IATA (ICAO) kód letiště
BOH (EGHH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:49 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1140 km

O letišti Bournemouth

Malé regionální letiště Bournemouth se nachází na jižním pobřeží Anglie přibližně 13 kilometrů od centra stejnojmenného města Bournemouth, které je známé jako plážové letovisko a je ideálním výchozím bodem k cestě za památkou světového dědictví UNESCO „Jurassic Coast“.

Letiště Bournemouth získá nově od 1.4.2019 přímé letecké spojení s Prahou, které budou operovat dvakrát týdně aerolinie Ryanair.

Letenky

Levné letenky na letiště Bournemouth lze rezervovat od dubna 2019 s nízkonákladovou aerolinkou Ryanair, která spojí toto letiště s Prahou. Standardní ceny zpátečních letenek se budou pohybovat okolo 2 000 Kč. V akci lze očekávat ceny i pod 1 000 Kč.

Doba letu trvá přibližně 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bournemouthu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Z letiště lze využít autobusovou linku 737 Jetbus lokální společnosti Yellow Buses. Bohužel je aktuálně vypravována pouze 6–krát denně (jízdní řád) a na přílety/odlety navazuje spíše 2 hodinovým prostojem. Dá se však očekávat, že k zahájení nového letního letového řádu 2019 bude jízdní řád upraven a linka posílena. Jednodenní lístek zakoupíte platební kartou nebo hotově v přesné částce za 4,10 GBP.

Využít lze i taxi, které bude stát 16,10 GBP za celý vůz. Pomocí aplikace Uber se svezete za 13–18 liber.

Služby na letišti

Na letišti naleznete nejdůležitější služby včetně duty–free, trafiky, kaváren, letištního salónku či kuřáckého koutku.

Wifi na letišti je dostupné zdarma skrze síť „BOH Public Wifi“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, taxi za 16 liber z letiště do města platí i když si ho vezmu až na letišti, nebo musím mít dopředu zarezervováno? Zkoušela jsem rezervaci předem a ukazuje mi to nejnižší odhad ceny 32 liber (pro 4člennou rodinu) a to máme jen příruční zavazadla.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 11170 komentářů
  • Poslat zprávu

Kde jste zkoušela rezervaci? Nechte to na místo, ideálně si stáhněte aplikaci Uber či Bolt, zavoláte si taxi za předem známou cenu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli ten autobus 737 z letiště do centra se dá platit u řidiče hotově? Nebo jen kartou? Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, lze platit jak hotově (v přesné částce), tak kartou.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu