Letiště Billund

Billund Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BLL (IATA)
EKBI (ICAO)
Dánsko

Letiště Billund se zdánlivě nachází v pustině uprostřed Dánska, kde nenajdete žádné velké město. Vzhledem k dobré dopravní obslužnosti je však dosažitelné do 2 hodin jízdy prakticky pro celé Dánsko. 2 km od letiště se nachází originální Legoland.

V Billundu má jednu ze svých základen Ryanair. Letiště obsahuje jeden prostorný a velmi pěkný terminál, orientace v něm je snadná.

 


Letenky

Přímé lety z Prahy operují České aerolinie a ceny se pohybují okolo 4.600 Kč. Z Budapešti se sem dostanete přímými lety s Ryanairem a není výjimkou, že ceny klesnou pod 1.000 Kč.

Doba přímého letu do Billundu bude asi 100 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Města Horsens a Aarhus spojuje s letištěm autobusová linka číslo 912X, odjezdy jsou zhruba každé dvě hodiny, cesta do Aarhusu zabere asi hodinu a jízdenka stojí 148 kr / 537 Kč. Jízdní řád nalezneme na webu Midttrafik.dk.

Do měst Brande a Silkeborg vás z letiště doveze linka číslo 913X, která jezdí jen čtyřikrát denně (jízdní řád) a jízdné stojí 130 kr / 474 Kč.

Do nejbližšího velkého města Vejle vás doveze autobus číslo 43, který jezdí každou půlhodinu a zaplatíte za něj 54 kr / 200 Kč. Město Kolding je pak s billundským letištěm každé dvě hodiny spojeno linkou 166 za 70 kr / 255 Kč.

Plánování po okolí nám výrazně usnadní dánská obdoba rejseplanen.dk.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Zavazadla můžete uschovat za 4 € na den ve skříňkách poblíž autopůjčoven.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Dánska? Nastav si hlídače