Průvodce letištěm

Letiště Paříž Beauvais-Tille

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Paříž Beauvais-Tille

Francouzské letiště Beauvais–Tillé je převážně využíváno nízkonákladovými dopravci Wizz Air a Ryanair, kteří neoficiálně nazývají letiště jako Paříž Beauvais, i přestože se nachází 85 kilometrů od Paříže.

Letiště nabídne dva menší terminály vzdálené od sebe cca 50 metrů pěšky po chodníku. Největší aerolinka na letišti Ryanair využívá pro odlety terminál 1 i 2, vyznačen bude na vaší letence. Pro lety do/z Prahy se využívá terminál 2.

Na letišti není možné přenocovat, po posledním příletu se terminál zavře a otevře až 2 hodiny před prvním odletem.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
874 km
od Prahy
11.7 °C
aktuální počasí
05:49
aktuální čas

Letenky

Letenky do Paříže, konkrétně tedy na letiště Beauvais, zakoupíte z Bratislavy a Prahy (Ryanair) a Katovic (Wizz Air) při cenách okolo 1.500 Kč za zpáteční let, v akci i pod tisícovku. Doba letu trvá 2 hodiny.

Akční letenky lze mnohdy zakoupit i za méně jak 600 Kč za zpáteční cestu, je ale vždu nutné zvážit, zda se takové letenky vyplatí kvůli drahé dopravě z Beauvais do centra Paříže.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do Paříže na stanici Porte Maillot jezdí shuttle autobusy vždy 20 minut po dosednutí letadla a z Paříže na letiště Beauvais vždy 3 hodiny před každým odletem (jízdní řád). Cesta trvá 75 minut.

Jízdenku zakoupíte online za 15,90 EUR jako jednosměrnou, případně zpáteční za 29 EUR na webu letiště. Ceny na místě činí 17 EUR / 34 EUR. Zastávku najdete v prostranství před oběma terminály, zhruba 30 metrů od východu.

Na Porte Maillot přesednete na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydáte k Avenue des Champs-Élysées (20 minut chůze). Za zmínku stojí i fakt, že z Porte Maillot odjíždí dálkové autobusy společností Megabus a Flixbus do Londýna, Bruselu a samozřejmě spoustu měst na území Francie.

Míříte-li pouze do Beauvais, využijte autobusových linek číslo 6 (jízdní řád) a Navette Aeroport (jízdní řád), obě dvě jezdí do centra i k vlakovému nádraží, souhrnný interval se pohybuje mezi 30 a 60 minutami a cesta do centra trvá 20 minut. Jízdenka na linku 6 stojí 1€, na spoj Navette Aeroport pak 4€. Pokud uvažujete o obejití drahého přímého autobusu z letiště do Paříže tím, že pojedete místní MHD linkou 6 k nádraží a odtud vlakem, úspora bude nulová. Vlak z Beauvais do Paříže stojí kolem 14 až 15 EUR.

Služby na letišti

Na letišti funguje bezplatné wifi připojení k internetu po dobu 60 minut.

I když na první pohled vypadá terminál značně nereprezentativně, v zásadě není tak nepohodlný, možností k občerstvení je dostatek, především v prostoru za bezpečnostní kontrolou. Ceny jsou však vysoké a příliš levných alternativ zde nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

Prosím Vás mam dotaz. S přitelkyní letíme do Pařiže a máme přílet na letište BVA. Chci se zeptat zda je 20min dostatečný interval pro vyzvednutí kufru a zorientování, k místě odjezdu autobusu. Popřipadě jestli se da jet i pozdějším spojením/dřívějším z paříže na letistě, pro vetší časový komfort.

Děkuji

Odpovědět
před 3 dny

Dobrý den,

Omylem jsem misto lístků pro dospělé koupila listky pro dvě děti. Lístky se bohužel nedají vrátit tak je nabízím zde, jsou zpáteční, jeden za 300 kč.

V případě zájmu prosím pište na email khornova1@seznam.

Děkuji

před 5 měs

Dobrý den,

mám zájem o inzerované lístky na autobus z letiště Beauvais.

Jsou ještě k dispozici?

Děkuji

Jaroslav

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

s přítelkyní máme zaplacenou týdení kartu vianavigo, můžeme ji využít k cestování na letiště BVA?

Předem děkuji za odpověď.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, využít nelze. Beuavais je daleko daleko za hranicemi zóny, kam vianavigo platí. Jediným způsobem je doprava výše zmíněná.

před 5 měs

Děkuji,

nicméně jsem našel vlakové spojení (TER) z Gare du Nord v Paříži, které nás doveze až do Beauvais (Gare de Beauvais). A vypadá to, že by nám vianavigo měla stačit. Odtamtud se už na letiště BVA nějak dopravíme.

Ještě jednou děkuji!

před 5 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Co vím, tak Navigo (pokud máte až do zóny 5) platí pouze v rámci regionu Île de France, Beauvais už je v Pikardii. Poslední zastávka do které to platí by tak měl být Persan-Beaumont.

před 5 měs

Jsou to dvě zastávky, i kdyby to mělo platit jen do zmiňované Persan-Beaumont , tak doplatit tu jednu asi nebude tak nákladné. A děkuji za reakci.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Z Persan-Beaumont to je 7 stanic a 9 € + 1 € za autobus z nádraží na letiště, takže ano, finančně by se vyplatilo. Pokud tedy opravdu máte vianavigo pro celý region Île de France.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý večer, mám prosbu, koupili jsme si s manželem,, lístky,, na autobus tam i zpět z letiště Paris - Beauvais ale přišla nám pouze faktura a ne lístky, co s tím? Děkuji

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

Pokud tedy za koupíme round trip jízdenky za 29 eur tak platí na jednu cestu do Paříže a jednu cestu na letiště? A je jedno, kterým autobusem jedeme?

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den, round trip, jak název napovídá, je zpáteční jízdenka :-)

před 8 měs

A mohu tedy využít jakýkoliv spoj? Jelikož jízdenka není vázaná názvem spoje

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Leťte na Orly s Transavii.

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ále jak radí Petr leťte na Orly nebo CDG, Beauvais je letiste na hovno.

Přidat odpověď
před 8 měs

dobrý den, dá se někde sehnat dopředu přesný jízdní řád ? :) odlet z letiště Bevauise máme 9:30 takže když spočítám 75 minut cesty a 60 minut rezervu před odletem tak by bylo ideální kdyby nám to jelo z paříže cca 7:15

děkuju za info

před 9 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

JŘ zde: https://www.ter.sncf.com/hauts-d.../recherche

A ve Francii více než kde jinde platí, že raději o vlak dříve.

před 9 měs
David Eiselt

Jízdní řád na shuttle bus zde https://www.aeroportparisbeauvai.../navettes/ doplním do článku.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně zavazadel. máme letenky Vídeň - Beauvais–Tillé (BVA) -Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, zpáteční letenka je BVA - Bratislava nedopatřením bez přednostího nástupu. Znamená to, že zpáteční cestu můžeme mít pouze 1 menší zavazadlo 40x25x20? Je potřeba si také dokoupit přednostní nástup a 2 palubní zavazadla?

Děkuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, přesně tak. Bez přednostního nástupu můžete mít na letu do Bratislavy jen 1 menší.

před 9 měs

A ještě prosím o upřesnění, jestli u většího zavazadla je možné převážet tekutiny? Jako např. kosmetika, šampony a pod..?

Děkuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Pouze v takovém množství, jako u běžného příručního. Normálně s tím procházíte bezpečnostní kontrolou a k odevzdání dochází až před nástupem do letadla. Takže max 100 ml balení do celkového množství 1 litru.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,jak se můžeme dostat z letiště Bevauise do Paříže,když pristaneme ve 20.40?nevim,zda jezdí bus linky i po 20hodine?nebo vlakem?

Děkuji za případné info

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, autobusy pokrývají celý letový řád letiště. Z letiště jedou spoje 21:15, 21:25, 21:30, 21:45 a 22:15.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu