O aerolince Volotea

Španělská low cost aerolinka Volotea je jedním z nejmladších evropských dopravců, založena byla teprve v roce 2011. V současné chvíli nabídne destinace převážně napříč Francií a Itálií.

Volotea vlastní flotilu letounů Boeing 717 v bílých barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Volotea zakoupíte na stránkách dopravce www.volotea.com, a to na následujících linkách:

 • Praha – Bordeaux, Cagliari, Lyon, Marseille, Nantes a Toulouse,
 • Vídeň – Bilbao, Bordeaux, Marseille a Nantes,
 • Mnichov – Asturias, Bordeaux, Mykonos a Zaragoza.

Standardní ceny letenek se pohybují v rozmezí 60–100 €, avšak aerolinka velmi ráda uvolňuje do prodeje akční ceny, kdy jednosměrné letenky stojí méně jak 10 €.

Najdi nejlevnější letenky

Megavolotea

Chcete-li ušetřit a kupovat levnější letenky, musíte se stát členem Megavolotea. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky pro vás a všechny spolucestující v rámci jedné rezervace. 

Členství si zakoupíte společně s letenkami, na které se automaticky uplatní slevy za 50 € na rok. V nastavení profilu si poté vypněte automatické prodlužování členství

Vyplatí se jej pořídit? Pokud máte v plánu vycestovat ve dvou lidech alespoň dvakrát do roka, pak ano. Sleva na letenky je totiž 10 €, což při 2 lidech a jedné zpáteční cestě činí 40 €. Členství ale stojí 50 €. 

Kdo plánuje létat s Voloteou opravdu často, existuje nově i program Megavolotea Plus, který stojí na rok 100 €, benefity jsou výraznější než u prostého členství v Megavolotea.

Vyplníte-li ve svém profilu i datum narození, jako člen Megavolotea dostanete narozeninový dárek v podobě 20 € kreditu, jako člen Megavolotea Plus pak dokonce 35 €.

Zavazadla

Příruční zavazadla

Nová pravidla od června 2020 umožňují stále bezplatnou přepravu 2 kusů příručních zavazadel, a to o celkové váze 10 kg a následujících rozměrech:

 • 55 x 40 x 20 cm
 • 35 x 20 x 20 cm

Nově však musíte větší příruční zavazadlo nechat u přepážky bezplatně odbavit. S sebou na palubu si ho můžete vzít jen tehdy, kdy si připlatíte přednostní nástup, který začíná na ceně 5 EUR za let. 

Zapsané zavazadlo, přeprava zvířat a ostatní

Zapsané zavazadlo k odbavení o váze 20 kg si můžete v průběhu rezervace dokoupit od 12 EUR za let. Cena se odvíjí od vzdálenosti, proto počítejte při letech z Prahy spíše s cenou okolo 35 EUR. Např. zavazadlo na Sardinii stojí 49 EUR za let.

Přeprava zvířat je možná. Povolen je pes nebo kočka za podmínek přepravy v přepravce s rozměry max. 55 x 40 x 20 cm a váze společně se zvířetem 8 kg. Službu uhradíte v průběhu rezervace u zavazadel za poplatek 39 €/let.

Kočárky pro děti jsou přepravovány zdarma.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno částkou 20 €, využijte následující možnost. Zakoupíte-li spolu s letenkou i odbavené zavazadlo a provedete online check-in, následné odevzdání bagáže na přepážce se dále nezpoplatňuje.

Online odbavení je dostupné zdarma v časovém horizontu 4 dny až 3 hodiny před odletem. Check-in lze provést i skrz mobilní aplikaci Volotea, kdy se následně na letišti prokážete palubní vstupenkou na displeji telefonu v podobě čárového QR kódu.

Volotea zpoplatňuje výběr konkrétní sedačky částkou 6,50 až 11,50 EUR, pokud odmítnete, dostanete náhodně přidělené místo zdarma. Při cestě ve více osobách vás Volotea vždy záměrně rozesadí, pokud si necháte místo náhodně přidělit.

Služby během letu

Občerstvení je u Volotea pouze za poplatek.

Kontakt

Leteckou společnost Volotea můžete kontaktovat denně od 7 do 22 hodin na telefonu +34 93 12 20 717 s běžnou sazbou hovoru po EU.

Alternativní možností je kontakt přes soukromé zprávy na oficiálním Facebookovém profilu Volotea nebo přes kontaktní formulář na webu aeorlinky.

97 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Pedros
Pedros

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak moc "úzkostlivá" je Volotea (nebo je to spíš věcí pracovníků letiště?) ohledně rozměrů příručního zavazadla? Máme jeden kufřík, který o něco převyšuje povolenou výšku 55 cm, protože má vysoké nožičky. A dále, jak je to s případnou kontrolou druhého (malého batohu) příručního zavazadla.

Odpovědět
před 4 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-29T21:48:40+02:00)

... na displeji telefonu v podobě čárového QR kódu...

Technická: čárový QR kód neexistuje. Čárový kód je čárový kód, QR kód je QR kód.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Daniela _2
Daniela _2

Ahoj. Právě mi vypršelo zkušební členství. Letenky mám za stejnou cenu, ale zmizel přednostní nástup, který byl pro členy zdarma. Teď si ho musím doplatit nebo čekat ve frontě. Zatím jediná změna.

před 5 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Díky za info, koukám, že to tady zajímá víc lidí. Zvláštní, jestli tohle bude jediná změna...

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Pedros
Pedros

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli už nemá někdo zkušenost ohledně zrušení zkušebního členství Megavolotea a možného následného doplacení rozdílu ceny letenky? Tedy to, na co se před měsícem ptala Alena Svobodová.

před 5 měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Lámal jsem si s tím hlavu včera také a k žádnému závěru nedospěl :D, takže se přidávám do fronty

před 5 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Kdo chce letenky koupit, ať to zkusí :D nic horšího, než že poletí za standardní cenu se nestane.

Ale podle toho co píšou, tak ztrácíš jen benefity členství a nic o doplácení nepsali. Však rozdíl bývá vždy 4 EUR na letence.

před 5 měs
Barbora1

Ahoj, mám stejný problém letenky jsme ve zkušebním období zakoupili. Zkušila jsem automatické obnovování membershipu. Vyskočilo mi upozornění, že pokud membership neobnovím, ztratím všechny výhody včetně těch letenek, které mám již zakoupené. Tak uvidíme. Snad bude potřeba to jen doplatit a letenky mi nezruší.

Nechápu ale proč Volotea zkušební období má, když vlastně to nejde nijak využít... Každopádně je pravda, že takhle by to mohl obejít každý.

před 5 měs
bidlo.martin

Ahoj, řeším stejný problém a tak jsem dneska psal přímo na Voloteu a dostal jsem odpověď že pouze nebude možné čerpat výhody ale cena zůstane stejná.

Přikládám konverzaci:

Dear Martin,

VOLOTEA :Thank you for contacting our Customer Service.

In response to your query, if you cancel Megavolotea member you will be loose this benefit

Up to €10 discount per flight on fares during the year of subscription;

Every month you receive exclusive and early offers which will only be accessible to Megavolotea member;

You can share the advantages of our fares with 3 other passengers you are travelling with (only if they travel in the same reservation of a Megavolotea member);

Up to 15% discount on your checked baggage;

Up to 25% discount on your reserved seat;

20€ of Volotea credit as a gift for your birthday;

Megavolotea fares are limited, therefore they may not be available on all flights. You may check further information here:

Best regards,

Volotea Client Team

Open in Settings

ME: And if I buy megavolotea tickets for the summer when I will no longer have a membership, I won't pay extra?

VOLOTEA: Martin no you loose only benefit not the price.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Zdravím, měla bych jednu otázečku ohledně zkušebního členství Megavolotea na 30 dní. Dívám se na letenky do Nantes a automaticky mi Volotea nabízí snížené ceny a členství Megavolotea na 30 zdarma s tím, že členství během té doby můžu zrušit. Neúspěšně jsem zkoušela dohledat informaci, jestli - pokud teda zkušební členství zruším - doplatím ceny letenek na plnou cenu? Víte to prosím někdo? Díky!

před 6 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Taky jsem to včera zahlédl a zkoumal - s úplně stejnou otázkou. Nedohledal.

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Vypadá to tak. Jen nevím, jak a kdy by se ten doplatek realizoval. A ještě jedna věc mi není jasná - když nebudu mít Megavolotea, tak si nemůžu vzít příruční zavazadlo na palubu bez příplatku? Buď zaplatit priority nebo nechat odbavit? To by pak vlastně žádné příruční zavazadlo nebylo...? Divné.

Priority: Board the first, without having to check in your carry-on bag at the airport. from €5.00.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ne, nemusis to platit, kdyz neni letadlo uplne natriskane, tak prirucaky neberou nikomu. Resi to stejne az u gatu vzdycky.

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Zde v článku výše je taky uvedeno "Nově však musíte větší příruční zavazadlo nechat u přepážky bezplatně odbavit. S sebou na palubu si ho můžete vzít jen tehdy, kdy si připlatíte přednostní nástup, který začíná na ceně 5 EUR za let." Tak se nechám překvapit.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1193 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak tuto neděli bohužel u Volotea dolétala flotila všech 7 Boeingů 717 (MD-95), posledních v Evropě... Nyní jsou na VCE a čeká je poslední let na MHV. R.I.P.

před rokem
Martin Vícha

Tak už jsem ho nestihl :-(

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

RIP :( to mě mrzí, že jsem nestihl...

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Drzi nekomu prosinec? Mne zrusili z Prahy vanocni Lyon, voucher davaji v hodnote 120% nebo refund...

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Mně zrušili silvestrovskou Marseille, ani mi nedali na výběr, jen že bude refund do 7 pracovních dní.

před rokem
Avatar uživatele filas1
filas1

Taky mě zrušili Lyon a nabídli to samé, což mě dost štve, protože budu muset jet asi autem :-(

Avatar uživatele kobracek
kobracek

Dobrý den, Volotea mi zrušila odpolední let z Catanie do Neapole a navrhla mi let, který letí dopoledne. Problém je v tom, že chtějí doplatit rozdíl letenek. Říkám si, že to je hloupost, když změnu udelaly oni ne?

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Je to hloupost

před 2 lety
Avatar uživatele kobracek
kobracek

A co myslíte, že mám dělat? Odlet je až 29.7. tak mám počkat, že to dají oni sami nějak do pořádku, nebo je mám kontaktovat? Do emailu mi nic nepřišlo, tohle co jsem psal jsem zjistil, až když jsem se přihlásil do Manage my booking.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kontaktoval bych je co nejdřív

před 2 lety
Avatar uživatele matej15
matej15
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 78 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-14T11:07:09+02:00)

To nemá vůbec smysl, jediná možnost jak je kontaktovat je přes formulář na webu, kam už jsem od 16.6. psal hromadu zpráv, kvůli vrácení peněz za zrušený let a nikdy jsem nedostal nic než automatickou odpověď. Ta firma je v totálním rozkladu, nejlepší bude požádat o chargeback dříve než krachnou.

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ja zadal o voucher a dostal jsem odpoved po nekolika dnech a prisel po tydnu, pak mi zrusili let na zari, a taky komunikace byla ok

před 2 lety
Avatar uživatele kobracek
kobracek

No a co teda myslíte, že mám dělat? Vzhledem k tomu, že mi do mailu nic o zrušení zatím nepřišlo, tak si říkám že vyčkám. To zrušení letu jsem se dozvěděl jen z jejich stránek.

před 2 lety
Avatar uživatele kobracek
kobracek

Prosím, poraďte

před 2 lety
Iveta _K

inu, to je jednoduché. kontaktovat nějak customer service (formulářem nebo zavolat) a doufat, že odpoví. žádnou lepší radu vám tu nejspíš nikdo nedá.

Přidat odpověď
před 2 lety

Me prislo totez, parchanti. Mam s tim spojene i dalsi naklady na miste. Voucher nechci, pozadal jsem o refund. A s Volotea uz nikdy.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Lucie Barber
Lucie Barber

Dobrý den, v době COVID jsem měla zrušené lety během Velikonoc do Nantes. Ok přístup a flexi přebookování ( zaplatila jsme za Megavoltu) , lety potvrzené na červenec a připlacený rozdíl v ceně ( skoro 200 euro)---nyní lety zrušené aniž by mi přišel email a s tím, že peníze jdou vrátit pouze jako credit na lety s Voloteou? už teď řeším, kdy se mi vůbec chystají napsat, že lety zrušili ...docela komplikace. Nevíte dá se s nima dohodnout při přímé rezervaci navrácení celé částky? Máte někdo podobnou zkušenost ( i třeba mimo pandemii?)

před 2 lety

Dnes mi prisel email, viz nize. Let zrusen, nabidka 120% puvodni ceny formou voacheru. Hadam, ze staci otevrit CLAIM a chtit penize coz zabere ale par mesicu.

-------------------------------------------------------------------

Confirm my voucher of €225

With this nominative voucher, you will be able to make a new booking through our website or apps. It can be used also to buy ancillary services as long as purchased together with a flight booking. Once confirmed, the voucher is valid for 365 days, so you can take your time to use it. This voucher is offered for the purposes of articles 8.1(a) and 7(3) of Regulation (UE) 261/2004.

In light of the constant changes and impact we are all experiencing as result of the uncertain evolution of the COVID-19 outbreak, please note that any other request or claim might take significantly longer than the 6 weeks undertaken under art 13 of our Conditions of Carriage. Due to the global instability caused by COVID-19 our claim management service has been substantially impacted and might not get back to normal until COVID situation recovers, which could take several months.

Additionally, in any case, any requests will be subject to the final recommendations that either the authorities or Regulation in force may issue over this period, which are quite fluid and might change.

In case you want to raise a claim for a flight cancellation due to force majeure, you can do so by using our standard claim form here.

We are doing our best to manage every individual case as efficiently as possible; we appreciate your patience in case you experience any delays in getting our feedback.

před 2 lety
Avatar uživatele Karel _13
Karel _13

Já chvíli před krizi zrušil letenky na Sardínii a žádal o vrácení peněz na bankovní účet, to bohužel nešlo, tak jsem doufal, že poletíme později, ovšem začala krize covid a nedávno mi peníze strhli, jelikož to již bylo rok a dělají velké problémy o možnost znovu peníze vložit na účet u nich...

Dobrý den, byly zrušeny všechny lety i této společnosti? Měl jsem odletět do Marseille 9.4. Pokud jsou lety zrušeny, co bych a kde měl udělat? Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 354 komentářů
 • Poslat zprávu

Kontaktujte prodejce letenky.

Přidat odpověď
před 2 lety

Zdravím, víte, kdy začíná platit členství v Megavolotea, když dnes zaplatím členství? Mohu si dnes již koupit letenku v rámci Megavolotea cen? Díky. Jitka

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano samozrejme. Muzete si ho koupit spolecne s nakupem letenky.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, Volotea nabízí v některých případech při nákupu 1 letenky lepší ceny než při nákupu více letenek najednou. Jsme 5 členná rodina a v konkrétním případě je celková cena o cca 25 % vyšší než kdyby jsme nakoupili letenky po 1. Megavolotela jde navíc uplatnit max pro 4 osoby. Je možné například na megavolotela koupit 4 letenky a následně 1 dokoupit ? Máte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den ,

chystám se s Vaší společností letět , chtěla jsem se zeptat , když jsem těhotná, zda vyžadujete navíc nějaké papíry , formuláře ?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jen pro pořádek - tohle je cestovatelský web, jen radíme a poskytujeme obecné info mj. i o aerolinkách. Nejste tedy na webu společnosti Volotea. Každopádně konkrétně Volotea nevyžaduje žádné potvrzení do 27. týdne těhotenství. Mezi 28. a 35. musíte mít potvrzení od lékaře.

před 3 lety

Neprestava me prekvapovat hloupost lidi, kteri nepoznaji rozdil mezi oficialnim webem letecke spolecnosti (v tomto pripade www.vueling.com) a ceskym amaterskym webem pro nadsence do cestovani.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Když už, tak Volotea.com ;)

Přidat odpověď
před 3 lety

ahoj!

proprvé letím z prahy do toulouse přes voloteu. Přišel mi email s "

Thanks for your booking Vaclav, your itinerary is confirmed." tak jsem zajel dolů a tam bylo, že "complete your online checking" tak jsem na to klikl a přihlásil jsem se do stránky pomocí emailu a potvrzovacího čísla. Najel jsem na stránku, kde jsem měl upozornění co nebrat atak a vybral jsem si sedadlo a vyhodilo mě to na finální stránku kde jsem si stáhl PDF soubory s "your boarding card"

Chtěl bych se zeptat na přesný postup po příchodu na letiště a co následuje a jestli stačí takhle boarding card protože žádnou elektronickou letenku nemám. Jedu bez zavazadel jen s příručním batohem. Děkuji moc za odpověd.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj!

Jediné, co potřebujete k cestě, je právě palubní vstupenka, tedy boarding card. Tu si vytisknete (nebo se můžete odbavit i přes appku a nechat jen v telefonu). Na letišti rovnou zamíříte k bezpečnostní kontrole, kde borading card naskenujete, projdete k východu do letadla, tam znovu ukážete boarding card spolu s občankou/pasem a to je vše :)

před 3 lety

děkuji moc za odpověd snad to zvládnu :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, rozměry obou palubních zavazadel jsou dané. Jedno má mít 55x40x20 cm a druhé má mít jen 35x20x20 cm. Celkem pak 10 Kg. Palubní kufr mám v rozměrech, ale druhé zavazadlo mám batoh, který je ale vetší cca. 43x30x20. Mám to risknout? Přeměřují i batohy? Nějaká zkušenost? Díky. René

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Mám za sebou s Voloteou skoro 20 letů, za celou dobu jsem nezažil přeměřování, vážení apod. Moje menší zavazadlo mělo posledně hodně přes limit :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

31.8. poletím z Lyonu do Prahy, mám defibrilátor. Jelikož nemůžu projít bezpečnostní rentgenovou kontrolou, potřebovala bych vědět, co mám dělat ? Od lékaře z arytmologie mám průkazku. Jak jim to v Lyonu vysvětlím?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pracovníci bezpečnostních kontrol jsou na tyto problémy zvyklí, stačí sdělit, že máte defibrilátor a projdete mimo rám, zkontrolují vás ručně.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Ondřej _3
Ondřej _3

zdravím, po druhé tento rok chci letím s voloteou a už podruhé mi při online check inu to hlásí chybu, že check in nelze provést. Když jsem letěl poprvé z Prahy tak důvodem bylo, že letadlo bylo plné do posledního místa, teď mám obavy, že mě v Malaze nechají na letišti. Máte někdo nějaké zkušenosti s odepřením nástupu od Volotei?

před 3 lety

volotea mi jednou nepovolila online check-in, bylo to na vnitrostatnim letu po Italii. psala jsem jim a pry je to kvuli tomu, ze na nekterych letistich se dela check-in az na prepazce (zdarma) a skutecne to tak bylo. mozna to bude podobny pripad?

Přidat odpověď
před 3 lety

zdravím s dotazem: Musím si u Volotea platit výběr sedadel, když cestuju s dítětem? (8 let) Rozesadí nás, pokud to neudělám? díky, Lucie Fialová

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den Lucie, nemusíte, Volotea děti s jejich doprovodem nerozesadí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s odbavením, přepravou dětské autosedačky u Volotea, Ryanair.

Děkuji

Odpovědět
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu