Jak akci využít?

Aerolinka Volotea na tři zářijové termíny prodává zpáteční letenky z Prahy do třetího největšího francouzského města Lyonu, a to bez nutnosti členství v klubu Megavolotea za 38 € / 980 Kč. Jistě, víme, že Volotea umí i o polovinu levnější letenky, jejich problémem je však velmi omezená dostupnost (obvykle jen 1-3 místa na každém letu) a navíc často nutnost plánovat relativně na poslední chvíli, což ve Francii výrazně zvýší náklady na ubytování.

V aktuální akci je letenek dostupných dostatek a ubytování v Lyonu navíc s předstihem pořídíte klidně za 1.100 Kč na noc pro dva, což je skvělá cena.

Lyon vás překvapí krásným historickým centrem hned se dvěma řekami, což mu dodává na romantickém rázu. Do hodiny jízdy vlakem či autobusem navíc můžete navštívit Alpy nebo krásnou oblast Přírodního parku Pilat, která v mnohém připomíná Krkonoše či Jizerské hory...

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Lyon
Francie
Zpáteční přímý let 1.5 hod letu Rezervace na volotea.com

  Ukázka letenek z 24. 03. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 51 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Lyon Saint Exupery

S kým poletím?

Volotea

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mohl by mi prosím někdo poradit? Při nákupu těchto letenek mi to hází nabídku na Vololeta club a bez toho mi nejde ta snížená cena. Když to potvrdím, tak mám v košíku o 49.99€ navíc a nejde to odstranit. Jak mám tedy získat letenky za 38€?

před 4 měs

Musíš být v tom MEGAVOLOTEA klubu, kde myslím stojí členství na rok právě těch 50 eur, potom budeš mít tu cenu, kterou oni nabízejí. Jinak ti vždy k této nabídce připočtou 50 euro,.

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Bez clenstvi to mate za 53 e, coz je porad ok...

před 4 měs
Kryštof Hájek

Martin: to není pravda, jen prostě nejlevnější letenky byly už vyprodané.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Hurá za zážitky!
ušetříš až 50%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 25%
To bude jízda!
ušetříš až 62%
Tam jsi ještě nebyl!
4378 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Lyon Saint Exupery

Nejrychlejší dopravou do centra města je tramvaj „Rhônexpress“, která má konečnou u nádraží Part Dieu, kde můžete přestoupit na linky metra, tramvají i autobusů po celém městě. Tramvaj jezdí každých 15 minut (30 minut večer) od 6:00 do půlnoci a celková cesta zabere půl hodiny. Jednosměrná jízdenka stojí 16,10 €, zpáteční pak 27,80 €. Levněji lístky zakoupíte online na webu rhoneexpress.fr: 14,90 € jednosměrně, resp. 26,20 € zpáteční.

Několik desítek metrů od terminálu se nachází stanice TGV, odkud jezdí rychlovlaky do celé Francie.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Lyon Saint Exupery