Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte jedinečnou dvoudenní akci v podání běloruského národního dopravce, který nabízí na téměř všech svých trasách letenky za promo cenu 25 euro + taxy a poplatky v jednom směru. Na přímé lety z Prahy do Minsku pořídíte zpáteční letenku za bezkonkurenčních 114 eur, po přepočtu 2 905. V některých případech pro vás může být výhodnější platba přímo v běloruských rublech, pokud vaše banka neprovádí dvoji konverzi.

Překážkou k návštěvě Běloruska byla dlouhodobě vízová povinnost, od té je nyní osvobozena řada zemí včetně ČR, pokud doba pobytu za turistickým účelem na území Běloruska nepřekročí 5 dní. Do země je nutné vstoupit přes mezinárodní letiště v Minsku, stejným způsobem musíte zemi opustit. Doba pobytu je počítána včetně dne příletu a odletu. Při vstupu do země se musíte prokázat potvrzením o cestovním pojištění, nejlépe v angličtině.

Bělorusko má obecně pověst jakéhosi skanzenu, v němž je na každém kroku patrný vliv dob dávno minulých, kdy zemi vládla tvrdá ruka socialismu. V samotném Minsku vás uchvátí okázalé stavby socialistického realismu, prostorné bulváry, pompézní náměstí, rozlehlé parky, monumentální památníky, ale také vkusná moderní architektura, která tu žije v naprosté symbióze s tou původní. Minsk je ideální víkendovou destinací pro městskou turistiku. Nemusíte se samozřejmě omezovat jen na návštěvu hlavního města. K výletům naláká třeba starobylé město Ňasviž s rozsáhlým zámeckým komplexem. Na sever od Minsku můžete zavítat do historického vojenského muzea Stalinova linie, kde není problém se svézt tankem nebo si zastřílet z vojenských zbraní.

Zevrubné informace o záhadném Bělorusku jako vždy naleznete v našich skvělých průvodcích.

Ubytování v samotném Minsku seženete od pár stokorun v soukromých apartmánech nebo skromných hotelech až po pár tisícovek za noc v luxusních pětihvězdičkových hotelech.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MSQ Minsk
Bělorusko
Fontána v Minsku
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání míst v promo tarifu

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro cesty od 28. listopadu do 24. března příštího roku

S kým poletím?

Poletíte s běloruským národním dopravcem Belavia. Během letu je podáváno bezplatné občerstvení

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg a sestava standardních příručních zavazadel

Co podniknu v destinaci?

Bělorusko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Možná, že se pletu, ale tyto levnější letenky byly jen dnes ráno, chtěla jsem na březnový termín od středy do neděle. Odpoledne již za tuto cenu ne, jen jeden termín ale ne na těch pět dní. Zkoušela jsem ještě jiné možnosti, ale už jsem nic nenašla. Takže to asi bylo jen na pár hodin. Myslíte si , že se akce objeví ještě na nějaké teplejší období? Přece jen jsem zaváhala kvůli tomu, že je tam zima a pak už nic nebylo.

před 5 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Akce oficiálně končí dnes o půlnoci minského času, jestli už letenky nejsou, tak je asi vyprodáno. Předminule jsem ovšem chtěl nějaký termín, zaváhal, koupil jiný a potom se na ten můj původní vyhlédnutý zase levné letenky objevily, takže bych to do té půlnoci radši ještě sledoval. :)

Přidat odpověď
před 5 lety

To, že pro získání pětidenního bezvízového pobytu na území Běloruska je potřeba vstoupit do země přes MSQ je zcela transparentní informace. Zajímalo by mne však, kde jste přišli na to, že je stejným způsobem povinnost i zemi opustit ??? Prosím o zdroj. Žádný oficiální zdroj takovou povinnost neuvádí (a to nejen MZV)

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 1704 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2017-11-28T13:47:17+01:00)

Informace z oficiálních zdrojů:

According to the Presidential Decree “On establishment of visa-free entry and exit of foreign nationals”, foreign citizens of 80 countries can enter Belarus for up to 5 days* and exit from the territory of Belarus only through the State border checkpoint of the Republic of Belarus “Minsk National Airport”.

http://mfa.gov.by/en/visa/visafr...9bf2c.html

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Kdyby se někdo rozhodoval, kam v Minsku hlavu složit, můžu doporučit http://dvs.by/ (je i na Bookingu http://www.booking.com/Share-YacPjX). Blízko je plavecký areál, kam dostanete 20% slevu, sauna atd., park s atrakcemi, botanická zahrada a stanice metra.

Odpovědět
před 5 lety

Na jaře jsem využil podobnou akci a vydal se do Minsku. Byl jsem tam 3 noci a vlastně 4 celé dny. Samotný Minsk je tak na 1,5 dne. Doporučuji si naplánovat nějaký výlet za město.

Každopádně stojí za návštěvu. Uvidíte tak trochu tajemný svět, který je jen pár stovek kilometrů za našimi hranicemi. Město je čisté, bezpečné a široké (obrovsky široké ulice křižují celé město). Určitě se zkuste vydat za místní hipstr komunitou, která se tu rozvíjí nevídaným způsobem. Epicentrum je poblíž údajně největšího grafity na světě. Aby to bylo ještě divnější, tak celé bylo financováno brazilskou ambasádou.

Jinak historické centrum tu je prťávé ale pěkné. Je to zároveň centrum i pro noční život. My jsme skončili v baru El Pushka, kde to bylo moc fajn. Pak ještě stojí za to vyrazit do muzea, kde vám vyrazí dech až nečekaný počet bust Stalina, Lenina a dalších diktátorských star komunistického světa.

Kdyby jste byli zvědavý, tak fotky ke všemu co jsem zde psal, mám ve mém článku/cestopisu + tam mám i nějaké dobroty, které jsme ve městě baštili. https://www.cestolet.cz/cestopis...to-evropy/

před 5 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Co je to "hipster komunita"?

Přidat odpověď
před 5 lety
Mıchal

Je možný nějaký smysluplný čistě víkendový termín nebo termín spojený se svátkem?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vzhledem k časům letů a relativně dlouhé dopravě z centra, to na víkend moc není. Řešili jsme včera a nakonec vzali raději pá–po.

Svátky v 1Q nejsou, až 30.3., což je ale mimo platnost akce (do 24.3.).

před 5 lety
Mıchal

Díky. Tak to si zatím nechám zajít chuť. Už mi v lednu stačí 2,5 týdne v jihovýchodní Asii.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Wall Street
ušetříš až 36%
Jedem!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To bude jízda!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Fontána v Minsku
Bělorusko Přílet na letiště Minsk

Spojení zajišťují autobusové linky číslo 300Э (velké autobusy) a 1400-TK (maršrutky). Obě dvě jezdí po identické trase s několika zastávkami v centru (většina z nich na ulici Nezaležnosti). Staví také u stanice modré linky metra Uručča na kraji města. Konečná stanice je pak na hlavním autobusovém nádraží poblíž toho vlakového.

Souhrnný interval obou linek 300Э a 1400-TK činí 20 minut ve dne a 60 minut v noci (mezi 1:00 a 6:00 jezdí jen linka 300Э). Odjezdové časy z končených zastávek najdete na webu letiště.

Cesta z letiště k nádraží trvá zhruba 75 minut. Rychlejší je vystoupit na stanici Uručča (konečná modré linky metra) a odtud pokračovat metrem, celková doba cesty z letiště na nádraží bude asi 45 minut. Při cestě z centra vystupte z metra na konečné východem vpravo a sledujte ukazatele s číslem linky 300Э a 1300-TK (chybné označení, ve skutečnosti se jedná o linku 1400-TK).

Jízdenka stojí 3 rubly na stanici metra Uručča, resp. 4 rubly do centra a k nádraží. Platit se může u řidiče v hotovosti, případně v automatu na zastávce kartou (jen na letišti).

Na letišti zastávku najdete před mezi východy 5 a 6 v příletové části, konečnou stanici u nádraží nehledejte přímo před nádražní budovou, ale na centrálním autobusovém nádraží cca 200 metrů od vlakového.

Minibus 1430-TK jezdí jen na autobusové nádraží přes stanici metra Mogilevská a nezastavuje nikde jinde. 

Průvodce pro Bělorusko
Průvodce pro letiště Minsk