Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Aktuálně nejlevnější cestu na ideální prodloužené víkendy od pátku do pondělí z Prahy do Paříže podniknete na křídlech letecké společnosti Ryanair, a to i přes přílet na vzdálenější letiště Beauvais. Zpáteční letenky během asi nejvhodnějších měsíců září a října startují na 1.198 Kč. Cenově nejvýhodnější jsou i přes drahou cestou z letiště Beauvais, která vyjde na 29 EUR při zakoupení zpáteční jízdenky, detailní info v průvodci.

Druhé nejlevnější letenky na centru nejbližší letiště Orly přitom na prodloužené víkendy pořídíte s aerolinkami Transavia za 83 EUR na výrazně menší počet termínů. Pokud opět započítáme i dopravu do centra, celkem cesta přes Orly vyjde zhruba o 400 Kč dráž než cesta přes Beauvais.

Ubytování v Paříži pak vybírejte ideálně s co největším předstihem, zvlášť o víkendech ceny s blížícím se datem cesty rychle rostou. Počítejte s cenami kolem 1.200 Kč za noc pro dvě osoby v nejzákladnějších hotelech Ibis Budget, lepší hotely přímo v centru pak vyjdou zhruba na 2 tisíce za noc pro 2.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BVA Paříž
Francie
Paříž
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 40 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září a říjen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Paříž Beauvais-Tille

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 150 Kč jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 737 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-20T08:33:57+02:00)

400 Kč jako argument proč letět kamsi 90 km za Paříž? CeDe?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak cesta autobusem z BVA na Malliot trvá o 15 minut déle než nejlevnější cesta do centra z ORY a stejně dlouho jako nejlevnější cesta z CDG...

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-20T09:12:30+02:00)

Uniká mi logika té argumentace, když z CDG je i nejrychlejší způsob přepravy o třetinu levnější než ten z BVA? Skoro to samé z ORY.... Takže takové nechci slevu zadarmo, když i při využití vlaku pořád ušetřím minimálně 5-10 euro jen na jízdence z letiště, to nemluvím o čase a tom, že je to bus vs vlak. Takže opravdu se vyplatí ušetřit reálně těch 150 - 250 Kč za cestu na letiště 100 km od Paříže? Edit: tak reálný rozdíl, pokud využiju vlak z ORY je 800 Kč, když jsem si to v rychlosti orientačně spočítal. Nicméně při cenách v Paříži a tom, kolik člověk stráví přesuny z a na letiště se to pořád, dle mého názoru, nevyplatí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Upřímně - ryanair s 10 kg zavazadlem (kabinovým) i s cestou výjde na 90 EUR. Což mi teda jako velká úspora oproti Transavii nepříjde. :/

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

To srovnání s Transavií - oni mají ale dvě příruční zavazadla a nerozesazují, takže pokud někdo potřebuje tyto doplňkové služby, ušetří.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Pokud vím, tak HV mají v základním tarifu striktně jen jeden kus příručáku ;-)

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taky vidim jen jeden :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

To je pravda. Musel jsem si splést HV s VY. Díky!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam chceš!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Paříž
Francie Přílet na letiště Paříž Beauvais-Tille

Do Paříže

Z letiště do Paříže na stanici Porte Maillot jezdí shuttle autobusy. V obou směrech vyjíždí každých 25 minut a doba jízdy je v závislosti na dopravě dlouhá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

Jízdenky stojí 15,90 EUR jednosměrně pro dospělé a 9,90 EUR pro děti do 11 let. Zpáteční pak vyjdou na 29 EUR, respektive 19,80 EUR pro děti. Zavazadla jsou v ceně a děti do 4 let jedou zdarma.

Zastávku na letišti najdete v prostranství mezi oběma terminály, zhruba 30 metrů od východu. V Paříži pak na parkovišti nedaleko stanice Porte Maillot.

Na Porte Maillot přesednete na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydáte k Avenue des Champs-Élysées (20 minut chůze). Za zmínku stojí i fakt, že z Porte Maillot odjíždí dálkové autobusy společností Megabus a Flixbus do Londýna, Bruselu a samozřejmě spoustu měst na území Francie.

Do Beauvais

Míříte-li pouze do Beauvais, využijte autobusových linek číslo 6 (jízdní řád) a Navette Aeroport (jízdní řád), obě dvě jezdí do centra i k vlakovému nádraží, souhrnný interval se pohybuje mezi 30 a 60 minutami a cesta do centra trvá 20 minut. Jízdenka na linku 6 stojí 1 EUR, na spoj Navette Aeroport pak 4 EUR. Pokud uvažujete o obejití drahého přímého autobusu z letiště do Paříže tím, že pojedete místní MHD linkou 6 k nádraží a odtud vlakem, úspora bude nulová. Vlak z Beauvais do Paříže stojí kolem 14 až 15 EUR.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Paříž Beauvais-Tille