O aerolince United Airlines

United Airlines jsou jednou z největších aerolinek na světě a spolu s American Airlines a Deltou soupeří v počtu odbavených cestujících, destinací i letadel o vůbec největší leteckou společnost na světě. United má hlavní sídlo v Chicagu, ale velké základny i v New Yorku, Washingtonu, Houstonu, Denveru, Los Angeles nebo na ostrově Guam v Pacifiku. Společnost má flotilu čítající více než 1.000 letadel mnoha výrobců.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlepší čas pro rezervaci letenek u United bývá standardné 2–4 měsíce před odletem, kupovat můžete jak přes vyhledávače, tak web aerolinky, ceny jsou podobné.

Hlavní doménou United jsou samozřejmě vnitrostátní linky pro USA, nicméně jako jedna z mála aerolinek provozují přímé lety na všechny kontinenty. Ceny letenek jsou na průměrné úrovni, z Evropy do USA se pohybují zhruba na úrovni okolo 15.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu každého letu si můžete vzít zdarma dvě příruční zavazadla s rozměry 56 x 35 x 22 cm a 43 x 25 x 22 cm na dálkových letech (tj. všechny spoje mezi Severní Amerikou a Evropou, Asií, Austrálií, Afrikou a Jižní Amerikou). U letů po Severní Americe lze v základním tarifu "Basic Economy" cestovat pouze s jedním malým příručním zavazadlem velikosti 43 x 25 x 22 cm. Pokud však kratší let po Americe je součástí jedné letenky na trase z Evropy, platí politika dvou příručních zavazadel zdarma i ude.

U tarifů "Economy" a vyšších můžete mít dvě příruční zavazadla na všech linkách.

Zapsané neboli odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg nově od roku 2018 není možné v nejnižším tarifu přepravovat zdarma na letech z Evropy do Severní i Jižní Ameriky.

U vnitrostátních linek a letů z USA do Kanady za jedno odbavené zavazadlo zaplatíte 30 $ při koupi online. Poplatek na letišti pak vzroste na 55 $. U letů mezi Evropou a Amerikou se pak platí poplatek 60 $.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jedno klasické zavazadlo. Cestujete-li tedy ještě s běžným kufrem, za jedno ze zavazadel již budete muset zaplatit.

Zvířata v kabině se přepravují do hmotnosti 8 kg za poplatek 125 $. Poplatky za větší zvířata činí od 200 do 500 $ za jeden let.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřená celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, nebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Teplé jídlo zdarma dostanete pouze na dálkových mezinárodních linkách, na všech ostatních pouze za příplatek.

Stejně tak palubní zábavu prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačkách můžete zdarma sledovat jen na mezinárodních dálkových letech. Dokonce ani na dlouhých linkách napříč USA nelze sledovat filmy zdarma.

Na palubách vybraných letadel, většinou těch dálkových nebo určených pro trasy z východního na západní pobřeží USA, můžete využít palubní wifi. Poplatky se různí dle délky letu, většinou se cena pohybuje mezi 10 a 30 $.

Některé starší letouny typu Boeing 747 Jumbo Jet nejsou vybaveny individuálními obrazovkami, můžete si však do svého elektronického zařízení stáhnout aplikaci, která vám zpřístupní veškerý obsah palubní zábavy ve  vašem tabletu, chytrém telefonu nebo laptopu.

131 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

prosím o aktuální info ohledně zavazadel z Prahy do New Yorku. Letenka koupena přes Student Agency, asi chyba. Měla jsem napřímo. Je to Lufthansa , operated United Airlines. Tak nevím čí pravidla platí, mám příruční kufr na kolečkách - skořepina 58x40x22 a United má velikost 56x35x22 a Lufthansa 55x40x23. Budou opravdu řešit 3 cm, někdo straší, že nyní to řeší moc. Letím se synem, ten nebude mít nic. Prosím o zkušenost. Děkuji.

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Do Student Agency se nejde dovolat?

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

Platí 2 příruční zavazadla i na cestě z USA do Evropy když první část cesty je z amerického města do amerického města a poté do Evropy? Ve článku je napsána pouze cesta z Evropy do USA.

Děkuji

před 6 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud je vše na jedné letence, platí stejné podmínky vždy pro všechny lety, takže můžete mít 2 příruční zavazadla i na vnitrostátním úseku.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den. Letím zpět z Kostariky a chtěla bych si v odbaveným zavazadle dovést místní mačetu ( používají na sekání trávy) čepel cca 40cm. Mohu tohle vůbec vézt? Moc děkuji za odpověď. Petra

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, letím s UA do LA a mám jen příruční zavazadlo ale potrebovala bych dokoupit i odbavené zavazadlo. Nikde ale nemůžu najít, jak to udělat. Mohla bych poprosit o radu?

před 8 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, při cestě do USA většinou není možné dokoupit zavazadlo dopředu. Buď to půjde při online odbavení 24 hodin předem anebo až na letišti u přepážky.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, při letu San Francisko - Londýn mi rozbili kufr. Ten jsem v Londýně u společnosti United reklamovala. Od společnosti mi přišel email, že si mám koupit nový kufr v hodnotě 120 USD a ten poškozený zaslat společnosti. Můj dotaz zní, zaplatí mi United poštovné za poškozený kufr? Dnes jsem se byla informovat na české poště a poštovné bude stát kolem 50 USD, což je nemalá částka. Nestačila by fotodokumentace? Pracovnice v Londýně od United která se mnou reklamaci sepisovala, rozbitý kufr viděla. Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 8 měs

Hezký den, letíme do NY v prosinci s United z Vídně, letenky Basic Economy. Pořád sem nepochopila jestli můžeme mit jen to jedno malé zavazadlo, třeba tašku na notebook. Nebo i normální kabinové navíc? Pročetla sem kde co a pořád si nejsem jistá:)Děkuji za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na palubu každého letu si můžete vzít zdarma dvě příruční zavazadla s rozměry 56 x 35 x 22 cm a 43 x 25 x 22 cm na dálkových letech (tj. všechny spoje mezi Severní Amerikou a Evropou, Asií, Austrálií, Afrikou a Jižní Amerikou).

Přidat odpověď
před 9 měs

Uz ted mame na Newarku 4h.zpozdeni. Je možná nějaká kompenzace?? Diky za odpověď.

před 9 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Jako ze hned ted ? :-)

Mate cas, tak si prectete clanek, ktery to na tomto webu resi.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den, letim v zari do la z vidne. Letim spolecnosti United Airlines kde je predepsane zavazadlo 56x35x22. Mam latkovy kufr ktery ma rozmery 55x40x22. Myslite, ze to bude problem?????? Je to 5 cm rozdil. Prosim o odpoved!!!!

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u klasických aerolinek se rozměry většinou nehlídají tak drasticky jako u low-costů, takže by to problém být neměl. A pokud letíte z Vídně do LA přímým letem, problém to nebude 100%, jelikož byste letěli fyzicky letadlem Austrian Airlines, kteří mají rozměry stanovené na 55x40x23.

před 9 měs

dekuji moc za odpoved :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

Rada bych se zeptala ohledně zavazadla. U letenky mám možnost pouze kabinoveho zavazadla do 10kg. Nevíte náhodou kolik se priplaci za nadbytečná kila popr kolik stojí prikoupeni odbaveneho zavazadla na oba směry letu? Dekuji.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, připlatit za nadbytečná kila u příručního zavazadla nelze, jedině ho odbavit, pokud by náhodou jeho hmotnost kontrolovali.

Ceny odbaveného zavazadla uvádíme výše.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den, letim v zari do la z vidne. Letim spolecnosti United Airlines kde je predepsane zavazadlo 56x35x22. Mam latkovy kufr ktery ma rozmery 55x40x22. Myslite, ze to bude problem? Je to 5 cm rozdil. Dekuji za odpoved

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den, nevíte náhodou telefonní kontakt na kancelář UNITED v Praze na letišti?

Děkuji Petr

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, veškeré kontakty zde: https://www.united.com/ual/en/us...urope.html

Přidat odpověď
před 10 měs

dobrý den, v pátek letím z Prahy do NY a mam letenky basic economy, jak to funguje s check-in, můžu online? nebo, až na přepážce, cestuji s s malými dětmi, tak nemohou sedět beze mne a na tento dlouhý let jsem pochopila, že mohu mít příruční zavazadlo a batoh?

před 10 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den,

Četla jste tenhle článek? Je tady popsán jak online check-in tak i politika kabinových zavazadel přesně tak, na co se ptáte. United vás nerozesadí, zvlášť pokud cestujete s dětmi.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

chtěla jsem zeptat ohledně rozměrů u většího kabinového zavazadla - United Airlines uvádí 56x35x22. Mám kufr “cabin size” 50x39x20, cestovala jsem s ním bez problémů jako s kabinovým zavazadlem u jiných aerolinek - budou řešit ten přesah u prostředního parametru? Děkuji.

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u United tohle projde, neřešil bych.

před 10 měs

Děkuji moc za odpověď!

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit. V srpnu odlétáme s přítelem z Prahy do NY (Newark) ..cesta je tam i zpět bez mezipřistání. Letenku přítel kupoval přes kiwi.com. Na elektronické letence je uvedeno pouze malá osobní taška o rozměrech 43x 22x 25 cm a když jsem chtěla upravit rezervaci na kiwi tak tam bylo napsané, že žádná zavazadla již nejde zakoupit a jediná informace o zavazadle je pouze osobní taška. Když jsem se ale dívala na stránky united airlines, tak tam bylo uvedeno že při letech z Evropy do NY lze mít i v economy jedno příruční zavazadlo+ osobní tašku. Platí tedy informace, která jsou na stránkách letecké společnosti nebo informace na elektroncké letence od kiwi? osobně nám nevadí cestovat jen s příručním zavazadlem.děkuji za odpověd

před 11 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Nikol, ach to proklaté Kiwi, fakt nechápu, proč kupujete u nich, letenka se dá v českých korunách koupit přímo na United.

Co se týče těch příručních zavazadel, United má skutečně omezení na jedno malé osobní zavazadlo, ale jen na vnitrostátních letech v USA, ale Kiwi toto pravidlo systémově zřejmě aplikuje na všechny lety United, které se nacházejí v itineráři. Vaše informace o dvou příručních zavazadlech jsou zcela správné. Užijte si New York ;-)

před 11 měs

Mockrát děkuji za odpověd. Nebylo mi jasné čím se mám řídit. Raději už budu vše kupovat přímo od dané letecké společnosti.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den,

máme letenku ze San Francisca do New Yorku (Newark), United Airlines.

Máme jeden velký kufr - ten tedy zaplatíme, tomu rozumím.

Potom máme každý jeden batoh - velikost standardního příručního zavazadla.

Moc nerozumím tomu, jak velké zavazadlo tedy můžeme mít do kabiny.

Na letence máme napsané: United Economy.

Děkuji moc za případné rady. Martina.

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, v tarifu Economy můžete mít na palubu dvě příruční zavazadla výše uvedených rozměrů. Jedině tarif "Economy Basic" je více restriktivní a povoluje jen malou tašku/batůžek, to se vás ale netýká, na letence by bylo napsané "Basic Economy".

před 11 měs
Avatar uživatele
Martina_G

Moc vám děkuji za odpověď, Kryštofe. M.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den koupila jsem letenky z Prahy do Newarku a chtěla bych změnit jméno spolucestujícího. Je to možné? Děkuji

před 11 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, pokud od nákupu neuběhlo 24 hodin, letenky zrušte a kupte si nové. Jinak budete mít tři letenky, protože jméno změnit nejde.

Přidat odpověď
před 11 měs

Florida Georgia Line is my favourite contry band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. That's why I like to attend their shows. And - that's surprisingly beatiful - in 2019 they have CAN'T SAY IT AIN'T COUNTRY TOUR which covers all the USA towns and cities. For more information visit Florida Georgia Line Concert Tour.

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den. Prosím Vás, pokud je u letenky z NY do SF pouze 1 zavazadlo 7 kg na palubu, kolik stojí připlacení druhého? Máme v plánu z Prahy cestovat s batohem a malým kufrem na palubě (žádné odbavené). V řlánku je uvedena cena pouze odbaveného zavazadla. Děkuji moc.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, separátního přikoupení druhého příručního zavazadla United nenabízí. Kupte letenku v tarifu "Economy", která je o 30 USD dražší a obsahuje klasicky jedno větší a jedno menší příruční zavazadlo. Nejlevnější tarif "Economy Basic" právě jen to jedno malé.

Dobrý den.

Možná jsem jen nepozorný.

Máme let z Prahy do San Francisca.

Letíme s Lufthansou operovanou Air Canada do Toronta a přestoupíme na let s United Airlines do San Fran.

Píše mi to, že nemám odbavené žádné zavazadlo a příruční je zahrnuto.

Mám tedy zavazadlo do 23kg zahrnuté nebo jsem něco přeskočil a nemám nic a musím si ho dokoupit?

Celou operaci jsem dělal přes MyTrip.

Dovolat se někam a něco z někoho dostat je už týden nemožné.

Díky a šťastnou cestu všem.

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Odbavené zavazadlo není v nejlevnějších tarifech při letech do Ameriky zahrnuto skoro nikdy. Pokud jste si jej nepřikoupil tak jej nemáte. Podívejte se na stav rezervace u přepravce nebo kontaktuje prodejce pro více informací.

Dobrý den, při cestě z Prahy do Sv. Martin s mezipřistáním Brusel a Newark.

Koupeno přes Pelikán jako celek.

Nikdy jsem tak daleko neletěl a hledám odpověď na otázky.

1. Check-in musím elektronicky nebo na letišti?

2. Zavazadla (z podpalubí) si vyzvedneme až v cíli nebo musíme odbavit vždy znovu?

3. Jak moc můžeme počítat s jídlem a pitím během letu? Lze se spolehnout, že nebudeme mít hlad i žízeň během letu? Nebo raději doplnit příruční zavazadlo jídlem a hlavně pitím? Když se chodí pro pití, platí se?

4. Wi-Fi. Z Bruselu do Newarku je k dispozici? A pokud se platí, tak v letadle nebo při check-in?

5. Imigrační pohovor při přestupu (asi 22 hod. času). Neumíme Anglicky, je to problém? Můžeme opustit letiště?

Omlouvám se, jistě bych to všechno našel na jejich stránkách, ale neumím anglicky. Moc děkuji!

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Všechno byste našel na těchto stránkách, stačí jen trochu hledat.

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

1) Můžete oboje, odbavení na letišti není zpoplatněno.

2) V Bruselu přeloží, v Newarku musíte vy.

5) Letiště můžete opustit, neznalost angličtiny není až takový problém, jak se může zdát. Napište si na papír anglicky "Neumím anglicky, tady jen přestupuju, cílová destinace je mimo USA, cestuju na ESTu a tady je můj itinerář." a ten ukažte úředníkovi.

před rokem

Jan Čermák Moc děkuji!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 3889 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-24T23:00:13+02:00)

Ještě doplním - wifi se platí až během letu (kreditní kartou přes obrazovku na vašem místě) a co se týká jídla... United ničím nevybočují z běžného leteckého standardu: jedno teplé "jídlo" (+ suchá minihoustička, máslo/sýr, desert) a před přistáním menší snack (sendvič, kousek pizzy, apod.). Za pití (nealko) se neplatí ani když si jdete do kuchyňky, často je ale k dispozici jen voda, maximálně džus.

před rokem

Super, moc pomohlo. Díky!

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu