Frankfurt nad Mohanem

Letiště Frankfurt

O letišti

Notoricky známé frankfurtské letiště je třetím největším v Evropě co do počtu odbavených cestujících. Slouží především jako přestupní letiště do všech koutů světa a hlavní základna pro společnosti Lufthansa a Condor. Díky své relativní blízkosti a častým akčním letenkám do exotiky zejména u Condoru, je také oblíbeným odletovým nebo příletovým letištěm.

Frankfurtské letiště má 2 hlavní terminály propojené automatickým vláčkem, detaily i mapy terminálů najdete níže.

Otevírací doba letiště je 24/7.

Oficiální stránky letiště jsou www.frankfurt-airport.com

IATA Kód
FRA
Aktuální počasí
1.6 °C
Místní čas
09:53
Vzdálenost z ČR
408 km

Letenky

Do Frankfurtu se z Prahy dostanete několikrát denně přímými lety Lufthansy, které při nákupu s dostatečným předstihem (obvykle cca 3 měsíce) lze pořídit i od 1 500 Kč jednosměrně. Pozemní doprava bude sice vždy levnější a navíc se zavazadlem, ale pokud spěcháte, umí být cena letenek opravdu konkurenceschopná. Letenky z Prahy do Frankfurtu i zpět zakoupíte nejlépe na těchto stránkách:

ČSA momentálně do Frankfurtu nelétá a není jasné, zda lety obnoví.

Často jsou k mání zvýhodněné letenky z Frankfurtu mimo Evropy, zejména do exotických destinací a Severní Ameriky. O nejvýhodnějších akcích vždy informujeme v sekci Akční letenky, případně vyhledávejte sami na webu aerolinky Condor, kde se akce objevují nejčastěji.

Přestup a terminály ve Frankufrtu

Frankfurtské letiště patří mezi nejčastější přestupní body v Evropě. Ačkoliv mnoho cestovatelů letiště Frankfurt hodnotí jako chaotické a nepříjemné, realita není tak špatná, je však nutné počítat s velkým množstvím lidí téměř v každou denní hodinu a s dlouhými vzdálenostmi.

I tak vám na případný přestup může stačit 40 minut v rámci terminálu a 60 minut mezi terminály, pokud je spojení na jedné letence. V tom případě je navíc přestup garantovaný, takže i kdybyste jej z nějakého důvodu nestihli (například velké zpoždění prvního letu), aerolinka vám je povinna zajistit zdarma nejbližší možné spojení.

Přestupujete-li na vlastní pěst, rozhodně se vyplatí nechat větší časovou rezervu, ideálně 3 a více hodin.

Přestup mezi terminály

Při přestupu z terminálu 1 na terminál 2 sledujte značení na "SkyLine Train", což je automatický vláček pendlující mezi terminály. Jezdí 24 hodin v intervalu cca 3-5 minut a jízdní doba je asi 4 minuty. Vláček však jezdí pouze v tzv. "landside", což znamená, že při jeho využití vždy musíte projít bezpečnostní kontrolou. Terminály jsou spojeny i pěší chodbou, ale i v tomto případě je třeba procházet bezpečnostní kontrolou.

Terminály - rozdělní aerolinek

Konkrétní terminál bude vždy vyznačen na letence, přesto pro snazší orientaci uvádíme seznam nejdůležitějších aerolinek a z jakého terminálu ve Frankfurtu létají:

 • Terminál 1: Lufthansa, Air Canada, Air China, Condor, Ethiopian Airlines, Eurowings, LATAM, LOT, Oman Air, Qatar Airways, SAS, Swiss, Singapore Airlines, TAP, Thai Airways, Turkish Airlines, United
 • Terminál 2: Air France, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, China Airlines, Delta, Finnair, Iberia, KLM, Royal Jordanian, Ryanair, TUI fly, Vietnam Airlines

Mapa letiště Frankfurt

Na oficiální mapu terminálů frankfurtského letiště se můžete podívat na webu www.frankfurt-airport.com/en/airport-guide, k dispozici zde jsou i mapy ke stažení ve formátu .pdf.

Jak se dostat na letiště

Protože je Frankfurt relativně blízko a nabízí ohromnou škálu destinací po celém světě, při výhodných cenách letenek se může vyplatit dojet sem i po zemi.

Autem

Pro mnoho lidí nejpohodlnější bude jízda vlastním automobilem. Z Prahy vede nejrychlejší cesta na Rozvadov po dálnici D5, která navazuje na německé straně na dálnici A6, po níž pojedete až na Kreuz Altdorf, kde přejedete na dálnici A3. Po té dojdete až na frankfurtské letiště.

Poplatky se na německých dálnicích stále ještě neplatí. Informace o parkování na letišti najdete detailně popsané o kapitolu níže.

Vlakem

Nejlevnější spojení vlakem do stanice Frankfurt(M) Flughafen Fernbf stojí od 540 Kč jednosměrně a čekají vás 2 přestupy v Chebu a Norimberku a dobou jízdy cca 7,5 hodiny. Toto spojení koupíte nejlevněji přes svůj e-shop Českých drah. Komfortnější spojení jen s jedním přestupem v Drážďanech, kde si užijete cestu rychlovlakem ICE (avšak doba jízdy je přes 8 hodin) pak zakoupíte nejlevněji přes Detusche Bahn a jejich e-shop bahn.de (stránky jsou i v češtině).

Autobusem

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně RegioJet až 2x denně. Ceny za jednosměrnou jízdenku začínají na 699 Kč. Autobus jede bez přestupu přímo na letiště a doba jízdy z Prahy je asi 7 hodin. Zastávku na najdete na letištním parkovišti P36, ze kterého vás v čase 5:00 až 23:45 každých 10 minut doveze k oběma terminálům letištní autobus zdarma.

Parkování na letišti

Vyrazíte-li na cestu autem, nejpalčivější otázka bude kde na letišti ve Frankfurtu zaparkovat.

Na výběr máte poměrně širokou škálu možností, podívejte se na nejlepší možnosti parkování zřizované přímo letištěm:

 • Terminal Parking – garáže přímo u terminálů (P2 + P3 u terminálu 1, resp. P8 + P9 u terminálu 2), ceny od 75 EUR na týden, rezervace online  >>
 • Business Parking – garáže nejblíže terminálu 1, ceny od 125 EUR na týden, rezervace online  >>
 • Holiday Parking – kryté parkoviště 2 km od letiště, resp. 1 stanici S-Bahnem (zastávka Frankfurt am Main Gateway Gardens), s parkovacím lístkem je cesta zdarma, ceny od 55 EUR na týden, rezervace online  >>

Čím dříve parkoviště rezervujete, tím nižší bude cena.

Nižší ceny parkování startují cca na 48 EUR za týden zaplatíte na mnoha soukromých parkovištích v okolí letiště, které snadno srovnáte například přes web Parkvia. Všechna parkoviště nabízejí odvoz mikrobusem k terminálu zdarma.

Park, Sleep & Fly

Zajímavou možnost nabízí letiště ve spolupráci s několika okolními hotely, kdy máte v ceně 1 noc ve 2lůžkovém pokoji, týden parkování a transfer mezi hotelem a letištěm. 

 • InterCityHotel od 137 EUR na jednu noc ubytování + 7 dní parkování
 • Mariott nebo Sheraton od 199 EUR na jednu noc ubytování + 7 dní parkování
 • Rezervace na webu letiště

Hotely u letiště

Při brzkých ranních odletech nebo pozdních nočních příletech bude ideální volbou přenocování v některém z mnoha hotelů poblíž letiště.

Hotely přímo u terminálů:

Levnější hotely v okolí s dopravou k letišti zdarma:

Doprava z/na letiště

Chcete-li spojit cestu na letištěm s návštěvou Frankfurtu nebo okolních měst, využijete služeb místní MHD.

Vlaky S-Bahn

Nejvýhodnějším způsobem dopravy je městská železnice S-Bahn, linky S8 a S9. Vlaky jezdí každých 10–20 minut s tím, že doba jízdy do Frankfurtu z letiště netrvá déle jak 10 minut. Prakticky po celém území Frankfurtu jste schopni se dostat do 30 minut.

Nádraží se nachází u terminálu 1, se kterým je spojeno krátkou chodbou a velmi přehledně značeno. Jízdenky koupíte v automatu před vstupem na nástupiště a lze platit jak kartou, tak hotovostí.

Frankfurt Hbf a centrum

Všechny spoje S-Bahnu a regionálních vlaků linek RE2, RE3, RB58 a RB59 jedou na frankfurtské hlavní nádraží, linky S8 a S9 pak navíc projíždějí dál celým centrem Frankfurtu.

 • Interval: 10-15 minut
 • Provozní doba: 24 hodin denně (v noci interval 30-60 minut)
 • Doba jízdy: 12 minut na hlavní nádraží
 • Cena jízdenky: 5,20 EUR, celodenní jízdenky pro všechny typy dopravy ve Frankufurtu za 10,15 EUR

Mainz a Wiesbaden

Pohodlně se z letiště dostanete i na druhou stranu do historických měst Mainz (Mohuč) nebo Wiesbaden. Zatímco do Wiesbadenu jezdí z letiště linky S8 a S9, do města Mainz pouze S8. Ceny jízdenek jsou stejné jako do Frankfurtu, tj. 5,20 EUR za jednu jízdu a 10,15 EUR celodenní.

Informace o dopravě, plánování spojení, mapy a jízdní řády najdete na webu rmw.de.

Autobusy

U terminálu zastavují i autobusové linky, které jsou však využitelné především v případě, že najdete levné ubytování v některé z okolních obcí. Pro cestu do Frankufrtu, Mohuče, Wiesbadenu či Rüsselsheimu bude vždy rychlejší vlak při stejné ceně.

Detailní mapu všech linek vlaků i autobusů najdete zde:

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do nedalekého Darmstadtu jezdí zhruba jednou za 40 minut „AirLiner“ bus, jednosměrné jízdné stojí 8,75 EUR.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici neomezeně a zdarma a v terminálu se nachází nonstop otevřené obchody.

Na letišti můžete využít běžné supermarket pro dokoupení levných potravin a občerstvení, a to na nádraží dálkových vlaků.

V obou terminálech jsou k dispozici úschovny zavazadel. V Terminálu je 1 otevřena nonstop v příletové části B a od 6:00 do 22:00 mezi odletovými halami B a C. V terminálu 2 je provozní doba rovněž od 6:00 do 22:00 v příletové hale. Cena za 24 hodin činí od 5 EUR.

Od 6:00 do 22:00 můžete využít i sprchy pro veřejnost rozmístěné na několika místech obou terminálů. Zaplatíte za ně 6 EUR.

V nejvyšším podlaží veřejné části terminálu 2 můžete využít vyhlídkovou terasu a sledovat provoz na letištní ploše. Vstupné je aktuálně zdarma.

naposledy aktualizováno 10. 03. 2022
Navrhni úpravu

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Cupka5
Cupka5
před 6 měs

Ahoj,

chystám se zakoupit letenky Praha - Frankfurt - Zurich - Mauricius.

Vše v rámci jedné letenky. Ve Frankfurtu mám 45 minut na přestup na letadlo do Zurichu.

Je to reálné ??

Resp. Pokud bych to nestihl, počká letadlo do Zurichu, když je to vše v rámci 1 letenky?

Díky předem za odpověď

Vlasta

Avatar uživatele tmx
tmx
před 6 měs

Jestli jsi fanda adrenalinových zážitků, toto by se ti mohlo líbit. V opačném případě bych rozhodně volil aspoň 90, spíš 120 minut při letu tam. Let zpátky klidně můžeš zkusit, tam ta škoda nebude taková, pošlou tě přinejhorším dalším letadlem, nebo třeba ještě přes Mnichov či Vídeň (nebo zase přes Curych 😁), pokud následný přímý let nebude volný. Ale nějak se dostaneš. Ale hledat náhradní cestu na Mauricius by mohlo být složitější.

Celkově ale vzhledem ke stávkám poslední dny a celkově nedostatku personálu bych se Německu úplně vyhnul a letěl přímo do Curychu.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 6 měs

Zrovna koukám, že to dáváš na nejrůznější fora Cupka5. Každopádně jak píše tmx, kupovat podobný krátký přestup, obzvláště v dnešní době nedostatku personálu na letištích, je nebetyčná "nerozvážnost". Stejně tak čím víc přestupů, tím větší šance , že se něco pokazí. Nikdy podobné lety s tak krátkým přestupem osobně nekupuji, protože chci na dovolenou doletět v čas a nechci řešit komplikace spojené s tím, že mi to uletí. A v dnešní době je to o to horší. Jestli bude letadlo čekat nevím. Některé společnosti čekají, někdy záleží taky na počtu pasažérů, délce zpoždění atd. To ti nikdo neřekne. Pan "svině" na konkurenčním foru má pravdu v tom, že pravděpodobnost, že ti nestihnout přeložit zavazadlo, je u podobně krátkých přestupů daleko větší. Takže pokud chceš hned po příletu, v případě že stihneš všechny lety, řešit, že nemáš zavazadlo a kazit si dovolenou, tak s chutí do nákupu podobné letenky. Za mě, když přihlédnu k tomu co se dnes děje na letištích, je nákup něčeho podobného čiré bláznovství. Ale jo, samozřejmě se může stát, že se nic nepokazí. Jen ta pravděpodobnost je daleko menší, než když si koupíš co nejmenší počet segmentů a přestupy min 2 hod. Ale jistě to tady někdo napíše, že o nic nejde, že ti dají hotel a další let a dokonce dostaneš i kompenzaci, pokud bude vina na straně aerolinky. Rozhodnutí je na tobě :-)

Avatar uživatele Cupka5
Cupka5
před 6 měs

Ok, diky obema. Chci letet az v zime, ale chapu a riskovat to s 2 detma nebudu. Holt budu muset dat o cca 10 litru vic :(

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 6 měs

Pokud chceš letět až v zimě, tak s nákupem ještě počkej. Na podzim může přijít covid, restrikce a tím pádem i pád cen. A i všeobecně jsou letenky nejlevnější 3-4 měsíce před odletem u normálních aerolinií. Samozřejmě s výjimkou akci. S 2 dětmi je ten tvůj výběr šílenost. Do toho bych vůbec nešel. Počkej pár měsíců a ceny myslím budou vlídnější.

Lucie _B
před 10 měs

Ahoj, neví někdo jestli zde postačí hodina na přestup na let do Singapuru? Let Londýn Heathrow - Frankfurt - Singapur? Díky z radu.

Kryštof Hájek
před 10 měs

Ahoj, pokud je spojení zakoupeno jako jedna letenka, pak zcela jistě postačí.

Avatar uživatele mispi
mispi
před rokem

29.12.21 letíme z Barbadosu BGI do Viedne s prestupom vo Frankfurte. Vo Viedni na parkovisko a domov na Slovensko. Zmenili sa nejako podmienky pre tranzit vo Frankfurte, prípadne po prílete do Viedne v posledných dňoch? Testy a podobne.

Sme 3x očkovaní a pri odlete 15.12 som nenašiel pre cestu späť nič mimoriadne. Keďže podmienky sa menia, rád by som sa ubezpečil, že je to tak...

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72
před rokem

Německo změnilo od 23.12. vstupní podmínky a požaduje PCR test při vstupu a tranzitu z Virus variantních zemí, Barbados je pouze zemí s vysokým rizikem. Zatím je to úplně nové, ještě jsem to neměl čas celé prostudovat. Doporučuji kontaktovat leteckou společnost a přečíst si podmínky vstupu RKI.

https://www.bundesanzeiger.de/pu...pdf?inline

Avatar uživatele indierock
indierock
před rokem

Letim s Lufthansou KRK-FRA-TFS s 2:15 hod prestupom a mam nevyuzity loungekey kupon.

Dava zmysel vyjst von z airside na landside do saloniku Luxxlounge (je medzi sekciou B a C) alebo neriskovat pripadne rady na opatovnom security check?

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Zdravím, je na letišti nějaký hotel, který nabízí denní ubytování ? Chceme někde složit hlavu 11-20 hod. My Cloud Transit hotel jsem našel. Něco jiného ?

Avatar uživatele
Martin
před 3 lety

Ahoj, letim pres Frankfurt do Singapuru a mam na prestup 5,5 hodin. Stiham na klid prochazku po meste? V kolik mam byt pred dalsim letem na letisti? Diky za odpoved :)

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, určitě bych byl na letišti 2 hodiny před odletem. Musíš započítat 12 minut jízdy vlakem do centra + nějaké čekání + dobu než se dostaneš z letadla a na procházku po městě ve finále zbude hodinka a půl až dvě maximálně.

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72
před 3 lety

Opravdu minimálně dvě hodiny před odletem, pokud nemáš fast track. Někdy tam jsou u bezpečnostní kontroly fronty i na hodinu....

Due to possible longer waiting times at the security checkpoints at Frankfurt Airport, the Lufthansa Group asks its customers to allow sufficient time prior to their flight departure

Avatar uživatele
Ondra
před 3 lety

Zdravím, mam hloupej dotaz :)

Letíme Praha-Frankfurt-New York, konkrétně spojem od Lufthansa/Singapore airlines. Na přestup ve Frankfurtu máme něco přes hodinu. Stihnout se to prý dá, ale je tu někdo kdo už přímo takhle letěl? Bývá při přestupu ještě nějaká kontrola, bývá to ve stejném terminálu a pokud jo tak stačí jen vystoupit a přejít například o patro výš? Cestuju hodně ale přestup jsem ještě nikdy neměl a hlavně ne na tak velkém letišti. Díky za každou informaci :))

Avatar uživatele
opt
před 3 lety

Ahoj, letěl jsem takhle v létě. Lety jsou na stejném terminálu, ale ten je dost velký a je potřeba ho v podstatě celý přeběhnout. Stihnout se to dá v pohodě, když půjdete svižně, tak stihnete i kafe. Bezpečnostní kontrola na cestě PRG->NY není, na zpáteční cestě už ano - z nějakého důvodu nepovažují kontrolu ze zemí mimo EU za dostatečnou (mimochodem v poslední době už dvakrát zavírali část letiště, když zjistili, že se téhle kontrole někdo vyhnul). Na cestě do US je taková ta "předkontrola" přímo na gatu před nástupem do letadla - kam letíš, balil sis sám atd. - hotovo asi za 2 minuty. Pasová kontrola je v obou směrech.

Avatar uživatele
Eliška Zachariášova
před 3 lety

Dobry den, muzu se zeptat zda vlak (uvadi se typ letadla TRS) z Frankfurtu do Kolina nad Rynem jezdi primo z letiste. Mam na prestup hodinu, tak se bojim aby jsem pripadne stihla nekam prejet. Moc dekuji za odpoved.

Hezky den, EZ

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, ano, stanice vlaků je přímo spojena s terminálem, pokud vše půjde na čas, stihnete úplně v pohodě.

Avatar uživatele
maja
před 4 lety

Napsala jsem to hloupě. Přiletím z Vídně do Frankfurtu na terminál 1 a odlet do Newarku je z téhož terminálu z gate Z.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Je to jen o patro výš ;) Jsou gaty A a nad nimi gaty Z, takže přesun nezabere dlouho.

Avatar uživatele
maja
před 4 lety

Prosím, může mi někdo poradit jak daleko je z haly A T 1 na gate Z? Jde se to pěšky ?

Avatar uživatele
Jachym
před 4 lety

Zdravim. letim z Prahy do Frankfurtu a pak do Havany. Z Prahy odletim 10.45 ve Frankfurtu budu v 11.55 a Condor mi leti do Havany ve 13.45 nevim jestli budu mit na to cas. Poradi mi nekdo. Predem Dekuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, záleží na tom, s jakou aerolinkou letíte z Prahy. Podle času tipuju, že s Lufthansou, což je v pohodě, protože využívá stejný terminál jako Condor. Ještě se budete nudit :)

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Zdravím, letíme za cca za 10 dní do Punta Cany z Prahy s přestupem ve Frankfurtu . Co jsem tak předběžně koukala, tak stejné lety létají z Prahy do Frankfurtu na terminál 2 a odlet dále do Punta Cany je z terminálu 1. Máme na to pouze 60 minut, tak mě ta představa děsí. Nikdy jsme nepřestupovali, kor na tak velkém letišti. Poradil by mi někdo prosím, jak to po vystoupení z letadla až po nástup do přípojného chodí? Četla jsem tolik diskuzí, že už v tom mám sama zmatek. Moc děkuji za každou radu !

Kryštof Hájek
před 4 lety

Nevím, jestli to má přímo Condor s ČSA nějak ošetřeno, ale nemyslím si, takže: Po příletu budete muset úplně opustit tranzitní zónu, projít skrz "Exit" do odbavovací haly, sledovat nápisy "SkyTrain", vyjet do druhého poschodí, odkud jezdí automatický vláček mezi terminálem 2 a 1 (jede každé 2 minut, samotná jízda trvá taky cca 2 minuty). Následně projdete skrz bezpečnostní kontrolu, pak už si jen najdete svůj gate. Zavazadla budou přeložena automaticky, o ta se nestaráte. Každopádně se ale nikde zbytečně nezdržujte, času opravdu nebude nazbyt.

Avatar uživatele
Martin _53
před 4 lety

70 min v pohodě - mě se posledně jen ptal jestli ji mám ale vidět ji nepotřeboval....

Avatar uživatele bobbyvilik
bobbyvilik
před 4 lety

Četl jsem někde přímý let Frankfurt - Sao Paulo. Mám v Sao Paulu bratrance, ale cestování mi nejde. Měl by prosím někdo podrobnější popis jak na letišti ve Frankfurtu.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety
Avatar uživatele
Lucie
před 5 lety

Dobry den, v zari budu cestovat Dresden-Frankfurt-Seattle, vse s Lufthansou a letenka zakoupena vcelku, mam dilema jestli si muzu nechat ve Frankfurtu na prestup jen 1h a 20 min nebo radeji 3h. Docetla jsem se, ze by to snad melo stacit, protoze to bude v ramci jednoho terminalu. Dekuji moc za radu od zkusenejsich:-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Jakýkoliv přestup nabízený v rámci jedné letenky je stihnutelný. https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Avatar uživatele
Míša Beranova
před 5 lety

Dobrý den. Za šest dni bude cestovat muj manžel a vnuk z Prahy do Frankfurtu a odtud do Chicaga. Nejsou jazykově vybavení. Potřebuji asistenční službu, ktera by je přímo doprovodila ve Frankfurtu na přestup do Chicaga. Na přestup mají pouze hodinu. Jak a kde o tuto službu požádat a kdy nejpozději před odletem? Dekuji

Avatar uživatele
Milano
před 5 lety

Obratte se na ceske zastoupeni aerolinek se kterymi leti.

Avatar uživatele Randy
Randy
před 4 lety

Velká spousta aerolinek už bohužel žádnou meet and greet nebo jinou alternativu asistence nemá.. s výjimkou asistence ze zdravotních důvodů :(

Avatar uživatele
kamil kuracina
před 5 lety

Ahoj letim za tyden do usa s přestupem ve frankfurtu s lufthansou.Mam Estu a kolega v praci me straší že je prý dlouha kontrola při přestupu .Mam na přestup pouze cca 70 min.Prosím jek co nejrychleji vše udělat?Letel jsem před 5 lety přímím letem a Esta se řešila až v usa.

děkuji

Kryštof Hájek
před 5 lety

Ahoj, estu budou ve Frankfurtu kontrolovat před nástupem do letadla v prostoru gatu. Dlouhá kontrola to není, pokud je vše v pořádku, nebál bych se.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí