Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jedna z nových linek Ryanairu z Prahy míří do nitra Jutského poloostrova, malého městečka Billund ve středním Dánsku. Doslova pár set metrů od terminálu leží původní originální Legoland, park celý z Lega s mnoha interaktivními atrakcemi, kde se vyřádí děti i dospělí. Letenky do Billundu ale vzhledem k přemrštěným cenám ubytování v blízkosti Legolandu využijete především k výletům po dánském venkově. Zatímco bydlení je tu drahé, půjčovny aut patří naopak k těm nejlevnějším. Za dvoudenní půjčovné zaplatíte od 40 €, což je nejen na dánské poměry velmi dobrá cena. 

Kromě toho, že autem se můžete po venkově toulat jak se vám zlíbí, v sobě půjčení přináší i nespornou výhodu při výběru ubytování. Zatímco hotely přímo u Legolandu startují cca na 3.000 Kč za noc, v širokém okolí nebude problém narazit na pokoje dokonce i pod 1.500 Kč.

Jako ideální se jeví půjčit si hned po příletu auto, zajet na odpoledne do Legolandu, navečer se přesunout do ubytování a další den a půl se toulat autem po venkově. Jednodenní vstupenka do Legolandu vyjde na 341 DKK, viz oficiální informace.

Pokud byste plánovali v království Lega strávit delší čas, jako lepší a levnější varianta se jeví německý Legoland u města Günzburg mezi městy Augsburg a Ulm, kam pohodlně dojedete autem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BLL Billund
Dánsko
Legoland v Billundu
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště Billund

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Borek N.

Nebyl by nějaký tip na levné a slušné ubytko kolem Legolandu pro tříčlenou rodinu? Moc děkuji

Odpovědět
před 3 lety

Billund doporučuji, studoval jsem v Dánsku ve Vejle, což je městečko s vip přístavem (ne industrialním) v malém Vejle fjordu 30minut z Legolandu na východním břehu. Vejle stojí za návštěvu, jelikož jako jedno z mála měst v Dánsku má i pořádný kopce s lesy kolem celého fjordu moře, zatímco si zachovává stále pohodou hygge atmošku Dánska. Češi mají chaty, Dánové mají summer boat a summer house u moře. U Vejle například pláž Hvidbjerg jakožto obrovská písečná pláž z kopce dolů až k moři. Po cestě na Hvidbjerg lesopark u Golfového hřiště nad městem.

V Billundu stojí za zmínku i nově postavený HQ Lega - LEGO House 1 zastávku autobusem od Legolandu /2 z letiště nebo 15minut pešky/. Je možné zakoupit prohlídku pater lego housu, ale po navštívení Legolandu není moc potřeba. Legohouse byl tvořen jako tzv. zimní showroom Lega.

Ideální trip? Do Billundu, couchsurf do Vejle/Airbnb a Aarhus na otočku kavárnové uličky typické pro Dánsko aneb "hezčí a klidnější Kodaň" jako evropské město kultury.

A jako poslední bod inspirace můžu navrhnout Pinterest a "Denmark" "Danish nature".

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Tam jsi ještě nebyl!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Legoland v Billundu
Dánsko Přílet na letiště Billund

Billund a Legoland

Jedna z největších dánských atrakcí, originální Legoland, najdeme v těsné blízkosti letiště, zhruba 7 minut jízdy autobusem. Zastávka se nachází jen pár metrů od hlavního vstupu. Pro cestu do Legolandu můžeme využít mnoha autobusových linek, interval spojení tak činí cca 10 minut napříč celým dnem. Jízdenka stojí 24 DKK a je nutné ji zakoupit předem v automatu u východu z terminálu platební kartou.

Možné linky:

  • 43, 119, 144, 143 a 166

Aarhus a Horsens

Spojuje s letištěm expresní autobusová linka číslo 912X, odjezdy jsou zhruba každé dvě hodiny, cesta do Aarhusu zabere asi hodinu a jízdenka do Aarhusu stojí 160 DKK / 550 Kč, do Horsens pak 100 DKK / 345 Kč. Jízdní řád nalezneme na webu Midttrafik.dk.

Vejle

Do nejbližšího velkého města Vejle vás doveze expresní autobus číslo 43 (35 minut jízdy), který jezdí každou půlhodinu a zaplatíte za něj 60 kr / 210 Kč. Alternativou je i pomalejší zastávková linka číslo 143 (50 minut jízdy).

Kolding

Kolding na jihu Dánska je pak s billundským letištěm cca každou hodinu spojeno linkou 166 za 80 kr / 280 Kč.

Esbjerg

Do přístavního město na západě Dánska i všech vesnic na trase se dostaneme expresním autobusem číslo 944X (doba jízdy cca 75 minut) nebo zastávkovým spojem číslo 144 (doba jízdy 120 minut). Autobusy jezdí každou hodinu a jízdenka bude stát 90 DKK / 310 Kč.

Plánování po okolí nám výrazně usnadní dánská obdoba rejseplanen.dk

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1seV_cNUa8rRGmCLNRtAgHsDBmK7m0mTV]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Billund