O letišti Pardubice

Mezinárodní letiště v Pardubicích slouží leteckému provozu po celý rok, zatím s pravidelnými linkami Ryanairu na londýnské letiště Stansted (t.č. přerušena, poslední let v červnu 2019) a španělského Alicante. V létě navíc provoz doplňují charterové lety k moři a také do Moskvy. Terminál najdeme v pardubické části Svítkov asi 4 km od centra města.

V roce 2016 začala výstavba nového terminálu Jana Kašpara za 256 milionů korun, který byl otevřen na přelomu roku 2017/2018. Moderní budova je velmi malá a orientovat se zde budete dobře. Stačí dorazit 75 minut před odletem.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
106 km
od Prahy
-0.1 °C
aktuální počasí
23:34
aktuální čas

Letenky

Od podzimu 2017 nově po dlouhých letech stagnace a úpadku začíná létat z Pardubic Ryanair na pravidelné lince do Londýna. V červnu roku 2019 však linka na neurčito končí a zůstává tak jediné pravidelné spojení do španělského Alicante, které je provozováno vždy od března do října 2x týdně leteckou společností Ryanair. Průměrné ceny zpátečních letenek neklesají pod 2.500 Kč, o prázdninách pod 4.000 Kč.

Od října 2019 bude létat z Pardubic na přímé lince do Kyjeva 3x týdně společnost SkyUp Airlines.

Přímořské destinace z Pardubic jsou vždy otázkou aktuální letní sezony. Např. v roce 2016 byla pravidelná přeprava na linkách do Burgasu a Rhodosu s aerolinkou Smart Wings. Ceny se však pohybují v astronomických částkách okolo 8.000 Kč.

Příležitostný doprodej volných kapacit s odlety z Pardubic nabídnou cestovní kanceláře. Zpáteční last minute letenky do Řecka nebo Bulharska se daly sehnat i za méně jak 3.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pardubic, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od 1. února 2018 byla zavedena nová linka č. 90, která jezdí expres mezi Hlavním nádražím a letištěm s dobou jízdy 8 minut. Odjíždí od nádraží vždy 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letů společnosti Ryanair, naopak z letiště jede vždy 30 a 60 minut po příletu Ryanairu.

Na hlavní silnici cca 150-200 metrů od terminálu dále zastavují městské autobusové linky číslo 8 a 88 (zastávka Popkovice, křižovatka) a 14, 15, 23, 24, 25 (zastávka Popkovice, hostinec). Na hlavní nádraží i autobusové nádraží dojedete linkami 8, 15, 23 a 88.

Jízdenku zakoupíte v trafice za 19 Kč, u řidiče za 25 Kč, případně si objednejte SMS jízdenku za 25 Kč ve tvaru DPMP a odešlete ji na číslo 90206.

Kde parkovat

Parkování na letišti v Pardubicích je bezproblémové a zdarma. Oficiální parkovací stání u letiště jsou k dispozici cestujícím po celou dobu jejich dovolené.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je v Pardubicích zdarma.

Na letišti je k dispozici rychlé občerstvení, nápojové automaty a dětský koutek.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den, pokud si nechám auto na parkovišti po dobu celé dovolené, nemusím se bát, že až se vrátím , nebude bez kol atd. Máte nějaké zkušenosti????? Děkuji

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To spis o nej prijdete cestou, kdyz najedete na diru 😀 Je to ok, uplne. No problem.

před 10 měs
Kryštof Hájek

No... jak říká Marek, zas bych z Pardubic nedělal divoký východ :D

před 10 měs

Přesně tak, parkování je v klidu. Pardubice jsou nejlepší!

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, jedeme z Prahy na letiště. Jak je to s parkováním? Je to bez problému ?

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kde parkovat

Parkování na letišti v Pardubicích je bezproblémové a zdarma. Oficiální parkovací stání u letiště jsou k dispozici cestujícím po celou dobu jejich dovolené.

Stacilo si to jen precist zde.

před rokem
David Eiselt

Aktuálně se tam parkuje na vojenském fotbalové hřišti? :D Zajímavý... Každopádně by mělo být otevřené, stále zdarma, ale bacha na počasí... Možná bude lepší to nechat někde v ulici poblíž.

před rokem

houby máme parkoviště asfaltové takže si zjistěte info,bývalé hřiště už od podzimu není v provozu na parkování

před rokem
opt

@Petr: Zcela upřímně, z webu letiště se současná situace s parkováním moc pochopit nedá... - viz https://www.airport-pardubice.cz...-pardubice

jake letuviska planuje te pridat?

před rokem
Kryštof Hájek

To se musíte ptát pardubického letiště ;) My jsme portál o cestování.

Pouze skromná úprava pro cestující linkou MHD z hl.nádraží k letišti a zpět. Cena jízdenky zakoupená u řidiče je 25Kč, ne 20, jak je uvedeno shora.

před rokem
Kryštof Hájek

Díky, upraveno.

Dobrý den,

je potřeba rezervovat místo na parkovišti. Odlétáme 25.6.2018 do Alicante.

Děkuji, za odpověď

MD

Odpovědět
před rokem

Dobry den, priletim z alicante do pardubic v pondeli, jak se nejlepe dostanu na hlavni nadrazi v pardibicich. Potrebuji se dostat do olomouce.

Dekuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz sekce "Doprava" výše...

Dobrý den, létáte např. i do Dubrovníku? Nebo prostě někam do Chorvatska ?

před rokem
David Eiselt
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 10483 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-27T14:15:55+02:00)

Dobrý den, nejsme letecká společnost – takže nikam nelétáme. Jsme parta lidí, které baví cestování a cestovatelskou náladu šíříme dál pomocí našeho obsahu, který právě na těchto stránkách čtete.

Z Pardubic se letos do Chorvatska létat nebude, leda do Černé Hory do Podgorici. Letenky se ale samostatně neprodávají, pouze formou zájezdů https://dovolena.invia.cz/?aid=1...ice&page=1

dobry den,,,,

zaujala me linka do alicante,,,,muzete mi prosim rici od kdy a za cca za kolik bude v provozu,

dekuji

pk.

před rokem
David Eiselt
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu