O aerolince Volotea

Španělská low cost aerolinka Volotea je jedním z nejmladších evropských dopravců, založena byla teprve v roce 2011. V současné chvíli nabídne destinace převážně napříč Francií a Itálií.

Volotea vlastní flotilu letounů Boeing 717 v bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Volotea zakoupíte na stránkách dopravce www.volotea.com, a to na následujících linkách:

  • Praha – Bordeaux, Cagliari, Lyon, Marseille, Nantes a Toulouse,
  • Vídeň – Bilbao, Bordeaux, Marseille a Nantes,
  • Mnichov – Asturias, Bordeaux, Mykonos a Zaragoza.

Standardní ceny letenek se pohybují v rozmezí 60–100 €, avšak aerolinka velmi ráda uvolňuje do prodeje akční ceny, kdy jednosměrné letenky stojí méně jak 10 €.

Najdi nejlevnější letenky

Megavolotea

Chcete-li ušetřit a kupovat levnější letenky, musíte se stát členem Megavolotea. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky pro vás a všechny spolucestující v rámci jedné rezervace. 

Členství si zakoupíte společně s letenkami, na které se automaticky uplatní slevy za 50 € na rok. V nastavení profilu si poté vypněte automatické prodlužování členství

Vyplatí se jej pořídit? Pokud máte v plánu vycestovat ve dvou lidech alespoň dvakrát do roka, pak ano. Sleva na letenky je totiž 10 €, což při 2 lidech a jedné zpáteční cestě činí 40 €. Členství ale stojí 50 €. 

Kdo plánuje létat s Voloteou opravdu často, existuje nově i program Megavolotea Plus, který stojí na rok 100 €, benefity jsou výraznější než u prostého členství v Megavolotea.

Vyplníte-li ve svém profilu i datum narození, jako člen Megavolotea dostanete narozeninový dárek v podobě 20 € kreditu, jako člen Megavolotea Plus pak dokonce 35 €.

Zavazadla

Příruční zavazadla jsou u Volotea bezplatné v počtu 2 kusů. Váhové omezení je 10 kg a rozměrově nesmí překročit 55 x 40 x 20 cm a menší 35 x 20 x 20 cm. Dodržujte přesné rozměry!

Zapsané zavazadlo k odbavení o váze 20 kg si můžete v průběhu rezervace dokoupit od 12 EUR za let. Cena se odvíjí od vzdálenosti, proto počítejte při letech z Prahy spíše s cenou okolo 35 EUR. Např. zavazadlo na Sardinii stojí 49 EUR za let.

Přeprava zvířat je možná. Povolen je pes nebo kočka za podmínek přepravy v přepravce s rozměry max. 55 x 40 x 20 cm a váze společně se zvířetem 8 kg. Službu uhradíte v průběhu rezervace u zavazadel za poplatek 39 €/let.

Kočárky pro děti jsou přepravovány zdarma.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, využijte následující možnost. Zakoupíte-li spolu s letenkou i odbavené zavazadlo a provedete online check-in, následné odevzdání bagáže na přepážce se dále nezpoplatňuje.

Online odbavení je dostupné zdarma v časovém horizontu 4 dny až 3 hodiny před odletem. Check-in lze provést i skrz mobilní aplikaci Volotea, kdy se následně na letišti prokážete palubní vstupenkou na displeji telefonu v podobě čárového QR kódu.

Volotea zpoplatňuje výběr konkrétní sedačky částkou 6,50 až 11,50 EUR, pokud odmítnete, dostanete náhodně přidělené místo zdarma. Při cestě ve více osobách vás Volotea vždy záměrně rozesadí, pokud si necháte místo náhodně přidělit.

Služby během letu

Občerstvení je u Volotea pouze za poplatek.

Kontakt

Leteckou společnost Volotea můžete kontaktovat denně od 7 do 22 hodin na telefonu +34 93 12 20 717 s běžnou sazbou hovoru po EU.

Alternativní možností je kontakt přes soukromé zprávy na oficiálním Facebookovém profilu Volotea nebo přes kontaktní formulář na webu aeorlinky.

63 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, byly zrušeny všechny lety i této společnosti? Měl jsem odletět do Marseille 9.4. Pokud jsou lety zrušeny, co bych a kde měl udělat? Děkuji

před 2 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Kontaktujte prodejce letenky.

Přidat odpověď
před 2 měs

Zdravím, víte, kdy začíná platit členství v Megavolotea, když dnes zaplatím členství? Mohu si dnes již koupit letenku v rámci Megavolotea cen? Díky. Jitka

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano samozrejme. Muzete si ho koupit spolecne s nakupem letenky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, Volotea nabízí v některých případech při nákupu 1 letenky lepší ceny než při nákupu více letenek najednou. Jsme 5 členná rodina a v konkrétním případě je celková cena o cca 25 % vyšší než kdyby jsme nakoupili letenky po 1. Megavolotela jde navíc uplatnit max pro 4 osoby. Je možné například na megavolotela koupit 4 letenky a následně 1 dokoupit ? Máte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den ,

chystám se s Vaší společností letět , chtěla jsem se zeptat , když jsem těhotná, zda vyžadujete navíc nějaké papíry , formuláře ?

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jen pro pořádek - tohle je cestovatelský web, jen radíme a poskytujeme obecné info mj. i o aerolinkách. Nejste tedy na webu společnosti Volotea. Každopádně konkrétně Volotea nevyžaduje žádné potvrzení do 27. týdne těhotenství. Mezi 28. a 35. musíte mít potvrzení od lékaře.

před 7 měs

Neprestava me prekvapovat hloupost lidi, kteri nepoznaji rozdil mezi oficialnim webem letecke spolecnosti (v tomto pripade www.vueling.com) a ceskym amaterskym webem pro nadsence do cestovani.

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Když už, tak Volotea.com ;)

Přidat odpověď
před 7 měs

ahoj!

proprvé letím z prahy do toulouse přes voloteu. Přišel mi email s "

Thanks for your booking Vaclav, your itinerary is confirmed." tak jsem zajel dolů a tam bylo, že "complete your online checking" tak jsem na to klikl a přihlásil jsem se do stránky pomocí emailu a potvrzovacího čísla. Najel jsem na stránku, kde jsem měl upozornění co nebrat atak a vybral jsem si sedadlo a vyhodilo mě to na finální stránku kde jsem si stáhl PDF soubory s "your boarding card"

Chtěl bych se zeptat na přesný postup po příchodu na letiště a co následuje a jestli stačí takhle boarding card protože žádnou elektronickou letenku nemám. Jedu bez zavazadel jen s příručním batohem. Děkuji moc za odpověd.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj!

Jediné, co potřebujete k cestě, je právě palubní vstupenka, tedy boarding card. Tu si vytisknete (nebo se můžete odbavit i přes appku a nechat jen v telefonu). Na letišti rovnou zamíříte k bezpečnostní kontrole, kde borading card naskenujete, projdete k východu do letadla, tam znovu ukážete boarding card spolu s občankou/pasem a to je vše :)

před 9 měs

děkuji moc za odpověd snad to zvládnu :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím, rozměry obou palubních zavazadel jsou dané. Jedno má mít 55x40x20 cm a druhé má mít jen 35x20x20 cm. Celkem pak 10 Kg. Palubní kufr mám v rozměrech, ale druhé zavazadlo mám batoh, který je ale vetší cca. 43x30x20. Mám to risknout? Přeměřují i batohy? Nějaká zkušenost? Díky. René

před 10 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Mám za sebou s Voloteou skoro 20 letů, za celou dobu jsem nezažil přeměřování, vážení apod. Moje menší zavazadlo mělo posledně hodně přes limit :-)

Přidat odpověď
před 10 měs

31.8. poletím z Lyonu do Prahy, mám defibrilátor. Jelikož nemůžu projít bezpečnostní rentgenovou kontrolou, potřebovala bych vědět, co mám dělat ? Od lékaře z arytmologie mám průkazku. Jak jim to v Lyonu vysvětlím?

Děkuji

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pracovníci bezpečnostních kontrol jsou na tyto problémy zvyklí, stačí sdělit, že máte defibrilátor a projdete mimo rám, zkontrolují vás ručně.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Ondřej Holubovský
Ondřej Holubovský

zdravím, po druhé tento rok chci letím s voloteou a už podruhé mi při online check inu to hlásí chybu, že check in nelze provést. Když jsem letěl poprvé z Prahy tak důvodem bylo, že letadlo bylo plné do posledního místa, teď mám obavy, že mě v Malaze nechají na letišti. Máte někdo nějaké zkušenosti s odepřením nástupu od Volotei?

před 10 měs

volotea mi jednou nepovolila online check-in, bylo to na vnitrostatnim letu po Italii. psala jsem jim a pry je to kvuli tomu, ze na nekterych letistich se dela check-in az na prepazce (zdarma) a skutecne to tak bylo. mozna to bude podobny pripad?

Přidat odpověď
před 10 měs

zdravím s dotazem: Musím si u Volotea platit výběr sedadel, když cestuju s dítětem? (8 let) Rozesadí nás, pokud to neudělám? díky, Lucie Fialová

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den Lucie, nemusíte, Volotea děti s jejich doprovodem nerozesadí.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s odbavením, přepravou dětské autosedačky u Volotea, Ryanair.

Děkuji

Odpovědět
před rokem

Dobrý den...

Chceme letět přelom června/července s Voloteou na Sardinii a odbavené zavazadlo je již účtováno za 49Euro/cesta :-((

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky, upravil jsem. Už stojí podle délky letu.

Dobrý den,

Máme u této společnosti zakoupeny letenky poprvé a cestujeme dvě studentky z Lyonu do Prahy a potřebovali bychom vědět, jak to funguje s těmi zavazadli. Respektivě máme zarezervovaný Flixbus z Dijonu do Lyonu a měli bychom na letišti být nejdřív hodinu před odjezdem a nejde jet dřív. Takže bychom potřebovali vědět, jestli je to možné stihnout, když sebou máme jen ty dvě příruční zavazadla (která se teda asi musí taky odbavovat?to jsem moc nepochopila) a jestli by třeba nepomohlo kdybychom sebou měli jen jedno.

Předem děkuji za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 399 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-08T06:37:21+02:00)

Dobrý den,

hodinka od příjezdu autobusu do odletu letadla? Moc času to není, co když bude zpoždění?

Příruční zavazadla jdou s váma do kabiny přes security (tekutiny, ostré předměty), neodbavují se. Jestli budete mít jedno příruční nebo dvě už nehraje žádnou roli.

Studentky,

potřebovalY (my všechny holky)

7. pád - s čím - se zavazadlY

kdybychom S sebou mělY

před rokem

Dobrý den. Podívejte se na recenze letiště Lyon na webu google mapy. Hrozné! Nedávno jsem chtěla levně letět z Prahy do Lyonu, sama, a dále Flixbusem na Dijon. Nejsem žádný zkušený cestovatel, fr. neumím, AJ trochu, pouze 1x jsem letěla soukr. z Marseille. Recenze nového letiště v Lyonu a všeho, jak to tam /od jara 2019/ chodí, mě ale zatím odradily!! Dvojí odbavení- kontrola, nepříjemný personál, neochotný poradit a mluvit v AJ, a hlavně rada- být na letišti kvůli tomu všemu 2-3 hodin před odletem!!! A přesně ten stejný problém při návratu - pouze ráno 1 hodina času mezi příjezdem Flixbusu z Dijonu a odletem na Prahu. V recenzích se m.j. píše o špatném a drahém spojení z letiště do města, doporučují taxíky. O dlouhých frontách při odbavení, o špatném značení v halách - pouze ve fr. Prostě letiště Lyon to má /zatím/ na háku.

Pokud už máte milé studentky cestovatelky svou zkušenost z letiště Lyon za sebou, ráda se se zájmem dozvím víc. Pro svou příští cestu :)

I od kohokoli jiného, děkuji.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, máme letenky do Toulouse a rádi bychom sebou vzali pejska cca. 2 kg,

víme, že přepravka je nutná ale chceme vědět, jestli bude pes s námi na palubě

a co všechno vyžadujete aby zvíře mělo sebou děkuji

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, musí být v přepravce, která splňuje rozměry a pejsek se musí připlatit v dodatkových službách – viz https://www.volotea.com/en/your-...-on-board/

Cestovat bude s vámi v kabině :)

Zdravím, letíme do Cagliari a chtěla se dvěma dětma (2,5 a 10 let) .Chápu dobře, že pro dítě je přeprava kočárku zdarma. Ale nikde jsem nenašla kolik stojí přeprava dětské autosedačky? děkuji za postřeh

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele akim
akim

Dobrý večer. Se společností VOLOTEA máme v květnu 2019 letět poprvé. Dva dospělí a jedno téměř 3-leté dítě. Není mi jasné jak je to s kočárkem. V jednom popisu je napsáno, že kočárek se přepravuje zdarma, a v dalším, že se musí zaplatit. Nemůžete mi někdo prosím poradit? Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Máme zakoupený let do Marseile z Vídně pro dvě děti. Zaplaceny jsou jen sedadla tam. teˇd jsme vybrali ještě sedadla zpět, ale nevíme jak doplatit tato dvě sedadla. Nenabízí se nám platební možnost. Můžete poradit? Děkuji

Odpovědět
před rokem

Chceme letět Praha-Cagliari 2 dospělí , 1 dítě 3roky, 1 díte roční. Poletíme poprvé s dětmi a s kočárky/ takže určitě musíme aspoň my dospělí mít kufry. Poradí někdo, jak letět co nejlevněji (co vše z nabízených výhod zaklikat), abychom ale měli hlavně zavazadla a kočárky - nabízí mi to různé slevové akce, ale nevím, co se opravdu vyplatí vzít nebo vše odškrtat, že nechci...A kde pak píšu, že budu mít s sebou kočárek? A moc nerozumím, jak je to s tím odbavením zavazadel a checkinem, abychom nemuseli platit další poplatky? Vysvětlí mi to někdo jako blondýně? :-D

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

No máte asi dvě možnosti. Buď všechno odškrtat a vybrat si jen zavazadla (35 € za jeden kus jedním směrem). Budete mí následně náhodně přidělené sedačky zdarma, ale tak, že vás systém rozesadí. Dítě tedy vždy bude sedět u jednoho dospělého, ale je možné, že vy s jedním dítětem budete sedět jinde a partner s druhým dítětem jinde. Můžete si vybrat konkrétní místa za 8 €, celkem byste tak se dvěma zavazadly a vybranými místy byli na 102 € za jeden let.

Alternativně vyberte možnost Combo Plus, která stojí 31 € za pasažéra, nelze ale přidat jen pro vybrané, automaticky se přidá pro všechny 4, tedy za 124 €. Navíc ale budete moct vzít vlastní zavazadla i dětem + dostanete mini občerstvení na palubě.

K odbavení: Musíte ho provést online přes web aerolinky. Pokud si přikoupíte sedačky nebo balíček Combo Plus, provedete ho kdykoliv po nákupu letenky. Pokud ne, lze provést nejdříve 4 dny před odletem. Vygenerují se vám palubní vstupenky, které si vytisknete a na letišti s nimi půjdete odevzdat zavazadlo na přepážku, kde už nic platit nebudete.

Kočárky se přepravují zdarma. Jen je oznámíte spolu s odbavováním zavazadel na přepážce, můžete s nimi projít přes bezpečnostní kontrolu až přímo k letadlu. Tam vám je odeberou, vloží do zavazadlového prostoru a po příletu si kočárek vyzvednete klasicky spolu se zavazadlem na pásu v letištní hale.

před rokem

Děkuji za vysvětlení ;) a vyčerpávající informace. A jak je to prosím s dětmi a občerstvením, co se týče vody, je povoleno mít třeba převařenou vodu pro to mladší dítě nebo si pouze mohu zakoupit od nich, když bude mít dítě žízeň? A ještě tedy, jak je to u těch dětí, pokud si zaplatíme jen 2 zavazadla extra, mají děti nárok na příruční zavazadlo? (přebalovací věci, plenky, hračky,...). Díky.

Dobrý den, dnes jsem si chtěla koupit letenku do Lyonu. Zadala jsem vsechny informace a letenku chtela zaplatit. Jakmile jsem zmackla tlacitko zaplatit, okamzite me to presmerovalo na koupi novych letenek. Zatim mi neprisel zadny email ani potvrzení o koupi letenky. Bezne to chodi skoro hned.

Dojde mi potvrzení a letenka? Pripadne mam to zkusit znovu?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, letím se souborem do Nantes.

Zavazadla - ta 2 standartní povolená - jsou obě do kabiny? Ptám se kvůli nůžkám, šamponům a takovým věcem.

Dále - pokud vezu housle, počítají se jako jedno zavazadlo?

A to placené zavazadlo do 20 kg má jaké největší rozměry?

A bez občerstvení znamená i bez vody, nebo pití dostaneme?

Děkuji za odpovědi.

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Hano,

Obě zavazadla jsou do kabiny. Housle jako hudební nástroj, pokud splňují rozměr příručního zavazadla, si můžete vzít s sebou na palubu (ale už nemáte nárok na to původní zavazadlo). Pokud nesplňují rozměr, je nutné připlatit za odbavení, viz detailně https://support.volotea.com/cust...nstrument-

Během letu není ani voda zdarma, vše se platí.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Volotea ma novou linku na Cagliari z Prahy: https://zdopravy.cz/volotea-otev...nii-18039/

Odpovědět
před rokem
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu