Průvodce letištěm

Letiště Mnichov

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Mnichov

Letiště, které nese oficiální název „Franz-Josef-Strauss Flughafen“, je druhé největší v Německu a jedním z největších v Evropě i na světě. Nachází se poblíž města Freising asi 35 km od centra Mnichova.

Svoji druhou nejvýznamnější základnu zde má společnost Lufthansa, dále zde pak sídlí například Transavia nebo Air Berlin. Z letiště vedou pravidelné spoje do celého světa.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
264 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:19
aktuální čas

Letenky

Z Česka vedou přímé spoje do Mnichova z Prahy a Brna, obyvatelé Slovenska můžou využít časté spojení z Vídně.

Průměrná cena letenek se pohybuje od 4.500 Kč výše a je proto vhodnější do Mnichova cestovat po zemi.

Pro relativní blízkost českým hranicím se vyplatí sledovat akční letenky z Mnichova dále do Evropy a světa, nízké ceny se objevují například na Kanárské ostrovy, do Středomoří, ale i do vzdálenějších destinací.

Inspirujte se akcemi na letenky do Mnichova, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály spojené centrální budovou, kde se nachází restaurace, obchody a park s mnoha místy k sezení.

Terminály jsou sice velké, ale velmi jednoduše a přehledně řešené, a tak pro běžný přestup bude stačit 30 minut.

Mnichovské letiště je tradičně hodnoceno jako jedno z nejpříjemnějších letišť pro přestupování.

Jednu stanici vlakem nebo autobusem od letiště se nachází „Besucherpark“ neboli návštěvnické centrum, odkud jsou pěkné výhledy na letadla, restaurace i obchody se suvenýry. K návštěvnickému centru lze dojít pěšky (cca 15 minut chůze po chodníku) nebo jet S-Bahnem jednu stanici za 2,80 €.

Doprava z/na letiště

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního nádraží. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,60 € (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 €). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou. Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 €, zvýhodněná zpáteční pak 17 €. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,90 €.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 2,90 € dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně autobusové společnosti RegioJetFlixbus a Eurolines. Do centra města pak navíc ještě Leo Express. Průměrné ceny jízdenek za jednu cestu se pohybují okolo 600 Kč.

Mnohem pohodlněji se na mnichovské letiště dostanete vlaky Českých drah, které jezdí z Prahy přes Beroun, Plzeň a Domažlice. Jízdenky zakoupíte za 369 Kč do stanice Freising, od níž jezdí přímo autobus číslo 635 každých 20 minut na letiště za 2,80 €.

Kde parkovat

Nejnižší ceny parkování přímo na letišti nabízí parkoviště P41. Za týden zaplatíte od 39 € při rezervaci online na webu letiště. Parkovací lístek zároveň slouží jako jízdenka na autobus číslo 635, kterým se každých 20 minut dostanete k terminálu (jízda trvá 6 minut).

Okolo letiště se nachází mnoho soukromých parkovacích subjektů, ke srovnání cen vám pomůže web Parkvia.com.

Alternativou je nehlídané legální parkování zdarma v rezidenčních oblastech okolních obcí.

Zvolíte-li z Česka cestu přes Regensburg po dálnici A9, dojeďte až na křižovatku s dálnicí A92 (Kreuz Neufahrn), odkud je to na letiště už jen pár minut jízdy. Z dálnice A92 sjeďte na výjezdu "Dreieck Flughagen München".

Vzdálenosti:

  • Praha: 359 km,
  • Plzeň: 265 km,
  • Brno: 483 km,
  • Bratislava: 519 km.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v terminálu 2 a ve spojovacím objektu mezi terminály. Otevřeno je 24 hodin a cena za jednodenní úschovu činí od 3,80 € do 10 € podle hmotnosti zavazadla.

Sprchy jsou k dispozici v centrální spojovací budově „Munich Airport Center“ ve 3. patře poblíž kanceláře parkování a v terminálu 2 ve 3. patře u gatů G a H. Poplatek za použití činí 15 €.

Po celé tranzitní zóně terminálu 2 najdete automaty na kávu a čaj zdarma.

Jednu zastávku S-Bahnem od hlavních terminálů se nachází návštěvnické centrum ("Besucherpark"), kde můžete zhlédnout výstavu historických letadel, nebo vyjít na uměle vybudovaný kopec, který slouží jako vyhlídka. Vstup činí 1 €. V těsné blízkosti najdete také minigolf (3,50 €).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

27 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pokus
pokus

Terminál 2 má G a H gaty oddělené od K a L gatů, jsou rozdělené do dvou budov. Protože mám na přestup pouze 40 minut, může mi někdo poradit jak se dostat z G46 na L15? Co tam jezdí - co je to personal transport systém? Všechno mám na stejné letence omanair, mám i odbavené zavazadlo, ale nechci riskovat, že ho nestihnou přeložit. Má s tím něko zkušenosti?

před měs
Kryštof Hájek

Mezi G/H a K/L jezdí automatický podzemní vláček, po výstupu stačí sledovat cedule "K, L Gates", které vás navedou.

Dobrý den,

lze koupit lístek na autobus 635 ze stanice Freising na letiště jen na místě nebo i předem? Online jsem našel jen lístky za 6.70 eur na https://ticketshop.mvv-muenchen.de , na avizované lístky za 2.80 (2.90) jsem nenarazil. Díky za info.

před 3 měs

V buse, za 2.90.

před 2 měs
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 2745 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-15T15:24:14+01:00)

Přesně tak, lze koupit jen v buse u řidiče, je to normální linka MHD. Mějte však připraveno maximálně 5 €, na vyšší nevrací.

Edit: Vlastně by mělo na autobus jít použít i jízdenku z automatu na nástupišti S-Bahnu, kde lze platit i kartou. Nově také do Freisingu jezdí přímý vlak z letiště (za stejnou cenu), pravda ale, že zatím jen jednou do hodiny.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, při odletu z Mnichova jsem vždy parkoval na P41, nyní mi stránky letiště tuto možnost nenabízejí, jsou tato parkoviště v provozu?

Děkuji. R.B.

před 4 měs
David Eiselt

Já v nabídce toto parkoviště normálně vidím. Nebude třeba ve váš termín vyprodáno?

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s cestováním na letiště v době Vánoc? Z nádraží v Freisingu zrovna ten BUS číslo 635 nejede. Našlo mi to akorát nějaký zřejmě příměstský S1 do Neufahrn kde se přestoupí na spoj na letiště do München Flughafen Terminal. No je to ale takové celkem nejisté, budu moc ráda za nějakou radu, pokud s tímhle má někdo zkušenost. Předem díky Z.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, kdy přesně cestu plánujete a kde jste hledala? Na oficiálním webu mnichovského DP zatím na prosinec vyhledávat nelze, tak možná je to jen nějaká nepřesnost? Podle všeho by 635 měla jezdit denně, včetně Vánoc.

před 5 měs

Dobrý den, hledala jsem na stránkách MVV což jsou podle mě ofišl stránky - https://efa.mvv-muenchen.de/index.html? itdTime=1710&itdDate=20181224&language=de&name_origin=2680&name_destination=2726&itdTripDateTimeDepArr=dep#trip@origdest

Asi jsem to špatně pochopila, že v ten den ten bus nejezdí v ten den a nenapadlo mě že by tam ještě nejde na tento termín vyhledávat spoje... Myslíte tedy že je to tím?

Nicméně jsem ještě od DB regionální vlak nebo co - Regional-Express Směr: München Flughafen Terminal.

Děkuji Z.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Já bych řekl, že to je tím datem, zkuste se podívat na začátku prosince, ale podle mě ten autobus pojede :)

před 5 měs

Dobře, mockrát děkuji za radu.

Z.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, poradíte mi jak se nejjednodušeji dostat v Mnichově z letiště na hlavní autobusové nádraží? Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, autobusové nádraží je jen kousíček od hlavního vlakového, takže viz výše - S-Bahnem S1 i S8, oba jedou +- stejně dlouho.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
Odpovědět
před 8 měs

Dnes v 19.00 odletam z Brna do Mnichova Luft.5290, pak v 20,45 pokracuji do Dortmundu

Lufth.5053

Jak se rychle zorientovat, abych stihla odbaveni (prestup 50 min)Letiste je rozsahle

Dekuji.

Suchankova

před 8 měs
David Eiselt

Po vstupu do letištní haly najít tabuli s odlety a zjistit Gate :) pak k němu dojít a hotovo, rozsáhlá jsou jiná letiště, Mnichov je OK.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, odkud jezdí autobus ze stanice Freising do Mnichova na letiště. Jsou to stanice přednádraží? Děkuji

před 9 měs
Lukáš Horák

Dobrý den, zastávka busu 635 je i před nádražím Freising.

před 9 měs
Lukáš Horák
před 9 měs

Děkuji za informaci.

Nevíte, prosím zda na železniční spojení S1 a S8 (Mnichov-letiště) se musí koupit lístek, nebo mi platí i na tyto spoje voucher - železnice po Německu zdarma.

před 9 měs
David Eiselt

Jedná se o klasické linky, takže platí :)

před 9 měs

Děkuji Vám za pomoc.

Přidat odpověď
před 9 měs

Zajimalo by me, jak moc v Mnichove zkoumaji jake suvenyry si privezu z Thajska...co treba takove hadi vino? Privezl si ho nekdo? Delaji problemy? Diky za odpoved.

Odpovědět
před 10 měs

Potřebovala bych informaci, kolik stojí skupinová jízdenka z letiště Mnichov na vlakové nádraží pro 6 osob. Děkuji.

před 11 měs
David Eiselt

Na autobus neexistují skupinové jízdenky. Do Freisingu se jezdí za 2,90 €.

před 11 měs

Chtěla jsem Vás požádat o informaci, zda někdo nevíte, zda vochery od Neckermanna na vlaky platí i pro železnice S. Děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu