Průvodce letištěm

Letiště Frankfurt

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti Frankfurt

Notoricky známé frankfurtské letiště je třetím největším v Evropě co do počtu odbavených cestujících. Slouží především jako přestupní letiště do všech koutů světa a hlavní základna pro společnosti Lufthansa a Condor. Ve Frankfurtu také masivně expanduje Ryanair.

Otevírací doba terminálů je 24/7.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
408 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
09:59
aktuální čas

Letenky

Frankfurtské letiště nepatří mezi ta, na něž by létaly nízkonákladové aerolinie. Leží v jednom z nejbohatších regionů Evropy. Z toho důvodu se ceny letenek pohybují na docela vysoké úrovni. Nejlevněji se dá spojení pořídit z Prahy s ČSA za zhruba 3.500 Kč.

Vzhledem k relativní blízkosti Frankfurtu je na zvážení pozemní cesta (viz níže).

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Ve Frankfurtu jsou dva terminály: mnohem větší terminál 1 slouží Lufthanse a jejím partnerským aerolinkám, menší terminál 2 pak těm ostatním, mj. i ČSA. Oba terminály spojuje automatický vláček i autobus zdarma, je však nutné vyjít ven z tranzitní zóny.

Orientace na letišti není tak složitá, je však nutné počítat s velkým množstvím lidí téměř v každou denní hodinu a s dlouhými vzdálenostmi.

I tak vám na případný přestup může stačit 45 minut v rámci terminálu a 75 minut mezi terminály.

V případě delšího přestupu můžete zajet na krátkou prohlídku Frankfurtu, vlakem jste v centru za půl hodiny, nebo využít možnosti prohlídek zákulisí letiště. K dispozici je několik vyhlídkových okruhů, z nich většina z nich trvá 45 minut, startovní bod je na pěší lávce mezi terminálem 1, není nutná online rezervace a jedna prohlídka stojí 8 €.

Doprava z/na letiště

Nejvýhodnějším způsobem dopravy do Frankfurtu, Wiesbadenu, Mohuče nebo Hanau, je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9 (v mapě vyznačeno fialově). Jednotlivé jízdné stojí 4,80 €, ale protože frankfurtské letiště neleží v žádném speciálním tarifním pásmu, vyplatí se koupit celodenní jízdenku, která platí na veškerou dopravu v rámci oblasti, tzn. na S-Bahn, metro, autobusy i tramvaje ve Frankfurtu a okolních městech. Denní jízdenka stojí 9,10 €.

Letiště se nachází blízko centra, a proto jsou dojezdové vzdálenosti maximálně do 30 minut prakticky po celém Frankfurtu.

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především při cestě autem a zaprkování v některé z přilehlých obcí, víc informací poskytne mapa.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,45 €.

Přestup na letiště Frankfurt–Hahn

Mezi letišti jezdí přímá autobusová linka společnost Flibco ve spolupráci s Bohr.de. Odjíždí od terminálu 2 v nepravidelném intervalu, v průměru 12x denně. Online jízdenka stojí 14 €, u řidiče 15 €.

Jak se sem dostat

Protože je Frankfurt relativně blízko a nabízí ohromnou škálu destinací po celém světě, při výhodných cenách letenek se může vyplatit dojet sem i po zemi.

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně RegioJet až 2x denně. Ceny za zpáteční jízdenku začínají na 1.260 Kč. Denně jezdí přímo na letiště z Prahy a Plzně také německý Flixbus. Ceny začínají na 1.360 Kč/zpáteční cesta. Dálkové autobusy zastaví na letištním parkovišti P36, ze kterého vás v čase 5:00 až 23:45 každých 10 minut doveze k oběma terminálům letištní autobus zdarma.

Nejlevnější spojení – obvykle však jen na první ranní, či poslední večerní spojení – nabízejí České dráhy přes svůj e-shop. Jízdenku lze koupit až přímo na letiště, je však nutné ve formuláři "přidat přes" Cheb (od 445 Kč) či Drážďany (545 Kč). Ceny jsou za jednosměrnou jízdenku.

Kde parkovat

Pokud na cesty vyrážíte s více členy, můžete zvážit cestu autem. Z Prahy je vzdálenost 514 km, z Plzně 420 km.

Na výběr máme poměrně širokou škálu možností. První z nich je oficiální parkování v letištních garážích. Buď můžete parkovat přímo u terminálu za týdenní ceny okolo 2.200 Kč, nebo využijete vzdálenějšího Holiday parkingu, odkud vás zdarma k terminálu doveze autobus, a zaplatíte 1.500 Kč. Můžete také využít zajímavé nabídky „Park, Sleep and Fly“, kdy máte za ceny od 2.540 Kč k sedmidennímu parkování ještě jednu noc v hotelu InterCityHotel. Stejná nabídka od 5.430 Kč s nocí v hotelu Sheraton. Více informací včetně online rezervace poskytne web letiště.

Alternativní možností je parkování u soukromých podnikatelů známé například i z Prahy. Užitečným srovnávačem cen je web parkvia.com. Obecně lze říct, že nejnižší ceny za týdenní parkování okolo frankfurtského letiště jsou od 1 100 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici neomezeně a zdarma a v terminálu se nachází nonstop otevřené obchody.

V obou terminálech jsou k dispozici úschovny zavazadel. V Terminálu je 1 otevřena nonstop v příletové části B a od 6:00 do 22:00 mezi odletovými halami B a C. V terminálu 2 je provozní doba rovněž od 6:00 do 22:00 v příletové hale. Cena za 24 hodin činí 7 €.

Od 6:00 do 22:00 můžete využít i sprchy pro veřejnost rozmístěné na několika místech obou terminálů. Zaplatíte za ně 6 €.

V nejvyšším podlaží veřejné části terminálu 2 můžete využít vyhlídkovou terasu a sledovat provoz na letištní ploše. Vstupné činí 3 € a je platné celý den, včetně opakovaných vstupů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu