Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Arabia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Arabia

Největší nízkonákladová nadnárodní aerolinka arabského světa se dá přirovnat v místních podmínkách k Ryanairu či Air Asia, ve své oblasti totiž obvykle nabízí výrazně levnější letenky než konkurenti.

Air Arabia provozuje unifikovanou flotilu složenou výhradně z letadel Airbus A320 v typickém šedivo-červeném zbarvení. Svoje hlavní sídlo má na letišti Sharjah na předměstí Dubaje, současně však společnost provozuje několik dceřiných poboček:

 • Air Arabia Maroc (3O/MAC) se základnami v Casablance, Agadiru, Fezu a Tangeru,
 • Air Arabia Egypt (E5/RBG) se základnou v Alexandrii.

Všechny aerolinky fungují jako mateřská Air Arabia a využívají jednotnou webovou stránku.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air Arabia je aktivní především v oblasti Blízkého východu a na trasách do jihovýchodní Evropy, resp. z Maroka do Francie, Belgie nebo Španělska.Od 11.12.2018 provozuje také linku z letiště Šardžá (Sharjah) u Dubaje do Prahy, a to 5x týdně.

Ceny letenek na přímé lince z Prahy do Emirátů jsou zatím dražší (cca 9 tisíc Kč), avšak Air Arabia nabízí i návazné letenky dál do Asie. Například Nepál, Indie nebo vybrané africké destinace můžou vyjít výrazně levněji než u konkurence. Obvykle platí, že nákup co nejvíce dopředu se vyplatí spíš než na poslední chvíli.

Při koupi letenky máte na výběr vždy tři tarify:

 • Basic: obsahuje jen letenku + příruční zavazadlo
 • Value: cca + 20 €, obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg + občerstvení
 • Extra: cca + 90 €, obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg + občerstvení + výběr sedačky + možnost změny letenky (za poplatek)

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 10 kg se přepravuje v počtu jednoho kusu na pasažéra na všech trasách zdarma.

Naopak zavazadlo do podpalubí je vždy v nejnižším tarifu „Basic“ zpoplatněno. Dokoupení 15 kg zavazadla vyjde na 5–20 € v závislosti na trase a hmotnosti a je tak na zvážení, zda se v takovém případě nevyplatí koupit rovnou dražší tarif „Value“, který bagáž + navíc sendvič již zahrnuje.

Odbavení

Letištní odbavení na přepážce otevírá 3 hodiny a uzavírá 45 minut před odletem a není nijak zpoplatněno.

Online check-in začíná 24 hodin před cestou v případě odletu ze Sharjah, resp. 12 hodin před odletem ze všech ostatních letišť.

Služby během letu

V nejnižším tarifu Basic jsou veškeré služby na palubě zpoplatněny, v tarifu Value a vyšším dostanete sendvič nebo větší lehké jídlo zdarma.

Ceny občerstvení jsou vcelku přátelské. Standardní letecké teplé jídlo přijde na 5 € za jeden let, dokupujte vždy při rezervaci letenky.

135 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, v pátek letíme s air arabia do Colomba. Mám dotaz. Máme koupené zavazadlo na osobu 30kg. Je tedy možné vzít sebou 2 kufry. Jeden 12kg a druhý 10kg. Nebo musím mít jen jeden. Děkuji za odpověď

před 4 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to možné. U Air Arabie si neplatíte počet kusů, ale právě váhu, takže pokud máte 30 kg, můžete rozdělit do více kusů.

Ahoj, je prosím v Sharjah úschovna zavazadel? Díky

před 4 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, podle všeho tam úschovna není.

Ahoj

Chtěl bych popsat zkušenosti s touto aerolinkou, teď jsme absolvovali let z Prahy přes Sharjah do Colomba a zpět jako skupina 8-lidí. Z pozitiv bych především vyzdvihnul cenu letenek, která byla opravdu výrazně lepší než u konkurence. Místa pro sezení bylo dost, až nad moje očekávání. Přestupy v Sharjah mají zmáknutý i pokud máte zpoždění, počkají na vás a protáhnou vás zrychleně i přes kontroly. Letadla na mě působila nově, čistě. On-line check in jsme neabsolvoval, ten jsme vždy podstoupili až na letišti. Lepší je být na letišti včas a naběhnout jakmile se countery otevřou.

Pár negativ se také našlo - především bych chtěl upozornit na jídlo - neobjednávejte si ty jejich bagety (sendviče), nic hnusnejšího jsem v životě nejedl a na cestě zpátky už jsem to rovnou vyhazoval. Pokud máte možnost, udělejte si svoje jídlo nebo si objednejte něco z teplé kuchyně. Taky mi přišlo dost otravný sledovat před každým letem arabskou modlitbu a pokaždý tu samou - 1 hodinu trvající filmovou sekvenci. Rád bych také upozornil na neochotu zaměstanců u check-in přepážek v Praze, kde mi sice vyhověli, aby naše skupina seděla v letadle pohromadě, ale v druhém letadle už jsme byli rozházení všude možně a "prý z tím nemůžou nic udělat". Při zpátečním letu jsem obsluhu v Colombu poprosil o totéž a nic pro ně nebyl problém, takže se nenechtě odbýt. Poškození kufrů bych nerad hodnotil, za to aerolinka nemůže, to je spíš o lidech na letišti.

Celkově mohu tuto aerolinku doporučit.

před 4 dny

Ahoj, já vím, že za ty poškozené kufry aerolinka nejspíš nemůže, ale jak mi potvrdila slečna na reklamaci zavazadel, tak každá společnost se k poškození staví jinak a Air Arabia skutečně neuznává skoro nic. Sešlo se nás u přepážky z našeho letu hned několik...holt krátký transfer, tak se s kufry moc nemazlili :-)...zkoušela jsem uplatnit škodu na zavazadlech u pojišťovny, protože jsme měli pojištěná zavazadla, ale přišlo mi vyjádření, že když kufr svěříte dopravci, tak spadá do výjimek...

Ahoj, přidávám svou recenzi na Air Arabia. Myslím, že odpovím na mnoho dotazů, které tu padají.

Společnost Air Arabia jsme využili poprvé. Letěli jsme z Prahy přes Sharjah do Colomba a zpět.

Air Arabia má letadla Airbus A 320 a sezení nebylo zase tak hrozné. Místa pro nohy pro středně rostlé jedince je dost, piloti a pilotky ovládali svůj stroj dobře, palubní personál sice ochotný, ale dost zmatený.

Jídlo jsme objednané předem kuřecí biryani - krůtí bageta - kuřecí bageta - kuřecí sweet and sour. Všechno se dalo bez problémů sníst, jen ke všemu měla být zdarma voda, ale dostali jsme ji jen k bagetám, přestože jsme personál upozorňovali. Způsob jakým rozdávají jídlo je mírně řečeno zarážející. Stevardi mají dlouhý seznam cestujících seřazený podle jmen (ne podle čísel sedaček) a v něm sáhodlouze hledají, kdo má co objednáno. Pití nebo snacky lze za rozumné ceny dokoupit, ale v uličce neprochází personál moc často, takže je lepší si za ním zajít.

Zábavný systém není žádný - jen na obrozovkách z počátku běží nejaké gagy a pak letové informace. Takže doporučuji přibalit sluchátka, knížku a křížovky.

Měli jsme krátké přestupy v Sharjah: cestou tam 1hod.20 min, cestou zpět 40 min. I když letadlo mělo zpoždění (v případě zpáteční letu jsme přistáli v čas, kdy měl odletět návazný spoj), následný spoj se dal stihnout bez problému. V Sharjah už byli přepravení maníci, kteří vyvolávali jméno destinace a pouštěli nás na začátek fronty.

Co mě opravdu naštvalo byl fakt, že během přepravy nám poničili oba nové kufry ( u jednoho celý roh, urvaná plastová noha, u druhého výrvnaný nýt, který držel ručku.). To se může stát, ale Air Arabia prostě téměř žádné poškození kufr neuznává. To by Vám ho snad museli přejet motorovkou...:-).

https://www.tripadvisor.cz/ShowU...orld.html#

Odpovědět
před 8 dny

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné u této společnosti dokoupit jídlo, ještě než budu v letadle. Zadala jsem si Basic, ale pak jsem si dokoupila zavazadlo a i na místo se mě ptali. Akorát mi nedošlo, že občerstvení není automaticky.

Děkuji za odpověď :-)

před 11 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, jídlo by mělo jít dokoupit klasicky přes záložku "Manage booking": https://www.airarabia.com/en/manage-bookings

Přidat odpověď
před 11 dny

Nějaká zkušenost, že nešla zaplatit letenka kartou od mBank, když byl nastaven vysoký limit pro platby přes internet?

Odpovědět
před 13 dny

Dobrý den.

Jak je to prosím s on-line check in při letu z Prahy?

Děkuji Lenka

Odpovědět
před 15 dny

Ahojky, setkali jste se někdo s tím, ze by na letišti chtěli vidět kartu nebo její kopii, kterou byla provedena platba letenek? Pisou to totiž v pokynech. Díky za odpověď.

před 29 dny

Setkal jsem se s tím u Qatar, kde jsem dělal hromadu plateb debetkou (letenky pro 6 lidí + změny) a jednu z těch plateb jsem udělal kreditkou. A tu potom nejen chtěli vidět, ale i bylo potřeba udělat platbu 1 Kč, kterou poté vrátili zpět.

před 29 dny

Mně jde spíš o to, že na potvrzení o letence je vyloženě napsáno, že musím být držitelem karty nebo mě nepustí do letadla. A já tu letenku neplatila ze svého účtu :D

před 29 dny

No, je to o stesti. Me zatim pri ceste do CMB nic nekontrolovali, nicmene zkontrolovat to mohou. A pokud se kreditkou, ze ktere odesla platba, nebudes moci prokazat, mohou Ti zcela legalne zabranit v odletu.

před 29 dny
Klára Kaplanová

Nooo pekny... tak budu doufat, ze je to nebude nějak extra zajímat.

Přidat odpověď
před 29 dny
Liborek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 115 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-19T17:06:45+01:00)

Tak se dívám, že Air Arabia od dubna začíná lítat přímé lety z Prahy do Casablancy. Možná by to stálo za to přidat do popisku.

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

ve středu 22.02.2019 odlétáme s přítelem na Srí Lanku právě se společností air arabia. Na letišti v Sharjah máme cca 15 hodin čekačku. Všimla jsem si ,že v itineráři máme naplánovaný nějaký "transit" asi tak v polovině čekací doby. Nevíte někdo, co ten "transit" znamená? Musíme ho stihnout? Chtěli jsme si prohlédnout Dubaj... Moc děkuji za odpověď. Petra

před měs
David Eiselt

Ahoj Petro,

Není to spíš tak, že celková doba letu je 15 hodin a z toho 7 hodin transit? Transit = přestup.

Pokud sem hodíš přesné časy letů, tak z toho budu moudřejší, ale spíš platí to co píši já a na město máte méně hodin. Což nevadí a Sharjah stihnete.

Ahoj cestovatelé,

v pátek letíme s Air Arabia. Dotaz ohledne zavazadel: po zvazeni jsme si přikoupili 20kg zavazadlo do podpalubí...platí i tehdy možnost příručního zavazadla do 10kg zdarma?

Dík za odpovědi.

před měs
Kryštof Hájek

Ahoj, ano, příruční zavazadlo můžete mít vždy, nehledě na počet dokoupených odbavených.

Nevíte jak je to s online check-in? máme ani ne 12 hod do odletu a stále to online nelze. :)

před měs
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 225 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-16T13:06:29+01:00)

Pokud ti nejde online odbavení, můžeš se odbavit na letišti bez poplatku.

Zdravím,

mám menší problém. 16.02. odlétám na Srí Lanku s přítelkyní a mám zaplacené jen příruční zavazadla ( basic) ...já blbec. Samozřejmě mě mohlo napadnout, že přítelkyni se do klasického příručního batohu nemůže nic vejít, takže řeším zda jde online přikoupit zavazadlo do zavazadlového prostoru... :D

Předem díky moc za odpověď.

před měs
Zdeněk

Ano, na stránkách airarabia "modify flight" můžeš přidat 20 nebo 30 kg.

Dobrý den,

potřebuju u Air arabia změnit cestujícího na letence. Máte s tím někdo zkušenosti?

Jaké jsou za to poplatky?

Díky moc!

Michal

před měs
Jan Čermák

You can always apply for a FREE name change if the reservation is still on hold and has not been paid for. However, once the reservation is paid, to change the name of the passenger, you will be required to pay the cancellation fee of the current booking, a name change fee of AED 150.00, as well as any fare difference if applicable. Please note that you are required to complete this process at least 24 hours prior to the scheduled time of departure.

*The name change facility is not applicable for Air Arabia Maroc, Air Arbia Egypt, and Air Arabia Jordan.

https://www.airarabia.com/en/faqs/name-change

Ahoj, máme koupené letenky od Air arabian na Srí Lanku. Odlétáme za týden a pouze s příručním zavazadlem. Máte někdo zkušenosti jak hodně řeší rozměry? Každý budeme mít batoh. Jeden vychází asi o 3 cm větší hloubka.

Děkuji za zkušenosti, zda s tím dělají problémy. Díky

před měs

Ahoj,mám stejný problém. Jak jsi vyřešila? Byl problém?

před měs

Pokud jde o me zkusenosti, nikdo absolutne nic neresil ani v Praze, ani v Sharjah. A to jsem navic cestoval se dvema prirucaky :-)

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký poplatek za změnu čísla pasu? Čekám na nový pas a aktuální pas mi končí v červenci. Chystáme se do Maroka v dubnu a platnost 3 měsíce už by mi nevyšla, tak jsem si požádala o nový pas. Při rezervaci systém požaduje číslo pasu.. Psala jsem na airarabia, napsali mi, že změna možná je, že důležité je to při check-in, ale jestli je tam nějaký poplatek, tak to už jsem se nedozvěděla. Předem mockrát děkuji za odpověďi.

před měs
David Eiselt

Dobrý den Adélo, tyhle změny jsou bez poplatku. Změnu provedete sama ve správě rezervace na stránkách aerolinky.

Avatar uživatele jitkajet
jitkajet

Musela jsem stornovat letenku na Srí Lanku /operace/, stornovala jsem ji včas a mají mi vrátit 1209 AED. Je to už přes 2 měsíce a peníze mi nepřišly. Máte nějaký mail koho mohu z Air Arabia kontaktovat? Děkuji Jitka

před měs
Jan Čermák

Ahoj,

to uz jsme tu řešili, máš je ve formě kreditů ve svém účtu, tzn. nevrátí ti je na kartu. Viz.: https://www.airarabia.com/en/ter...cellations

"Air Arabia does not have a refund policy once the booking is paid for (except flights to/from Cairo). On cancellation, Air Arabia will retain the remaining amount as a credit towards a future flight which can be used for travel within one year from the date of payment by the same passenger only."

před měs

A jak se tedy dá znovu uplatnit zbylé peníze/kredity??? Žádný voucher mi nepřišel a teda nevím, jak uplatnit, co mi zůstalo.

před měs
Jan Čermák
před měs

Díky, tohle jsem taky našla. Splňuji všechny podmínky a přesto nevím, jak funguje to reálné uplatnění. Nemám voucher ani nic takového. Při nové rezervaci se zastavím u platby, protože pochybuji, že když mi strhnou cenu nových letenek, tak mi pak rozdíl na kartu vrátí.

před měs
Zdeněk

Po přihlášení musíš vidět kredit ve svém účtu. Přes menu z účtu vyhledat nový let pak je kredit uplatněn pro zaplacení.

před měs

Ale já tam účet nemám, to je asi ten problém.

Dobrý den, pokud jde o příruční zavazadla - mohu si kromě klasického příručního zavazadla v uvedených rozměrech (55 x 40 x 20 cm) vzít též malou kabelku, případně brašnu na fotoaparát? Děkuji

před měs
David Eiselt

Bohužel taková informace na stránkách chybí https://www.airarabia.com/en/hand-baggage, takže je to spíše na striktnosti pracovníků letiště. Z Prahy by problém být nemusel, ale v opačném směru už ano.

před měs

Děkuji za odpověď. Raději to tedy nebudu riskovat.

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na dvě věci:

1) na letišti v Sharjah máme 7 hodin čas mezi lety, má cenu se snažit zajet do Dubaje na 3 hodinky?

2) Pokud letíme z Prahy do Sharjah a po 7 hodinách dále pokračujeme do Kolomba, o kufry se po tu dobu 7 hodin stará letecká společnost air-arabia a sami dají zavazadla z jednoho letadla do druhého? Nebo si je musíme vyzvednout a poté znovu dát na odbavení na druhý let?

Děkuji za odpověď a rady.

před měs
Jan Čermák

Dobrý den,

1) to je na vás, 7 hodin je tak na hraně. Uvidíte jak přiletíte jak se vám bude chtít courat a jestli se vám to vyplatí.

2) Jsou-li letenky v rámci jedné rezervace tak se o ně nestaráte.

před měs

Dobrý den,

a vízum není potřeba?

před měs
Kryštof Hájek

Ne, vízum do Spojených Arabských Emirátů nepotřebujete :)

před měs

Mohu se ještě zeptat na poplatek za změnu odletu? Mám koupené letenky, ale zvažuji letět o den dříve, to se mi asi moc nevyplatí, že? On line mi přijde, že to nefunguje. :-( Díky za info.

před měs
Kryštof Hájek

Záleží na tom, v jakém tarifu byly koupeny. Pokud se jednalo o nějakou promo akci, změny nejsou možné. Pokud ne, platí se poplatek 25% z ceny původní letenky + doplatek do aktuální ceny na letu, kterým byste chtěli letět.

dobry den, viete mi poradit ani mne ani manželovi nejde zaplatit za letenku, ja mam meastro a manžel Visa el., mne vypisuje že zle číslo a manželovi zase čislo zoberie, ale samotna platba už neprejde.

před měs
Jan Čermák

Limity, bloknuté platby po Internetu, bloknuté zahraniční transakce... Koukněte do bankovnictví nebo kontaktuje svou banku.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 497 komentářů
 • Poslat zprávu

Bohužel sem nejdou přidávat printscreeny, ale pod tlačítkem "Continue to passenger details" máte uvedeno že lze platit kartami Visa a Mastercard. Tzn. že Maestro je vám k ničemu a Visa Electron nejspíš taky.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu