Průvodce letištěm

Letiště Minsk

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti Minsk

Největší běloruské letiště a hlavní brána do země se nachází 44 km východně od města. Slouží jako základna národní aerolinky Belavia i dalším společnostem z celé Evropy a části Asie. Přestože letiště nemá nijak velký provoz, díky Belavii funguje jako alternativní přestupní bod především pro cesty do Ruska nebo střední Asie.

Letiště má otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1030 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
09:08 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Průměrná cena letenky z Prahy nebo Vídně se pohybuje okolo 5.000 Kč. Obecně platí, že ideální čas na nákup letenky je 1–3 měsíce před odletem. Akční letenky se do Běloruska objeví jen výjimečně kvůli absenci jakékoliv konkurence. Štěstí můžete zkusit se společností Air Baltic, těžko se však dostanete pod 4.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu činí 100 minut.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Jediný terminál letiště je poměrně členitý a dost nepřehledný, nicméně jeho velikost a minimum lidí způsobuje, že na pohodlný přestup bude stačit 45 minut. Pokud neopustíte tranzitní zónu, nepotřebujete žádná víza.

Při plánování cesty přes letiště v Minsku dbejte zvýšené pozornosti přestupním časům, pokud si nevyřídíte vízum, nesmíte opustit tranzitní zónu.

Doprava z/na letiště

Od roku 2014 je minské letiště napojeno na železnici. Vlaky odjíždí z hlavního nádraží a po cestě zastavují ve stanici Smolevichy. Bohužel není spojení příliš frekventované (zhruba každé 4 hodiny od 5:30 do 22:30). Jízdenku můžete zakoupit ve stanici u pokladny nebo z automatu a vyjde vás na 25.000 BYR / 30 Kč. Cesta vlakem zabere jednu hodinu. Železniční doprava je od dubna 2017 přerušena z důvodu stavby druhé přistávací dráhy. Předpokládané datum obnovení dopravy je v roce 2019.

Mnohem frekventovanější spojení zajišťují autobusové linky. Pro cesty do centra k vlakovému i autobusovému nádraží je využitelná trojice linek číslo 300Э, 1400-TK a 1430-TK. Interval činí zhruba 45 až 70 minut a cesta do centra bude trvat přes hodinu. Jízdenky se platí v autobuse a cena je stanovena na 25 až 30.000 BYR / 30 až 35 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je dostupná za poplatek. Přístupový kód zakoupíte v kavárnách nebo obchodech.

Zavazadla můžete uschovat v příletové hale. Otevřeno je nonstop a celodenní služba bude stát 40 000 BYR / 50 Kč. Platba je možná pouze v hotovosti, akceptuje se i ruský rubl.

V tranzitní zóně naleznete jen velmi omezené a také velmi předražené možnosti občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu