Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Od 1. září se Omán opět otevírá turismu. Očkované osoby nemusí podstupovat karanténu a mohou volně cestovat napříč Ománem. Detailní podmínky vstupu najdete na stránce koronavirus v Ománu.

Při této příležitosti vás i upozorníme na výhodné letenky se společností Air Arabia. Do Ománu poletíte za 8 137 Kč a do Salalahu za 10 044 Kč. Bohužel není možné destinace mezi sebou kombinovat jako open-jaw variantu. Lety jsou k dispozici od konce září.

Air Arabia má v ceně základního tarifu pouze příruční zavazadlo, ale odbavené do 20 kg zakoupíte jen za 122 Kč v jednom směru.

Nemáte-li s arabskými státy zkušenost či se chcete jen dozvědět zajímavosti o Ománu, podívejte se do našeho průvodce. Začněte třeba 8 místy, která vidět v Ománu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MCT Maskat
Omán
Maskat
Zpáteční 9 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SLL Salála
Omán
Mapa
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 32 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 22.září 2021

Jsou během letu přestupy?

Šardžá

S kým poletím?

Air Arabia

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční 55cm x 40cm x 20cm o váze 10 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Dobrý den,

nevíte někdo, jestli už fungují ta víza? A jak je to skutečně s karanténou? Našla jsem různé informace, které si protiřečí.

Děkuji.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele
Silas

Zřejmě se tam nedá jet, nevydávají víza:

Corona Virus - COVID - 19

Dear visitor,

In line with precautionary measures established by the Sultanate of Oman, to limit the spread of the pandemic Corona virus, applying for new visas is no longer available until further notice.

https://evisa.rop.gov.om/

před 9 měs
Avatar uživatele
Liborek

O víza je možné žádat až od 1.9.

Přidat odpověď
před 9 měs

Tak snad to vydrží do února 2022. Do té doby to časově nedám. Ale pak bych moc rád.

Odpovědět
před 9 měs
padrino11

Tahle cena je fakt nesmysl, zejména když Air Arabia je lowcost. Kromě toho do Ománu ještě jezdí autobus z Dubaje asi za 100 dirhamů.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

Já bych chtěla jenom říct, že s Wizzem se dá běžně odskočit z Abú Dhabí během listopadu do Salála za litr zpátečka. Do emirátu to mám taky s Wizzem za cca 1500 Kč, koneckonců tady na to byla taky nějaká promocja :)

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Tam to bude krásný!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
To budou fotky!
Lapad
ušetříš až 66%
Tam to bude krásný!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
5458 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Maskat
Omán Přílet na letiště Maskat

Od roku 2017 jezdí na letiště autobusová linka číslo 1, která projede napříč celým Maskatem až do Ruwi na východě města. Zastávku najdete přímo před terminálem v nultém podlaží.. Autobusy jezdí každých 15 až 20 minut, cesta do historického centra Maskatu zabere cca 20 až 30 minut, první spoj vyjíždí z konečné v 6:00, poslední o půlnoci. Jízdenka 0,5 OMR (cca 28 Kč).

Lepší hotely ve městě nabízí odvoz zdarma nebo musíte využít taxi. Běžná cena taxi do Maskatu je asi 10 riálů / 625 Kč.

Průvodce pro Omán
Průvodce pro letiště Maskat

Zavřít boční panel
Mapa
Omán Přílet na letiště Salála

Pravá Arábie

Omán leží na jihovýchodě Arabského poloostrova mezi Jemenem, Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty.

Jde o zemi, která se už částečně modernizovala, ale stále žije napůl v historii. Nenajdete zde žádné mrakodrapy jako v nedaleké Dubaji a místní ještě zcela nepodlehli kouzlu moderních technologií. V Ománu tak i dnes můžete poznat autentickou Arábii jako za starých časů.

Zároveň tato země nabízí snad všechny možnosti turistického vyžití, snad kromě lyžování a bohatšího nočního života. Jakékoli předsudky o bezpečnosti v oblasti a o aroganci Arabů hoďte za hlavu. V Ománu vám hrozí zranění nejspíše při nějaké sportovní aktivitě a sami poznáte, jak jsou Ománci přátelští a ochotní pomoct. Navštivte Omán dříve, než si jeho výjimečnost uvědomí i ostatní.

Průvodce pro Omán
Průvodce pro letiště Salála