Bergenbana

Vlakem za polární kruh: jízdenky + letenky z Prahy. Balíček od 4 100 Kč

9 komentářů
2018-04-04T17:29:00+02:00

O akci

Využijte kombinace akčních nabídek letecké společnosti Norwegian a norských státních železnic, které se vhodně doplňují a navazují na sebe. Základem jsou mimořádně zlevněné jízdenky na vlak prakticky v celé síti NSB za akční cenu 199 NOK / 525 Kč, a to nehledě na ujetou vzdálenost. Abychom tak z nevšedního zážitku dostali co nejvíce, zvolíme rovnou spektakulární jízdu z Osla až za Severní polární kruh do městečka Bodø, které je zároveň tím nejsevernějším místem norské železnice. Dál na sever už je jen výběžek švédských drah z Kiruny do Narviku.

Cesta z Osla vede s jedním hodinovým přestupem v Trondheimu a trvá mezi 17 a 18 hodinami. Část sice proběhne v noci, mějte však na paměti, že od konce dubna se v severních zeměpisných šířkách nikdy zcela nesetmí a vy tak budete moct pozorovat úchvatnou krajinu po celou cestu. Samozřejmě čím blíže nejdelšímu červnovému dni cestu zvolíte, tím více světla přes noc bude. Cestu si můžete i rozdělit a v Trondheimu den či dva pobýt, je však nutné koupit dvě oddělené jízdenky (každá po 199 NOK).

Do Osla se z Prahy dostaneme přímým letem společnosti Norwegian za 330 NOK / 870 Kč, zpět z Bodø s jedním rychlým přestupem v Oslu za 1.028 NOK / 2.705 Kč. Letenky se snažte nakoupit na norské jazykové mutaci, ušetříte až 300 Kč oproti koupi v eurech na anglickém webu.

Příklady termínů

  1. Praha – Oslo: 18,19,20,25,26. dubna; 4,31. května; 1,8. června
  2. Oslo – Bodø: 20,22,26,27. dubna; 5. května; 1,3,10. června
  3. Bodø – Praha: 24, 30. dubna; 7,14. května; 3,4,5,12. června

Kromě této trasy můžete snadno zkombinovat i letenky z Prahy do Osla a z Bergenu do Prahy a projet se norskou klasikou v podobě Bergensbane, případně lze kombinovat i Oslo a Göteborg, kam nově z Prahy Norwegian rovněž létají.

  • Ušetříš až 57 % oproti obvyklé ceně 9 500 Kč
  • Hledej v období Duben a červen
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety do směrem tam, zpět z Bodö krátký garantovaný přestup v Oslo.
  • Poletíš s aeroliniemi Norwegian
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je 2 příruční zavazadla: 55 x 40 x 23 cm, menší 25 x 33 x 20 cm. Celkem do 10 kg.
PRG/Praha
OSL/Oslo
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
Oslo
Bodø
Jednosměrná jízdenky
18 hodin jízdy (1 přestup)
525 Kč
BOO/Bodø
PRG/Praha
Jednosměrná letenky
6 hodin letu (1 přestup)
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-04-04T15:52:47+02:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Tomáš
před 5 lety

Ahoj, můžu ještě očekávat podobné akční letenky na začátek až konec srpna PRG-OSL, nebo mám raději zakoupit už teď? Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Koupit teď, je sezóna a spoje se vyprodávají dobře.

Avatar uživatele
vodpik
před 5 lety

Pokud si zadam, ze chci jet z Osla do Bergenu, tak to bude ta povestna vyhlidkova jizda, nebo existuje i nejaka jina cesta, kterou to jede?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Je to ona :)

Avatar uživatele
Kejml
před 5 lety

No ta nejpověstnější železnice není na té hlavni trase, na tu hlavni Bergenskou se napojuje v Myrdalu a vede do Flåmu. Z Flåmu se pak dá pokračovat lodí skrz fjordy do Gudvangenu, odtud jede autobus do Vossu, který už zase leží na té hlavní Bergenské tratí a lze z něj tedy pokračovat přímo do Bergenu. Když člověk vyjede ráno ,tak na sebe ty spoje celkem dobře navazují, ale i tak je to víc jak 12 hodin na cestách, projel jsem to takto před týdnem.

Ale i samotná přímá trasa Oslo - Bergen vede pěknou krajinou a vyjde levněji, zvlášť s tou akcí, a trvá "jen" asi sedm hodin.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Obě jsou známé a nemyslím si, že jedna předčí druhou, neboť každá je specifická něčím jiným.

Avatar uživatele
Pavloš
před 5 lety

Nevíte, jak dlouho se budou prodávat ty jízdenky na vlak za tuto akční cenu? Tedy kolik času mám na rozmyšlení se s nákupem... :-?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Jízdenky v akci se prodávají až do 16. dubna ;-)

Avatar uživatele
Pavloš
před 5 lety

Tak jsem to prošvihl, ceny jsou již úplně někde jinde... :-(

Netušíte prosím, zdali se podobná akce někdy opakuje nějak pravidelněji, že by mohl být předpoklad opětovně? A budete o tom příp. znovu informovat, prosím? Moc díky.

Další akce