Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Volotea

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Volotea

Španělská low cost aerolinka Volotea je jedním z nejmladších evropských dopravců, založena byla teprve v roce 2011. V současné chvíli nabídne destinace převážně napříč Francií a Itálií.

Volotea vlastní flotilu letounů Boeing 717 v bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Volotea zakoupíte na stránkách dopravce www.volotea.com, a to na následujících linkách:

 • Praha – Benátky, Bordeaux, Marseille, Nantes a Toulouse,
 • Vídeň – Marseille a Nantes,
 • Mnichov – Asturias, Bordeaux, Mykonos a Nantes.

Standardní ceny letenek se pohybují v rozmezí 60–100 €, avšak aerolinka velmi ráda uvolňuje do prodeje akční ceny, kdy jednosměrné letenky stojí méně jak 10 €.

Najdi nejlevnější letenky

Megavolotea

Chcete-li ušetřit a kupovat levnější letenky, musíte se stát členem Megavolotea. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky pro vás a všechny spolucestující v rámci jedné rezervace. 

Členství si zakoupíte společně s letenkami, na které se automaticky uplatní slevy za 50 € na rok. V nastavení profilu si poté vypněte automatické prodlužování členství

Vyplatí se jej pořídit? Pokud máte v plánu vycestovat ve dvou lidech alespoň dvakrát do roka, pak ano. Sleva na letenky je totiž 10 €, což při 2 lidech a jedné zpáteční cestě činí 40 €. Členství ale stojí 50 €. 

Kdo plánuje létat s Voloteou opravdu často, existuje nově i program Megavolotea Plus, který stojí na rok 100 €, benefity jsou výraznější než u prostého členství v Megavolotea.

Vyplníte-li ve svém profilu i datum narození, jako člen Megavolotea dostanete narozeninový dárek v podobě 20 € kreditu, jako člen Megavolotea Plus pak dokonce 35 €.

Zavazadla

Příruční zavazadla jsou u Volotea bezplatné v počtu 2 kusů. Váhové omezení je 10 kg a rozměrově nesmí překročit 55 x 40 x 20 cm a menší 35 x 20 x 20 cm. Dodržujte přesné rozměry!

Zapsané zavazadlo k odbavení o váze 20 kg si můžete v průběhu rezervace dokoupit za 35 €/let.

Přeprava zvířat je možná. Povolen je pes nebo kočka za podmínek přepravy v přepravce s rozměry max. 55 x 40 x 20 cm a váze společně se zvířetem 8 kg. Službu uhradíte v průběhu rezervace u zavazadel za poplatek 39 €/let.

Kočárky pro děti jsou přepravovány zdarma.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, využijte následující možnost. Zakoupíte-li spolu s letenkou i odbavené zavazadlo a provedete online check-in, následné odevzdání bagáže na přepážce se dále nezpoplatňuje.

Online odbavení je dostupné zdarma v časovém horizontu 4 dny až 3 hodiny před odletem. Check-in lze provést i skrz mobilní aplikaci Volotea, kdy se následně na letišti prokážete palubní vstupenkou na displeji telefonu v podobě čárového QR kódu.

Služby během letu

Občerstvení je u Volotea pouze za poplatek.

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

Máme u této společnosti zakoupeny letenky poprvé a cestujeme dvě studentky z Lyonu do Prahy a potřebovali bychom vědět, jak to funguje s těmi zavazadli. Respektivě máme zarezervovaný Flixbus z Dijonu do Lyonu a měli bychom na letišti být nejdřív hodinu před odjezdem a nejde jet dřív. Takže bychom potřebovali vědět, jestli je to možné stihnout, když sebou máme jen ty dvě příruční zavazadla (která se teda asi musí taky odbavovat?to jsem moc nepochopila) a jestli by třeba nepomohlo kdybychom sebou měli jen jedno.

Předem děkuji za odpověď

před 13 dny
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 259 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-08T06:37:21+02:00)

Dobrý den,

hodinka od příjezdu autobusu do odletu letadla? Moc času to není, co když bude zpoždění?

Příruční zavazadla jdou s váma do kabiny přes security (tekutiny, ostré předměty), neodbavují se. Jestli budete mít jedno příruční nebo dvě už nehraje žádnou roli.

Studentky,

potřebovalY (my všechny holky)

7. pád - s čím - se zavazadlY

kdybychom S sebou mělY

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den, máme letenky do Toulouse a rádi bychom sebou vzali pejska cca. 2 kg,

víme, že přepravka je nutná ale chceme vědět, jestli bude pes s námi na palubě

a co všechno vyžadujete aby zvíře mělo sebou děkuji

před 24 dny
David Eiselt

Dobrý den, musí být v přepravce, která splňuje rozměry a pejsek se musí připlatit v dodatkových službách – viz https://www.volotea.com/en/your-...-on-board/

Cestovat bude s vámi v kabině :)

Přidat odpověď
před 24 dny

Zdravím, letíme do Cagliari a chtěla se dvěma dětma (2,5 a 10 let) .Chápu dobře, že pro dítě je přeprava kočárku zdarma. Ale nikde jsem nenašla kolik stojí přeprava dětské autosedačky? děkuji za postřeh

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele akim
akim

Dobrý večer. Se společností VOLOTEA máme v květnu 2019 letět poprvé. Dva dospělí a jedno téměř 3-leté dítě. Není mi jasné jak je to s kočárkem. V jednom popisu je napsáno, že kočárek se přepravuje zdarma, a v dalším, že se musí zaplatit. Nemůžete mi někdo prosím poradit? Děkuji.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

Máme zakoupený let do Marseile z Vídně pro dvě děti. Zaplaceny jsou jen sedadla tam. teˇd jsme vybrali ještě sedadla zpět, ale nevíme jak doplatit tato dvě sedadla. Nenabízí se nám platební možnost. Můžete poradit? Děkuji

Odpovědět
před měs

Chceme letět Praha-Cagliari 2 dospělí , 1 dítě 3roky, 1 díte roční. Poletíme poprvé s dětmi a s kočárky/ takže určitě musíme aspoň my dospělí mít kufry. Poradí někdo, jak letět co nejlevněji (co vše z nabízených výhod zaklikat), abychom ale měli hlavně zavazadla a kočárky - nabízí mi to různé slevové akce, ale nevím, co se opravdu vyplatí vzít nebo vše odškrtat, že nechci...A kde pak píšu, že budu mít s sebou kočárek? A moc nerozumím, jak je to s tím odbavením zavazadel a checkinem, abychom nemuseli platit další poplatky? Vysvětlí mi to někdo jako blondýně? :-D

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

No máte asi dvě možnosti. Buď všechno odškrtat a vybrat si jen zavazadla (35 € za jeden kus jedním směrem). Budete mí následně náhodně přidělené sedačky zdarma, ale tak, že vás systém rozesadí. Dítě tedy vždy bude sedět u jednoho dospělého, ale je možné, že vy s jedním dítětem budete sedět jinde a partner s druhým dítětem jinde. Můžete si vybrat konkrétní místa za 8 €, celkem byste tak se dvěma zavazadly a vybranými místy byli na 102 € za jeden let.

Alternativně vyberte možnost Combo Plus, která stojí 31 € za pasažéra, nelze ale přidat jen pro vybrané, automaticky se přidá pro všechny 4, tedy za 124 €. Navíc ale budete moct vzít vlastní zavazadla i dětem + dostanete mini občerstvení na palubě.

K odbavení: Musíte ho provést online přes web aerolinky. Pokud si přikoupíte sedačky nebo balíček Combo Plus, provedete ho kdykoliv po nákupu letenky. Pokud ne, lze provést nejdříve 4 dny před odletem. Vygenerují se vám palubní vstupenky, které si vytisknete a na letišti s nimi půjdete odevzdat zavazadlo na přepážku, kde už nic platit nebudete.

Kočárky se přepravují zdarma. Jen je oznámíte spolu s odbavováním zavazadel na přepážce, můžete s nimi projít přes bezpečnostní kontrolu až přímo k letadlu. Tam vám je odeberou, vloží do zavazadlového prostoru a po příletu si kočárek vyzvednete klasicky spolu se zavazadlem na pásu v letištní hale.

před 2 měs

Děkuji za vysvětlení ;) a vyčerpávající informace. A jak je to prosím s dětmi a občerstvením, co se týče vody, je povoleno mít třeba převařenou vodu pro to mladší dítě nebo si pouze mohu zakoupit od nich, když bude mít dítě žízeň? A ještě tedy, jak je to u těch dětí, pokud si zaplatíme jen 2 zavazadla extra, mají děti nárok na příruční zavazadlo? (přebalovací věci, plenky, hračky,...). Díky.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, dnes jsem si chtěla koupit letenku do Lyonu. Zadala jsem vsechny informace a letenku chtela zaplatit. Jakmile jsem zmackla tlacitko zaplatit, okamzite me to presmerovalo na koupi novych letenek. Zatim mi neprisel zadny email ani potvrzení o koupi letenky. Bezne to chodi skoro hned.

Dojde mi potvrzení a letenka? Pripadne mam to zkusit znovu?

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, letím se souborem do Nantes.

Zavazadla - ta 2 standartní povolená - jsou obě do kabiny? Ptám se kvůli nůžkám, šamponům a takovým věcem.

Dále - pokud vezu housle, počítají se jako jedno zavazadlo?

A to placené zavazadlo do 20 kg má jaké největší rozměry?

A bez občerstvení znamená i bez vody, nebo pití dostaneme?

Děkuji za odpovědi.

před 6 měs
David Eiselt

Dobrý den Hano,

Obě zavazadla jsou do kabiny. Housle jako hudební nástroj, pokud splňují rozměr příručního zavazadla, si můžete vzít s sebou na palubu (ale už nemáte nárok na to původní zavazadlo). Pokud nesplňují rozměr, je nutné připlatit za odbavení, viz detailně https://support.volotea.com/cust...nstrument-

Během letu není ani voda zdarma, vše se platí.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Volotea ma novou linku na Cagliari z Prahy: https://zdopravy.cz/volotea-otev...nii-18039/

Odpovědět
před 7 měs

Mame zakoupene letenky do Toulouz. Chteli by jsme si priplatit za lyzarske potreby. Lyze hulky boty za 60 euro jak jsem se docetla. Ale nikde vsak jsem nenasla jak se maji veci zabalit. Muzou byt lyzarske boty zvlast nebo??...zda muzou byt nekolik paru lyzi pohromade. Vim, ze se nesmi presahnout32kg na osobu. Ma nekdo zkusenost?

před 7 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, vše musí být v jednom obalu, pokud nepřesáhne oněch 32 kg, tak klidně i víc párů najednou, každopádně lyžařské boty zvlášť být nemohou.

Přidat odpověď
před 7 měs

Mám koupenou letenku z Prahy do Bordeaux a spět. Potřebují poradit, jak ji stáhnou online.Z Bordeaux do Prahy jsem si stáhla bez problému i s určeným místem bez poplatku, ale z Prahy do Bordeaux mi to neustále nabízí místo jen s poplatkem a tím pádem mi letenka nejde stáhnout,i když je to 2 dny před odletem.Mužete mi poradit jak bezplatně provést check-in?

Odpovědět
před 7 měs

Ahoj, ví se, kdy bude možné koupit letenky z Prahy do Bordeaux v březnu? 16.-23.3.? Lítáme často, ale ještě nikdy v březnu a někde jsem slyšela, že bývá pauza?

Mockrát díky :)

před 8 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-05T20:18:48+02:00)

Ahoj, zatím to vypadá, že pauza nebude, ale těžko říct, lety po 11.3. ještě vůbec nejsou vypsané. Obvykle bývají v prodeji od začátku listopadu.

Přidat odpověď
před 8 měs

CHci letět z Prahy do Bordeaux a převážet urnu s ostatky mého bratra.Je to možné s Volotea?Případně jaké jsou podmínky pro převoz?Díky

před 8 měs
David Eiselt

Na tohle musíte kontaktovat aerolinku, bohužel informace jsem nedohledal.

Přidat odpověď
před 8 měs

Prosim,muzu mit v prirucnim zavazadle teleskopicke hulky na chozeni.Dekuji za odpoved.

před 8 měs
Jan Čermák

Pokud nemají ostrý hrot, klidně. Já běžné vozím stativ a bez problémů.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

Možná to bude znít jako směšný dotaz, ale chci se zeptat. Objednali jsme letenku a zadali jsme špatnou diakritiku u jména. Místo Kristyna je tam Kristyná. Myslíte, že to bude problém?

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

Tohle určitě problém nebude, jen pro příště vždy zadávat vše bez diakritiky. Někdy se stane, že písmena s diakritikou se vynechají úplně a to už problém být může.

Přidat odpověď
před 9 měs

Pokud si chci koupit členství Megavolotea, nejdřív se mám registrovat před prvním nákupem letenek nebo lze toto uplatnit během prvního nákupu letenek online...budu objednávat letenky pro 4 osoby, tak aby bylo možné využít slevu již při prvním nákupu. Děkuji

před 11 měs
Jan Čermák

Jakmile si v kalendáři vyberete kdy poletíte, druhý krok vám rovnou nabídne možnost nákupu členství + registraci (nastavení hesla). Nic tedy nemusíte dělat předem a slevu budete mít hned na tenhle první nákup.

Přidat odpověď
před 11 měs

Po dlouhém vybírání levné letenky, jsme se konečně rozhodli k její koupi. Bohužel když zadávám údaje o cestujících tak nemůžu pokračovat v bookingu dál, protože se s mamkou (se kterou cestuji) jmenujeme úplně stejně. Tak jsem se těšila na výlet do Francie a teď z toho nemůžu spát :(

před rokem
Avatar uživatele re5pect
re5pect

Tak to kup na 2x. Nebo v cem je problem?

před rokem
cali

Tam dej ke jménu "sr" a je to.

před rokem
Lukáš Horák

Stačí za příjmení maminky přidat “sr” jako senior nebo za vaše “jr”

před rokem
Lukáš Horák

cali: :-)))))

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 529 komentářů
 • Poslat zprávu

...ideálně bez diakritiky

Když si koupím letenku a nebudu mít s sebou zapsané zavazadlo (pouze příruční), platí se při check-inu nějaký poplatek?

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, viz výše. Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, nehledě na to kolik máte zavazadel (za odbavená se platí další poplatky zvlášť). Odbavte se online a nemusíte nic řešit.

před rokem

Cestujeme 3 osoby, jde check-in online udělat přes 1 telefon ?

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2964 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, stačí vždy zadat svůj rezervační kód. Pokud jste kupovali všechny letenky najednou, pak je jen jediný a odbavení provedete v jednom kroku pro všechny. Pokud jste kupovali letenky nezávisle, tak prostě jen musíte check-in provést 3x za sebou pro každou osobu zvlášť. Je jedno, jestli na jednom nebo na deseti telefonech.

Mám koupenou letenku z Prahy do Nantes s Vaší společnosti a když jsem se zajímala o přepravu zavazadel, narazila jsem na problém. Chci cestovat s houslemi, jejichž rozměr je 76 cm délky, čímž překračuji rozměr příručního zavazadla. Jako běžné zavazadlo je nemohu převést, protože se jedná o křehký nástroj. Prosím, poraďte mi, jaké jsou možnosti jejich přepravy. Známá mi radila koupit si další sedadlo, což mi připadá jako nesmysl, nejedná se o cestujícího, ale zavazadlo, akorát specifické svou křehkostí.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu