Průvodce letištěm

Letiště Paříž Beauvais-Tille

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Paříž Beauvais-Tille

Francouzské letiště Beauvais–Tillé je převážně využíváno nízkonákladovými dopravci Wizz Air a Ryanair, kteří neoficiálně nazývají letiště jako Paříž Beauvais, i přestože se nachází 85 kilometrů od Paříže.

Letiště nabídne dva menší terminály, které jsou otevřeny v čase 6:30–23:30.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
874 km
od Prahy
0.3 °C
aktuální počasí
17:02
aktuální čas

Letenky

Letenky do Paříže, konkrétně tedy na letiště Beauvais, zakoupíte z Bratislavy a Prahy (Ryanair) a Katovic (Wizz Air) při cenách okolo 1.500 Kč za zpáteční let, v akci i pod tisícovku. Doba letu trvá 2 hodiny.

Akční letenky lze mnohdy zakoupit i za méně jak 600 Kč za zpáteční cestu, je ale vždu nutné zvážit, zda se takové letenky vyplatí kvůli drahé dopravě z Beauvais do centra Paříže.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do Paříže na stanici Porte Maillot jezdí shuttle autobusy vždy 20 minut po dosednutí letadla a z Paříže na letiště Beauvais vždy 3 hodiny před každým odletem (jízdní řád). Cesta trvá 75 minut.

Jízdenku zakoupíte online za 15,90 € jako jednosměrnou, případně zpáteční za 29 € na webu letiště. Ceny na místě činí 17 € / 34 €.

Na Porte Maillot přesednete na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydáte k Avenue des Champs-Élysées (20 minut chůze). Za zmínku stojí i fakt, že z Porte Maillot odjíždí dálkové autobusy společností Megabus a Flixbus do Londýna, Bruselu a samozřejmě spoustu měst na území Francie.

Míříte-li pouze do Beauvais, využijte autobusových linek číslo 6 a Navette Aeroport, obě dvě jezdí do centra i k vlakovému nádraží, souhrný interval se pohybuje mezi 30 a 60 minutami a cesta do centra trvá 20 minut. Jízdenka na linku 6 stojí 1€, na spoj Navette Aeroport pak 4€.

Služby na letišti

Na letišti funguje bezplatné wifi připojení k internetu po dobu 60 minut.

I když na první pohled vypadá terminál značně nereprezentativně, v zásadě není tak nepohodlný, možností k občerstvení je dostatek. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

dobrý den, dá se někde sehnat dopředu přesný jízdní řád ? :) odlet z letiště Bevauise máme 9:30 takže když spočítám 75 minut cesty a 60 minut rezervu před odletem tak by bylo ideální kdyby nám to jelo z paříže cca 7:15

děkuju za info

před 10 dny
Avatar uživatele vetlanda
vetlanda

JŘ zde: https://www.ter.sncf.com/hauts-d.../recherche

A ve Francii více než kde jinde platí, že raději o vlak dříve.

před 10 dny
David Eiselt

Jízdní řád na shuttle bus zde https://www.aeroportparisbeauvai.../navettes/ doplním do článku.

Přidat odpověď
před 10 dny

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně zavazadel. máme letenky Vídeň - Beauvais–Tillé (BVA) -Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, zpáteční letenka je BVA - Bratislava nedopatřením bez přednostího nástupu. Znamená to, že zpáteční cestu můžeme mít pouze 1 menší zavazadlo 40x25x20? Je potřeba si také dokoupit přednostní nástup a 2 palubní zavazadla?

Děkuji

před 18 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, přesně tak. Bez přednostního nástupu můžete mít na letu do Bratislavy jen 1 menší.

před 18 dny

A ještě prosím o upřesnění, jestli u většího zavazadla je možné převážet tekutiny? Jako např. kosmetika, šampony a pod..?

Děkuji

před 18 dny
Kryštof Hájek

Pouze v takovém množství, jako u běžného příručního. Normálně s tím procházíte bezpečnostní kontrolou a k odevzdání dochází až před nástupem do letadla. Takže max 100 ml balení do celkového množství 1 litru.

Přidat odpověď
před 18 dny

Dobrý den,jak se můžeme dostat z letiště Bevauise do Paříže,když pristaneme ve 20.40?nevim,zda jezdí bus linky i po 20hodine?nebo vlakem?

Děkuji za případné info

před 20 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, autobusy pokrývají celý letový řád letiště. Z letiště jedou spoje 21:15, 21:25, 21:30, 21:45 a 22:15.

Přidat odpověď
před 20 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu