Hengistbury Head

Na anglický venkov či ke Stonehenge levně z Prahy. Letenky od 968 Kč

10 komentářů
2019-07-15T09:15:00+02:00

O akci

Využijte zlevněné letenky Ryanairu z Prahy do anglického přímořského letoviska Bournemouth, kdy během celého září seženete zpáteční letenky na prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle za 968 Kč. Město poslouží jako ideální základna pro objevování okolí. Vypravte se napříč kouzelným anglickým venkovem, kochejte se výhledy z úchvatných útesů nad Lamanšským průlivem nebo si udělejte výlet ke světoznámé památce Stonehenge vzdálené jen cca 60 km severně od Bournemouthu.

Pokud pojedete ve dvou, vzhledem k příznivým cenám půjčoven (3denní půjčení od 1.650 Kč) se vyplatí spíš cestovat autem. Nejvýraznější položkou v rozpočtu tak bude ubytování, které v jižní Anglii nepořídíte levněji než za 1.750 Kč pro dva na noc.

Jako inspirace na cesty vám určitě beze zbytku poslouží čtivý a praktický cestopis po jižní Anglii.

  • Ušetříš až 61 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období Září
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Prahy na letiště Bournemouth
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo od 150 Kč do 300 Kč jedním směrem.
PRG/Praha
BOH/Bournemouth
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Bournemouth.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-07-15T07:57:21+02:00

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jiri Pavelek
před 3 lety

Uz je po akci...

Kryštof Hájek
před 3 lety

Na příkladový termín ano, všechny ostatní zářijové víkendy zatím stále za původní cenu.

Avatar uživatele
Karolína Jiřincová
před 3 lety

Ahoj, zajímalo by mě kde přidáváte ten druhý příručák za 150 kč jedním směrem? Přirezervaci letenek na webu je výběr pouze Standart fare za 459 kč kde je jen ten maličký příručák anebo Plus za 1313 Kč a to není 150 Kč ale 854 kč. Díky

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, vždy až ve druhém kroku. Vyberete nejprve tarif Standard, nejdřív se vám nabídne výběr sedačky, ten můžete přeskočit. Po té už se zobrazí stránka s výběrem zavazadel, kde si vyberete variantu "Priority & 2 Cabin Bags" nebo klidně menší odbavené zavazadlo do 10 kg.

Každopádně teď koukám, že ceny té varianty Priority se dvěma příručními jsou pohyblivé od 150 do 300 Kč dle obsazenosti, aktuálně už na většinu termínů je cena 225 Kč za let.

Avatar uživatele
Karolína Jiřincová
před 3 lety

až tam jsem se neproklikávala :) díky moc :)

Avatar uživatele Blešák
Blešák
před 3 lety

Mockrát děkujeme za upozornění na tuhle akci! Právě jsme letenky koupili na ten vzorový termín za uváděnou cenu (včera byly ceny o cca 150Kč na let vyšší). My doporučujeme vybrat ten nejlevnější tarif a na konci přidat jedno 20kg zavazadlo (děláme to tak u Ryanu vždy když si půjčíme auto). Tady ten 20kg kufr vyšel na 389Kč na jeden let. Takže máme letenky pro dva s kufrem za krásných 2714Kč.

Avatar uživatele matej15
matej15
před 3 lety

Minulý týden jsem tam byl a přidal bych pár poznámek. Určitě si půjčit auto, nicméně je potřeba počítat s tím, že se všude platí parkovný a to včetně pláží, venkova ale třeba i parkovišť u supermarketů ve městech. Ceny v rozmezí 1,5 - 2 libry na hodinu. Většina míst ve městech taky nedovolí stání na víc jak 2-3 hodiny přes den, v případě noci maximálně do 8 hodin ráno. V Plymouthu jsem přišel v autu v 8:20 ráno a už jsem tam měl pokutu za 50 liber.

Auto berte úplně to nejmenší možné, dost časté jsou extrémně úzké silnice a uličky, kde běžně z obou stran kamená zeď. Místní navíc jezdí dost rychle a hulvátsky, takže bude na vás se vyhnout protijedoucímu.

Do Stonehenge vůbec není potřeba platit ten nesmyslný drahý vstup. Můžete až k němu legálně přijet autem, po cca 400 metrů prašný cestě, která odbočuje z A303 v tomhle místě:

https://goo.gl/maps/QAw4FNiKBjtEWUis9

Na leteckých snímcích je sice nafocena jako zavřená, ale před týdnem rozhodně zavřená nebyla a aut na ni bylo dost.

Pak půjdete k oficiálnímu vstupu a po levý straně je branka, kterou můžete legálně projít zadarmo, jelikož se jedná o turistickou trasu, která vede okolo Stonehenge. Stezka je od placené stezky vzdálena cca 3 metry a oddělena nízkým plotem, takže vidítě úplně to samé jako když zaplatíte těch 20 nebo kolik liber.

Ubytování se přes léto dá najít i dosti levné. V univerzitních městech se dá levně ubytovat na studentských kolejích. Pokoje jsou menší, ale pěkné a čisté s vlastní koupelnou.Třeba v Plymouthu jsem zaplatil 20 liber na noc za pokoj pro 2.

Lepší než hrabství Dorset, kam patří i Bournemouth, je Devon a Cornwall což je úplně ten nejzápadnější cíp Anglie. Z Bournemouthu je to cca 250 km. Tam najdete ten pravý venkov s krásnými plážemi s bílím pískem a průzračnou vodou a také 2 národní parky Dartmoor a Exmoor, ideální na treky v pustině.

Avatar uživatele gavelcik.p
gavelcik.p
před 3 lety

matej15

Zdravím, prosím Vás jak se nejlíp dostanu z letiště v Bournemouthu do Cornwallu? Ještě prosím o informaci ohledně cen jídla, pokud můžu, děkuji

Avatar uživatele matej15
matej15
před 3 lety

Nejlépe autem, bez něj se tam prakticky pohybovat podle mě nedá, je to opravdu venkov se vším všudy. Jídlo je poměrně drahé, restaurace jsou tak od 10ti liber, ale nelze čekat žádný gurmánský zážitek, anglická kuchyně není dobrá. Přes oběd se většinou jí různé sendviče, ty koupíte všude kolem 4-5 liber. Případně Fish and Chips, taky úplně všude. V bistrech kolem 5-6 liber za velkou porci, v restauracích pak kolem 10 liber. Velký pivo 3-4 libry podle toho jaký a kde. Případně se dají kupovat hotová jídla třeba v Marks And Spencer, to je pak kolem 5 liber.

Avatar uživatele
Pavel Endrle
před 3 lety

Díky za tip, koupeno ;)

Další akce