O letišti Paříž Beauvais-Tille

Francouzské letiště Beauvais–Tillé je převážně využíváno nízkonákladovými dopravci Wizz Air a Ryanair, kteří neoficiálně nazývají letiště jako Paříž Beauvais, i přestože se nachází 85 kilometrů od Paříže.

Letiště nabídne dva menší terminály vzdálené od sebe cca 50 metrů pěšky po chodníku. Největší aerolinka na letišti Ryanair využívá pro odlety terminál 1 i 2, vyznačen bude na vaší letence. Pro lety do/z Prahy se využívá terminál 2.

Na letišti není možné přenocovat, po posledním příletu se terminál zavře a otevře až 2 hodiny před prvním odletem.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
874 km
od Prahy
6.4 °C
aktuální počasí
21:24
aktuální čas

Letenky

Letenky do Paříže, konkrétně tedy na letiště Beauvais, zakoupíte z Bratislavy a Prahy (Ryanair) při cenách okolo 1.500 Kč za zpáteční let, v akci i pod tisícovku. Doba letu činí cca 2 hodiny.

Akční letenky lze mnohdy zakoupit i za méně jak 600 Kč za zpáteční cestu, je ale vždy nutné zvážit, zda se takové letenky vyplatí kvůli drahé dopravě z Beauvais do centra Paříže.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do Paříže na stanici Porte Maillot jezdí shuttle autobusy vždy 20 minut po dosednutí letadla a z Paříže na letiště Beauvais vždy 3 hodiny před každým odletem (jízdní řád). Cesta trvá 75 minut.

Jízdenku zakoupíte online za 15,90 EUR jako jednosměrnou, případně zpáteční za 29 EUR na webu letiště. Ceny na místě činí 17 EUR / 34 EUR. Zastávku najdete v prostranství před oběma terminály, zhruba 30 metrů od východu.

Na Porte Maillot přesednete na žlutou linku pařížského metra 1 nebo se pěšky vydáte k Avenue des Champs-Élysées (20 minut chůze). Za zmínku stojí i fakt, že z Porte Maillot odjíždí dálkové autobusy společností Megabus a Flixbus do Londýna, Bruselu a samozřejmě spoustu měst na území Francie.

Míříte-li pouze do Beauvais, využijte autobusových linek číslo 6 (jízdní řád) a Navette Aeroport (jízdní řád), obě dvě jezdí do centra i k vlakovému nádraží, souhrnný interval se pohybuje mezi 30 a 60 minutami a cesta do centra trvá 20 minut. Jízdenka na linku 6 stojí 1€, na spoj Navette Aeroport pak 4€. Pokud uvažujete o obejití drahého přímého autobusu z letiště do Paříže tím, že pojedete místní MHD linkou 6 k nádraží a odtud vlakem, úspora bude nulová. Vlak z Beauvais do Paříže stojí kolem 14 až 15 EUR.

Služby na letišti

Na letišti funguje bezplatné wifi připojení k internetu po dobu 60 minut.

I když na první pohled vypadá terminál značně nereprezentativně, v zásadě není tak nepohodlný, možností k občerstvení je dostatek, především v prostoru za bezpečnostní kontrolou. Ceny jsou však vysoké a příliš levných alternativ zde nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj cestovatelé,

nabízím 3 zpáteční lístky pro dospělé z letiště do Paříže. Cena 85 € (původně

87 €) nebo za 2170 Kč

před 22 dny

Ahoj, mám zájem o 2 obousměrné lístky pro dospělé. Nabízím 50e za oba. Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Honza

před 19 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lol. A co převod jména? To je neprodejné :-)

Přidat odpověď
před 19 dny

Dobrý den, řešil někdo přepravu z letiště Beauvais (BVA) na Orly (ORY). Přílet do BVA mám ráno v 9:05 + kufry a odlet z ORY 15:20. Časová rezerva dle mého je dostatečná. Jedná se mi o případné linky které využít?

Předem děkuji za případné informace.

před měs
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
  • Přidal se před 6 měs
  • Napsal 14 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-09-26T21:11:51+02:00)

Viz google

https://www.google.com/maps/dir/...rly+1-2-3+(Terminal+Ouest),+94390+Paray-Vieille-Poste,+France/@49.0933772,1.6749359,9z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x47e66f8c0d8d3c2d:0xfa0f5b904d3dd76e!2m2!1d2.1115111!2d49.4544677!1m5!1m1!1s0x47e675d68f56228b:0x478994922db49902!2m2!1d2.3595168!2d48.7295583!3e3

Nejlevněji asi shuttle bus + metro + tramvaj.

Např:

Beauvais letiště - Porte Maillot (airport shuttle bus), Porte Maillot - Chatelet (Metro 1), Chatelet - Villejuif-Louis Aragon (Metro 7),

Villejuif-Louis Aragon - Orly Airport (Tramvaj T7). Tato tramvaj končí u terminálu 4, pokud potřebujete 1-3, tak vláčkem OrlyVal.

Celkově to vyjde asi na 15.90 + 1.90 + 1.90, tnz 20 Euro. OrlyVal mezi terminály je zadarmo.

před měs

Děkuji moc za tip. Radek

Aktualne bus nejezdi na Porte Maillot a kousek za roh na Boulevard Pershing. Listky na MHD koupite na vlakove stanici Neuilly - Porte Maillot, kde jsou automaty i prepazky. Pokud vam baba zavre a vy potrebujete NavigoPass na tyden, tak vylezte ven z nadrazu a za rohem dolu do Metra 1, kde na prepazkach Navigo koupite.

Odpovědět
před měs

Zdravím, nabízím jednu obousměrnou jízdenku za příznivou cenu, platnost do 17.9.2020. Případně mě kontaktujte emailem na L.e.n.u.s.h@seznam.cz

před měs

Dobrý den,

Prosím Vás mam dotaz. S přitelkyní letíme do Pařiže a máme přílet na letište BVA. Chci se zeptat zda je 20min dostatečný interval pro vyzvednutí kufru a zorientování, k místě odjezdu autobusu. Popřipadě jestli se da jet i pozdějším spojením/dřívějším z paříže na letistě, pro vetší časový komfort.

Děkuji

před 3 měs

Ahoj Matěji,

zítra mě čeká to stejné a mám stejný dotaz. Máte již cestu za sebou? Podělil by jste se se mnou o zkušenosti prosím? Děkuji mockrát.

Lukáš

před měs

Ahoj lukáši,

Cestu do Pařiže máme naplánovanou na začátek řijna. Vypadá to že budu prosit spíše ja vás o informace..

Děkuji Matěj

před měs

Tak je možné, že vám tu dám informaci já, odlétáme zítra, tak snad nezapomenu ☺

před měs

Super, budu čekat :D děkuji

před měs

Autobus vzdy na cestujici ceka. Klidne muzete jet pozdejsim/drivejsim spojem. Jizdenky nejsou vazane na konkrektni cas.

Dobrý den,

Omylem jsem misto lístků pro dospělé koupila listky pro dvě děti. Lístky se bohužel nedají vrátit tak je nabízím zde, jsou zpáteční, jeden za 300 kč.

V případě zájmu prosím pište na email khornova1@seznam.

Děkuji

před 7 měs

Dobrý den,

mám zájem o inzerované lístky na autobus z letiště Beauvais.

Jsou ještě k dispozici?

Děkuji

Jaroslav

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

s přítelkyní máme zaplacenou týdení kartu vianavigo, můžeme ji využít k cestování na letiště BVA?

Předem děkuji za odpověď.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, využít nelze. Beuavais je daleko daleko za hranicemi zóny, kam vianavigo platí. Jediným způsobem je doprava výše zmíněná.

před 7 měs

Děkuji,

nicméně jsem našel vlakové spojení (TER) z Gare du Nord v Paříži, které nás doveze až do Beauvais (Gare de Beauvais). A vypadá to, že by nám vianavigo měla stačit. Odtamtud se už na letiště BVA nějak dopravíme.

Ještě jednou děkuji!

před 7 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Co vím, tak Navigo (pokud máte až do zóny 5) platí pouze v rámci regionu Île de France, Beauvais už je v Pikardii. Poslední zastávka do které to platí by tak měl být Persan-Beaumont.

před 7 měs

Jsou to dvě zastávky, i kdyby to mělo platit jen do zmiňované Persan-Beaumont , tak doplatit tu jednu asi nebude tak nákladné. A děkuji za reakci.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Z Persan-Beaumont to je 7 stanic a 9 € + 1 € za autobus z nádraží na letiště, takže ano, finančně by se vyplatilo. Pokud tedy opravdu máte vianavigo pro celý region Île de France.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý večer, mám prosbu, koupili jsme si s manželem,, lístky,, na autobus tam i zpět z letiště Paris - Beauvais ale přišla nám pouze faktura a ne lístky, co s tím? Děkuji

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den,

Pokud tedy za koupíme round trip jízdenky za 29 eur tak platí na jednu cestu do Paříže a jednu cestu na letiště? A je jedno, kterým autobusem jedeme?

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den, round trip, jak název napovídá, je zpáteční jízdenka :-)

před 10 měs

A mohu tedy využít jakýkoliv spoj? Jelikož jízdenka není vázaná názvem spoje

před 10 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Leťte na Orly s Transavii.

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ále jak radí Petr leťte na Orly nebo CDG, Beauvais je letiste na hovno.

Přidat odpověď
před 10 měs

dobrý den, dá se někde sehnat dopředu přesný jízdní řád ? :) odlet z letiště Bevauise máme 9:30 takže když spočítám 75 minut cesty a 60 minut rezervu před odletem tak by bylo ideální kdyby nám to jelo z paříže cca 7:15

děkuju za info

před 11 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

JŘ zde: https://www.ter.sncf.com/hauts-d.../recherche

A ve Francii více než kde jinde platí, že raději o vlak dříve.

před 11 měs
David Eiselt

Jízdní řád na shuttle bus zde https://www.aeroportparisbeauvai.../navettes/ doplním do článku.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně zavazadel. máme letenky Vídeň - Beauvais–Tillé (BVA) -Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, zpáteční letenka je BVA - Bratislava nedopatřením bez přednostího nástupu. Znamená to, že zpáteční cestu můžeme mít pouze 1 menší zavazadlo 40x25x20? Je potřeba si také dokoupit přednostní nástup a 2 palubní zavazadla?

Děkuji

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, přesně tak. Bez přednostního nástupu můžete mít na letu do Bratislavy jen 1 menší.

před 12 měs

A ještě prosím o upřesnění, jestli u většího zavazadla je možné převážet tekutiny? Jako např. kosmetika, šampony a pod..?

Děkuji

před 12 měs
Kryštof Hájek

Pouze v takovém množství, jako u běžného příručního. Normálně s tím procházíte bezpečnostní kontrolou a k odevzdání dochází až před nástupem do letadla. Takže max 100 ml balení do celkového množství 1 litru.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den,jak se můžeme dostat z letiště Bevauise do Paříže,když pristaneme ve 20.40?nevim,zda jezdí bus linky i po 20hodine?nebo vlakem?

Děkuji za případné info

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, autobusy pokrývají celý letový řád letiště. Z letiště jedou spoje 21:15, 21:25, 21:30, 21:45 a 22:15.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu