Průvodce aerolinkou

Letecká společnost United Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince United Airlines

United Airlines jsou jednou z největších aerolinek na světě a spolu s Ameircan Airlines a Deltou soupeří v počtu odbavených cestujících, destinací i letadel o vůbec největší leteckou společnost na světě. United má hlavní sídlo v Chicagu, ale velké základny i v New Yorku, Washingtonu, Houstonu, Denveru, Los Angeles nebo na ostrově Guam v Pacifiku. Společnost má flotilu čítající více než 1.000 letadel mnoha výrobců.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlepší čas pro rezervaci letenek u United bývá standardné 2–4 měsíce před odletem, kupovat můžete jak přes vyhledávače, tak web aerolinky, ceny jsou podobné.

Hlavní doménou United jsou samozřejmě vnitrostátní linky pro USA, nicméně jako jedna z mála aerolinek provozují přímé lety na všechny kontinenty. Ceny letenek jsou na průměrné úrovni, z Evropy do USA se pohybují zhruba na úrovni okolo 15.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu každého letu si můžete vzít zdarma dvě příruční zavazadla s rozměry 56 x 35 x 22 cm a 43 x 25 x 22 cm.

Zapsané neboli odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg si můžete vzít zdarma na každém mezinárodním letu. U vnitrostátních linek a letů z USA do Kanady za jedno odbavené zavazadlo zaplatíte 25 $.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jedno klasické zavazadlo. Cestujete-li tedy ještě s běžným kufrem, za jedno ze zavazadel již budete muset zaplatit.

Zvířata v kabině se přepravují do hmotnosti 8 kg za poplatek 125 $. Poplatky za větší zvířata činí od 200 do 500 $ za jeden let.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřená celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, nebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Teplé jídlo zdarma dostanete pouze na dálkových mezinárodních linkách, na všech ostatních pouze za příplatek.

Stejně tak palubní zábavu prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačkách můžete zdarma sledovat jen na mezinárodních dálkových letech. Dokonce ani na dlouhých linkách napříč USA nelze sledovat filmy zdarma.

Na palubách vybraných letadel, většinou těch dálkových nebo určených pro trasy z východního na západní pobřeží USA, můžete využít palubní wifi. Poplatky se různí dle délky letu, většinou se cena pohybuje mezi 10 a 30 $.

Některé starší letouny typu Boeing 747 Jumbo Jet nejsou vybaveny individuálními obrazovkami, můžete si však do svého elektronického zařízení stáhnout aplikaci, která vám zpřístupní veškerý obsah palubní zábavy ve vašem tabletu, chytrém telefonu nebo laptopu.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím...

Chcem na letenke zo San Francisca do Franfurktu zmeniť pasažiera..

Letenka je plátna, potrebujem si vymeniť s kolegyňou odlety.

Ja z LA, ona z SF...

Je to možné a ak áno, cena prebookingu...?

Dik

před 9 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Jestli ona potřebuje letět ze SFO a vy z LAX tak si do příslušné destinace dokupte jednosměrné letenky... zdaleka nejjednodušší, nejlevnější a hlavně reálně proveditelné řešení.

Nevím kde ve Státech jste, ale jednosměrné letenky LAX-SFO resp. SFO-LAX stojí při nákupu měsíc předem mezi 40-50 USD + případně poplatek za odbavené zavazadlo.

Southwest, který se ve vyhledávačích neobjevuje a musí se hledat jen na jeho webové stránce www.southwest.com vychází mimo víkendy na 45 USD včetně odbaveného zavazadla (2ks).

Zdravim,mam otazku,letěl jsem se společnosti United airlines,bohuzel se moje zavazadla spozdily o 2 dny,musel jsem si koupit potřebné věci,potřebuji vědět kam napsat,aby mi dane věci proplatily.Děkuji

před 3 měs
David Eiselt
Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu