Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Za pravou ruskou zimou se můžete dopravit historicky nejlevnějšími přímými lety mezi Prahou a Moskvou. Cenu má na svědomí nová linka společnosti Ural Airlines na nejmenší z letišť kolem Moskvy – Ramenskoje-Žukovskij. Je sice ze všech letišť nejdál, nicméně doprava do centra Moskvy zabere asi hodinku při ceně kolem 150 rublů. Nejlevnější letenky za 72 € / 1.860 Kč pořídíte na od konce ledna do konce března.  Připravte se na mrazivé a zasněžené počasí, které však k moskevským kulisám neodmyslitelně patří a mrazuvzdorní jedinci rozhodně nebudou litovat. 

Dále počítejte s vysokými vízovými poplatky, které přesáhnou cenu letenky a pohybují se kolem 2.100 Kč. Detailní postup, jak víza vyřídit i další praktické informace najdete v obsáhlém průvodci po Rusku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
ZIA Moskva
Rusko
Zimní Moskva
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 59 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až březen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij.

S kým poletím?

Ural Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 10 kg + příruční do 5 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pavla.s
pavla.s

systém UA mi neumožňuje zadat zpáteční letenku a nabízí na únor ceny běžné a ne ty akční:-(. Akční Už jsou vyprodány?

Odpovědět
před 3 lety

Zdravím,

tato linka létá jen přes zimu (do konce března) nebo bude v provozu i během léta?

Díky za odpověď.

K.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zatím nevíme, ale podle prvotních informací by měla létat i přes léto, jen ještě u spousty ruských aerolinek nejsou zkompletovány letní letové řády.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Enna
ušetříš až 71%
Hurá za zážitky!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam jsi vždycky chtěl!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Jedem!
Mykonos
ušetříš až 50%
To musíš vidět!
5283 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Zimní Moskva
Rusko Přílet na letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij

Nejjednodušší formou dopravy do centra je kombinace autobusu číslo 441э (linka 441 "bez э" nejede na letiště!) a metra. Autobus jezdí na konečnou fialové linky metra (číslo7) "Kotelniki". Jízdenku na autobus koupíte u řidiče nebo průvodčího v autobuse za 100 rublů (lze platit hotovostí i kartou). Lístek na metro v Moskvě pak stojí 55 rublů na jednu jízdu, nebo 218 rublů na 24 hodin (platí na metro, městské autobusy i tramvaje). Celkem zabere cesta do centra Moskvy zhruba hodinu a čtvrt. 

Alternativně můžete využít kyvadlový letištní autobus rovněž za 100 rublů k nejbližší železniční stanici Otdyh (ОТДЫХ) – .jízdní řád autobusu. Vlakem se pak dostanete na Kazaňské nádraží v centru Moskvy, přičemž můžete jet zastávkovým spojem za 110 rublů hodinu, anebo expresním za 166 rublů 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží v automatu. Vlaky jezdí každou chvilku, přesné jízdní řády pak najdete na tomto webu.

 

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij