Průvodce letištěm

Letiště Mnichov

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti Mnichov

Letiště, které nese oficiální název „Franz-Josef-Strauss Flughafen“, je druhé největší v Německu a jedním z největších v Evropě i na světě. Nachází se poblíž města Freising asi 35 km od centra Mnichova.

Svoji druhou nejvýznamnější základnu zde má společnost Lufthansa, dále zde pak sídlí například Transavia nebo Air Berlin. Z letiště vedou pravidelné spoje do celého světa.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
264 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
01:43
aktuální čas

Letenky

Z Česka vedou přímé spoje do Mnichova z Prahy a Brna, obyvatelé Slovenska můžou využít časté spojení z Vídně.

Průměrná cena letenek se pohybuje od 4.500 Kč výše a je proto vhodnější do Mnichova cestovat po zemi.

Pro relativní blízkost českým hranicím se vyplatí sledovat akční letenky z Mnichova dále do Evropy a světa, nízké ceny se objevují například na Kanárské ostrovy, do Středomoří, ale i do vzdálenějších destinací.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště má dva terminály spojené centrální budovou, kde se nachází restaurace, obchody a park s mnoha místy k sezení.

Terminály jsou sice velké, ale velmi jednoduše a přehledně řešené, a tak pro běžný přestup bude stačit 30 minut.

Mnichovské letiště je tradičně hodnoceno jako jedno z nejpříjemnějších letišť pro přestupování.

Jednu stanici vlakem nebo autobusem od letiště se nachází „Besucherpark“ neboli návštěvnické centrum, odkud jsou pěkné výhledy na letadla, restaurace i obchody se suvenýry. K návštěvnickému centru lze dojít pěšky (cca 15 minut chůze po chodníku) nebo jet S-Bahnem jednu stanici za 2,80 €.

Doprava z/na letiště

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního nádraží. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,20 € (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 12,80 €). Linka S8 jezdí 24 hodin.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 €, zvýhodněná zpáteční pak 17 €. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,80 €.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně autobusové společnosti RegioJet, Flixbus a Eurolines. Do centra města pak navíc ještě Leo Express. Průměrné ceny jízdenek za jednu cestu se pohybují okolo 600 Kč.

Mnohem pohodlněji se na mnichovské letiště dostanete vlaky Českých drah, které jezdí z Prahy přes Beroun, Plzeň a Domažlice. Jízdenky zakoupíte za 375 Kč do stanice Freising, od níž jezdí přímo autobus číslo 635 každých 20 minut na letiště za 2,80 €.

Kde parkovat

Nejnižší ceny parkování přímo na letišti nabízí parkoviště P41. Za týden zaplatíte od 39 € při rezervaci online na webu letiště. Parkovací lístek zároveň slouží jako jízdenka na autobus číslo 635, kterým se každých 20 minut dostanete k terminálu (jízda trvá 6 minut).

Okolo letiště se nachází mnoho soukromých parkovacích subjektů, ke srovnání cen vám pomůže web Parkvia.com.

Alternativou je nehlídané legální parkování zdarma v rezidenčních oblastech okolních obcí.

Zvolíte-li z Česka cestu přes Regensburg po dálnici A9, dojeďte až na křižovatku s dálnicí A92 (Kreuz Neufahrn), odkud je to na letiště už jen pár minut jízdy. Z dálnice A92 sjeďte na výjezdu "Dreieck Flughagen München".

Vzdálenosti:

  • Praha: 359 km,
  • Plzeň: 265 km,
  • Brno: 483 km,
  • Bratislava: 519 km.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v terminálu 2 a ve spojovacím objektu mezi terminály. Otevřeno je 24 hodin a cena za jednodenní úschovu činí od 3,80 € do 10 € podle hmotnosti zavazadla.

Sprchy jsou k dispozici v centrální spojovací budově „Munich Airport Center“ ve 3. patře poblíž kanceláře parkování a v terminálu 2 ve 3. patře u gatů G a H. Poplatek za použití činí 15 €.

Po celé tranzitní zóně terminálu 2 najdete automaty na kávu a čaj zdarma.

Jednu zastávku S-Bahnem od hlavních terminálů se nachází návštěvnické centrum ("Besucherpark"), kde můžete zhlédnout výstavu historických letadel, nebo vyjít na uměle vybudovaný kopec, který slouží jako vyhlídka. Vstup činí 1 €. V těsné blízkosti najdete také minigolf (3,50 €).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu