Průvodce letištěm

Letiště Mnichov

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Mnichov

Letiště, které nese oficiální název „Franz-Josef-Strauss Flughafen“, je druhé největší v Německu a jedním z největších v Evropě i na světě. Nachází se poblíž města Freising asi 35 km od centra Mnichova.

Svoji druhou nejvýznamnější základnu zde má společnost Lufthansa, dále zde pak sídlí například Transavia nebo Air Berlin. Z letiště vedou pravidelné spoje do celého světa.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
264 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:54
aktuální čas

Letenky

Z Česka vedou přímé spoje do Mnichova z Prahy a Brna, obyvatelé Slovenska můžou využít časté spojení z Vídně.

Průměrná cena letenek se pohybuje od 4.500 Kč výše a je proto vhodnější do Mnichova cestovat po zemi.

Pro relativní blízkost českým hranicím se vyplatí sledovat akční letenky z Mnichova dále do Evropy a světa, nízké ceny se objevují například na Kanárské ostrovy, do Středomoří, ale i do vzdálenějších destinací.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště má dva terminály spojené centrální budovou, kde se nachází restaurace, obchody a park s mnoha místy k sezení.

Terminály jsou sice velké, ale velmi jednoduše a přehledně řešené, a tak pro běžný přestup bude stačit 30 minut.

Mnichovské letiště je tradičně hodnoceno jako jedno z nejpříjemnějších letišť pro přestupování.

Jednu stanici vlakem nebo autobusem od letiště se nachází „Besucherpark“ neboli návštěvnické centrum, odkud jsou pěkné výhledy na letadla, restaurace i obchody se suvenýry. K návštěvnickému centru lze dojít pěšky (cca 15 minut chůze po chodníku) nebo jet S-Bahnem jednu stanici za 2,80 €.

Doprava z/na letiště

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního nádraží. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,60 € (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 €). Linka S8 jezdí 24 hodin.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 €, zvýhodněná zpáteční pak 17 €. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,90 €.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně autobusové společnosti RegioJet, Flixbus a Eurolines. Do centra města pak navíc ještě Leo Express. Průměrné ceny jízdenek za jednu cestu se pohybují okolo 600 Kč.

Mnohem pohodlněji se na mnichovské letiště dostanete vlaky Českých drah, které jezdí z Prahy přes Beroun, Plzeň a Domažlice. Jízdenky zakoupíte za 369 Kč do stanice Freising, od níž jezdí přímo autobus číslo 635 každých 20 minut na letiště za 2,80 €.

Kde parkovat

Nejnižší ceny parkování přímo na letišti nabízí parkoviště P41. Za týden zaplatíte od 39 € při rezervaci online na webu letiště. Parkovací lístek zároveň slouží jako jízdenka na autobus číslo 635, kterým se každých 20 minut dostanete k terminálu (jízda trvá 6 minut).

Okolo letiště se nachází mnoho soukromých parkovacích subjektů, ke srovnání cen vám pomůže web Parkvia.com.

Alternativou je nehlídané legální parkování zdarma v rezidenčních oblastech okolních obcí.

Zvolíte-li z Česka cestu přes Regensburg po dálnici A9, dojeďte až na křižovatku s dálnicí A92 (Kreuz Neufahrn), odkud je to na letiště už jen pár minut jízdy. Z dálnice A92 sjeďte na výjezdu "Dreieck Flughagen München".

Vzdálenosti:

  • Praha: 359 km,
  • Plzeň: 265 km,
  • Brno: 483 km,
  • Bratislava: 519 km.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v terminálu 2 a ve spojovacím objektu mezi terminály. Otevřeno je 24 hodin a cena za jednodenní úschovu činí od 3,80 € do 10 € podle hmotnosti zavazadla.

Sprchy jsou k dispozici v centrální spojovací budově „Munich Airport Center“ ve 3. patře poblíž kanceláře parkování a v terminálu 2 ve 3. patře u gatů G a H. Poplatek za použití činí 15 €.

Po celé tranzitní zóně terminálu 2 najdete automaty na kávu a čaj zdarma.

Jednu zastávku S-Bahnem od hlavních terminálů se nachází návštěvnické centrum ("Besucherpark"), kde můžete zhlédnout výstavu historických letadel, nebo vyjít na uměle vybudovaný kopec, který slouží jako vyhlídka. Vstup činí 1 €. V těsné blízkosti najdete také minigolf (3,50 €).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, odkud jezdí autobus ze stanice Freising do Mnichova na letiště. Jsou to stanice přednádraží? Děkuji

před 14 dny
Lukáš Horák

Dobrý den, zastávka busu 635 je i před nádražím Freising.

před 14 dny
Lukáš Horák
před 14 dny

Děkuji za informaci.

Nevíte, prosím zda na železniční spojení S1 a S8 (Mnichov-letiště) se musí koupit lístek, nebo mi platí i na tyto spoje voucher - železnice po Německu zdarma.

před 14 dny
David Eiselt

Jedná se o klasické linky, takže platí :)

před 14 dny

Děkuji Vám za pomoc.

Přidat odpověď
před 14 dny

Zajimalo by me, jak moc v Mnichove zkoumaji jake suvenyry si privezu z Thajska...co treba takove hadi vino? Privezl si ho nekdo? Delaji problemy? Diky za odpoved.

Odpovědět
před měs

Potřebovala bych informaci, kolik stojí skupinová jízdenka z letiště Mnichov na vlakové nádraží pro 6 osob. Děkuji.

před 2 měs
David Eiselt

Na autobus neexistují skupinové jízdenky. Do Freisingu se jezdí za 2,90 €.

před 2 měs

Chtěla jsem Vás požádat o informaci, zda někdo nevíte, zda vochery od Neckermanna na vlaky platí i pro železnice S. Děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 14 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 23 dny
Navrhni úpravu