Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Arabia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Arabia

Největší nízkonákladová nadnárodní aerolinka arabského světa se dá přirovnat v místních podmínkách k Ryanairu či Air Asia, ve své oblasti totiž obvykle nabízí výrazně levnější letenky než konkurenti.

Air Arabia provozuje unifikovanou flotilu složenou výhradně z letadel Airbus A320 v typickém šedivo-červeném zbarvení. Svoje hlavní sídlo má na letišti Sharjah na předměstí Dubaje, současně však společnost provozuje několik dceřiných poboček:

  • Air Arabia Maroc (3O/MAC) se základnami v Casablance, Agadiru, Fezu a Tangeru,
  • Air Arabia Egypt (E5/RBG) se základnou v Alexandrii.

Všechny aerolinky fungují jako mateřská Air Arabia a využívají jednotnou webovou stránku.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air Arabia je aktivní především v oblasti Blízkého východu a na trasách do jihovýchodní Evropy, resp. z Maroka do Francie, Belgie nebo Španělska.Od 11.12.2018 provozuje také linku z letiště Šardžá (Sharjah) u Dubaje do Prahy, a to 5x týdně.

Ceny letenek na přímé lince z Prahy do Emirátů jsou zatím dražší (cca 9 tisíc Kč), avšak Air Arabia nabízí i návazné letenky dál do Asie. Například Nepál, Indie nebo vybrané africké destinace můžou vyjít výrazně levněji než u konkurence. Obvykle platí, že nákup co nejvíce dopředu se vyplatí spíš než na poslední chvíli.

Při koupi letenky máte na výběr vždy tři tarify:

  • Basic: obsahuje jen letenku + příruční zavazadlo
  • Value: cca + 20 €, obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg + občerstvení
  • Extra: cca + 90 €, obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg + občerstvení + výběr sedačky + možnost změny letenky (za poplatek)

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 10 kg se přepravuje v počtu jednoho kusu na pasažéra na všech trasách zdarma.

Naopak zavazadlo do podpalubí je vždy v nejnižším tarifu „Basic“ zpoplatněno. Dokoupení 15 kg zavazadla vyjde na 5–20 € v závislosti na trase a hmotnosti a je tak na zvážení, zda se v takovém případě nevyplatí koupit rovnou dražší tarif „Value“, který bagáž + navíc sendvič již zahrnuje.

Odbavení

Letištní odbavení na přepážce otevírá 3 hodiny a uzavírá 45 minut před odletem a není nijak zpoplatněno.

Online check-in začíná 24 hodin před cestou v případě odletu ze Sharjah, resp. 12 hodin před odletem ze všech ostatních letišť.

Služby během letu

V nejnižším tarifu Basic jsou veškeré služby na palubě zpoplatněny, v tarifu Value a vyšším dostanete sendvič nebo větší lehké jídlo zdarma.

Ceny občerstvení jsou vcelku přátelské. Standardní letecké teplé jídlo přijde na 5 € za jeden let, dokupujte vždy při rezervaci letenky.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V březnu 2019 letíme z Prahy do Colomba s mezipřistáním v Sharjah. Máme tarif value, ale nevím, zdali se váhá sčítá např. U 2 zavazadel nebo musí mít přesně 1 zavazadlo 20 kg. Děkuji.

před 10 hod
Kryštof Hájek

Musí být jen jedno zavazadlo na osobu, váha se nesčítá.

před 10 hod

Děkuji za odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat na vízum. Předpokládám, že potřebuji jen 1 vízum a to na Srí Lanku. Pokud máme mezipřistání v Sharjah, tam jejich vízum nepotřebuji?

před 9 hod
Kryštof Hájek

Nepotřebujete ani kdybyste tam vystupovali :) Emiráty jsou už delší dobu pro turisty bezvízové.

muf2muf

Ahoj. Letěl jste s nimi už někdo? Jde mi o prostor pro nohy a celkově o životní prostor na palubě.

Absolvoval jsem 2x výlet s FlyDubai do Asie v jejich starších 737 a bylo to dost utrpení. Poslední let do Prahy už byl v novém MAXu a prostor na nohy a sedačky byly o něco lepší. Naproti tomu A320 je starší letadlo, tak mě zajímá osobní zkušenost s rozmístěním sedaček a jejich tvarem. Dejme tomu pro zdravě rostlého chlapa 180cm :-) Dá se to nějak srovnat s tou 737 od FD? Přežiju to? :-)))

Obecně se mi nelíbí nasazování malých letadel na 6h lety. Jednak je to na hraně doletu (737 má tuším 6,5h ve vzduchu + bezp. rezervu) a hlavně to letadlo na to není konstruované. Holt cheme levné letenky, ale to už je úvaha do jiného vlákna :-)

díky

M.

před 14 dny

Včera jsem na to koukal, B738 u flyDubai mají pitch 30, AirArabia 32 .. takže by to mělo být o něco lepší

Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat, zda při nástupu do letadla stačí boarding pass pouze v elektronické podobě (na displeji smartphonu)?

Děkuji za odpověď.

před 4 měs
David Eiselt

Ano, kdyby na letišti z nějakého důvodu nestačil, vytisknou vám jej sami na papír :)

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu