Co tady objevíš?

V nejromantičtější oblasti Francie, sladké Provence, se na pobřeží Středozemního moře rozkládá proslulé letovisko Nice. Každoročně na své tyrkysové moře, skvělou středomořskou kuchyni i několik historických památek naláká přes 4 miliony turistů.

Město se stalo vyhlášeným letoviskem již v 19. století, kdy se sem jezdila rekreovat šlechta z celé Evropy. Pobývala tu například britská královna Viktorie, ale i členové jiných evropských královských rodin. Co se turismu týká, má bohatou historii a dodnes svým návštěvníkům nabízí pestré možnosti zábavy i odpočinku.

Kromě příjemné pláže a atraktivit ve městě samotném vám pobyt jistě zpříjemní i možnost udělat si výlet do dalších zajímavých míst v okolí, např. od St. Tropez, Monaka, Cannes či slavné parfumerie Fragonard v nedalekém městečku Éze.

Průvodce pro tebe napsal Milada Kadeřábková
Připrav se na
2-3 dny
Pro průzkum samotného města vám bohatě postačí dva až tři dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - září
Nejteplejší a nejhezčí počasí je právě v těchto měsících.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
To je běžná cena letenky z Prahy.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Vieux Nice (Staré město)

Nejstarší oblast města s křivolakými uličkami plná obchůdků a restaurací. Hlavní tepnou je ulice la rue Droite. K největším zdejším náměstím pak patří Place du Palais de Justice a Place Rossetti s překrásnou barokní katedrálou ze 17. století. Na Starém městě se také často konají trhy, ten nejživější najdete na Cours Saleya.

Zavřít boční panel

Montee du Chateau (Zámecký vrch)

Skalnatý vrch, který se tyčí 92 metrů nad Starým městem. Najdete zde park a překrásný výhled na celé Staré město a pláž.

Zavřít boční panel

Promenade des Anglais

Promenáda se táhne podél zálivu v délce asi 7 kilometrů a přezdívá se jí Champs Elysées Středomoří. Nejvýznamnější budovou je zde Opéra de Nice z konce 19. století nebo úchvatný hotel Negresco.

Zavřít boční panel

Avenue Jean Medecine

Asi 1,5 km dlouhá třída, která propojuje hlavní nádraží se Starým městem a končí na největším náměstí v centru Place Masséna. Na třídě by se určitě měli zastavit všichni shoppaholici, neboť je zde obrovské nákupní středisko o čtyřech patrech. Nedaleko klasicistního náměstí si můžete odpočinout v zahradě Alberta I. s fontánami.

Zavřít boční panel

Muzeum moderního a současného umění

Muzeum se sbírkou avantgardních děl od 60. let 20. století, viz oficiální web.

Zavřít boční panel

Mattisovo muzeum

Sbírka děl francouzského malíře a sochaře Henriho Mattise, který si do Nice přijel z Paříže léčit nemocné průdušky a už zde zůstal až do své smrti, viz oficiální web.

Zavřít boční panel

Katedrála Saint Nicolas

Pravoslavná katedrála ze začátku 20. století.

Zavřít boční panel

Cimiez

Nejluxusnější čtvrť města s řadou přepychových vil.

Zavřít boční panel

Parc Phoenix

Největší skleník na světě, v němž najdete rostliny ze sedmi různých subtropických oblastí nebo jezírko s vodními ptáky a aligátory, viz oficiální web.

Zavřít boční panel

Marché aux Fleurs – cours Saleya

Trhy s prodejem květin, ale také čerstvého ovoce a zeleniny.

Počasí a sezóny v Nice

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Nice
Teploty během roku

13 °C

13 °C

15 °C

17 °C

20 °C

24 °C

27 °C

27 °C

24 °C

21 °C

16 °C

13 °C

Počasí

Průměrné teploty se v Nice velmi mění. Vzhledem k vlhkosti vzduchu je zde však většinu roku příjemné klima, jen s výjimkou několika chladných týdnů během zimy. Během roku zde však prší či sněží jen výjimečně a většina dní je opravdu příjemných. 

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud chcete město navštívit během nejteplejšího období, vsaďte na červen, červenec nebo srpen, kdy se průměrné denní teploty pohybují kolem 27 °C a během noci neklesají pod 22 °C. Počítat ale musíte s davy turistů a také až o několik desítek procent dražšími službami. 

Nejlepším obdobím tak bude jaro nebo raný podzim, kdy bude v Nice příjemné počasí na poznávání a všechno bude levnější.

Skvělé akce do Nice

Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 57%
Akce starší 2 týdnů
2 starší akcí
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu