Fontána v Minsku

Minsk v kostce

naposledy aktualizováno 31. 12. 2018

Největší běloruské letiště a hlavní brána do země se nachází 44 km východně od města. Slouží jako základna národní aerolinky Belavia i dalším společnostem z celé Evropy a části Asie. Přestože letiště nemá nijak velký provoz, díky Belavii funguje jako alternativní přestupní bod především pro cesty do Ruska nebo střední Asie.

Letiště má otevřeno 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou airport.by

IATA Kód
MSQ
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
22:02 (+1)
Vzdálenost z ČR
1030 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Minsk

Ať už přilétáte na letiště Minsk, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Čerstvá zkušenost s tranzitem v rámci letu CA 721 PEK-MSQ-BUD: 2x nám po cestě tranzitní zónou kontrolovali pasy, u první kontroly jsme dostali "trazitní boarding pass" Air China, u druhé kontroly zase skenovali příruční zavazadla. kousek před bránou je několik duty-free obchodů, kde se dají koupit hromady levného běloruského alkoholu i hnus (cigarety) za výhodné ceny, např. růžové Sobranie ještě o kousek levněji než na Ukrajině. Emancipace tu dostoupila vrcholu, tudíž pánové vysazení na ženy v uniformách budou slintat blahem. 😂

Blízko východu číslo 5 je stánek mobilního operátora MTS s šíleně pomalou obsluhou. V prvním patře má budky několik bank - kurzy v pohodě. V západní (veřejné) části letiště je restaurace Liner a vedle ní kantýna. Kousek na sever od letiště je letecké muzeum pod širým nebem.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Jízdenka na 300э se dá koupit i na autobusáku v pokladně (nejsem si jistý, ale myslím, že snad i kartou). Připadlo mi zajímavé, že na letišti, na autobusáku ani na webu nebyla v jízdním řádu uvedena zastávka Uručča, přestože tam autobus zastavuje. Dokonce jsem na webu našel několik různých jízdních řádů, ale podle tabule na autobusáku se mi zdálo, jako by platily spíš tak nějak souhrnně (tj. že bus jezdí často :-) ).

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Dovolím si doplnit informace: v posledních letech byly akční letenky z Prahy za 3000 Kč min. jednou ročně. Bez víza je nově možné při příletu a odletu z Minska pobývat v Bělorusku až 30 dní, viz info v průvodci.

Avatar uživatele
Štěpán
před 5 lety

Děkuji moc za odpovědi, mohu mít ještě jeden dotaz? Jsem zapřísáhlý nekuřák avšak jako suvenýr bych přivezl karton cigaret. Nevíte kde bude cena nejlevnější? Na letišti ve Vilniusu (odtud letím do Minsku) nebo na letišti v Minsku či přímo v Minsku?:

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

V Bělorusku budou levnější. Kartáč LM blue na letišti 12,- EUR, v obchodech v Minsku pokud si pamatuji o něco méně, ca. 22,- BYN.

Avatar uživatele
Štěpán
před 5 lety

Dobry den. Za měsíc letím do Vilniusu a zaujala mě možnost letět s Belavii přes Minsk, na ceste zpet bych měl mít zde" pauzu" přes noc a kolem 12:00 letět do Prahy. Mohu opustit letiště bez víza, i když je to vše na jedné letence? Rád bych v ramci této cesty objevil takhle na rychlo "krásy" Minsku

Děkuji

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den. Ano, letiště můžete opustit kdykoliv tomu nebrání vízová povinnost (viz náš článek: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti). Do Běloruska můžete bez víz na 5 dnů právě tehdy, když vstupujete přes letiště v Minsku, takže vše bez problému. Jen po vás budou chtít potvrzení o cestovním pojištění.

Může se hodit i průvodce Minskem: https://www.cestujlevne.com/pruv...usko/minsk

Avatar uživatele
Johny Fontane
před 5 lety

Dobrý den, momentalne platí pro návštěvu Běloruska bezvízový režim při pobytu do 5 dní, pokud přiletíte i odletite z minskeho letiště.

Jelikož obě tyto podmínky splňujete, bude stačit pouze cestovní pas.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí