Letiště Pardubice

Pardubice Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PED (IATA)
LKPD (ICAO)
Česká republika

Mezinárodní letiště v Pardubicích slouží leteckému provozu po celý rok, zatím s jedinou pravidelnou linkou Ryanairu na londýnské letiště Stansted. V létě navíc provoz doplňují charterové lety k moři. Terminál najdeme v pardubické části Svítkov asi 4 km od centra města.

Pardubice v minulosti ztratily pravidelné spojení s Moskvou a letiště se stále neúspěšně snaží o znovuoživení provozu směrem na Východ.

V roce 2016 začala výstavba nového terminálu za 256 milionů korun s předpokládanou dostavbou v roce 2018.

 


Letenky

Od podzimu 2017 nově po dlouhých letech stagnace a úpadku začíná létat z Pardubic Ryanair na pravidelné lince do Londýna. Zpáteční letenky se dají sehnat už za 1.500 Kč

Přímořské destinace z Pardubic jsou vždy otázkou aktuální letní sezony. Např. v roce 2016 byla pravidelná přeprava na linkách do Burgasu a Rhodosu s aerolinkou Smart Wings. Ceny se však pohybují v astronomických částkách okolo 8.000 Kč.

Příležitostný doprodej volných kapacit s odlety z Pardubic nabídnou cestovní kanceláře. Zpáteční last minute letenky do Řecka nebo Bulharska se daly sehnat i za méně jak 3.000 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždějí městské autobusové linky číslo 8, 14, 15, 23, 24, 25 a 88. U linek 8 a 15 vystupte při cestě z centra na zastávce "Svítkov-les", ostatní spoje projíždějí přímo přes zastávku "Letiště". Na hlavní nádraží i autobusové nádraží dojedete linkami 8, 15, 23 a 88.

Jízdenku zakoupíte v trafice za 17 Kč, u řidiče za 20 Kč případně si objednejte SMS jízdenku za 25 Kč ve tvaru DPMP a odešlete ji na číslo 90206.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Kde parkovat

Parkování na letišti v Pardubicích je bezproblémové a zdarma. Oficiální parkovací stání u letiště jsou k dispozici cestujícím po celou dobu jejich dovolené.


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je v Pardubicích zdarma.

Na letišti je k dispozici rychlé občerstvení, nápojové automaty a dětský koutek.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do České republiky? Nastav si hlídače