Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Turisty opomíjený portugalský ostrov Porto Santo ležící jen 40 kilometrů severovýchodně od Madeiry získal nové mezinárodní spojení. Létat sem bude Eurowings Discover z Frankfurtu vždy jednou týdně ve čtvrtek. Ostrov láká na poklidnou dovolenou, stále teplé počasí a blahodárný písek s vysokým obsahem minerálů na 9 km dlouhé pláži.

Zpáteční letenky z Prahy s krátkými přestupy ve Frankfurtu vychází již na 3 860 Kč, a to v termínu 11. - 18. srpna. Ostatní termíny spíše atakují hranici 6 tisíc korun.

Exkluzivitu ostrova však umocňuje nedostatek ubytovacích kapacit a tak po většinu času je volný pouze jeden luxusní 5* resort Pestana Colombos Premium Club - All Inclusive, kdy cena za týden pro dva s all-inclusive stravováním je v rozmezí 38 až 58 tisíc korun v závislosti na termínu.

V takovém případě přichází na řadu letenky v byznys třídě, které jsou po většinu termínů dostupné za 8 991 Kč. Obsahují přednostní odbavení, letištní salónky, sedadla vpředu letadla s volnou prostřední sedačkou, občerstvení během letu a bohatý zavazadlový limit v podobě 2 příručních a 2 odbavených zavazadel každé do 32 kg.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PXO Porto Santo
Portugalsko
Mapa
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Airbnb ale nabizi spoustu ubytovani za ceny okolo 2k czk za noc ✌️

před 24 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Na termín co jsem zkoušel, jsem viděl jen 2 za 7k na noc :) prázdniny to asi zabíjí.

před 24 dny
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Letosni prazdniny prepisuji cenove mapy cestovani, pripravte se panove na novou dobu..

před 23 dny
Avatar uživatele
cali

Jak se to vezme... Já jsem nikdy necestoval a už asi nebudu levněji než letos. Tolik error fares ubytování jsem neměl za posledních 10 let. Auta objednaná dlouho dopředu, tedy zdražení minimální a marocké pětieurovky k tomu. Já letos tedy nadmíru spokojený😉

před 23 dny

a jak tady ty error fares hledáte ?

Přidat odpověď
před 23 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
To budou fotky!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
To musíš vidět!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mapa
Portugalsko Přílet na letiště Porto Santo

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Santo