Průvodce letištěm

Letiště Šardžá

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Šardžá

Letiště Šardžá (Sharjah) je hlavním nízkonákladovým letištěm ve Spojených Arabských Emirátech a největším sídlem velké nadnárodní low-cost aerolinky Air Arabia. Vzhledem ke své lokaci slouží jako jedno ze tří letišť Dubaje, jejíž centrum se nachází cca 30 km jihozápadním směrem. 

Letišti slouží jediný terminál střední velikosti (asi jako v Praze) a jeho interiér je plně vybaven všemi druhy služeb. Terminál je otevřený 24 hodin denně, je možné zde přenocovat, avšak pohodlí nečekejte. I v noci je na letišti množství lidí, sedačky mají jen pevné opěrky a podlahy bývají dost špinavé.

4468 km
od Prahy
25.9 °C
aktuální počasí
14:03 (+3 )
aktuální čas

Letenky

Zdaleka největší podíl dopravy zde tvoří místní low-cost aerolinka Air Arabia, která provozuje linky především do zemí Arabského světa, bývalého SSSR, Indie a východní Evropy. Zbytek provozu vyplňují méně známé letecké společnosti z oblasti Blízkého východu. Cestující mířící do oblasti Dubaje spíše využijí velké a hlavní letiště Dubai International (DXB), kam létají z Prahy Emirates, Flydubai a SmartWings, nebo malé letiště Dubai World Central (DWC), kam létá z Budapešti a Katovic Wizz Air.

Od 11.12.2018 létá z místního letiště i přímá linka společnosti Air Arabia do Prahy, a to 5x týdně. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Šardžáhu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Dubaje a dalších emirátů

Využijte pohodlných autobusů, které provozuje sama aerolinka Air Arabia. Z letiště do Dubaje jede 5 spojů denně tak, že navazují vždy na vlnu příletů Air Arabie, z Dubaje na letiště pak jedou 4 spoje za den. Cesta zabere hodinu, konečná stanice v Dubaji se nachází v Al Ghurair Center poblíž stanice metra "Union Station". Lístek za 20 AED koupíte u řidiče a přesný jízdní řád zjistíte na webu Air Arabie

Společnost provozuje i přímé spoje do Abu Dhabi (4x denně za 40 AED), Al Ain (2x denně za 40 AED) a Ras al Khaimah (3x denně za 30 AED).

Frekventovanější, levnější, ale nejdelší alternativou je cesta s přestupem ve městě Šardžá. Na letišti nastupte do místní autobusové linky číslo 99 (jízdní řád), která jezdí od 6:00 do 1:00 každých 11-15 minut a stojí 7 AED. Dojedete až na konečnou na autobusovém nádraží Jubail, kde vyhledáte autobus číslo E306, kterým dojedete přímo do Dubaje (Al Ghubaiba Terminal). Linka E306 jezdí každých 15 minut přes den a každou hodinu v noci, lístek koupíte u řidiče za 7,50 AED. Celkem cesta potrvá zhruba hodinu a půl.

Taxi do centrální části Dubaje vyjde cca na 130 AED (30 €), všechny jezdí s taxametrem. 

Do města Šardžá

Využít samozřejmě můžete i lokálních autobusových linek po Šardžá, které jezdí po celém městě. Do centra Šardžá využijete pouze linky 14 a 15, které jezdí každých 15 minut od 6:00 do 23:00, k největšímu autobusovému nádraží "Jubail" pak jeďte linkou 99 od 6:00 do 1:00. Jízdenka vyjde na 7 AED a kupuje se u řidiče. Jízdní řády na webu mowasalat.ae.

Služby na letišti

Terminál je sice poměrně velký, ale v hodinách, kdy odlétají spoje Air Arabie počítejte s velkými davy lidí. Centrální část terminálu vyplňuje velký food-court s restauracemi všeho druhu včetně klasik typu McDonald's či Costa Coffee.

Oficiální wi-fi zdarma není dostupná, nicméně většina restaurací provozuje vlastní wi-fi sítě.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

máme na letišti v Šardžá přestup na cestě na Srí Lanku. Přilétáme v 6:10 a odlétáme ve 13:15. Alespoň na chvíli bychom rádi prozkoumali okolí mimo letiště. Dva dotazy:

- Nemáte nějaké doporučení, kam se na tuto poměrně krátkou chvíli podívat?

- Potřebujeme nějaké vízum, abychom mohli opustit letiště?

Díky moc.

před 25 dny

Dobrý den,

omlouvám se, že neodpovídám na dotaz. Jen se háčkuji, protože máme úplně stejnou cestu a stejné časy příletu/odletu. :)

Díky a pěkný den

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den

Mám doraz zda se dá zvládnout cesta do centrální Dubaje na okouknuti při 7 hodinovém mezipřistání v Sharjahnu??

Děkuji

před měs
Liborek

Dá. Taxikem to je nějakých 30-40 minut. Ovšem je otázka, co si od takové návštěvy slibujete. 7 hodin mezipřistání rozhodně neznamená 7 hodin času.

před měs
Avatar uživatele TomTomas
TomTomas

Hodně záleží na denní době, např. v podvečer a večer jsou takové kolony, že cesta autem může zabrat i 2 hodiny v jednom směru.

Dobrý den, chtěla bych zakoupit letenky přes Air Arabia z Prahy na Srí lanku, přestup je v Šardžá. Na přestup je buď přibližně 1 hodina nebo pak 13 hodin, myslíte, že za hodinu se to na tomto letišti dá zvládnout? A čekají na sebe letadla když se jedná o stejnou společnost? Děkuji Chadimová

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zvládnout by se měl jakýkoliv přestup, který aerolinka nabízí, letiště v Sharjah navíc není nijak složité... Letadla na sebe (nehledě na aerolinku) čekají jen výjimečně, pokud je zpoždění většího charakteru, nicméně pokud máte spojení na jedné letence, aerolinka se o vás musí postarat (poskytnou nejbližší možný let a případně ubytování zdarma).

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)