Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovat se dá nejen po blízkém okolí, ale vypravit se můžete i na rozhraní Asie a Evropy do země pod majestátním pohořím Kavkaz. Akční zpáteční letenky za 1 298 Kč (resp. 778 Kč pro členy klubu WDC) nabízí z Prahy do gruzínského Kutaisi aerolinka Wizz Air na říjen či listopad.

S rezervováním návazných služeb doporučujeme ještě vyčkat, jelikož Wizz Air často mění a posouvá letový řád na této lince, nicméně cena je natolik lákává, že se vyplatí toto mírné riziko podstoupit.

Na nízké ceny ubytování se můžete podívat již nyní a případně i zarezervovat hotel ideálně se stornem zdarma. Ceny jsou opravdu nízké a nebude problém najít bydlení kolem 500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Podmínky cestování

💉🟢 Očkovaní a osoby po prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech mají cestování volné. Pro ostatní platí aktuální pravidla testování, které se dočtete v našem článku Koronavirus v Gruzii.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KUT Kutaisi
Gruzie
Kutaisi
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen a listopad

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Kutaisi

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční velikosti 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
norbic
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 55 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-08-04T05:55:16+02:00)

Wizz má kupodivu i slusne ceny odbavených zavazadel pro tento routing - okolo 5-6 stovek za 20kg kufr OW

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele Nihil Ichtyl
Nihil Ichtyl

Tak jsem právě zjistil, že za dítě do 2 let se platí nějakých 1650 Kč za zpáteční letenku, takže by nás vyšlo dráž, než letenka pro dospělého... Holt Wizzair v nejbližších letech asi vynechám.

Ale akce jinak fajn, být bez malé :)

před 11 měs
Avatar uživatele Jarda _7
Jarda _7

Tenhle problém znám dobře. Budete muset vynechat i Ryanair a easyJet, tam je to stejné i když je infant třeba za méně, ale oni to doženou jinak třeba přes povinnou rezervaci sedačky. U hladoletů je dražší infant než dospělý celkem běžně.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
Ivan

Super, díky!

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Punta Cana
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
Západ slunce nad Seljalandsfoss
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Severská krajina na kraji Osla
ušetříš až 56%
Tam jsi vždycky chtěl!
Noční Champs Elysees
ušetříš až 32%
To bude jízda!
5502 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kutaisi
Gruzie Přílet na letiště Kutaisi

Z letiště do Kutaisi na autobusové nádraží jezdí maršrutky za 2 až 5 lari. Je nutné dojít k silnici a mávnout na projíždějící maršrutku (směr doprava), řidiči ochotně zastaví. Platí se až u výstupu.

Do Tbilisi či dalších míst v Gruzii se dopravíte právě s přesednutím na další maršrutku v Kutaisi, případně využijte přímé spoje nabízené z letiště za 20 lari do Tbilisi.

Maršrutky provozuje společnost Georgian Bus a kromě Kutaisi a Tbilisi se přímo z letiště dostanete i do Batumi a Gudauri. Jízdní řády i přesné ceny jízdenek naleznete na webu georgianbus.com.

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Kutaisi