Přímým letem na Island z Prahy. Letenky od 2 992 Kč

Zpáteční
Před 9 měs

Jak akci využít?

Objevte ledová zákoutí jedné z nejkrásnějších evropských zemí – Islandu. K letnímu výletu do Země ohně a ledu právě láká nízkonákladová společnosti Wizz Air, která na nových linkách nabízí 20% úsporu.

Zpáteční letenky jsou tak dostupné za necelé 3 tisíce korun. Je nutné počítat s dokoupením zavazadel, protože na týden s malým příručním si pravděpodobně nevystačíte. Jeden kus 23 kg zavazadla vyjde na 2.630 Kč. Případně zvolte pouze kratší termín k průzkumu hlavního města, Modré laguny a nejbližšího okolí.

Cena je platná pro členy WDC, které se v tomto případě vyplatí i dokoupit. Nečlenové tak připlatí 899 Kč za 2 osoby.

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Vzhledem k pozdnímu příletu budete muset vybrat půjčovnu s rozšířenou provozní dobou nebo zaplatit poplatek za vyzvednutí auta mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Letenky

Běžná cena: 6 500 Kč
  • Praha - Reykjavík
Kam Reykjavík Keflavík
  • Zpáteční letenka
  • Na Červen
  • 0 přestupů
  • 5 hodin letu

Cena od 2 992 Kč 

Vyhledej letenky od 2 992 Kč

wizzair.com

Ukázka letenek z 07. 04. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 6 500 Kč. Ušetříš přibližně 54 %.

Platnost

Nejnižší ceny jsou dostupné do vyprodání volných sedadel.

Termíny

Nejlevnější letenky jsou dostupné v průběhu června 2017 (např. 4.-14., 14.-25. či 25.6.-2.7.).

Dopravce

Přímé lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air.

Zavazadla

V ceně je pouze malé příruční zavazadlo s rozměry maximálně 42x32x25 cm. Velké odbavené zavazadlo do 23 kg je za příplatek 1.315 Kč / let.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Navaja

Dobrý den všichni,

Příští týden jedu na 10 dní poprvé se synem na Island Budeme mít půjčené auto a chceme se pohybovat jen v jižní části a možná kus západu. Mám vše teoreticky nastudované, rovněž mám asi 4 průvodce v různých jazycích, ale pokud jste tam ted někdo byl a máte nějaké zajímavé zkusenosti, ráda si přečtu. zajímalo by mě , jestli je tam ted opravdu takový nával turistů. jak se všude píše. Budeme spát ve stanu a stravovat se sami. Pokud máte někdo nějaký tip na dobrý kemp, případně koupaliště, děkuj. ještě se chci zeptat, zda-li jsou parkoviště u přírodních jevů zadarmo a pokud se platí, kolik to asi je? Prosím vás, byl jste někdo v kempu PAKGIL, je to opravdu tak pěkné místo? Cesta se dá prý zvládnout normálním autem, ptala jsem se i mailem v tom kempu, ale máte někdo nějaké zkušenosti? Nechceme se nikam honit, raději obden udělat nějaký menší trek.Pokud máte někdo nějaké tipy, budu moc vděčná. Severní země moc neumím...

Avatar uživatele

Přidám jednu radu. Na Islandu hodně fouká. Stalo se mi, že jsem otevřel dveře auta, vítr mi vytrhl madlo z ruky a dveře se mírně vyvrátily z pantů. Nešly úplně dovřít a byl promáčklý blatník. Oprava stála (Suzuki Grand Vitara) neuvěřitelných cca 60 ticíc. S tou dražší pojistkou by to bylo míň. Stalo se mi to hned druhý nebo třetí den, obshluha při výměně auta opravu odhadla na 15-20 tisíc. Kdyby mi rovnou řekli 60, asi bych si tu dovolenou moc neužil. Jinak komunikace s půjčovnou (maily, telefony) naprosto zbytečná. Stále jen tvrdili "Island je drahá země". Šlo o reykjavikcars.com

Avatar uživatele

Promiňte, ale inzerovat letenku bez klasického zavazadla, když příplatek za něj letenku zdvojnásobí, není fér. Zvláště na Island.

Proč? Všichni s sebou nepotřebují kufr věcí, ani na Island ne. Anebo naopak - vyplatí se zaplatit si to zavadlo a do něj si nabalit kempinkovou výbavu, protože ti to ušetří klidně 10-15 tisíc za ubytování po hotelích, zvláště na Islandu. :-)

Avatar uživatele

Pro Danielu.
Doporučuji auto nafotit.Nám teda auto pořádně kontrolovali a ukazovali na dírky po kamínkách.
Stačilo vytáhnout foťák a ukázat že to není od nás.Jistota je jistota.

Avatar uživatele

Loni v září jsem strávil 12 dní na Islandu, pokud byste měli někdo nějaké otázky, mile rád Vám na ně odpovím :)

Avatar uživatele

Dobrý den, na Island letím v polovině října na týden. Ráda bych se zeptala, jak je to s půjčením auta a jeho pojištěním. Slyšela jsem, že autopůjčovny zkoumají auto do úplných podrobností a rádi si účtuji navíc při vracení.
Myslíte si, že je možné ostrov za týden objet a stihnout i nějaký ten track?
V plánu mám spaní ve stanu, ale předpokládám, že v říjnu bude už poměrně zima, tak snad nezmrznu:-)
Děkuji za info.

Daniela: autopůjčovny - možná měl jen někdo smůlu na horlivce... u mě to jen zběžně prohlédli jako všude jinde. Akorát každému vnucují extra připojištění na všechno možné, nechal jsem se ukecat na pojištění karoserie proti odletujícím kamínkům, prý se tam bez toho nedá jezdit :-), no ale pochopitelně to bylo zbytečné...
Objet za týden se ostrov samozřejmě dá, ale treky v tom případě jenom kratší... v okolí hlavního ringu. Vnitrozemí v říjnu už beztak bude pozavírané. Do stanu každopádně teplou výbavu, držím palce!

Avatar uživatele

Danielo, ani já jsem neměl podobnou zkušenost, že by půjčovna zkoumala auto pod mikroskopem. Vše proběhlo v pohodovém duchu, jednou obešli auto dokola a odjeli. Pojištění proti poškození štěrkem má smysl, pokud budete víc jezdit po nezpevněných cestách, ale to v říjnu a při první návštěvě Islandu asi neplánujete:) Objíždět za týden ostrov určitě nedoporučuji, než byste projela Západní fjordy a Snaefelssnes, tak byste byla z toho sezení za volantem vyřízená a nic byste nezažila. Vyberte si podle aktuálního počasí nějakou oblast a tu si v klidu a míru užijte;) Přeji pěkné zážitky! Já jedu v září už potřetí, asi jsem si vypěstoval na tento ostrov závislost.

Trochu nesouhlasím s Hansem ohledně objetí ostrova - my jsme tam byli taky týden a objeli jsme ho úplně v pohodě... viděli jsme všechno podstatné a užili jsme si to parádně.

Avatar uživatele

Já jsem měl na Isalndu půjčené auto od Sadcars. Měl jsem nehodu, kdy jsem nacouval do jiného auta na parkovišti a trochu jsem promáčkl zadní nárazník. V autopůjčovně to vůbec neřešili a při vracení to ani nechtěli vidět, ikdyž jsem je na to upozorňoval.

Milá Danielo k tomu příspěvku, podle mého názoru je říjen už dost pozdním měsícem na návštěvu Islandu. Jak jsem psal výše, na Islandu jsem byl 12 dní od 17. září a musím říct, že teploty v noci se pohybovaly kolem nuly, přes den přijatelných 7-10 stupňů, ale už i v tom září to nebylo ideální ke stanování. Nicméně pokud jste také dobrodružné povahy, jistě Vám to nebude dělat problém :) co se týče autopůjčovny tak doporučuji místní Geysir, velmi příjemní zaměstnanci a přijatelné ceny. Nezapomeňte, že neakceptují debetní kartu, buďte připravená a mějte u sebe i kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou. Automobil na konci prohlédli řekl bych standardním způsobem, prošli si celé auto kolem dokola, podívali se dovnitř, jestli je auto uklizené a není někde poškrábané apod. a zkontrolovali také spodek, jestli automobil nebrázdil po F silnicích a nebyl nějak poškozen. K objetí ostrova kolem dokola za 7 dní, za mě 100% říkám ne, nestojí Vám to za to. Doporučuji jižní část ostrova, návštěvu hlavního města Reykjavíku, Landmannalaugar (Duhové hory - sezóna zde končí bohužel 18. září), vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur, vodopád Seljalandsfoss, vodopád Skógafoss a pěší tůra nad vodopádem, město Vík na jihu se skalním útvarem Dyrhólaey, národní park Skaftatell, jezero Jökulsárlón, skalní soutěska Fjaðrárgljúfur a zakončit to ve městě Höfn. Před odletem zavítat ještě do národního parku Þingvellir. Nedoporučuji návštěvu Modré laguny, turisty přeceňované místo, bez toho se klidně obejdete. Doporučuji spíše menší a přírodní termály, kterých je na ostrově velké množství. Na Islandu je i velmi draho, doporučuji také vzít si s sebou dostatečné zásoby jídel. Ceny jsou zhruba tak 3x dražší než u nás. Snad Vám tohle k něčemu pomohlo, přeji příjemný pobyt a šťastný návrat domů :)

To všechno, co doporučuje JR, kromě Duhových hor, ale k tomu navíc vodopád Háifoss, ledovec Svinafellsjokull, vodopády Hundafoss a Svartifoss, dále na severu vodopády Dettifoss a Selfoss, jezero Viti a sopku Krafla, jezero Mývatn a všechny nádhery okolo něj (2 dny) a na závěr parádní vodopád Godafoss jsme zvládli bez stresů za týden. Plus pár drobností po cestě. Určitě to stojí za to, ne že ne... Na Lagunu jsme jen koukli, je to u ní taky hezké. :-)

Avatar uživatele lemming46

Mně by zajímalo, jestli tam má někdo zkušenost se spaním v autě (v létě), případně argumenty pro/proti.

Avatar uživatele froz3r

My jsme měli se standartním pojištením a vrácení proběhlo tak, že jsme ho nechali odemčené před terminálem s klíčkama v kastlíku... Nikdo nic neřešil ani zpětně, dokonce ani prasklé přední sklo (od kamínku).

V autě jsme spali v červnu 2x z toho důvodu, že pršelo, a nechtělo se nám v dešti stavět stan. Bylo to v pohodě - normálně na odpočívadle u silnice. Pro - ušetříš za nocleh, proti - menší pohodlí.

Avatar uživatele

Nedá mi to a musím se ještě zapojit do diskuse pro Danielu:)
mirjur: rozjel jste tady sice dobrou agitku aneb Dovolená s mirjurem, ale přece jenom bych nechal volbu na svobodném rozhodnutí Daniely. Nechápu, proč máte zapotřebí reagovat nesouhlasně na moje doporučení neobjíždět ve spěchu ostrov. Kromě toho, že to je ten nejpovrchnější způsob autoturistiky, tak jste se sám usvědčil, že jste ani celý ostrov neobjeli. Ve vašem výčtu totiž chybí jak Západní fjordy, tak poloostrov Snaefellssnes, které se řadí mezi nejkrásnější části Islandu. Váš úctyhodný seznam vodopádů "viděných z auta okna" je ohromující, ale nemusíte ho jiným vnucovat jako jejich variantu pobytu na Islandu. Daniela se jistě rozhodne sama, jak si Island užije, a kromě toho má v říjnu i šanci vidět polární záři:) sledujte Danielo předpověď na vedur.is. A ještě k těm půjčovnám: u Iceland 4x4 car rental jsme platili část on-line, za což byla sleva, a zbytek na místě. Kreditní kartu nevyžadovali (v roce 2013) a auto zespoda ani zevnitř nekontrolovali. Ale byla to čtyřkolka. Malý osobák jsem měl jindy půjčený mimo oficiální velkou půjčovnu a vše opět v pohodě až na stáří auta - před rozpadnutím;) Ještě jednou přeji nezapomenutelný severský zážitek!

Hans: Ale no tak... nikomu nic nevnucuji. Jak říkáš - Daniela se rozhodne sama. A proč by nemohla znát víc názorů na věc? Kvůli tomu se tady ptala, ne? :-)

Avatar uživatele

Ahoj Jiří Roztočil, chcel by som sa spýtať aké doklady boli potrebné pri preberaní auta od požičovne Geysir. Niekde som čítal, že je potrebné mať napr. účet za elektrinu a vyhlásenie o karte použitej na zálohu, čomu moc nerozumiem, čo to vlastne je.
Ďakujem

Mě by určitě zajímaly doporučení na nějaké treky / cyklovýlety. Nevadily by mi organizované.

Ahoj Asgaard, potřeboval jsem akorát občanský průkaz, řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou na účtě. Zálohu požadovali 250 euro v hotovosti, kterou na konci vraceli (pokud teda vše proběhne v pořádku).

Ahoj Asgaard, potřeboval jsem akorát občanský průkaz, řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou na účtě. Zálohu požadovali 250 euro v hotovosti, kterou na konci vraceli (pokud teda vše proběhne v pořádku).

Avatar uživatele

Jiří ďakujem veľmi pekne, hodne mi to pomohlo.

Avatar uživatele

Proč tady má každý za avatara takovýho divnýho rákosníčka?

Neregistrovaní uživatelé :) byl potřeba nějaký nestranný divoch.

Avatar uživatele

Dobrý den.
Cena letenky je jenom tam nebo tam a splátky.
Děkuji

Avatar uživatele

Splátky? :) Možná by to chtělo nejdřív se podívat pořádně ("Zpáteční letenky jsou tak dostupné za necelé 3 tisíce korun.") a naučit se i správně položit otázku... :)

Avatar uživatele Honza

Otázka je položena správně: takhle levné jsou jenom letenky tam, letenku zpátky si už musíte vzít na splátky. ;)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam to bude krásný!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Hurá za zážitky!

Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu
-27 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Island Přílet na letiště Keflavík

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1.500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík