SmartWings

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

– (IATA)
– (ICAO)
Česká republika
Od 01. 01. 1997

SmartWings je pouze obchodní značkou letecké společnosti Travel Service, pod níž jsou provozovány pravidelné lety dostupné v rezervačních systémech.

Aerolinka často úzce spolupracuje s ČSA, proto není výjimkou, že ne linkách SmartWings se objeví letadlo ČSA a naopak. SmartWings dle hodnocení mezinárodní agentury SKYTRAX patří k nejhorším aerolinkám na světě, především kvůli častým zpožděním. Ta se však týkají především charterových linek pro cestovní kanceláře, na pravidelných spojích do Londýna, Dubaje či Moskvy je riziko zpoždění značně nižší.


Letenky

Nejlevnější letenky se SmartWings zakoupíte v našem rezervačním systému, ideálně 2–4 měsíce před odletem. Bohužel standardní ceny na evropských dovolenkových linkách málokdy stojí méně jak 8.000 Kč, patří jednoznačně k nejdražším. Naopak pro cesty do Londýna mají SmartWings často nastavené příznivé tarify od 2.000 do 3.500 Kč za zpáteční letenku, jejichž nespornou výhodou je odbavené zavazadlo v ceně.

Aerolinka často nabízí nové destinace, které však v průběhu roku ruší a klientům vrací peníze bez náhradního spojení.

Letenky se SmartWings nakoupíte výhodně na ověřené linky jako Londýn, Moskva, Dubaj či Kanárské ostrovy.


Zavazadla

Příruční zavazadlo je u SmartWings omezeno váhou 5 kg a rozměry 56 x 45 x 25 cm.

Zapsaná zavazadla můžete bezplatně odbavit s hmotnostním limitem 15 kg.

Přepravu zvířat je nutné dohodnout s dopravcem předem, nejpozději však 3 dny před odletem. SmartWings umožňuje přepravu psů a koček v kabině ve schránkách o rozměrech max. 43 x 30 x 27 cm a váze 5 kg. Cena je 60 € za let. Zvíře do nákladového prostoru nesmí vážit více než 32 kg a poplatek činí 120 € za let.

Kočárky jsou přepravovány zdarma.


Odbavení

Check-in na letišti je zdarma a přepážky jsou otevřeny 45–120 minut před odletem.

Online odbavení je možný pouze na letech z Prahy s číslem letu QS1000–1209 a QS1212–1261. Odbavit se můžete 60 minut až 30 hodin před odletem.


Služby během letu

Veškeré občerstvení je během letu pouze za poplatek.


Logo SmartWings

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače