Průvodce aerolinkou

Letecká společnost United Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince United Airlines

United Airlines jsou jednou z největších aerolinek na světě a spolu s American Airlines a Deltou soupeří v počtu odbavených cestujících, destinací i letadel o vůbec největší leteckou společnost na světě. United má hlavní sídlo v Chicagu, ale velké základny i v New Yorku, Washingtonu, Houstonu, Denveru, Los Angeles nebo na ostrově Guam v Pacifiku. Společnost má flotilu čítající více než 1.000 letadel mnoha výrobců.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlepší čas pro rezervaci letenek u United bývá standardné 2–4 měsíce před odletem, kupovat můžete jak přes vyhledávače, tak web aerolinky, ceny jsou podobné.

Hlavní doménou United jsou samozřejmě vnitrostátní linky pro USA, nicméně jako jedna z mála aerolinek provozují přímé lety na všechny kontinenty. Ceny letenek jsou na průměrné úrovni, z Evropy do USA se pohybují zhruba na úrovni okolo 15.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu každého letu si můžete vzít zdarma dvě příruční zavazadla s rozměry 56 x 35 x 22 cm a 43 x 25 x 22 cm.

Zapsané neboli odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg nově od roku 2018 není možné v nejnižším tarifu přepravovat zdarma ne letech z Evropy do Severní i Jižní Ameriky.

U vnitrostátních linek a letů z USA do Kanady za jedno odbavené zavazadlo zaplatíte 30 $ při koupi online. Poplatek na letišti pak vzroste na 55 $. U letů mezi Evropou a Amerikou se pak platí poplatek 60 $.

Sportovní vybavení do 23 kg se počítá jako jedno klasické zavazadlo. Cestujete-li tedy ještě s běžným kufrem, za jedno ze zavazadel již budete muset zaplatit.

Zvířata v kabině se přepravují do hmotnosti 8 kg za poplatek 125 $. Poplatky za větší zvířata činí od 200 do 500 $ za jeden let.

Odbavení

Klasické odbavení na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem, na amerických letištích je pak obvykle alespoň jedna přepážka otevřená celý den.

Online check-in můžete provést 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout buď sami doma, nebo v automatu na letišti, nebo si ji jednoduše uložíte do mobilního telefonu a na letišti jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Teplé jídlo zdarma dostanete pouze na dálkových mezinárodních linkách, na všech ostatních pouze za příplatek.

Stejně tak palubní zábavu prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačkách můžete zdarma sledovat jen na mezinárodních dálkových letech. Dokonce ani na dlouhých linkách napříč USA nelze sledovat filmy zdarma.

Na palubách vybraných letadel, většinou těch dálkových nebo určených pro trasy z východního na západní pobřeží USA, můžete využít palubní wifi. Poplatky se různí dle délky letu, většinou se cena pohybuje mezi 10 a 30 $.

Některé starší letouny typu Boeing 747 Jumbo Jet nejsou vybaveny individuálními obrazovkami, můžete si však do svého elektronického zařízení stáhnout aplikaci, která vám zpřístupní veškerý obsah palubní zábavy ve  vašem tabletu, chytrém telefonu nebo laptopu.

43 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Michal

Ahojte,

Kupujem one-way letenky a keď chcem vyplniť billing address nechce mi zobrať Slovakia (state/country), tým pádom sa nedostanem k platbe. Vie niekto poradiť ? Ďakujem

před 8 dny
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10031 komentářů
 • Poslat zprávu

a) koupíš to jinde

b) vyplníš US adresu

před 8 dny
Michal

b) pomohlo

ďakujem.

Dobrý den,

na konci února letíme do Dominikány přes Dulles a na letenkách máme Zavazadla zdarma v ceně 1 ks .To je to veliké zavazadlo?

K tomu můžeme mít i dvě příruční?

Děkuji za odpověď Borůvka Jiří

před 14 dny
Jan Čermák

Dobrý den,

příruční máte vždy. Co se odbaveného týče, záleží v jakém tarifu jste letenky kupoval. Pokud vidíte, že máte checked baggage, typicky je u toho i hmotnost (třeba 23 kg) pak se jedná o zavazadlo do podpalubí.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den, za měsíc letíme do NY z Vídně je v ceně příruční zavazadlo a jídlo po cestě nebo je vše za poplatek vím že velký kufr si musíme zaplatit děkuji

před 14 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, příruční zavazadlo v ceně je, viz informace výše včetně rozměru. Stejně tak jídlo opět viz info výše ;)

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den, na stránkách společnosti jsem našla o kabinových zavazadlech toto:

Most travelers can bring on board one full-sized carry-on bag plus one personal item free of charge. If you have purchased Basic Economy for a trans-Atlantic flight, you’ll still be allowed both carry-on items. For all other Basic Economy tickets, you will only be allowed one personal item, unless you are a Premier® member or a primary card member using a qualifying MileagePlus credit card.1 Everyone else who is traveling on a Basic Economy ticket and brings a full-sized carry-on bag to the gate will be required to check their bag and pay the applicable checked bag fee plus a $25 gate handling charge. Payment is by credit card only.

Ovšem, nejprve letím z Prahy do Bruselu a poté z Bruselu do NY. Mám to na jedné letence, je to prostě přestup. Znamená to, že na let do Bruselu smím mít pouze to menší zavazadlo?

Děkuji za případné info.

před 19 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, podmínky platí vždy po celou trasu, tedy i na přípojný let.

před 19 dny

Moc Vám děkuji za odpověď. Pokud to tak je, tak je to skvělé. Je tato informace někde dohledatelná? Mně se to totiž nedaří a samozřejmě mám obavy, abych hned v Praze se zavazadlem neměla problémy.

před 19 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Přímo explicitně vysvětlená není, skrývá se v tom "If you have purchased Basic Economy for a trans-Atlantic flight"... Pokud máte oba lety na jedné letence, vždy platí podmínky toho hlavního, tedy transatlantického letu. Kromě toho, úsek z Prahy do Bruselu neoperují United, nýbrž Brussels Airlines, kteří sami o sobě i na evropských letech nabízí jedno klasické příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět, tedy to máte "pojištěno nadvakrát".

před 19 dny

Super, děkuji mockrát :)

Přidat odpověď
před 19 dny

Dobrý den,

má někdo prosím zkušenosti s cestováním přes tyto aerolinky, kdy mu byl změněn čas letu? Jejich web mě neustále odkazuje, abych je kontaktovala a nechala si letenku znovu vydat (reissue), bohužel ani jedno z telefonních čísel uvedených na webu neexistuje

před měs

Ahoj. Mne to přišlo někdy v září, ale přímo od S Agency, tak sem to potvrdila e-mailem. A na trip view mám potvrzeno.

Dobrý den,

dnes jsem chtěla koupit letenky do jižní Ameriky přes United airlines. K platbě není možné dojít dokud nevyberu zemi původu, ale Česká republika není k nalezení. Můžete mi prosím poradit, co jste zadali, aby Vám šly letenky koupit? Děkuju.

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 454 komentářů
 • Poslat zprávu
před 3 měs

Měl jsem stejný problém.....dal jsem tedy Německo, částka se převedla na eura a platba v pohodě odešla

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dokoupení zavazadel s United. Našla jsem letenky s United do New Yorku, kde nejsou zavazadla zahrnuta v ceně. Doplatek 60 USD je za jedno zavazadlo jedním směrem, tzn., že je potřeba zaplatit 60 USD tam a 60 USD zpět nebo je to 60 USD k letence tam i zpět? Moc děkuji

před 3 měs
Lukáš Horák

Dobrý den, poplatky se uvádějí vždy za jeden směr! Na místě je zvážit nákup např. dražších letenek jiného dopravce, který nabízí odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Na pristi leto vidim na skyscanneru pravidelny ranni let z PRG-EWR s UA - vypada to ze mame dalsi sezoni spoj do US..

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Máme, oznámeno bylo už cca před dvěma měsíci ;)

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, dneska jsem si chtela koupit letenky na united.com (FRA-SFO; LAX-FRA). Mam problem s placenim, nejde mi letenky zaplatit z ceskeho uctu. (cesko v sekci billing nelze ani vybrat) Nejake rady?

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 454 komentářů
 • Poslat zprávu

Koupit jinde?

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

včera jsem koupila letenky z Vídně do LA s United Airlines. Na letence je napsáno, že v ceně nejsou zavazadla. Znamená to, že v ceně nejsou odbavovaná zavazadla, nebo se jedná i o příruční? Nebo je příruční standard? Děkuji za upřesnění.

před 4 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10031 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Martino,

Příruční v ceně máte, nejsou v ceně zapsaná zavazadla.

před 4 měs

Dobry den,

Na linkach do USA jsou v cene pouze prirucaky, odbavene koupite na webu aerolinky, za 50 ecek :-)

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Florida (Miami) únor - březen 2019, z Vídně United má v současné době cenu cca 9 900,-- přes Curych nebo Frankfurt. Je to bez odbaveného zavazadla, předpokládám, že platí ě příruční, jak uvedeno výše. Protože je nás 6 a může to být libovolné letiště na Floridě (okruh) ptám se odborníků, zda koupit nebo ještě počkat?

díky za vaše poznatky.

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den,

má UA v Česku zastoupení? Nebo existuje kontakt kde bych se domluvil česky na přebukování letenky? Případně můžete mi pomoci změnit datum mého letu z LA do Vídně?

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, přímé zastoupení United v Česku nemá. Jakékoliv změny v letence (pokud je umožňují tarifní podmínky - většinou ale ne) navíc musíte provádět tam, kde jste letenku koupil (pokud to nebylo přímo na webu United).

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, je stále aktuální ta možnost si vzít 2 příruční zavazadla s výše uvedenými rozměry?

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, ano, je to aktuální.

před 6 měs

A co se týká váhy, tak není žádné omezení?

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Žádně explicitně stanovené není.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

píšete zde, ze na vnitrostátních letech je odbavene zavazadlo za příplatek. To platí teda i na letech z New Yorku do SF/LA/LV atd?

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den, platí se za kabinový skořepinový kufřík? A co pití na dalkovych mezikontinentalnich letech a jak na vnitrostatnich? Moc děkuji Irena

před 7 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10031 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, pokud splňujete rozměry, není důvod k jakémukoliv zpoplatnění za materiál. Pití je k dispozici na dálkových letech, lze si kdykoliv dojít do kabinky pro další.

Přidat odpověď
před 7 měs
ivbrno

Dobrý den,mam příruční zavazadlo rozměrů 55x38x22 .Může to být problém ? Díky za radu.

před 7 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2531 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, pokud to není skořepinový kufr, problém asi nebude.

Přidat odpověď
před 7 měs

Zdravím...

Chcem na letenke zo San Francisca do Franfurktu zmeniť pasažiera..

Letenka je plátna, potrebujem si vymeniť s kolegyňou odlety.

Ja z LA, ona z SF...

Je to možné a ak áno, cena prebookingu...?

Dik

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 454 komentářů
 • Poslat zprávu

Jestli ona potřebuje letět ze SFO a vy z LAX tak si do příslušné destinace dokupte jednosměrné letenky... zdaleka nejjednodušší, nejlevnější a hlavně reálně proveditelné řešení.

Nevím kde ve Státech jste, ale jednosměrné letenky LAX-SFO resp. SFO-LAX stojí při nákupu měsíc předem mezi 40-50 USD + případně poplatek za odbavené zavazadlo.

Southwest, který se ve vyhledávačích neobjevuje a musí se hledat jen na jeho webové stránce www.southwest.com vychází mimo víkendy na 45 USD včetně odbaveného zavazadla (2ks).

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravim,mam otazku,letěl jsem se společnosti United airlines,bohuzel se moje zavazadla spozdily o 2 dny,musel jsem si koupit potřebné věci,potřebuji vědět kam napsat,aby mi dane věci proplatily.Děkuji

před 11 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10031 komentářů
 • Poslat zprávu
před 11 měs

Ahoj, chci se zeptat. Mám letenku Detroit-Newark-Vídeň. Chci si přikoupit druhý kus zavazadla. Letenku jsem kupovala přes Student Agency. Půjde to v době, když budu dělat on-line checkin 24h před odletem nebo až na přepážce na letišti? Děkuji za info.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu