Rovaniemi

V prosinci do Laponska za Santou. Letecky a vlakem z Prahy do Rovaniemi. Balíček od 4 856 Kč

5 komentářů
2019-10-07T08:54:57+02:00

O akci

Globální oteplování, uhlíková stopa, klimatické změny, záchrana planety, Greta atd., to jsou v poslední době celosvětově nejskloňovanější a nejdiskutovanější témata, která čeří vody všech internetových diskuzí, a u nás tomu není jinak, viz nedávný tip na jednodenní výlety po Evropě. I my jsme si celou tu ekologickou anabázi vzali k srdci a oproti minulým příspěvkům jsme tento pojali jako jakýsi cestovatelsko-ekologický kompromis.

Potěšit dětskou duši, to je pro mnohé rodiče nelehký úkol. Chcete-li se také na chvíli vrátit do dětských let a věřit v existenci nadpřirozených bytostí, které nosí štěstí a dárky, vydejte se do finského Laponska, a to do pohádkové vesničky ležící na polárním kruhu nedaleko města Rovaniemi. Ti zasvěcení ví, že se jedná o unikátní Santovu vesničku, která má obzvlášť v zimním čase tu pravou vánoční atmosféru se všemi k tomu náležícími atributy. Více o vesničce prozradí průvodce.

Dostat se do těchto končin je celkem snadný úkol. Stačí si zakoupit zpáteční letenku za přibližně šest až sedm tisíc, obvykle se během cesty nevyhnete přespání v hotelu v hlavním městě Finska, což v případě drahé Skandinávie představuje celkem vysoký výdaj. Pokud byste si přáli letenku s ideálními krátkými přestupy, počítejte raději s částkami, které snadno atakují desetitisícovou hranici.

Máme řešení kombinující leteckou a vlakovou dopravu. Z Prahy využijete nejlevnějších letenek do Helsinek a následně se vlakem vydáte až na sever Finska do již zmiňovaného Rovaniemi. Kombo letenky a jízdenky je sestaveno tak, abyste nemuseli utrácet za nocleh v Helsinkách a cestovali už z letiště vlakem do Rovaniemi. Cesta vlakem skrze finskou krajinu bude sama o sobě zážitkem.  

Jako příklad uvádíme prodloužený víkend v první polovině prosince. Data a časy vyčtete ze screenshotu pod odkazy „Ukázka balíčku“. Berte na vědomí, že jízdenky na vlakové spoje jsou v předprodeji na maximálně 50 dní dopředu.

  • Ušetříš až 25 % oproti obvyklé ceně 6 500 Kč
  • Hledej v období Podle dostupnosti letenek a jízdenek
  • Čeká tě přestup na letišti Při letech s Lufthansou ve Frankfurt nebo v Mnichov
  • Poletíš s aeroliniemi Lufthansa
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Nejlevnější tarif Economy Light umožňuje přepravu dvou kusů příručních zavazadel standardních IATA rozměrů
PRG/Praha
HEL/Helsinky
Zpáteční letenky
5 hodin letu (1 přestup)
Helsinky
Rovaniemi
Zpáteční jízdenky
8.5 hodin jízdy (1 přestup)
1 790 Kč
Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-10-06T21:16:35+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
marie
před 3 lety

Jak je to v letadle a ve vlaku pri cestovani s detmi 2,5 roku? Maji nejake slevy? Vlak je luzkovy? Dekuji

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 3 lety

V Laponsku jsme byli jednou v listopadu a jednou v březnu, jednou letiště Ivalo a jednou Rovaniemi, to okolí Ivala se mi zdálo ještě trochu lepší, stejně tak ty jarní měsíce jsou super (hodně sněhu dlouhé dny), polární záři jsme viděli v březnu.

Ideální je pronajmout srub , často jsou i se saunou a nestojí to majlant.

To s tím vlakem je zajímavá možnost a tip, jinak na letišti v Helsinkách jsou takové spací kóje, chytl jsme nějakou akci, že byly zdarma

https://www.mojecesty.com/clanky...onsko.html

https://www.mojecesty.com/clanky...onsku.html

Avatar uživatele Toimas
Toimas
před 3 lety

Rovaniemi je super i v zimě a rozhodně je tam víc aktivit než jen Santova vesnička - https://etabroad.com/cs/rovaniem...ve-finsku/

Avatar uživatele
Jakub Kousal
před 3 lety

Pěkný článek, naprosto ale nesouhlasím, že je potřeba si tady půjčit auto. Z letiště do centra v pohodě busem, stejně jako do Santovky, na sobí nebo husky farmu taky busem, stejnak se dá případně i zoo v Ranua nebo vlakem do Kemi na sněžný palác + ice bary jsou všude. Jinak je v Rova možné zakoupit i hodně druhů českýho piva :)

Avatar uživatele Toimas
Toimas
před 3 lety

Určitě to jde i bez auta, záleží jak daleko do města je potřeba se dostat :) V našem případě husky i soby byli docela daleko za městem a hlavně jsme jeli např k Vaattunkiköngäs Laavu nebo Saksalaisten sotilaiden hautausmaa.

Další akce