Průvodce letištěm

Letiště Minsk

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Minsk

Největší běloruské letiště a hlavní brána do země se nachází 44 km východně od města. Slouží jako základna národní aerolinky Belavia i dalším společnostem z celé Evropy a části Asie. Přestože letiště nemá nijak velký provoz, díky Belavii funguje jako alternativní přestupní bod především pro cesty do Ruska nebo střední Asie.

Letiště má otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1030 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
01:09 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Průměrná cena letenky z Prahy nebo Vídně se pohybuje okolo 5.000 Kč. Obecně platí, že ideální čas na nákup letenky je 1–3 měsíce před odletem. Akční letenky se do Běloruska objeví jen výjimečně kvůli absenci jakékoliv konkurence. Štěstí můžete zkusit se společností Air Baltic, těžko se však dostanete pod 4.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu činí 100 minut.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Jediný terminál letiště je poměrně členitý a dost nepřehledný, nicméně jeho velikost a minimum lidí způsobuje, že na pohodlný přestup bude stačit 45 minut. Pokud neopustíte tranzitní zónu, nepotřebujete žádná víza.

Při plánování cesty přes letiště v Minsku dbejte zvýšené pozornosti přestupním časům, pokud si nevyřídíte vízum, nesmíte opustit tranzitní zónu.

Doprava z/na letiště

Spojení zajišťují autobusové linky číslo 300Э (velké autobusy) a 1400-TK (maršrutky). Obě dvě jezdí po identické trase s několika zastávkami v centru (většina z nich na ulici Nezaležnosti) a u konečné stanice modré linky metra Uručča na kraji města, končí na autobusovém nádraží (poblíž je i vlakové).

Souhrnný interval obou linek 300Э a 1400-TK činí 20 minut ve dne a 60 minut v noci (mezi 1:00 a 6:00 jezdí jen linka 300Э). Odjezdové časy z končených zastávek najdete na webu letiště.

Cesta z letiště k nádraží trvá zhruba 75 minut. Rychlejší je vystoupit na stanici Uručča (konečná modré linky metra) a odtud pokračovat metrem, celková doba cesty z letiště na nádraží bude asi 45 minut. Při cestě z centra vystupte z metra na konečné východem vpravo a sledujte ukazatele s číslem linky 300Э a 1300-TK (chybné označení, ve skutečnosti se jedná o linku 1400-TK).

Jízdenka stojí 3 rubly na stanici metra Uručča, resp. 4 rubly do centra a k nádraží. Platit se může u řidiče v hotovosti, případně v automatu na zastávce kartou (jen na letišti).

Na letišti zastávku najdete před mezi východy 5 a 6 v příletové části, konečnou stanici u nádraží nehledejte přímo před nádražní budovou, ale na centrálním autobusovém nádraží cca 200 metrů od vlakového.

Minibus 1430-TK jezdí jen na autobusové nádraží přes stanici metra Mogilevská a nezastavuje nikde jinde.

Služby na letišti

Wi-fi je dostupná zdarma prostřednictvím sítě "Airport Minsk". Na přihlašovací stránce zadáte telefonní číslo, na který vám přijde kód pro připojení.

V tranzitní zóně naleznete jen omezené a možnosti občerstvení. Ve druhém podlaží tranzitního prostoru si pak natáhněte nohy na pohodlných křeslech, případně můžete využít spací kabinu za 20 USD na 3 hodiny (každá další hodina je zpoplatněna dalšími 7 USD). Platí se v business salonku.

Ve odletovém podlaží veřejné části letiště můžete využít sprchy za poplatek 7 rublů (cca 75 Kč) na 40 minut.

Pošta v levé části odletového patra je otevřená 24 hodin, seženete zde i pěkné pohledy Minsku.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den. Za měsíc letím do Vilniusu a zaujala mě možnost letět s Belavii přes Minsk, na ceste zpet bych měl mít zde" pauzu" přes noc a kolem 12:00 letět do Prahy. Mohu opustit letiště bez víza, i když je to vše na jedné letence? Rád bych v ramci této cesty objevil takhle na rychlo "krásy" Minsku

Děkuji

před 6 dny
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1470 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den. Ano, letiště můžete opustit kdykoliv tomu nebrání vízová povinnost (viz náš článek: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti). Do Běloruska můžete bez víz na 5 dnů právě tehdy, když vstupujete přes letiště v Minsku, takže vše bez problému. Jen po vás budou chtít potvrzení o cestovním pojištění.

Může se hodit i průvodce Minskem: https://www.cestujlevne.com/pruv...usko/minsk

před 6 dny

Dobrý den, momentalne platí pro návštěvu Běloruska bezvízový režim při pobytu do 5 dní, pokud přiletíte i odletite z minskeho letiště.

Jelikož obě tyto podmínky splňujete, bude stačit pouze cestovní pas.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu