Letiště Paříž Beauvais-Tille

Paris Beauvais-Tille Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Francouzské letiště Beauvais–Tillé je převážně využíváno nízkonákladovými dopravci Wizz Air a Ryanair, kteří neoficiálně nazývají letiště jako Paříž Beauvais, i přestože se nachází 85 kilometrů od Paříže.

Letiště nabídne dva menší terminály, které jsou otevřeny v čase 6:30–23:30.

 


Letenky

Letenky do Paříže, konkrétně tedy na letiště Beauvais, zakoupíte z Bratislavy (Ryanair) a Katovic (Wizz Air) při cenách okolo 1.500 Kč za zpáteční let. Doba letu trvá 2 hodiny.

Akční letenky lze mnohdy zakoupit i za méně jak 600 Kč za zpáteční cestu, je ale vždu nutné zvážit, zda se takové letenky vyplatí kvůli drahé dopravě z Beauvais do centra Paříže.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z letiště do Paříže na stanici Porte Maillot jezdí shuttle autobusy vždy 20 minut po dosednutí letadla a z Paříže na letiště Beauvais vždy 3 hodiny před každým odletem. Cesta trvá 75 minut.

Jízdenku zakoupíte na místě za 15,90 €, případně zpáteční za 29 € při nákupu online na webu letiště.

Na Porte Maillot přesednete na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydáte k Avenue des Champs-Élysées (20 minut chůze). Za zmínku stojí i fakt, že z Porte Maillot odjíždí dálkové autobusy společností Megabus a Flixbus do Londýna, Bruselu a samozřejmě spoustu měst na území Francie.

Míříte-li pouze do Beauvais, využijte autobusových linek číslo 6 a Navette Aeroport, obě dvě jezdí do centra i k vlakovému nádraží, souhrný interval se pohybuje mezi 30 a 60 minutami a cesta do centra trvá 20 minut. Jízdenka na linku 6 stojí 1€, na spoj Navette Aeroport pak 4€.


Služby na letišti

Na letišti funguje bezplatné wifi připojení k internetu po dobu 60 minut.

I když na první pohled vypadá terminál značně nereprezentativně, v zásadě není tak nepohodlný, možností k občerstvení je dostatek.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače