IATA (ICAO) kód letiště
FRA (EDDF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:53
Vzdálenost od Prahy
408 km

O letišti Frankfurt

Notoricky známé frankfurtské letiště je třetím největším v Evropě co do počtu odbavených cestujících. Slouží především jako přestupní letiště do všech koutů světa a hlavní základna pro společnosti Lufthansa a Condor. Ve Frankfurtu také masivně expanduje Ryanair.

Otevírací doba terminálů je 24/7.

Letenky

Frankfurtské letiště nepatří mezi ta, na něž by létaly nízkonákladové aerolinie. Leží v jednom z nejbohatších regionů Evropy. Z toho důvodu se ceny letenek pohybují na docela vysoké úrovni. Nejlevněji se dá spojení pořídit z Prahy s ČSA za zhruba 3.500 Kč.

Vzhledem k relativní blízkosti Frankfurtu je na zvážení pozemní cesta (viz níže).

Inspirujte se akcemi na letenky do Frankfurtu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Ve Frankfurtu jsou dva terminály: mnohem větší terminál 1 slouží Lufthanse a jejím partnerským aerolinkám, menší terminál 2 pak těm ostatním, mj. i ČSA. Oba terminály spojuje automatický vláček i autobus zdarma, je však nutné vyjít ven z tranzitní zóny.

Orientace na letišti není tak složitá, je však nutné počítat s velkým množstvím lidí téměř v každou denní hodinu a s dlouhými vzdálenostmi.

I tak vám na případný přestup může stačit 45 minut v rámci terminálu a 75 minut mezi terminály.

V případě delšího přestupu můžete zajet na krátkou prohlídku Frankfurtu, vlakem jste v centru za půl hodiny, nebo využít možnosti prohlídek zákulisí letiště. K dispozici je několik vyhlídkových okruhů, z nich většina z nich trvá 45 minut, startovní bod je na pěší lávce mezi terminálem 1, není nutná online rezervace a jedna prohlídka stojí 8 €.

Doprava z/na letiště

Nejvýhodnějším způsobem dopravy do Frankfurtu, Wiesbadenu, Mohuče nebo Hanau, je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9 (v mapě vyznačeno fialově). Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Jednotlivé jízdné stojí 4,80 EUR, ale protože frankfurtské letiště neleží v žádném speciálním tarifním pásmu, vyplatí se koupit celodenní jízdenku, která platí na veškerou dopravu v rámci oblasti, tzn. na S-Bahn, metro, autobusy i tramvaje ve Frankfurtu a okolních městech. Denní jízdenka stojí 9,10 EUR. Jízdenky se kupují v automatech na nádraží.

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především při cestě autem a zaprkování v některé z přilehlých obcí, víc informací poskytne mapa.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,45 €.

Přestup na letiště Frankfurt–Hahn

Mezi letišti jezdí přímá autobusová linka společnost Flibco ve spolupráci s Bohr.de. Odjíždí od terminálu 2 v nepravidelném intervalu, v průměru 12x denně. Online jízdenka stojí 14 €, u řidiče 15 €.

Jak se sem dostat

Protože je Frankfurt relativně blízko a nabízí ohromnou škálu destinací po celém světě, při výhodných cenách letenek se může vyplatit dojet sem i po zemi.

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně RegioJet až 2x denně. Ceny za zpáteční jízdenku začínají na 1.260 Kč. Denně jezdí přímo na letiště z Prahy a Plzně také německý Flixbus. Ceny začínají na 1.360 Kč/zpáteční cesta. Dálkové autobusy zastaví na letištním parkovišti P36, ze kterého vás v čase 5:00 až 23:45 každých 10 minut doveze k oběma terminálům letištní autobus zdarma.

Nejlevnější spojení – obvykle však jen na první ranní, či poslední večerní spojení – nabízejí České dráhy přes svůj e-shop. Jízdenku lze koupit až přímo na letiště do stanice Frankfurt(M) Flughafen Fernbf, je však nutné ve formuláři "přidat přes" Cheb (416 Kč) či Drážďany (494 Kč). Ceny jsou za jednosměrnou jízdenku.

Kde parkovat

Pokud na cesty vyrážíte s více členy, můžete zvážit cestu autem. Z Prahy je vzdálenost 514 km, z Plzně 420 km.

Na výběr máme poměrně širokou škálu možností. První z nich je oficiální parkování v letištních garážích. Buď můžete parkovat přímo u terminálu za týdenní ceny okolo 2.200 Kč, nebo využijete vzdálenějšího Holiday parkingu, odkud vás zdarma k terminálu doveze autobus, a zaplatíte 1.500 Kč. Můžete také využít zajímavé nabídky „Park, Sleep and Fly“, kdy máte za ceny od 2.540 Kč k sedmidennímu parkování ještě jednu noc v hotelu InterCityHotel. Stejná nabídka od 5.430 Kč s nocí v hotelu Sheraton. Více informací včetně online rezervace poskytne web letiště

Alternativní možností je parkování u soukromých podnikatelů známé například i z Prahy. Užitečným srovnávačem cen je web parkvia.com. Obecně lze říct, že nejnižší ceny za týdenní parkování okolo frankfurtského letiště jsou od 1 100 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici neomezeně a zdarma a v terminálu se nachází nonstop otevřené obchody.

V obou terminálech jsou k dispozici úschovny zavazadel. V Terminálu je 1 otevřena nonstop v příletové části B a od 6:00 do 22:00 mezi odletovými halami B a C. V terminálu 2 je provozní doba rovněž od 6:00 do 22:00 v příletové hale. Cena za 24 hodin činí 7 €.

Od 6:00 do 22:00 můžete využít i sprchy pro veřejnost rozmístěné na několika místech obou terminálů. Zaplatíte za ně 6 €.

V nejvyšším podlaží veřejné části terminálu 2 můžete využít vyhlídkovou terasu a sledovat provoz na letištní ploše. Vstupné činí 3 € a je platné celý den, včetně opakovaných vstupů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 271 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-19T19:09:44+01:00)

Zdravím, je na letišti nějaký hotel, který nabízí denní ubytování ? Chceme někde složit hlavu 11-20 hod. My Cloud Transit hotel jsem našel. Něco jiného ?

Odpovědět
před rokem

Ahoj, letim pres Frankfurt do Singapuru a mam na prestup 5,5 hodin. Stiham na klid prochazku po meste? V kolik mam byt pred dalsim letem na letisti? Diky za odpoved :)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, určitě bych byl na letišti 2 hodiny před odletem. Musíš započítat 12 minut jízdy vlakem do centra + nějaké čekání + dobu než se dostaneš z letadla a na procházku po městě ve finále zbude hodinka a půl až dvě maximálně.

před rokem
Avatar uživatele Martin
Martin

Opravdu minimálně dvě hodiny před odletem, pokud nemáš fast track. Někdy tam jsou u bezpečnostní kontroly fronty i na hodinu....

Due to possible longer waiting times at the security checkpoints at Frankfurt Airport, the Lufthansa Group asks its customers to allow sufficient time prior to their flight departure

Zdravím, mam hloupej dotaz :)

Letíme Praha-Frankfurt-New York, konkrétně spojem od Lufthansa/Singapore airlines. Na přestup ve Frankfurtu máme něco přes hodinu. Stihnout se to prý dá, ale je tu někdo kdo už přímo takhle letěl? Bývá při přestupu ještě nějaká kontrola, bývá to ve stejném terminálu a pokud jo tak stačí jen vystoupit a přejít například o patro výš? Cestuju hodně ale přestup jsem ještě nikdy neměl a hlavně ne na tak velkém letišti. Díky za každou informaci :))

před rokem
Avatar uživatele
opt
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 27 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-09-25T09:45:58+02:00)

Ahoj, letěl jsem takhle v létě. Lety jsou na stejném terminálu, ale ten je dost velký a je potřeba ho v podstatě celý přeběhnout. Stihnout se to dá v pohodě, když půjdete svižně, tak stihnete i kafe. Bezpečnostní kontrola na cestě PRG->NY není, na zpáteční cestě už ano - z nějakého důvodu nepovažují kontrolu ze zemí mimo EU za dostatečnou (mimochodem v poslední době už dvakrát zavírali část letiště, když zjistili, že se téhle kontrole někdo vyhnul). Na cestě do US je taková ta "předkontrola" přímo na gatu před nástupem do letadla - kam letíš, balil sis sám atd. - hotovo asi za 2 minuty. Pasová kontrola je v obou směrech.

Dobry den, muzu se zeptat zda vlak (uvadi se typ letadla TRS) z Frankfurtu do Kolina nad Rynem jezdi primo z letiste. Mam na prestup hodinu, tak se bojim aby jsem pripadne stihla nekam prejet. Moc dekuji za odpoved.

Hezky den, EZ

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, stanice vlaků je přímo spojena s terminálem, pokud vše půjde na čas, stihnete úplně v pohodě.

Napsala jsem to hloupě. Přiletím z Vídně do Frankfurtu na terminál 1 a odlet do Newarku je z téhož terminálu z gate Z.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Je to jen o patro výš ;) Jsou gaty A a nad nimi gaty Z, takže přesun nezabere dlouho.

Přidat odpověď
před 2 lety

Prosím, může mi někdo poradit jak daleko je z haly A T 1 na gate Z? Jde se to pěšky ?

Odpovědět
před 2 lety

Zdravim. letim z Prahy do Frankfurtu a pak do Havany. Z Prahy odletim 10.45 ve Frankfurtu budu v 11.55 a Condor mi leti do Havany ve 13.45 nevim jestli budu mit na to cas. Poradi mi nekdo. Predem Dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, s jakou aerolinkou letíte z Prahy. Podle času tipuju, že s Lufthansou, což je v pohodě, protože využívá stejný terminál jako Condor. Ještě se budete nudit :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, letíme za cca za 10 dní do Punta Cany z Prahy s přestupem ve Frankfurtu . Co jsem tak předběžně koukala, tak stejné lety létají z Prahy do Frankfurtu na terminál 2 a odlet dále do Punta Cany je z terminálu 1. Máme na to pouze 60 minut, tak mě ta představa děsí. Nikdy jsme nepřestupovali, kor na tak velkém letišti. Poradil by mi někdo prosím, jak to po vystoupení z letadla až po nástup do přípojného chodí? Četla jsem tolik diskuzí, že už v tom mám sama zmatek. Moc děkuji za každou radu !

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nevím, jestli to má přímo Condor s ČSA nějak ošetřeno, ale nemyslím si, takže: Po příletu budete muset úplně opustit tranzitní zónu, projít skrz "Exit" do odbavovací haly, sledovat nápisy "SkyTrain", vyjet do druhého poschodí, odkud jezdí automatický vláček mezi terminálem 2 a 1 (jede každé 2 minut, samotná jízda trvá taky cca 2 minuty). Následně projdete skrz bezpečnostní kontrolu, pak už si jen najdete svůj gate. Zavazadla budou přeložena automaticky, o ta se nestaráte. Každopádně se ale nikde zbytečně nezdržujte, času opravdu nebude nazbyt.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Martin

70 min v pohodě - mě se posledně jen ptal jestli ji mám ale vidět ji nepotřeboval....

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele bobbyvilik
bobbyvilik

Četl jsem někde přímý let Frankfurt - Sao Paulo. Mám v Sao Paulu bratrance, ale cestování mi nejde. Měl by prosím někdo podrobnější popis jak na letišti ve Frankfurtu.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, v zari budu cestovat Dresden-Frankfurt-Seattle, vse s Lufthansou a letenka zakoupena vcelku, mam dilema jestli si muzu nechat ve Frankfurtu na prestup jen 1h a 20 min nebo radeji 3h. Docetla jsem se, ze by to snad melo stacit, protoze to bude v ramci jednoho terminalu. Dekuji moc za radu od zkusenejsich:-)

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakýkoliv přestup nabízený v rámci jedné letenky je stihnutelný. https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Za šest dni bude cestovat muj manžel a vnuk z Prahy do Frankfurtu a odtud do Chicaga. Nejsou jazykově vybavení. Potřebuji asistenční službu, ktera by je přímo doprovodila ve Frankfurtu na přestup do Chicaga. Na přestup mají pouze hodinu. Jak a kde o tuto službu požádat a kdy nejpozději před odletem? Dekuji

před 3 lety

Obratte se na ceske zastoupeni aerolinek se kterymi leti.

před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Velká spousta aerolinek už bohužel žádnou meet and greet nebo jinou alternativu asistence nemá.. s výjimkou asistence ze zdravotních důvodů :(

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj letim za tyden do usa s přestupem ve frankfurtu s lufthansou.Mam Estu a kolega v praci me straší že je prý dlouha kontrola při přestupu .Mam na přestup pouze cca 70 min.Prosím jek co nejrychleji vše udělat?Letel jsem před 5 lety přímím letem a Esta se řešila až v usa.

děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, estu budou ve Frankfurtu kontrolovat před nástupem do letadla v prostoru gatu. Dlouhá kontrola to není, pokud je vše v pořádku, nebál bych se.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu