Jak akci využít?

Výhodných last–minute letenek s odletem z Pardubic či Prahy od 1 990 Kč do krétského Herakliónu lze využít k individuální dovolené u moře na poslední chvíli. Zatímco nabídky cestovek do Řecka v nadcházejících dnech atakují spíše částky okolo 9 000 Kč, vy si budete schopni poskládat stejnou dovolenou na Krétě mezi 5–6 tisíc korun za osobu.

Stačí jen pořídit již zmiňované letenky na termín 8.–15. srpna a k nim vybrat vhodné ubytování dle vašich preferencí. Nejlevnější nabídka týdenního pronájmu apartmánu činí 3 951 Kč, avšak poloha není příliš ideální a proto se uchýlíme k cenám okolo 7 tisíc korun, kdy poloha ubytování je buďto v docházkové vzdálenosti k pláži či minutu jízdy na skútru. Lze vybírat z nabídek od soukromníků prostřednictvím Airbnb.cz a okamžité rezervace, kdy zároveň uplatněte slevu 725 Kč na první rezervaci) nebo klasiky v podobě Booking.com (odkazy vedou již na konkrétní termín), v obou případech lze cenu za ubytování stlačit pod 7 tisíc za týden a dvě osoby.

Na letišti či v Herakliónu si půjčte skútr a objeďte severní pobřeží ostrova, kdy budete moci být den co den na zcela nové a neobjevené pláži. S půjčovným počítejte asi 15 € za den.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Pardubice PED
Česká republika
HER Hérakleion
Řecko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Praha PRG
Česká republika
HER Hérakleion
Řecko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

  Ukázka letenek z 06. 08. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 69 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání posledních 6 míst z Pardubic a 8 míst z Prahy.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 8. do 15. srpna

S kým poletím?

SmartWings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i zapsané zavazadlo do 15 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ráda bych se zeptala na jednosměrné letenky na Krétu. Vyhledávač mi je nenabídl. Rádi bychom na Krétu vyrazili na 1-3M... Díky!

před rokem
David Eiselt

Zdravím, stačí zadat poptávku na tu zpáteční, budou vám volat a tam si domluvíte detaily.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 50%
A už tam budem?
ušetříš až 21%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 20%
Jedem!
ušetříš až 48%
A už tam budem?
4517 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Pardubice

Od 1. února 2018 byla zavedena nová linka č. 90, která jezdí expres mezi Hlavním nádražím a letištěm s dobou jízdy 8 minut. Odjíždí od nádraží vždy 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letů společnosti Ryanair, naopak z letiště jede vždy 30 a 60 minut po příletu Ryanairu.

Na hlavní silnici cca 150-200 metrů od terminálu dále zastavují městské autobusové linky číslo 8 a 88 (zastávka Popkovice, křižovatka) a 14, 15, 23, 24, 25 (zastávka Popkovice, hostinec). Na hlavní nádraží i autobusové nádraží dojedete linkami 8, 15, 23 a 88.

Jízdenku zakoupíte v trafice za 19 Kč, u řidiče za 25 Kč, případně si objednejte SMS jízdenku za 25 Kč ve tvaru DPMP a odešlete ji na číslo 90206.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Pardubice

Zavřít boční panel
Řecko Přílet na letiště Heraklion

Autobusová doprava v Heraklionu je poměrně chaotická, ale relativně spolehlivá. Na letiště jezdí linka číslo 1 a pravděpodobně mnoho dalších, na zastávkách však obvykle nejsou žádné informace. Autobusy jezdí často, stačí se zeptat řidiče. Vzhledem k tomu, že Heraklion je malé město, prakticky kamkoliv do centra dojedete, dostanete se do vaší cílové destinace pěšky.

Jízdenka stojí 1,20 € a koupíte ji v automatu na zastávce, případně v trafikách po městě. Lístek koupený u řidiče stojí 2 €.

Autobusy mimo Heraklion nejezdí přímo z letiště. Je nutné se dostat do centra města na hlavní autobusové nádraží, odkud se spoje rozjíždějí po celé Krétě. Vyhledání meziměstských spojů je dostupné na webu ktelherlas.gr.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Heraklion

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha