Z Vídně do francouzského Nice či Monaka. Letenky od 645 Kč

Jak akci využít?

Patříte-li k flexibilnějším cestovatelům, kteří nutně nepotřebují cestovat přes víkendy, využijte po dlouhé době levných letenek do francouzského pobřežního města Nice. Díky nové lince Wizz Air z Vídně na spoustu termínů od středy do pátku nebo od neděle do středy seženete letenky za 25 € / 645 Kč a to pro všechny bez ohledu na členství ve WDC. Dostupné jsou samozřejmě i libovolně delší termíny. 

Dva celé dny jsou ideální dobou na prozkoumání samotného města Nice i výlet do blízkého Monaka, které je druhým nejmenším státem světa. Vlakem tam z Nice dojedete za 3,50 € a necelých 20 minut. 

K naplánování cesty se vám bude hodit:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Nice
Francie
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 05. 02. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor až duben

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídeň

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 25%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 37%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 35%
To budou fotky!
4126 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Nice Cote d Azur

Do centra Nice jezdí přímo od obou terminálů dvojice autobusových linek číslo 98 a 99. Na obou linkách platí speciální tarif 6 € za jízdu. Navíc můžete nově využít tramvajovou linku číslo 2, kde platí běžné jízdné 1,50 €/75 minut (i přestupní). Tramvaj vás zatím nedoveze přímo do centra, ale jen do stanice Magnan, kde lze přestoupit na mnoho autobusových spojů do celého Nice.

  • Autobus 98: linka jezdí podél pobřeží do centra města od 5:00 do 21:00 každých 16–20 minut. Cesta do centra zabere asi 35 minut,
  • Autobus 99: expresní autobus spojuje letiště s hlavním nádražím. Jezdí od 8:00 do 21:00 každou půlhodinu a cesta trvá 15 minut,
  • Tramvaj 2: do zastávky Magnan, jezdí od 7:00 do 20:30 každých 15 minut,
  • Autobus N4: Linka jezdí do centra Nice v období 21:00 až 1:00,
  • Informace o MHD v Nice.

Budete-li chtít ušetřit, popojděte od terminálu 1 zhruba 100 metrů na hlavní silnici, kde na zastávce "Aeroport-Promenade" můžete pro cestu do centra využít autobusů číslo 23, 52, 59, 70 a 94. Lístek koupíte u řidiče za 1,50 € a cesta do centra zabere taktéž asi 25 minut.

Poslední alternativou je půjčení jízdního kola za 1 € na hodinu. Stojany s koly jsou u zastávky Aeroport–Promenade. Vytvořte si nejdříve účet na VéloBleu.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1tBjbqQyfAgMsOT5tHiZBx6pwiMk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Monaka se dostanete autobusovou linkou „110 Express“, která jezdí každých 30 minut od 6:00 do 0:00. Jízdenka do Monaka stojí 22 €. O mnoho levněji však vyjde kombinace autobusu číslo 99 k hlavnímu nádraží (6 €) a následně vlakem za 3,90 €.

Do Cannes pak jezdí autobus číslo 210. Jednosměrná jízdenka stojí 22 €, linka jezdí každých 30 až 60 minut od 8:00 do 22:00

Přímo před terminálem 2 se nachází i autobusové nádraží pro dálkové spoje po celé Provence a okolí:

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Nice Cote d Azur