IATA (ICAO) kód letiště
BLL (EKBI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:28
Vzdálenost od Prahy
714 km

O letišti Billund

Letiště Billund se zdánlivě nachází v pustině uprostřed Dánska, kde nenajdete žádné velké město. Vzhledem k dobré dopravní obslužnosti je však dosažitelné do 2 hodin jízdy prakticky pro celé Dánsko. 2 km od letiště se nachází originální Legoland.

V Billundu má jednu ze svých základen Ryanair. Letiště obsahuje jeden prostorný a velmi pěkný terminál, orientace v něm je snadná.

Letenky

Přímé lety z Prahy operují České aerolinie a ceny se pohybují okolo 4.600 Kč. Z Budapešti se sem dostanete přímými lety s Ryanairem a není výjimkou, že ceny klesnou pod 1.000 Kč.

Doba přímého letu do Billundu bude asi 100 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Billundu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Billund a Legoland

Jedna z největších dánských atrakcí, originální Legoland, najdeme v těsné blízkosti letiště, zhruba 7 minut jízdy autobusem, zastávka se nachází jen pár metrů od hlavního vstupu. Pro cestu do Legolandu můžeme využít mnoha autobusových linek, interval spojení tak činí cca 10 minut napříč celým dnem. Jízdenka stojí 22 DKK.

Možné linky:

  • 43, 119, 144, 143 a 166

Aarhus a Horsens

Spojuje s letištěm expresní autobusová linka číslo 912X, odjezdy jsou zhruba každé dvě hodiny, cesta do Aarhusu zabere asi hodinu a jízdenka do Aarhusu stojí 160 DKK / 550 Kč, do Horsens pak 100 DKK / 345 Kč. Jízdní řád nalezneme na webu Midttrafik.dk.

Vejle

Do nejbližšího velkého města Vejle vás doveze expresní autobus číslo 43 (35 minut jízdy), který jezdí každou půlhodinu a zaplatíte za něj 60 kr / 210 Kč. Alternativou je i pomalejší zastávková linka číslo 143 (50 minut jízdy).

Kolding

Kolding na jihu Dánska je pak s billundským letištěm cca každou hodinu spojeno linkou 166 za 80 kr / 280 Kč.

Esbjerg

Do přístavního město na západě Dánska i všech vesnic na trase se dostaneme expresním autobusem číslo 944X (doba jízdy cca 75 minut) nebo zastávkovým spojem číslo 144 (doba jízdy 120 minut). Autobusy jezdí každou hodinu a jízdenka bude stát 90 DKK / 310 Kč.

Plánování po okolí nám výrazně usnadní dánská obdoba rejseplanen.dk

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pozor na to, na letišti k 08/2021 NENÍ možnost úschovy zavazadel. Skříňky poblíž autopůjčoven nikde a ptal jsem se zaměstnanců na různých místech, nikdo o ničem nevěděl.

Na oficiálním webu letiště sice ještě odkaz "luggage storage" je, ale je nyní také nefunkční.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu