Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V nabídce aerolinií Wizz Air na nové lince z Pardubic do ukrajinského Lvova a Kyjeva naleznete na téměř všechny letové dny nejlevnější letenky, jaké Wizz nabízí. Nebudete potřebovat ani členství WDC.

Bez členství poletíte tam i zpět do Lvova za 538 Kč a do Kyjeva za 738 Kč. Létá se třikrát týdně v úterý, čtvrtek a sobotu. Uvedené ceny platí až do konce roku.

Cestování na Ukrajinu: Covid–19?

V současné chvíli lze cestovat na Ukrajinu bez omezení. Jedinou podmínkou je sjednané cestovní pojištění, které zakoupíte za 3 EUR. Česká republika musí být na seznamu zelených států, což zkontrolujete na této stránce visitukraine.today. Zde si také pořídíte povinné pojištění.

Po návratu do ČR je aktuálně povinná 14 denní karanténa nebo negativní PCR test, který pořídíte za 1 750 Kč.

Na druhou stranu toto jsou aktuální podmínky a v době vaší cesty (od září dále) zřejmě budou platit jiné, snad mírnější. V nejhorším případě počítejte s vyhozenými náklady za letenky. Ubytování či jiné služby řešte až v týdnu před odletem.

Láká vás cesta? Inspirujte se 18 místy co vidět v Kyjevě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Pardubice
Pardubice PED
Česká republika
LWO Lvov
Ukrajina
Lvov
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Pardubice
Pardubice PED
Česká republika
IEV Kyjev
Ukrajina
Kyjev
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Si tady stěžujte - všechny destinace kam já bych chtěla (Mexiko, Jižní Amerika, JV Asie) jsou prakticky nedostupné. Tak teď hledám něco alespoň na pár dní k moři bez zbytečných formalit.

Odpovědět
před rokem
michalbjal

Po celé Evropě jsou i v době léta super levné letenky. Jenomže příkazy a zákazy do destinací jsou prostě na místě.

Jak to bude zítra neví nikdo a bohužel vyhazovat peníze za letenky? Proč?

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Někdo sází na čutálisty, někdo kupuje letenky...

před rokem
Avatar uživatele
Jarda _10

Vyhazovat? Vždyť je to 500Kč. A navíc wizzair je skvělá jistota tohle léto. Každý let co jsem koupil (Gruzie, Makedonie, Tallin, Niš, ...) se nakonec posunul takovým způsobem, že jsem mohl zažádat o refund. Tím pádem 120% na účtě během pár dní.

před rokem
Avatar uživatele
Jarda _10

Já taky nejsem jako někteří lidé tady na cestujlevne, kteří kupovali schválně lety s tím, že je neproletí a vydělají 120% (tím je nechci dehonestovat, vypadalo to jako celkem dobrá zábava). Na každou destinaci jsem měl připravený itinerář. Ale Makedonie a Gruzie se posunuli tak, že by mi to sežralo strašně moc dovolené, u Tallinu přišlo zrušení vhod vzhledem k restrikcím a do Srbska se mi teď moc nechce. Teď je tolik míst, kam má wizzair levné letenky na září a říjen - Tenerife, Nice a spoustu dalších z Vídně, Lvov z Pardubic, Bukurešť z Prahy, tak proč něco nezkusit, třeba to půjde.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Kam se dá z Česka bez problému letět je jedna věc, odkud se dá do Česka bez problému vrátit je věc druhá. 😊

před rokem
Avatar uživatele
Jarda _10

Tak to je těžký, nezápadní Evropa z Prahy i Vídně - v podstatě ze všeho je potřeba test. Leda Bulharsko. Jinak doporučuju Kypr. Z Vídně podle mě ideální teď to Tenerife nebo Nice ze západní Evropy.

Česká republika už není na zeleném seznamu bezpečných zemí, po nedávné aktualizaci nás z něj Ukrajina vyjmula, takže nově potřebují čeští občané pro vstup na Ukrajinu negativní test na covid...

před rokem
Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 41 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-08-12T11:42:29+02:00)

Já se teď díval na mzv, které odkazuje na ukrajinské webovky a tam jsme zelení... Ale asi to prubnu na konec září, holt kdyžtak propadne letenka za pár kaček...

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Ukrajina nás někdy v červenci vyjmula ze zelené, ale už jsme zase zpět aktuálně mezi zelenými zeměmi jak říká Miloš.

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

😃🥳 ... jak to bude zítra? Ví někdo?

Avatar uživatele

Další akční letenky

Tramvaj v Lisabonu
ušetříš až 42%
Tam chceš!
Pisa šikmá věž
ušetříš až 65%
Honem, dokud jsou místa!
Ubytování v hotelu
To budou fotky!
Playa de Benijo
ušetříš až 64%
A už tam budem?
5111 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Pardubice
Česká republika Přílet na letiště Pardubice

Od 1. února 2018 byla zavedena nová linka č. 90, která jezdí expres mezi Hlavním nádražím a letištěm s dobou jízdy 8 minut. Odjíždí od nádraží vždy 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letů společnosti Ryanair, naopak z letiště jede vždy 30 a 60 minut po příletu Ryanairu.

Na hlavní silnici cca 150-200 metrů od terminálu dále zastavují městské autobusové linky číslo 8 a 88 (zastávka Popkovice, křižovatka) a 14, 15, 23, 24, 25 (zastávka Popkovice, hostinec). Na hlavní nádraží i autobusové nádraží dojedete linkami 8, 15, 23 a 88.

Jízdenku zakoupíte v trafice za 19 Kč, u řidiče za 25 Kč, případně si objednejte SMS jízdenku za 25 Kč ve tvaru DPMP a odešlete ji na číslo 90206.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Pardubice

Zavřít boční panel
Lvov
Ukrajina Přílet na letiště Lvov Danylo Halytskyi

Přímo před terminálem má zastávku trolejbus číslo 29. Do centra jede 20–30 minut a odjezdy jsou rovněž každých 10–15 minut. Cena za jednu jízdenku bude 5 UAH a kupuje se u řidiče, připravte si přesnou částku (nebo alespoň peníze blízké přesné částce). Nově lze v trolejbusech a tramvajích platit za jízdenku uvnitř vozu i bezkontaktní platební kartou.

Další možností je minibusová linka číslo 48, která do centra Lviva dojede asi za 30–40 minut při intervalu 15–25 minut. Jízdné stojí 5 UAH a koupíte ji u průvodčího uvnitř vozu.

Obě linky jezdí zhruba od 7:00 do 21:30.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1oOKjvSF9uckfRbvwMtDYRbIAyvQ]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Lvov Danylo Halytskyi

Zavřít boční panel
Kyjev
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Zhuliany

Asi 250 metrů od terminálu se nachází zastávka trolejbusu a maršrutek. Některé linky jezdí k metru, odkud už se pohodlně dostanete kamkoliv po městě. Jízdenka na trolejbus stojí 8 hřiven, na maršrutky 7 nebo 15 UAH (platí se u průvodčího v autobuse) a cesta až do centra zabere 30 až 45 minut. Trolejbusy jezdí zhruba jednou za 20 až 30 minut. Trolejbusy jezdí cca od 5:50 do 23:45.

Při cestě do centra města je nejlepší volbou trolejbus 9 nebo maršrutky 368 a 805 s přestupem na metro u hlavního nádraží.

  • Trolejbus 9: jede k hlavnímu nádraží, ke stanici modré linky "Plošča Lva Tolstého" a zelené linky "Palác sportu". U hlavního nádraží zastavuje před novou budovou (Pivdenny) poblíž místa, odkud jezdí vlak i autobus na letiště Borispol,
  • Maršrutky 368 a 805: jedou přímo k hlavními nádraží (staví u staré nádraží budovy - severní část), cena za jízdu je 15 UAH
  • Maršrutka 302 jede přes Stadion (cca 700 metrů od hlavního nádraží) přímo do čtvrti Podil ke stanici metra Kontraktova Plošča, cena za jízdu je 15 UAH
  • Maršrutky 496 a 499: jedou přes Stadion (cca 700 metrů od hlavního nádraží) ke stanici metra Lukianivska, pro cestu přímo do centra nejsou nejvhodnější. Cena za jízdu je 7 UAH,  
  • Trolejbus 22K: nově nejede až ke stanici metra červené linky "Šuliavská" a pro dopravu do centra není příliš použitelný, 

Kromě toho na zastávce také zastavuje autobus číslo 78 (jen po okolí letiště).

Alternativní možností je okružní městská železnice, která má zastávku „Kyiv-Volynski“ nacházející se asi 500–600 metrů od terminálu.

Noční dopravu na letiště v čase 23:00 – 6:00 zajišťuje cca jednou za hodinu trolejbusová linka 92H (v latince 92N) jedoucí od nové budovy hlavního nádraží.

Přestup na letiště Borispol

Nastupte na trolejbus číslo 9, kterým cca za 20 minut dojedete na hlavní nádraží (staví na stejné straně nádraží jako autobus na letiště), pro cestu na nádraží lze využít i maršrutek 368 a 805. Zde můžete přestoupit buď na autobusovou linku 322, která vás během 50 až 80 minut doveze přímo na letiště Borispol (s intervaly mezi 15 a 40 minutami a cenou 100 UAH), případně můžete využít speciálních letištních vlaků, které odjíždějí z nástupiště číslo 14, bohužel však jen jednou za hodinu. Cena vlaku je 80 UAH. Celkem počítejte minimálně se 2,5 hodinami na přesun.

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Zhuliany