené za Maledivy na Vianoce vrátane zmeny dľžky pobytu aj knihovacej triedy. (ušetrených 2200€ za 2 letenky)

Ale i tak držím palce nech sa zmeny podaria aby ľudia neboli zbytočne rozčarovaný.

Přidat odpověď
před 2 lety

Máme voucher od Qatar za zrušený let kvůli Covid-19. Pokud nyní koupím levnější letenky, nevíte, co se stane se zbývající zaplacenou částkou? Mohu pak nechat zbytek opět na vouchru a využít třeba opět později jako "slevu" na další letenky?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Myslím si, že ne. Nevím, jestli třeba ten rozdíl nevrátí, to je potřeba se domluvit s nimi... Případně si koupit vstup do salónku v Dauhá, jde to tuším v druhém kroku a doporučuji :)

před 2 lety
Avatar uživatele floodland
floodland

Jasně že to jde. Pokud nevyčerpáte plnou částku, dostanete nový voucher.

Přidat odpověď
před 2 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi vždycky chtěl!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mapa
Indie Přílet na letiště Nágpur Dr. Babasaheb Ambedkar

Země divů, příběhů a nekonečného objevování

Indická republika je největší zemí regionu jižní Asie. Hranice i historii sdílí s Pákistánem na západě, Nepálem, Bhútánem a Čínou na severu a Bangladéšem a Myanmarem na východě. Střechou Indie je Himálaj, přičemž její břehy omývá Bengálský záliv a Indický oceán. 

Je důležité si uvědomit, že Indie není ani černá, ani bílá, ale že je barevná. Její krásou je diverzita, jejím kouzlem nespoutanost a schopnost cestovatele vždy nečím překvapit a uvést ho v údiv. Bohatá historie od dob Harappy přes Buddhu, mocné říše a jejich maharádže, sultány, nizámy a později koloniální doby plné rozvoje i úpadku, zanechala Indii nespočet dechberoucích památek a příběhů, které touží po obdivu výměnou za nezapomenutelné zážitky. Indie je dynamická země, která se zejména v posledních letech vyvíjí závodní rychlostí a cestovateli tedy nabízí jak komfort modernity, tak půvab dávných dob.

Při cestě do Indie se člověk musí připravit na to, že uvidí věci, které nebude chápat, budou mu připadat nesmyslné, dokonce i divné. Není však setkání s něčím takovým fascinující? Indie skrývá potenciál pro každého cestovatele, ať už jde o dobrodruha, klidného dovolenkáře, sportovce či objevitele. Přijdou si zde na své jak „lowcost“ výletníci, tak milovníci luxusu. Když má správný cestovatel oči i mysl otevřené, Indie se pro něj stane místem inspirace, poznání a hlavně jedinečných zážitků.

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Nágpur Dr. Babasaheb Ambedkar

Zavřít boční panel
Chiang Mai
Thajsko Přílet na letiště Čiang Mai

Po Chiang Mai se budete pohybovat červenými dodávkami. Stačí vyjít ven před terminál a naskočit do toho, který právě přijel a vysadil cestující. Cena z letiště činí 40 THB na osobu.

Alternativou je letištní kiosek prodávající přepravu po městě, zde se platí za celé auto. Cena dopravy přímo k hotelu do centra města činí 160 THB, případně do širšího okolí 200 THB. Výhodou je fakt, že tyto vozy jezdí cestou okolo letiště, kam ostatní nesmí a čas přesunu do centra se tak zkrátí na polovinu.

Přivolat si můžete také vůz prostřednictvím aplikace Grab.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Čiang Mai