Průvodce aerolinkou

Letecká společnost SmartWings

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince SmartWings

SmartWings je pouze obchodní značkou letecké společnosti Travel Service, pod níž jsou provozovány pravidelné lety dostupné v rezervačních systémech.

Aerolinka často úzce spolupracuje s ČSA, proto není výjimkou, že ne linkách SmartWings se objeví letadlo ČSA a naopak. SmartWings dle hodnocení mezinárodní agentury SKYTRAX patří k nejhorším aerolinkám na světě, především kvůli častým zpožděním. Ta se však týkají především charterových linek pro cestovní kanceláře, na pravidelných spojích do Londýna, Dubaje či Moskvy je riziko zpoždění značně nižší.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky se SmartWings zakoupíte v našem rezervačním systému, ideálně 2–4 měsíce před odletem. Bohužel standardní ceny na evropských dovolenkových linkách málokdy stojí méně jak 8.000 Kč, patří jednoznačně k nejdražším. Naopak pro cesty do Londýna mají SmartWings často nastavené příznivé tarify od 2.000 do 3.500 Kč za zpáteční letenku, jejichž nespornou výhodou je odbavené zavazadlo v ceně.

Aerolinka často nabízí nové destinace, které však v průběhu roku ruší a klientům vrací peníze bez náhradního spojení.

Letenky se SmartWings nakoupíte výhodně na ověřené linky jako Londýn, Malaga, Moskva, Dubaj či Kanárské ostrovy.

Zavazadla

Příruční zavazadlo je u SmartWings omezeno váhou 8 kg a rozměry 56 x 45 x 25 cm. Navíc lze vzít s sebou do kabiny i menší osobní tašku o rozměru 40 x 30 x 15 cm a váze 3 kg.

Zapsaná zavazadla můžete bezplatně odbavit s hmotnostním limitem 23 kg, povolen je jeden kus. Pokud cestujete na jedné rezervaci ve více lidech, hmotnost nelze sčítat.

Přepravu zvířat je nutné dohodnout s dopravcem předem, nejpozději však 3 dny před odletem. SmartWings umožňuje přepravu psů a koček v kabině ve schránkách o rozměrech max. 43 x 30 x 27 cm a váze 5 kg. Cena je 60 € za let. Zvíře do nákladového prostoru nesmí vážit více než 32 kg a poplatek činí 120 € za let.

Kočárky jsou přepravovány zdarma.

Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a přepážky jsou otevřeny 45–120 minut před odletem.

Online odbavení je možné na odletech z Prahy, Londýna, Moskvy a Malagy. Odbavit se můžete 60 minut až 30 hodin před odletem. 

Služby během letu

Veškeré občerstvení je během letu pouze za poplatek.

Během letu je dostupný zábavní program MyWings TV prostřednictvím wi–fi sítě na vašich elektronických zařízeních, kde můžete poslouchat hudbu, sledovat filmy či hrát hry. Internet však není součástí.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je pro zapsané zavazadlo u Smart Wings kromě limitu 15 kg ještě určený rozměr zavazadla? Výška, šířka,hloubka? Děkuji Bílková

před 2 měs
Kryštof Hájek

Součet všech tří rozměrů nemá přesáhnout 250 cm, ale přesné rozměry se snad nikdy nekontrolují, jen ta hmotnost.

Přidat odpověď
před 2 měs

Při letu se SmartWings do Tel Avivu si mohu nakoupit v shopu ve free zóně kartón cigaret a mít ho v příručním zavazadle?

Děkuji za info.

K.Šťastná

před 5 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 9934 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, v obou směrech.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den jak je to u vas s kočárky.Musi byt do nějaké hmotnosti a velikosti ve spojeném stavu?

Musí se odbavit nebo se může az k letadlu?Dekuji

před 7 měs

U nás?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, "my" jsme jen web, který radí cestovatelům, nikoliv oficiální stránka SmartWings. Každopádně platí, že kočárky se vždy přepravují zdarma. S vlastním kočárkem dojdete až ke dveřím letadla, kde vám ho odeberou, při výstupu si jej následně opět vyzvednete u dveří letadla.

Přidat odpověď
před 7 měs

LETÍM S SmartWings LETOS V ČERVENCI DO eGYPTA - MARSA ALAM BEZ CK. MUSÍM MÍT ZAJIŠTĚNÉ VÍZUM PŘEDEM , NEBO STAČÍ KOUPIT AŽ NA LETIŠTI V MARSA ALAM? PUSTÍ MNE BEZ VÍZA NA LETIŠTI V PRAZE NA PALUBU LETADLA ?

DĚKUJI

před 7 měs
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1419 komentářů
 • Poslat zprávu

Petro, egyptská turistická víza nově vyřídíte předem online na https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/

Přidat odpověď
před 7 měs

Je možné doplatit si vyššì váhu zavazadla?(cca 18kg).Děkuji

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, je to možné online přes web SmartWings a sekci "Moje lety": https://www.smartwings.com/cs/moje-lety/. Platí se 6 € za každý kilogram nad limit 15 kg.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, jak je možné pojistit u vaší společnosti kompletní služby, spojené s již zakoupenou letenkou na září? Jedná se mi o situaci, kdy bude let zrušen nebo se z nějakého důvodu posune, atd. a v zahraniční destinaci máme již zabukovaný hotel, rezervované vozidlo, apod.

Děkuji za info

V. Tesárek

před 8 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 9934 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Vojtěchu, při kupování letenky (http://cestujlevne.com/letenky) si jednoduše přidejte pojištění proti stornu – to vás kryje v případě onemocnění.

Pokud je let zrušen v čase 14 dní a před odletem, máte právo na změnu letu se stejnou aerolinkou v rozsahu +- 1 den zdarma, nebo požadujte let s jinou aerolinkou. Pokud je zrušení pod 14 dní, máte navíc nárok na finanční kompenzace (https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let).

Jinak nějaká flexibilní pojistka neexistuje, vše se dá zrušit a existují flexibilní volby se zrušením zdarma.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu