Jak akci využít?

Za pravou ruskou zimou se můžete dopravit historicky nejlevnějšími přímými lety mezi Prahou a Moskvou. Cenu má na svědomí nová linka společnosti Ural Airlines na nejmenší z letišť kolem Moskvy – Ramenskoje-Žukovskij. Je sice ze všech letišť nejdál, nicméně doprava do centra Moskvy zabere asi hodinku při ceně kolem 150 rublů. Nejlevnější letenky za 72 € / 1.860 Kč pořídíte na od konce ledna do konce března.  Připravte se na mrazivé a zasněžené počasí, které však k moskevským kulisám neodmyslitelně patří a mrazuvzdorní jedinci rozhodně nebudou litovat. 

Dále počítejte s vysokými vízovými poplatky, které přesáhnou cenu letenky a pohybují se kolem 2.100 Kč. Detailní postup, jak víza vyřídit i další praktické informace najdete v obsáhlém průvodci po Rusku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Moskva
Rusko

od 1 860 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2.5 hod letu Rezervace na uralairlines.com

  Ukázka letenek z 28. 12. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 59 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až březen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij.

S kým poletím?

Ural Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 10 kg + příruční do 5 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pavla.s
pavla.s

systém UA mi neumožňuje zadat zpáteční letenku a nabízí na únor ceny běžné a ne ty akční:-(. Akční Už jsou vyprodány?

Odpovědět
před 9 měs

Zdravím,

tato linka létá jen přes zimu (do konce března) nebo bude v provozu i během léta?

Díky za odpověď.

K.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Zatím nevíme, ale podle prvotních informací by měla létat i přes léto, jen ještě u spousty ruských aerolinek nejsou zkompletovány letní letové řády.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam chceš!
ušetříš až 54%
To bude jízda!
ušetříš až 50%
A už tam budem?
4515 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij

Nejjednodušší formou dopravy do centra je kombinace autobusu číslo 441э (linka 441 "bez э" nejede na letiště!) a metra. Autobus jezdí na konečnou fialové linky metra (číslo7) "Kotelniki". Jízdenku na autobus koupíte u řidiče nebo průvodčího v autobuse za 100 rublů (jen v hotovosti). Lístek na metro v Moskvě pak stojí 55 rublů na jednu jízdu, nebo 218 rublů na 24 hodin (platí na metro, městské autobusy i tramvaje). Celkem zabere cesta do centra Moskvy zhruba hodinu a čtvrt. 

Alternativně můžete využít kyvadlový letištní autobus rovněž za 100 rublů k nejbližší železniční stanici Otdyh (ОТДЫХ) – .jízdní řád autobusu. Vlakem se pak dostanete na Kazaňské nádraží v centru Moskvy, přičemž můžete jet zastávkovým spojem za 110 rublů hodinu, anebo expresním za 166 rublů 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží v automatu. Vlaky jezdí každou chvilku, přesné jízdní řády pak najdete na tomto webu.

 

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij