Minsk

Přímé lety z Prahy do běloruského Minsku za akční cenu. Letenky od 2 905 Kč

10 komentářů
2017-11-28T08:33:00+01:00

O akci

Využijte jedinečnou dvoudenní akci v podání běloruského národního dopravce, který nabízí na téměř všech svých trasách letenky za promo cenu 25 euro + taxy a poplatky v jednom směru. Na přímé lety z Prahy do Minsku pořídíte zpáteční letenku za bezkonkurenčních 114 eur, po přepočtu 2 905. V některých případech pro vás může být výhodnější platba přímo v běloruských rublech, pokud vaše banka neprovádí dvoji konverzi.

Překážkou k návštěvě Běloruska byla dlouhodobě vízová povinnost, od té je nyní osvobozena řada zemí včetně ČR, pokud doba pobytu za turistickým účelem na území Běloruska nepřekročí 5 dní. Do země je nutné vstoupit přes mezinárodní letiště v Minsku, stejným způsobem musíte zemi opustit. Doba pobytu je počítána včetně dne příletu a odletu. Při vstupu do země se musíte prokázat potvrzením o cestovním pojištění, nejlépe v angličtině.

Bělorusko má obecně pověst jakéhosi skanzenu, v němž je na každém kroku patrný vliv dob dávno minulých, kdy zemi vládla tvrdá ruka socialismu. V samotném Minsku vás uchvátí okázalé stavby socialistického realismu, prostorné bulváry, pompézní náměstí, rozlehlé parky, monumentální památníky, ale také vkusná moderní architektura, která tu žije v naprosté symbióze s tou původní. Minsk je ideální víkendovou destinací pro městskou turistiku. Nemusíte se samozřejmě omezovat jen na návštěvu hlavního města. K výletům naláká třeba starobylé město Ňasviž s rozsáhlým zámeckým komplexem. Na sever od Minsku můžete zavítat do historického vojenského muzea Stalinova linie, kde není problém se svézt tankem nebo si zastřílet z vojenských zbraní.

Zevrubné informace o záhadném Bělorusku jako vždy naleznete v našich skvělých průvodcích.

Ubytování v samotném Minsku seženete od pár stokorun v soukromých apartmánech nebo skromných hotelech až po pár tisícovek za noc v luxusních pětihvězdičkových hotelech.

  • Ušetříš až 42 % oproti obvyklé ceně 5 000 Kč
  • Hledej v období Platí pro cesty od 28. listopadu do 24. března příštího roku
  • Poletíš s aeroliniemi Poletíte s běloruským národním dopravcem Belavia. Během letu je podáváno bezplatné občerstvení
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg a sestava standardních příručních zavazadel
PRG/Praha
MSQ/Minsk
Zpáteční letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
2 905 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Minsk.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2017-11-27T22:51:09+01:00

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Navaja
před 6 lety

Možná, že se pletu, ale tyto levnější letenky byly jen dnes ráno, chtěla jsem na březnový termín od středy do neděle. Odpoledne již za tuto cenu ne, jen jeden termín ale ne na těch pět dní. Zkoušela jsem ještě jiné možnosti, ale už jsem nic nenašla. Takže to asi bylo jen na pár hodin. Myslíte si , že se akce objeví ještě na nějaké teplejší období? Přece jen jsem zaváhala kvůli tomu, že je tam zima a pak už nic nebylo.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 6 lety

Akce oficiálně končí dnes o půlnoci minského času, jestli už letenky nejsou, tak je asi vyprodáno. Předminule jsem ovšem chtěl nějaký termín, zaváhal, koupil jiný a potom se na ten můj původní vyhlédnutý zase levné letenky objevily, takže bych to do té půlnoci radši ještě sledoval. :)

Avatar uživatele
Marek
před 6 lety

To, že pro získání pětidenního bezvízového pobytu na území Běloruska je potřeba vstoupit do země přes MSQ je zcela transparentní informace. Zajímalo by mne však, kde jste přišli na to, že je stejným způsobem povinnost i zemi opustit ??? Prosím o zdroj. Žádný oficiální zdroj takovou povinnost neuvádí (a to nejen MZV)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 6 lety

Informace z oficiálních zdrojů:

According to the Presidential Decree “On establishment of visa-free entry and exit of foreign nationals”, foreign citizens of 80 countries can enter Belarus for up to 5 days* and exit from the territory of Belarus only through the State border checkpoint of the Republic of Belarus “Minsk National Airport”.

http://mfa.gov.by/en/visa/visafr...9bf2c.html

Avatar uživatele J0x
J0x
před 6 lety

Kdyby se někdo rozhodoval, kam v Minsku hlavu složit, můžu doporučit http://dvs.by/ (je i na Bookingu http://www.booking.com/Share-YacPjX). Blízko je plavecký areál, kam dostanete 20% slevu, sauna atd., park s atrakcemi, botanická zahrada a stanice metra.

Avatar uživatele
honza9
před 6 lety

Na jaře jsem využil podobnou akci a vydal se do Minsku. Byl jsem tam 3 noci a vlastně 4 celé dny. Samotný Minsk je tak na 1,5 dne. Doporučuji si naplánovat nějaký výlet za město.

Každopádně stojí za návštěvu. Uvidíte tak trochu tajemný svět, který je jen pár stovek kilometrů za našimi hranicemi. Město je čisté, bezpečné a široké (obrovsky široké ulice křižují celé město). Určitě se zkuste vydat za místní hipstr komunitou, která se tu rozvíjí nevídaným způsobem. Epicentrum je poblíž údajně největšího grafity na světě. Aby to bylo ještě divnější, tak celé bylo financováno brazilskou ambasádou.

Jinak historické centrum tu je prťávé ale pěkné. Je to zároveň centrum i pro noční život. My jsme skončili v baru El Pushka, kde to bylo moc fajn. Pak ještě stojí za to vyrazit do muzea, kde vám vyrazí dech až nečekaný počet bust Stalina, Lenina a dalších diktátorských star komunistického světa.

Kdyby jste byli zvědavý, tak fotky ke všemu co jsem zde psal, mám ve mém článku/cestopisu + tam mám i nějaké dobroty, které jsme ve městě baštili. https://www.cestolet.cz/cestopis...to-evropy/

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 6 lety

Co je to "hipster komunita"?

Mıchal
před 6 lety

Je možný nějaký smysluplný čistě víkendový termín nebo termín spojený se svátkem?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Vzhledem k časům letů a relativně dlouhé dopravě z centra, to na víkend moc není. Řešili jsme včera a nakonec vzali raději pá–po.

Svátky v 1Q nejsou, až 30.3., což je ale mimo platnost akce (do 24.3.).

Mıchal
před 6 lety

Díky. Tak to si zatím nechám zajít chuť. Už mi v lednu stačí 2,5 týdne v jihovýchodní Asii.

Další akce