Letiště Mnichov

Munich Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MUC (IATA)
EDDM (ICAO)
Německo

Letiště, které nese oficiální název „Franz-Josef-Strauss Flughafen“, je druhé největší v Německu a jedním z největších v Evropě i na světě. Nachází se poblíž města Freising asi 35 km od centra Mnichova.

Svoji druhou nejvýznamnější základnu zde má společnost Lufthansa, dále zde pak sídlí například Transavia nebo Air Berlin. Z letiště vedou pravidelné spoje do celého světa.

Otevřeno je 24 hodin.

 


Letenky

Z Česka vedou přímé spoje do Mnichova z Prahy a Brna, obyvatelé Slovenska můžou využít časté spojení z Vídně.

Průměrná cena letenek se pohybuje od 4.500 Kč výše a je proto vhodnější do Mnichova cestovat po zemi.

Pro relativní blízkost českým hranicím se vyplatí sledovat akční letenky z Mnichova dále do Evropy a světa, nízké ceny se objevují například na Kanárské ostrovy, do Středomoří, ale i do vzdálenějších destinací.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva terminály spojené centrální budovou, kde se nachází restaurace, obchody a park s mnoha místy k sezení.

Terminály jsou sice velké, ale velmi jednoduše a přehledně řešené, a tak pro běžný přestup bude stačit 30 minut.

Mnichovské letiště je tradičně hodnoceno jako jedno z nejpříjemnějších letišť pro přestupování.

Jednu stanici vlakem nebo autobusem od letiště se nachází „Besucherpark“ neboli návštěvnické centrum, odkud jsou pěkné výhledy na letadla, restaurace i obchody se suvenýry. Bohužel nelze k návštěvnickému centru dojít pěšky, a tak je nutné svézt se MHD za 2,80 €.


Doprava z/na letiště

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního nádraží. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,20 € (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 12,80 €). Linka S8 jezdí 24 hodin.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 €, zvýhodněná zpáteční pak 17 €. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a za jízdenku zaplatíte 2,70 €.


Jak se sem dostat

Přímo na letiště jezdí z Prahy a Plzně autobusové společnosti RegioJet, Flixbus a Eurolines. Do centra města pak navíc ještě Leo Express.

Průměrné ceny jízdenek za jednu cestu se pohybují okolo 600 Kč.

Za 386 Kč můžete využít do stanice Freising, od níž jezdí autobus číslo 635 přímo na letiště, také služby Českých drah.


Kde parkovat

Nejnižší ceny parkování přímo na letišti nabízí parkoviště P41. Za týden zaplatíte od 39 € při rezervaci online na webu letiště. Parkovací lístek zároveň slouží jako jízdenka na autobus číslo 635, kterým se každých 20 minut dostanete k terminálu (jízda trvá 6 minut).

Okolo letiště se nachází mnoho soukromých parkovacích subjektů, ke srovnání cen vám pomůže web Parkvia.com.

Alternativou je nehlídané legální parkování zdarma v rezidenčních oblastech okolních obcí.

Zvolíte-li z Česka cestu přes Regensburg po dálnici A9, dojeďte až na křižovatku s dálnicí A92 (Kreuz Neufahrn), odkud je to na letiště už jen pár minut jízdy. Z dálnice A92 sjeďte na výjezdu "Dreieck Flughagen München".

Vzdálenosti:

  • Praha: 359 km,
  • Plzeň: 265 km,
  • Brno: 483 km,
  • Bratislava: 519 km.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v terminálu 2 a ve spojovacím objektu mezi terminály. Otevřeno je 24 hodin a cena za jednodenní úschovu činí od 3,80 € do 8 € podle hmotnosti zavazadla.

Sprchy jsou k dispozici v centrální spojovací budově „Munich Airport Center“ ve 3. patře poblíž kanceláře parkování a v terminálu 2 ve 3. patře u gatů G a H. Poplatek za použití činí 15 €.

Po celé tranzitní zóně terminálu 2 najdete automaty na kávu a čaj zdarma.

Mnichovské letiště poskytuje opravdu širokou škálu služeb a odpočinku a je uzpůsobeno jak pro extrémně krátké, tak pro velmi dlouhé přestupy.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Německa? Nastav si hlídače