Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Objevte ledová zákoutí jedné z nejkrásnějších evropských zemí – Islandu. K letnímu výletu do Země ohně a ledu právě láká nízkonákladová společnosti Wizz Air, která na nových linkách nabízí 20% úsporu.

Zpáteční letenky jsou tak dostupné za necelé 3 tisíce korun. Je nutné počítat s dokoupením zavazadel, protože na týden s malým příručním si pravděpodobně nevystačíte. Jeden kus 23 kg zavazadla vyjde na 2.630 Kč. Případně zvolte pouze kratší termín k průzkumu hlavního města, Modré laguny a nejbližšího okolí.

Cena je platná pro členy WDC, které se v tomto případě vyplatí i dokoupit. Nečlenové tak připlatí 899 Kč za 2 osoby.

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Vzhledem k pozdnímu příletu budete muset vybrat půjčovnu s rozšířenou provozní dobou nebo zaplatit poplatek za vyzvednutí auta mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KEF Reykjavík
Island
Island - polární záře
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 54 %.

Do kdy akce platí?

Nejnižší ceny jsou dostupné do vyprodání volných sedadel.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevnější letenky jsou dostupné v průběhu června 2017 (např. 4.-14., 14.-25. či 25.6.-2.7.).

S kým poletím?

Přímé lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je pouze malé příruční zavazadlo s rozměry maximálně 42x32x25 cm. Velké odbavené zavazadlo do 23 kg je za příplatek 1.315 Kč / let.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

27 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidám jednu radu. Na Islandu hodně fouká. Stalo se mi, že jsem otevřel dveře auta, vítr mi vytrhl madlo z ruky a dveře se mírně vyvrátily z pantů. Nešly úplně dovřít a byl promáčklý blatník. Oprava stála (Suzuki Grand Vitara) neuvěřitelných cca 60 ticíc. S tou dražší pojistkou by to bylo míň. Stalo se mi to hned druhý nebo třetí den, obshluha při výměně auta opravu odhadla na 15-20 tisíc. Kdyby mi rovnou řekli 60, asi bych si tu dovolenou moc neužil. Jinak komunikace s půjčovnou (maily, telefony) naprosto zbytečná. Stále jen tvrdili "Island je drahá země". Šlo o reykjavikcars.com

Odpovědět
před 5 lety

Promiňte, ale inzerovat letenku bez klasického zavazadla, když příplatek za něj letenku zdvojnásobí, není fér. Zvláště na Island.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Proč? Všichni s sebou nepotřebují kufr věcí, ani na Island ne. Anebo naopak - vyplatí se zaplatit si to zavadlo a do něj si nabalit kempinkovou výbavu, protože ti to ušetří klidně 10-15 tisíc za ubytování po hotelích, zvláště na Islandu. :-)

Přidat odpověď
před 5 lety

Pro Danielu.
Doporučuji auto nafotit.Nám teda auto pořádně kontrolovali a ukazovali na dírky po kamínkách.
Stačilo vytáhnout foťák a ukázat že to není od nás.Jistota je jistota.

Odpovědět
před 5 lety

Loni v září jsem strávil 12 dní na Islandu, pokud byste měli někdo nějaké otázky, mile rád Vám na ně odpovím :)

před 5 lety

Dobrý den, na Island letím v polovině října na týden. Ráda bych se zeptala, jak je to s půjčením auta a jeho pojištěním. Slyšela jsem, že autopůjčovny zkoumají auto do úplných podrobností a rádi si účtuji navíc při vracení.
Myslíte si, že je možné ostrov za týden objet a stihnout i nějaký ten track?
V plánu mám spaní ve stanu, ale předpokládám, že v říjnu bude už poměrně zima, tak snad nezmrznu:-)
Děkuji za info.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Daniela: autopůjčovny - možná měl jen někdo smůlu na horlivce... u mě to jen zběžně prohlédli jako všude jinde. Akorát každému vnucují extra připojištění na všechno možné, nechal jsem se ukecat na pojištění karoserie proti odletujícím kamínkům, prý se tam bez toho nedá jezdit :-), no ale pochopitelně to bylo zbytečné...
Objet za týden se ostrov samozřejmě dá, ale treky v tom případě jenom kratší... v okolí hlavního ringu. Vnitrozemí v říjnu už beztak bude pozavírané. Do stanu každopádně teplou výbavu, držím palce!

před 5 lety

Danielo, ani já jsem neměl podobnou zkušenost, že by půjčovna zkoumala auto pod mikroskopem. Vše proběhlo v pohodovém duchu, jednou obešli auto dokola a odjeli. Pojištění proti poškození štěrkem má smysl, pokud budete víc jezdit po nezpevněných cestách, ale to v říjnu a při první návštěvě Islandu asi neplánujete:) Objíždět za týden ostrov určitě nedoporučuji, než byste projela Západní fjordy a Snaefelssnes, tak byste byla z toho sezení za volantem vyřízená a nic byste nezažila. Vyberte si podle aktuálního počasí nějakou oblast a tu si v klidu a míru užijte;) Přeji pěkné zážitky! Já jedu v září už potřetí, asi jsem si vypěstoval na tento ostrov závislost.

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Trochu nesouhlasím s Hansem ohledně objetí ostrova - my jsme tam byli taky týden a objeli jsme ho úplně v pohodě... viděli jsme všechno podstatné a užili jsme si to parádně.

před 5 lety

Já jsem měl na Isalndu půjčené auto od Sadcars. Měl jsem nehodu, kdy jsem nacouval do jiného auta na parkovišti a trochu jsem promáčkl zadní nárazník. V autopůjčovně to vůbec neřešili a při vracení to ani nechtěli vidět, ikdyž jsem je na to upozorňoval.

před 5 lety
Avatar uživatele Jiří _1
Jiří _1

Milá Danielo k tomu příspěvku, podle mého názoru je říjen už dost pozdním měsícem na návštěvu Islandu. Jak jsem psal výše, na Islandu jsem byl 12 dní od 17. září a musím říct, že teploty v noci se pohybovaly kolem nuly, přes den přijatelných 7-10 stupňů, ale už i v tom září to nebylo ideální ke stanování. Nicméně pokud jste také dobrodružné povahy, jistě Vám to nebude dělat problém :) co se týče autopůjčovny tak doporučuji místní Geysir, velmi příjemní zaměstnanci a přijatelné ceny. Nezapomeňte, že neakceptují debetní kartu, buďte připravená a mějte u sebe i kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou. Automobil na konci prohlédli řekl bych standardním způsobem, prošli si celé auto kolem dokola, podívali se dovnitř, jestli je auto uklizené a není někde poškrábané apod. a zkontrolovali také spodek, jestli automobil nebrázdil po F silnicích a nebyl nějak poškozen. K objetí ostrova kolem dokola za 7 dní, za mě 100% říkám ne, nestojí Vám to za to. Doporučuji jižní část ostrova, návštěvu hlavního města Reykjavíku, Landmannalaugar (Duhové hory - sezóna zde končí bohužel 18. září), vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur, vodopád Seljalandsfoss, vodopád Skógafoss a pěší tůra nad vodopádem, město Vík na jihu se skalním útvarem Dyrhólaey, národní park Skaftatell, jezero Jökulsárlón, skalní soutěska Fjaðrárgljúfur a zakončit to ve městě Höfn. Před odletem zavítat ještě do národního parku Þingvellir. Nedoporučuji návštěvu Modré laguny, turisty přeceňované místo, bez toho se klidně obejdete. Doporučuji spíše menší a přírodní termály, kterých je na ostrově velké množství. Na Islandu je i velmi draho, doporučuji také vzít si s sebou dostatečné zásoby jídel. Ceny jsou zhruba tak 3x dražší než u nás. Snad Vám tohle k něčemu pomohlo, přeji příjemný pobyt a šťastný návrat domů :)

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

To všechno, co doporučuje JR, kromě Duhových hor, ale k tomu navíc vodopád Háifoss, ledovec Svinafellsjokull, vodopády Hundafoss a Svartifoss, dále na severu vodopády Dettifoss a Selfoss, jezero Viti a sopku Krafla, jezero Mývatn a všechny nádhery okolo něj (2 dny) a na závěr parádní vodopád Godafoss jsme zvládli bez stresů za týden. Plus pár drobností po cestě. Určitě to stojí za to, ne že ne... Na Lagunu jsme jen koukli, je to u ní taky hezké. :-)

před 5 lety
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Mně by zajímalo, jestli tam má někdo zkušenost se spaním v autě (v létě), případně argumenty pro/proti.

před 5 lety
Avatar uživatele froz3r
froz3r

My jsme měli se standartním pojištením a vrácení proběhlo tak, že jsme ho nechali odemčené před terminálem s klíčkama v kastlíku... Nikdo nic neřešil ani zpětně, dokonce ani prasklé přední sklo (od kamínku).

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

V autě jsme spali v červnu 2x z toho důvodu, že pršelo, a nechtělo se nám v dešti stavět stan. Bylo to v pohodě - normálně na odpočívadle u silnice. Pro - ušetříš za nocleh, proti - menší pohodlí.

před 5 lety

Nedá mi to a musím se ještě zapojit do diskuse pro Danielu:)
mirjur: rozjel jste tady sice dobrou agitku aneb Dovolená s mirjurem, ale přece jenom bych nechal volbu na svobodném rozhodnutí Daniely. Nechápu, proč máte zapotřebí reagovat nesouhlasně na moje doporučení neobjíždět ve spěchu ostrov. Kromě toho, že to je ten nejpovrchnější způsob autoturistiky, tak jste se sám usvědčil, že jste ani celý ostrov neobjeli. Ve vašem výčtu totiž chybí jak Západní fjordy, tak poloostrov Snaefellssnes, které se řadí mezi nejkrásnější části Islandu. Váš úctyhodný seznam vodopádů "viděných z auta okna" je ohromující, ale nemusíte ho jiným vnucovat jako jejich variantu pobytu na Islandu. Daniela se jistě rozhodne sama, jak si Island užije, a kromě toho má v říjnu i šanci vidět polární záři:) sledujte Danielo předpověď na vedur.is. A ještě k těm půjčovnám: u Iceland 4x4 car rental jsme platili část on-line, za což byla sleva, a zbytek na místě. Kreditní kartu nevyžadovali (v roce 2013) a auto zespoda ani zevnitř nekontrolovali. Ale byla to čtyřkolka. Malý osobák jsem měl jindy půjčený mimo oficiální velkou půjčovnu a vše opět v pohodě až na stáří auta - před rozpadnutím;) Ještě jednou přeji nezapomenutelný severský zážitek!

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Hans: Ale no tak... nikomu nic nevnucuji. Jak říkáš - Daniela se rozhodne sama. A proč by nemohla znát víc názorů na věc? Kvůli tomu se tady ptala, ne? :-)

před 5 lety

Ahoj Jiří Roztočil, chcel by som sa spýtať aké doklady boli potrebné pri preberaní auta od požičovne Geysir. Niekde som čítal, že je potrebné mať napr. účet za elektrinu a vyhlásenie o karte použitej na zálohu, čomu moc nerozumiem, čo to vlastne je.
Ďakujem

před 5 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Mě by určitě zajímaly doporučení na nějaké treky / cyklovýlety. Nevadily by mi organizované.

před 5 lety
Avatar uživatele Jiří _1
Jiří _1

Ahoj Asgaard, potřeboval jsem akorát občanský průkaz, řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou na účtě. Zálohu požadovali 250 euro v hotovosti, kterou na konci vraceli (pokud teda vše proběhne v pořádku).

před 5 lety
Avatar uživatele Jiří _1
Jiří _1

Ahoj Asgaard, potřeboval jsem akorát občanský průkaz, řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečnou finanční rezervou na účtě. Zálohu požadovali 250 euro v hotovosti, kterou na konci vraceli (pokud teda vše proběhne v pořádku).

před 5 lety

Jiří ďakujem veľmi pekne, hodne mi to pomohlo.

Přidat odpověď
před 5 lety

Proč tady má každý za avatara takovýho divnýho rákosníčka?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Neregistrovaní uživatelé :) byl potřeba nějaký nestranný divoch.

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den.
Cena letenky je jenom tam nebo tam a splátky.
Děkuji

před 5 lety

Splátky? :) Možná by to chtělo nejdřív se podívat pořádně ("Zpáteční letenky jsou tak dostupné za necelé 3 tisíce korun.") a naučit se i správně položit otázku... :)

před 5 lety
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2

Otázka je položena správně: takhle levné jsou jenom letenky tam, letenku zpátky si už musíte vzít na splátky. ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To budou fotky!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi ještě nebyl!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Island - polární záře
Island Přílet na letiště Keflavík

Půjčení auta

Většina cestovatelů mířících na Island si zde půjčí auto zkrátka proto, že bez auta Island nepoznáte. Naprostou většinu přírodních památek linkové autobusy míjí a když už, jezdí jen párkrát týdně. Turistické autobusy zase ve finále vyjdou i 3-4x dráž než půjčení auta i s benzínem.

Cestujete-li ve více lidech, auto si půjčte rovnou na letišti, kde sídlí většina islandských půjčoven. 

Týdenní půjčení v letní sezoně vyjde zhruba na 12 000 Kč, v zimě i pod 6 000 Kč. Pokud cestujete sami, může se vyplatit půjčit si auto až v Reykjavíku, kde bývají výhodnější ceny, ovšem cena jízdenky na autobus je tak vysoká (viz níže), že se většinou tento rozdíl setře.

Kompletní informace o cestování autem po ostrově se dočtete v našem článku Půjčení auta na Islandu.

Autobus

Cesta autobusem do centra Reykjavíku trvá asi 45–60 minut a na trase jezdí tři společnosti, ceny jízdenek jsou však tak vysoké, že se skoro vždy vyplatí půjčit auto:

  • Linka číslo 55: na letiště zajíždí i běžná linka MHD dopravního podniku Straetó, zhruba od 6:30 do 23:00, autobusy jezdí každou hodinu a cesta do centra města zabere asi 70 minut. Oproti níže zmíněným však zastavuje i v obcích po cestě. Tento autobus je nejlevnější způsob cesty do Reykjavíku, lístek stojí 1 960 ISK. Jízdní řád a další informace nalezneme na webu dopravního podniku, lístek koupíte u řidiče a lze platit kratou,
  • Gray Line Airport Express: jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 5:00 do 16:30 ve směru z města a podle příletů ve směru do města. Jízdenka stojí 2 819 ISK, zpáteční cca 5 070 ISK. Celková doba jízdy je asi 45 minut. Více informací najdeme na webu společnosti nebo na webu terravision.eu,
  • Flybus: i tento spoj jezdí ve směru z města jednou až dvakrát za hodinu od 4:30 do 21:45, ve směru do města pak asi 35 až 40 minut po každém příletu. Jízdenka stojí 3 500 ISK, zpáteční 6 500 ISK. Jízdní řád a online koupě lístků na re.is.

K Modré laguně

V případě, že na letišti Keflavík jen přestupujete, ale máte hodně času, můžete se vypravit ke slavným geotermálním lázním Blue Lagoon. Cestujete-li ve více lidech, vyplatí se půjčit si auto byť na jeden jediný den za ceny kolem 1 500 Kč.

K laguně jezdí autobusy společnost Airport Direct za ceny kolem 7 000 ISK / zpáteční jízdenka, viz informace na webu airportdirect.is/blue-lagoon-transfer.

Průvodce pro Island
Průvodce pro letiště Keflavík