Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Volotea

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Volotea

Španělská low cost aerolinka Volotea je jedním z nejmladších evropských dopravců, založena byla teprve v roce 2011. V současné chvíli nabídne destinace převážně napříč Francií a Itálií.

Volotea vlastní flotilu letounů Boeing 717 v bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Volotea zakoupíte na stránkách dopravce www.volotea.com, a to na následujících linkách:

  • Praha – Benátky, Bordeaux, Marseille, Nantes a Toulouse,
  • Vídeň – Marseille a Nantes,
  • Mnichov – Asturias, Bordeaux, Mykonos a Nantes.

Standardní ceny letenek se pohybují v rozmezí 60–100 €, avšak aerolinka velmi ráda uvolňuje do prodeje akční ceny, kdy jednosměrné letenky stojí méně jak 10 €.

Najdi nejlevnější letenky

Megavolotea

Chcete-li ušetřit a kupovat levnější letenky, musíte se stát členem Megavolotea. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky pro vás a všechny spolucestující v rámci jedné rezervace.

Členství si zakoupíte společně s letenkami, na které se automaticky uplatní slevy za 50 € na rok. V nastavení profilu si poté vypněte automatické prodlužování členství!

Vyplatí se jej pořídit? Pokud máte v plánu vycestovat ve dvou lidech alespoň dvakrát do roka, pak ano. Sleva na letenky je totiž 10 €, což při 2 lidech a jedné zpáteční cestě činí 40 €. Členství ale stojí 50 €.

Kdo plánuje létat s Voloteou opravdu často, existuje nově i program Megavolotea Plus, který stojí na rok 100 €, benefity jsou výraznější než u prostého členství v Megavolotea.

Vyplníte-li ve svém profilu i datum narození, jako člen Megavolotea dostanete narozeninový dárek v podobě 20 € kreditu, jako člen Megavolotea Plus pak dokonce 35 €.

Zavazadla

Příruční zavazadla jsou u Volotea bezplatné v počtu 2 kusů. Váhové omezení je 10 kg a rozměrově nesmí překročit 55 x 40 x 20 cm a menší 35 x 20 x 20 cm. Dodržujte přesné rozměry!

Zapsané zavazadlo k odbavení o váze 20 kg si můžete v průběhu rezervace dokoupit za 35 €/let.

Přeprava zvířat je možná. Povolen je pes nebo kočka za podmínek přepravy v přepravce s rozměry max. 55 x 40 x 20 cm a váze společně se zvířetem 8 kg. Službu uhradíte v průběhu rezervace u zavazadel za poplatek 39 €/let.

Kočárky pro děti jsou přepravovány zdarma.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, využijte následující možnost. Zakoupíte-li spolu s letenkou i odbavené zavazadlo a provedete online check-in, následné odevzdání bagáže na přepážce se dále nezpoplatňuje.

Online odbavení je dostupné zdarma v časovém horizontu 4 dny až 3 hodiny před odletem. Check-in lze provést i skrz mobilní aplikaci Volotea, kdy se následně na letišti prokážete palubní vstupenkou na displeji telefonu v podobě čárového QR kódu.

Služby během letu

Občerstvení je u Volotea pouze za poplatek.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pokud si chci koupit členství Megavolotea, nejdřív se mám registrovat před prvním nákupem letenek nebo lze toto uplatnit během prvního nákupu letenek online...budu objednávat letenky pro 4 osoby, tak aby bylo možné využít slevu již při prvním nákupu. Děkuji

před 21 dny
Jan Čermák

Jakmile si v kalendáři vyberete kdy poletíte, druhý krok vám rovnou nabídne možnost nákupu členství + registraci (nastavení hesla). Nic tedy nemusíte dělat předem a slevu budete mít hned na tenhle první nákup.

Přidat odpověď
před 21 dny

Po dlouhém vybírání levné letenky, jsme se konečně rozhodli k její koupi. Bohužel když zadávám údaje o cestujících tak nemůžu pokračovat v bookingu dál, protože se s mamkou (se kterou cestuji) jmenujeme úplně stejně. Tak jsem se těšila na výlet do Francie a teď z toho nemůžu spát :(

před 4 měs
Avatar uživatele re5pect
re5pect

Tak to kup na 2x. Nebo v cem je problem?

před 4 měs
cali

Tam dej ke jménu "sr" a je to.

před 4 měs
Lukáš Horák

Stačí za příjmení maminky přidat “sr” jako senior nebo za vaše “jr”

před 4 měs
Lukáš Horák

cali: :-)))))

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

...ideálně bez diakritiky

Přidat odpověď
před 4 měs

Když si koupím letenku a nebudu mít s sebou zapsané zavazadlo (pouze příruční), platí se při check-inu nějaký poplatek?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše. Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, nehledě na to kolik máte zavazadel (za odbavená se platí další poplatky zvlášť). Odbavte se online a nemusíte nic řešit.

před 4 měs

Cestujeme 3 osoby, jde check-in online udělat přes 1 telefon ?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ano, stačí vždy zadat svůj rezervační kód. Pokud jste kupovali všechny letenky najednou, pak je jen jediný a odbavení provedete v jednom kroku pro všechny. Pokud jste kupovali letenky nezávisle, tak prostě jen musíte check-in provést 3x za sebou pro každou osobu zvlášť. Je jedno, jestli na jednom nebo na deseti telefonech.

Přidat odpověď
před 4 měs

Mám koupenou letenku z Prahy do Nantes s Vaší společnosti a když jsem se zajímala o přepravu zavazadel, narazila jsem na problém. Chci cestovat s houslemi, jejichž rozměr je 76 cm délky, čímž překračuji rozměr příručního zavazadla. Jako běžné zavazadlo je nemohu převést, protože se jedná o křehký nástroj. Prosím, poraďte mi, jaké jsou možnosti jejich přepravy. Známá mi radila koupit si další sedadlo, což mi připadá jako nesmysl, nejedná se o cestujícího, ale zavazadlo, akorát specifické svou křehkostí.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu