Omán
Omán

Koronavirus v Ománu

Aktuální cestovní opatření

Od 23.5.2022 byla zrušena veškerá opatření při vstupu do Ománu vztahující se k onemocnění Covid-19.

Cesty do Ománu

Cestování do Ománu je od 23. května 2022 znovu bez omezení jako před pandemií. Není nutné se prokazovat očkovacími certifikáty, negativními testy ani proděláním koronaviru.

Podmínky pro cestu do ČR

Návraty do České republiky se řídí dle aktuálních pravidel pro návrat do ČR, které pro vás držíme přehledně a aktuálně na dané stránce.

Aktuality na webu Ministerstva zahraničí.

Chystáš se do Ománu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 10. 2022
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Paul
před 8 měs

Omán je od 23.5. také bez covid restrikcí (není potřeba vyplňovat ani příjezdový formulář) :)

Avatar uživatele DavidAAAA
DavidAAAA
před rokem

Ahoj, vstup do Ománu má aktualizovaná pravidla, ( na základě včerejšího rozhovoru s konzulem Sultanátu Omán v Praze ): cesta do 14 dnů - víza jsou bezplatná , k získání na letišti ( nutno doložit zpáteční letenku na datum do 10 dnů od příjezdu a rezervaci ubytování ), vytištěné ( !!! )potvrzení o registraci do aplikace Emushriff ( lze se registrovat až ve chvíli, kdy máte CovidPas o provedeném PCR testu, takže je to na čas jen taktak, je nutné mít QR kód o očkování 1. i 2. dávkou a pojištění na dobu pobytu ( na něm musí být výslovně anglicky uvedeno, že kryje léčbu Covid 19 i případnou karanténu a zároveň musí být uvedeno, že pojištění se automaticky v případě nemoci prodlužuje po dobu léčení ). To pojištění prý ani letecké společnosti ani imigrační nekontroluje, ale jistota je jistota.

A pozor - bezplatné 14-ti denní vízum nelze již prodloužit, za překročení doby je pokuta 10 OMR/den, tj. nyní cca 580 Kč/den.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Funkční odkaz na příslušnou stránku MZV zde: https://www.mzv.cz/riyadh/cz/viz...man_v.html