IATA (ICAO) kód letiště
FRA (EDDF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:47
Vzdálenost od Prahy
408 km

O letišti Frankfurt

Notoricky známé frankfurtské letiště je třetím největším v Evropě co do počtu odbavených cestujících. Slouží především jako přestupní letiště do všech koutů světa a hlavní základna pro společnosti Lufthansa a Condor. Díky své relativní blízkosti a častým akčním letenkám do exotiky zejména u Condoru, je také oblíbeným odletovým nebo příletovým letištěm.

Frankfurtské letiště má 2 hlavní terminály propojené automatickým vláčkem, detaily i mapy terminálů najdete níže.

Otevírací doba letiště je 24/7.

Letenky

Do Frankfurtu se z Prahy dostanete několikrát denně přímými lety Lufthansy, které při nákupu s dostatečným předstihem (obvykle cca 3 měsíce) lze pořídit i od 1 500 Kč jednosměrně. Pozemní doprava bude sice vždy levnější a navíc se zavazadlem, ale pokud spěcháte, umí být cena letenek opravdu konkurenceschopná. Letenky z Prahy do Frankfurtu i zpět zakoupíte nejlépe na těchto stránkách:

ČSA momentálně do Frankfurtu nelétá a není jasné, zda lety obnoví.

Často jsou k mání zvýhodněné letenky z Frankfurtu mimo Evropy, zejména do exotických destinací a Severní Ameriky. O nejvýhodnějších akcích vždy informujeme v sekci Akční letenky, případně vyhledávejte sami na webu aerolinky Condor, kde se akce objevují nejčastěji.

Přestup a terminály ve Frankufrtu

Frankfurtské letiště patří mezi nejčastější přestupní body v Evropě. Ačkoliv mnoho cestovatelů letiště Frankfurt hodnotí jako chaotické a nepříjemné, realita není tak špatná, je však nutné počítat s velkým množstvím lidí téměř v každou denní hodinu a s dlouhými vzdálenostmi.

I tak vám na případný přestup může stačit 40 minut v rámci terminálu a 60 minut mezi terminály, pokud je spojení na jedné letence. V tom případě je navíc přestup garantovaný, takže i kdybyste jej z nějakého důvodu nestihli (například velké zpoždění prvního letu), aerolinka vám je povinna zajistit zdarma nejbližší možné spojení.

Přestupujete-li na vlastní pěst, rozhodně se vyplatí nechat větší časovou rezervu, ideálně 3 a více hodin.

Přestup mezi terminály

Při přestupu z terminálu 1 na terminál 2 sledujte značení na "SkyLine Train", což je automatický vláček pendlující mezi terminály. Jezdí 24 hodin v intervalu cca 3-5 minut a jízdní doba je asi 4 minuty. Vláček však jezdí pouze v tzv. "landside", což znamená, že při jeho využití vždy musíte projít bezpečnostní kontrolou. Terminály jsou spojeny i pěší chodbou, ale i v tomto případě je třeba procházet bezpečnostní kontrolou.

Terminály - rozdělní aerolinek

Konkrétní terminál bude vždy vyznačen na letence, přesto pro snazší orientaci uvádíme seznam nejdůležitějších aerolinek a z jakého terminálu ve Frankfurtu létají:

 • Terminál 1: Lufthansa, Air Canada, Air China, Condor, Ethiopian Airlines, Eurowings, LATAM, LOT, Oman Air, Qatar Airways, SAS, Swiss, Singapore Airlines, TAP, Thai Airways, Turkish Airlines, United
 • Terminál 2: Air France, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, China Airlines, Delta, Finnair, Iberia, KLM, Royal Jordanian, Ryanair, TUI fly, Vietnam Airlines

Mapa letiště Frankfurt

Na oficiální mapu terminálů frankfurtského letiště se můžete podívat na webu www.frankfurt-airport.com/en/airport-guide, k dispozici zde jsou i mapy ke stažení ve formátu .pdf.

Jak se dostat na letiště

Protože je Frankfurt relativně blízko a nabízí ohromnou škálu destinací po celém světě, při výhodných cenách letenek se může vyplatit dojet sem i po zemi.

Autem

Pro mnoho lidí nejpohodlnější bude jízda vlastním automobilem. Z Prahy vede nejrychlejší cesta na Rozvadov po dálnici D5, která navazuje na německé straně na dálnici A6, po níž pojedete až na Kreuz Altdorf, kde přejedete na dálnici A3. Po té dojdete až na frankfurtské letiště.

Poplatky se na německých dálnicích stále ještě neplatí. Informace o parkování na letišti najdete detailně popsané o kapitolu níže.

Vlakem

Nejlevnější spojení vlakem do stanice Frankfurt(M) Flughafen Fernbf stojí od 540 Kč jednosměrně a čekají vás 2 přestupy v Chebu a Norimberku a dobou jízdy cca 7,5 hodiny. Toto spojení koupíte nejlevněji přes svůj e-shop Českých drah. Komfortnější spojení jen s jedním přestupem v Drážďanech, kde si užijete cestu rychlovlakem ICE (avšak doba jízdy je přes 8 hodin) pak zakoupíte nejlevněji přes Detusche Bahn a jejich e-shop bahn.de (stránky jsou i v češtině).

Autobusem

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně RegioJet až 2x denně. Ceny za jednosměrnou jízdenku začínají na 699 Kč. Autobus jede bez přestupu přímo na letiště a doba jízdy z Prahy je asi 7 hodin. Zastávku na najdete na letištním parkovišti P36, ze kterého vás v čase 5:00 až 23:45 každých 10 minut doveze k oběma terminálům letištní autobus zdarma.

Parkování na letišti

Vyrazíte-li na cestu autem, nejpalčivější otázka bude kde na letišti ve Frankfurtu zaparkovat.

Na výběr máte poměrně širokou škálu možností, podívejte se na nejlepší možnosti parkování zřizované přímo letištěm:

 • Terminal Parking – garáže přímo u terminálů (P2 + P3 u terminálu 1, resp. P8 + P9 u terminálu 2), ceny od 75 EUR na týden, rezervace online  >>
 • Business Parking – garáže nejblíže terminálu 1, ceny od 125 EUR na týden, rezervace online  >>
 • Holiday Parking – kryté parkoviště 2 km od letiště, resp. 1 stanici S-Bahnem (zastávka Frankfurt am Main Gateway Gardens), s parkovacím lístkem je cesta zdarma, ceny od 55 EUR na týden, rezervace online  >>

Čím dříve parkoviště rezervujete, tím nižší bude cena.

Nižší ceny parkování startují cca na 48 EUR za týden zaplatíte na mnoha soukromých parkovištích v okolí letiště, které snadno srovnáte například přes web Parkvia. Všechna parkoviště nabízejí odvoz mikrobusem k terminálu zdarma.

Park, Sleep & Fly

Zajímavou možnost nabízí letiště ve spolupráci s několika okolními hotely, kdy máte v ceně 1 noc ve 2lůžkovém pokoji, týden parkování a transfer mezi hotelem a letištěm. 

 • InterCityHotel od 137 EUR na jednu noc ubytování + 7 dní parkování
 • Mariott nebo Sheraton od 199 EUR na jednu noc ubytování + 7 dní parkování
 • Rezervace na webu letiště

Hotely u letiště

Při brzkých ranních odletech nebo pozdních nočních příletech bude ideální volbou přenocování v některém z mnoha hotelů poblíž letiště.

Hotely přímo u terminálů:

Levnější hotely v okolí s dopravou k letišti zdarma:

Doprava z/na letiště

Chcete-li spojit cestu na letištěm s návštěvou Frankfurtu nebo okolních měst, využijete služeb místní MHD.

Vlaky S-Bahn

Nejvýhodnějším způsobem dopravy je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9. Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Nádraží se nachází u terminálu 1, se kterým je spojeno krátkou chodbou a velmi přehledně značeno. Jízdenky koupíte v automatu před vstupem na nástupiště a lze platit jak kartou, tak hotovostí.

Frankfurt Hbf a centrum

Všechny spoje S-Bahnu a regionálních vlaků linek RE2, RE3, RB58 a RB59 jedou na frankfurtské hlavní nádraží, linky S8 a S9 pak navíc projíždějí dál celým centrem Frankfurtu.

 • Interval: 10-15 minut
 • Provozní doba: 24 hodin denně (v noci interval 30-60 minut)
 • Doba jízdy: 12 minut na hlavní nádraží
 • Cena jízdenky: 5,20 EUR, celodenní jízdenky pro všechny typy dopravy ve Frankufurtu za 10,15 EUR

Mainz a Wiesbaden

Pohodlně se z letiště dostanete i na druhou stranu do historických měst Mainz (Mohuč) nebo Wiesbaden. Zatímco do Wiesbadenu jezdí z letiště linky S8 a S9, do města Mainz pouze S8. Ceny jízdenek jsou stejné jako do Frankfurtu, tj. 5,20 EUR za jednu jízdu a 10,15 EUR celodenní.

Informace o dopravě, plánování spojení, mapy a jízdní řády najdete na webu rmw.de.

Autobusy

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především v případě, že najdete levné ubytování v některé z okolních obcí. Pro cestu do Frankufrtu, Mohuče, Wiesbadenu či Rüsselsheimu bude vždy rychlejší vlak při stejné ceně.

Detailní mapu všech linek vlaků i autobusů najdete zde:

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,75 EUR.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici neomezeně a zdarma a v terminálu se nachází nonstop otevřené obchody.

Na letišti můžete využít běžné supermarket pro dokoupení levných potravin a občerstvení, a to na nádraží dálkových vlaků.

V obou terminálech jsou k dispozici úschovny zavazadel. V Terminálu je 1 otevřena nonstop v příletové části B a od 6:00 do 22:00 mezi odletovými halami B a C. V terminálu 2 je provozní doba rovněž od 6:00 do 22:00 v příletové hale. Cena za 24 hodin činí od 5 EUR.

Od 6:00 do 22:00 můžete využít i sprchy pro veřejnost rozmístěné na několika místech obou terminálů. Zaplatíte za ně 6 EUR.

V nejvyšším podlaží veřejné části terminálu 2 můžete využít vyhlídkovou terasu a sledovat provoz na letištní ploše. Vstupné je aktuálně zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

30 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lucie _B

Ahoj, neví někdo jestli zde postačí hodina na přestup na let do Singapuru? Let Londýn Heathrow - Frankfurt - Singapur? Díky z radu.

před měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud je spojení zakoupeno jako jedna letenka, pak zcela jistě postačí.

Avatar uživatele mispi
mispi

29.12.21 letíme z Barbadosu BGI do Viedne s prestupom vo Frankfurte. Vo Viedni na parkovisko a domov na Slovensko. Zmenili sa nejako podmienky pre tranzit vo Frankfurte, prípadne po prílete do Viedne v posledných dňoch? Testy a podobne.

Sme 3x očkovaní a pri odlete 15.12 som nenašiel pre cestu späť nič mimoriadne. Keďže podmienky sa menia, rád by som sa ubezpečil, že je to tak...

před 5 měs
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Německo změnilo od 23.12. vstupní podmínky a požaduje PCR test při vstupu a tranzitu z Virus variantních zemí, Barbados je pouze zemí s vysokým rizikem. Zatím je to úplně nové, ještě jsem to neměl čas celé prostudovat. Doporučuji kontaktovat leteckou společnost a přečíst si podmínky vstupu RKI.

https://www.bundesanzeiger.de/pu...pdf?inline

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele indierock
indierock

Letim s Lufthansou KRK-FRA-TFS s 2:15 hod prestupom a mam nevyuzity loungekey kupon.

Dava zmysel vyjst von z airside na landside do saloniku Luxxlounge (je medzi sekciou B a C) alebo neriskovat pripadne rady na opatovnom security check?

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 318 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-19T19:09:44+01:00)

Zdravím, je na letišti nějaký hotel, který nabízí denní ubytování ? Chceme někde složit hlavu 11-20 hod. My Cloud Transit hotel jsem našel. Něco jiného ?

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, letim pres Frankfurt do Singapuru a mam na prestup 5,5 hodin. Stiham na klid prochazku po meste? V kolik mam byt pred dalsim letem na letisti? Diky za odpoved :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, určitě bych byl na letišti 2 hodiny před odletem. Musíš započítat 12 minut jízdy vlakem do centra + nějaké čekání + dobu než se dostaneš z letadla a na procházku po městě ve finále zbude hodinka a půl až dvě maximálně.

před 3 lety
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Opravdu minimálně dvě hodiny před odletem, pokud nemáš fast track. Někdy tam jsou u bezpečnostní kontroly fronty i na hodinu....

Due to possible longer waiting times at the security checkpoints at Frankfurt Airport, the Lufthansa Group asks its customers to allow sufficient time prior to their flight departure

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, mam hloupej dotaz :)

Letíme Praha-Frankfurt-New York, konkrétně spojem od Lufthansa/Singapore airlines. Na přestup ve Frankfurtu máme něco přes hodinu. Stihnout se to prý dá, ale je tu někdo kdo už přímo takhle letěl? Bývá při přestupu ještě nějaká kontrola, bývá to ve stejném terminálu a pokud jo tak stačí jen vystoupit a přejít například o patro výš? Cestuju hodně ale přestup jsem ještě nikdy neměl a hlavně ne na tak velkém letišti. Díky za každou informaci :))

před 3 lety
Avatar uživatele
opt
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 27 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-25T09:45:58+02:00)

Ahoj, letěl jsem takhle v létě. Lety jsou na stejném terminálu, ale ten je dost velký a je potřeba ho v podstatě celý přeběhnout. Stihnout se to dá v pohodě, když půjdete svižně, tak stihnete i kafe. Bezpečnostní kontrola na cestě PRG->NY není, na zpáteční cestě už ano - z nějakého důvodu nepovažují kontrolu ze zemí mimo EU za dostatečnou (mimochodem v poslední době už dvakrát zavírali část letiště, když zjistili, že se téhle kontrole někdo vyhnul). Na cestě do US je taková ta "předkontrola" přímo na gatu před nástupem do letadla - kam letíš, balil sis sám atd. - hotovo asi za 2 minuty. Pasová kontrola je v obou směrech.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, muzu se zeptat zda vlak (uvadi se typ letadla TRS) z Frankfurtu do Kolina nad Rynem jezdi primo z letiste. Mam na prestup hodinu, tak se bojim aby jsem pripadne stihla nekam prejet. Moc dekuji za odpoved.

Hezky den, EZ

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, stanice vlaků je přímo spojena s terminálem, pokud vše půjde na čas, stihnete úplně v pohodě.

Přidat odpověď
před 3 lety

Napsala jsem to hloupě. Přiletím z Vídně do Frankfurtu na terminál 1 a odlet do Newarku je z téhož terminálu z gate Z.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Je to jen o patro výš ;) Jsou gaty A a nad nimi gaty Z, takže přesun nezabere dlouho.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím, může mi někdo poradit jak daleko je z haly A T 1 na gate Z? Jde se to pěšky ?

Odpovědět
před 3 lety

Zdravim. letim z Prahy do Frankfurtu a pak do Havany. Z Prahy odletim 10.45 ve Frankfurtu budu v 11.55 a Condor mi leti do Havany ve 13.45 nevim jestli budu mit na to cas. Poradi mi nekdo. Predem Dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, s jakou aerolinkou letíte z Prahy. Podle času tipuju, že s Lufthansou, což je v pohodě, protože využívá stejný terminál jako Condor. Ještě se budete nudit :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, letíme za cca za 10 dní do Punta Cany z Prahy s přestupem ve Frankfurtu . Co jsem tak předběžně koukala, tak stejné lety létají z Prahy do Frankfurtu na terminál 2 a odlet dále do Punta Cany je z terminálu 1. Máme na to pouze 60 minut, tak mě ta představa děsí. Nikdy jsme nepřestupovali, kor na tak velkém letišti. Poradil by mi někdo prosím, jak to po vystoupení z letadla až po nástup do přípojného chodí? Četla jsem tolik diskuzí, že už v tom mám sama zmatek. Moc děkuji za každou radu !

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nevím, jestli to má přímo Condor s ČSA nějak ošetřeno, ale nemyslím si, takže: Po příletu budete muset úplně opustit tranzitní zónu, projít skrz "Exit" do odbavovací haly, sledovat nápisy "SkyTrain", vyjet do druhého poschodí, odkud jezdí automatický vláček mezi terminálem 2 a 1 (jede každé 2 minut, samotná jízda trvá taky cca 2 minuty). Následně projdete skrz bezpečnostní kontrolu, pak už si jen najdete svůj gate. Zavazadla budou přeložena automaticky, o ta se nestaráte. Každopádně se ale nikde zbytečně nezdržujte, času opravdu nebude nazbyt.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Martin _53

70 min v pohodě - mě se posledně jen ptal jestli ji mám ale vidět ji nepotřeboval....

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele bobbyvilik
bobbyvilik

Četl jsem někde přímý let Frankfurt - Sao Paulo. Mám v Sao Paulu bratrance, ale cestování mi nejde. Měl by prosím někdo podrobnější popis jak na letišti ve Frankfurtu.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 4 lety

Dobry den, v zari budu cestovat Dresden-Frankfurt-Seattle, vse s Lufthansou a letenka zakoupena vcelku, mam dilema jestli si muzu nechat ve Frankfurtu na prestup jen 1h a 20 min nebo radeji 3h. Docetla jsem se, ze by to snad melo stacit, protoze to bude v ramci jednoho terminalu. Dekuji moc za radu od zkusenejsich:-)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakýkoliv přestup nabízený v rámci jedné letenky je stihnutelný. https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den. Za šest dni bude cestovat muj manžel a vnuk z Prahy do Frankfurtu a odtud do Chicaga. Nejsou jazykově vybavení. Potřebuji asistenční službu, ktera by je přímo doprovodila ve Frankfurtu na přestup do Chicaga. Na přestup mají pouze hodinu. Jak a kde o tuto službu požádat a kdy nejpozději před odletem? Dekuji

před 4 lety

Obratte se na ceske zastoupeni aerolinek se kterymi leti.

před 4 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Velká spousta aerolinek už bohužel žádnou meet and greet nebo jinou alternativu asistence nemá.. s výjimkou asistence ze zdravotních důvodů :(

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj letim za tyden do usa s přestupem ve frankfurtu s lufthansou.Mam Estu a kolega v praci me straší že je prý dlouha kontrola při přestupu .Mam na přestup pouze cca 70 min.Prosím jek co nejrychleji vše udělat?Letel jsem před 5 lety přímím letem a Esta se řešila až v usa.

děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, estu budou ve Frankfurtu kontrolovat před nástupem do letadla v prostoru gatu. Dlouhá kontrola to není, pokud je vše v pořádku, nebál bych se.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu