Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K cestě do Karibiku po čase opět lákají levné letenky společnosti United z Prahy. Vzhledem k tomu, že cestovní období připadá především na září, kdy v oblasti panuje hurikánová sezona, zvolte ostrovy Aruba nebo Curacao. Ten se totiž nachází na samém jižním okraji Karibského moři poblíž jihoamerického pobřeží a hurikány se zde téměř nevyskytují. Levné letenky pořídíte také na Bahamy, do Dominikánské republiky nebo na souostroví Antigua a Barbuda, nicméně tam už je riziko špatného počasí větší.

Spojení na Arubu vede vždy s celodenním přestupem v New Yorku (přes noc), což sice cestu prodraží o ubytování, ale naopak obohatí o návštěvu města, na kterou bude v obou směrech víc než dostatek času. Odbavené zavazadlo do 23 kg je nezvykle již v základní ceně letenky.

K dispozici jsou i letenky na sousední ostrov Curacao, a to už od 10.765 Kč. V tomto případě vás čeká kratší přestup v New Yorku a naopak celonoční přestup v Panama City (cestou tam jen přes noc, cestou zpět i odpoledne, kdy lze navštívit město).

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
AUA Oranjestad
Aruba
Aruba
Zpáteční 36 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CUR Curacao
Curaçao
Willemstad
Zpáteční 35 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 500 Kč . Ušetříš přibližně 23 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifní třídy K.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvíce v září 2019

Jsou během letu přestupy?

Vždy celodenní přestup na letišti New York Newark Liberty

S kým poletím?

United Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

neporadil by mi někdo, prosím, co s kufry v NY? Koupila jsem tyto letenky, ale bohužel jsem si předem nezjistila, že v USA si musím při přestupu kufry vyzvednout a předpokládám, že check in na navazující spoj do Aruby bude otevřen až následující den? Zároveň koukám, že Newark úschovu zavazadel nenabízí :/ Předem děkuji za odpověď, Simona

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2

Ještě doplním, že tarif začíná od 25AUG a jde do něj míchat i přískoky Copy, Lhansy a dalších.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2

Na stránkách UA si s tím jde dost hrát, například booknuto: PRG-EWR/3d/ EWR-AUA /9d/ CUR-PTY /1d/ PTY-IAH-MUC-PRG za 11,3k.

před 3 lety

dobry den, prosim muzete to vice rozepsat, prip. hodit odkaz? jake stranky UA myslite? dekuji moc

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

United Airlines...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Klasicky web United: https://www.united.com/. V kombinaci s Curacaem ty stopovery fungují docela dobře, ale čistě jen pro Arubu se mi nedaří najít nic zajímavějšího. Jen pozor na drahou dopravu mezi AUA a CUR. Pokud se nic nezměnilo, pravidelné trajekty stále nefungují a letenky stojí i přes 100 USD.

před 3 lety

Sisi: Jak píšou kolegové, web United Airlines. Je tam pěkný multicity vyhledávač, který nabízí nespočet kombinací a vždy lehce upravuje cenu. Houpe se to okolo 10,5-13k v závislosti na termínu a routingu. Tady přes CL vycházejí multicitka dráž, neboť itinerář z CUR je se dvěma přestupy, zatímco na UA se dá booknout se třemi (jeden pomalý shodný jako tady a dva rychlé, takže to člověka moc nezdrží a podrazíš tím cenu o cca 2k). Dole si rozklikni více možností, nabídne ti to spoustu routingů a cen a pak už jenom vybírej, jestli chceš delší stopover na PTY, IAH, DCA (nebo jaký DC tam byl) atd. Je to trochu klikačka, ale zábavná a určitě ne beznadějná. ;)

Kryštof: 128USD, ale co se dá dělat, každá sranda něco stojí a při téhle ceně letenky vyjde ten přelet do celkového itineráře OK - čím chci říct - díky za inspiraci! :)

před 3 lety
Jakub_Z

Dobrý den,

mohl bych se zeptat, zda někomu ještě přes web united funguje zmíněná trasa:

"PRG-EWR/3d/ EWR-AUA /9d/ CUR-PTY /1d/ PTY-IAH-MUC-PRG za 11,3k"

web united mi píše, že nemohou můj požadavek zpracovat a zde na CL to vyjde na 20+k.

před 3 lety
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2

Jakube, nelámej ten itinerář na PTY, zlomí se ti tam na ten jeden den sám volbou routingu, který tam má přestup.

před 3 lety
Jakub_Z

Už jsem to také rozchodil, ale děkuji.

před 3 lety

Honzo, dekuji.. marne se snazim něco zajímavého najit v době Vanoc pro 2+2 (6 lete dvojčata), ale vychází mi cena 98tis. za 4 letenky s 3 dennim stop-overem v NY. Budu vděčná za jiný nález zajímavé letenky, třeba i trochu dříve než 19.12. a s kratším stop-overem. Moc děkuji za Váš čas a ochotu.

před 3 lety
Jakub_Z

Sisi:

"Na jaké termíny jsou letenky? Nejvíce v září 2019"

Přidat odpověď
před 3 lety

Krystofe, navstivil jsem oba ostrovy a rad bych se zeptal, z ceho usuzujes, ze Aruba bude min hurikanu nez Curacao, kdyz jsou od sebe takovy kousek a jeste ke vsemu zhruba stejne daleko od brehu Jizni Ameriky - rad bych znal Tvou uvahu.:)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nic takového netvrdím, jde jen o to, že Curacao jsem dopisoval až posléze a zapomněl zmínit přímo v příspěvku :) Poznámka o Arubě byla ve vztahu k severnímu Karibiku (Bahamy, Dom.Rep., apod)

Přidat odpověď
před 3 lety

Lze v rámci letu na Arubu mít v New Yorku i např. 3-denní zastávku?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bohužel nejspíš ne, nepodařilo se mi nastavit.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi vždycky chtěl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Aruba
Aruba Přílet na letiště Aruba Queen Beatrix

Ostrov Aruba má na karibské poměry docela kvalitní autobusovou dopravu. Přes zastávku u letiště (na hlavní silnici, asi 150 metrů od terminálu, nutno projít přes parkoviště) projíždějí autobusy číslo 1, 2, 2B a 8. Všechny jezdí s mírnými variacemi víceméně stejnou trasu z centra Oranjestadu na jihovýchodní cíp ostrova do města San Nicolas. Souhrnný interval všech linek je asi 15–25 minut, cesta do Oranjestadu trvá maximálně 10 minut. Jednotlivé jízdné stojí 2,50 USD, celodenní pak 10 USD.

Průvodce pro Aruba
Průvodce pro letiště Aruba Queen Beatrix

Zavřít boční panel
Willemstad
Curaçao Přílet na letiště Willemstad Curacao Hato

Veřejnou dopravu do centra Willemstadu a k místnímu přístavu zajišťují autobusové linky 2A, 2C (autobusové nádraží Punda) a 4B (autobusové nádraží Otrobanda). Každá z linek jede jen jednou za dvě hodiny, jezdí však ve vzájemném prokladu, takže z letiště odjíždí vždy minimálně 1 až 2 autobusy za hodinu. Jízdní řády ve směru z letiště neexistují a nedají se ani moc dobře odvodit, informace na zastávce je nulová. Přesné časy odjezdů z centra zjistíte po kliknutím na pdf odkaz na oficiálním webu dopravního podniku.

Jízdenka stojí 1,70 ANG a lze platit pouze v hotovosti u řidiče (maximálně 10guldenovou bankovkou – na vyšší řidič nevrací). Nelze platit americkými dolary.

Cena taxi do Willemstadu vyjde na 40 až 50 USD, taxikáři preferují platbu v amerických dolarech.

Průvodce pro Curaçao
Průvodce pro letiště Willemstad Curacao Hato