IATA (ICAO) kód letiště
LYS (LFLL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:32
Vzdálenost od Prahy
838 km

O letišti Lyon Saint Exupery

Letiště pojmenované po letci a spisovateli Antoine de Saint-Exupérym se nachází 30 km východně od třetího největšího francouzského města. Jednu ze svých základen zde má společnost EasyJet a regionální pobočka Air France – aerolinka HOP!.

Areál je rozdělen do dvou terminálů, které jsou vzájemně propojené a dá se mezi nimi přejít pěšky do 5 minut chůze. Každá letecká společnost má přidělený svůj vlastní terminál, jejich přesné rozdělení najdete na webu letiště.

Lyonské letiště se řadí ke středně velkým, plochou se dá přirovnat třeba k tomu pražskému. Orientační systém nepatří zrovna k nejpřehlednější, proto na letišti buďte ideálně alespoň hodinu a půl před odletem.

Letenky

Z Prahy doletíte do Lyonu s aerolinkou HOP! za průměrné ceny okolo 4.500 Kč, levněji však s nízkonákladovkou Volotea, kde se lze běžně dostat na zpáteční letenku kolem 2.000 Kč, a akcích dokonce i pod tisícovku.

Z Vídně pak díky lince EasyJetu lze sehnat zpáteční letenku pod 2.000 Kč. V akcích je možné narazit na ceny i pod 1.500 Kč.

Doba přímého letu do Lyonu je asi 100 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lyonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější dopravu nabídne kombinace autobusu číslo 47 z letiště na konečnou Meyzieu Z.I., kde přestoupíte na tramvaj číslo 3. Ta jede přímo do centra k nádraží Part Dieu. Jízdenka na 60 minut vyjde na pouhé 1,90 EUR, v případě koupě u řidiče na 2,20 EUR. Využít můžete i vícedenní jízdenky, které platí na celou síť dopravního podniku TCL:

  • 24 hodin za 6 EUR
  • 48 hodin za 11,50 EUR
  • 72 hodin za 15,50 EUR

Autobus na letišti zastavuje před terminálem 1 na autobusovém nádraží (Gare routiere). Celkem cesta do centra Lyonu zabere zhruba hodinu. Ze stanice Meyzieu Z.I. můžete do centra pokračovat pouze tramvají číslo 3, nikoliv linkou „Rhônexpress“. Autobus číslo 47 jezdí jednou za 30 minut (viz jízdní řád) od 5:55 do 23:58. Tramvaj číslo 3 pak jede jednou za 7-10 minut (o víkendu 15 min) od 5:15 do 23:53 (jízdní řád). Poslední autobus z letiště, kterým stihnete i poslední tramvaj, tak jede ve 22:58. Více informací o MHD v Lyonu najdete na webu tcl.fr.

Nejrychlejší dopravou do centra města je tramvaj „Rhônexpress“, která má konečnou u nádraží Part Dieu, kde můžete přestoupit na linky metra, tramvají i autobusů po celém městě. Tramvaj jezdí každých 15 minut (30 minut večer) od 6:00 do půlnoci a celková cesta zabere půl hodiny. Jednosměrná jízdenka stojí 16,10 EUR, zpáteční pak 27,80 EUR. Levněji lístky zakoupíte online na webu rhoneexpress.fr: 14,90 EUR jednosměrně, resp. 26,20 € zpáteční.

Několik desítek metrů od terminálu se nachází stanice TGV, odkud jezdí rychlovlaky do celé Francie.

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez časového omezení. Připojte se k síti "Air France Lounge" nebo "AeroportsDeLyon".

Úschovnu zavazadel najdete v centrální spojovací hale mezi terminály 1 a 2. Otevřeno je od 6:00 do 23:00 a za 24 hodin zaplatíte 10 €.

Sprchy pro veřejnost můžete využít poblíž úschovny zavazadel za poplatek 12 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, na jaký terminál přiletím z Schengenskeho prostoru ? Je to tam rozdělené jako v Praze ? A soukromé lety přistávají také tam?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, terminály rozdělené jako v Praze nemají snad nikde v Evropě. V Lyonu jsou rozděleny podle aerolinek, viz odkaz výše v úvodních informacích. Soukromé lety obvykle mají vyčleněn speciální neveřejný terminál, v Lyonu nic takového nevidím, takže jak to mají organizované tam, netuším.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Lenka Karhanová
Lenka Karhanová

Dobrý den, zítra letíme do Lyonu, chtěli bychom vzít autobus č. 47 a poté tramvaj. Mohu někde dopředu koupit lístky, levnější varianta se píše výše je mimo řidiče autobusu. A nezkoušel někdo Ouibus? Díky za radu.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

V Lyonu je nejlepsi na letisti nasednout na autobus (nepamatuju si cislo) a svezt se na konecnou Meyzieu Z.I., kde se prestoupi na tram smer do centra. Dohromady pod 5€. Rhône express jsou vyhozeny penize...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Kdy to bylo? Podle všeho ten autobus k Meyzieu někdy letos měli rušit...

před 4 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Tak se divam a mate pravdu, ja to jel v lednu 2015. Jako alternativu jsem nasel toto: http://www.navettelyonaeroport.com/ , kazdopadne se uz ve dvou mnohem vic vyplati Uber nebo Taxi.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4318 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-23T17:28:09+02:00)

Bohužel i ten "nový" shuttle na Meyzieu momentálně nepremáva, asi silná lobby Rhône expressu... :( Každopádně cenou jedna z nejdražších MHD na letiště minimálně v Evropě.

před 4 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Ahoj kluci, jsem teď v Lyon a bus 47 do Meyzieu jezdí.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, super, díky za aktualizaci. Jdou na letišti koupit jízdenky jinde než u řidiče?

před 3 lety

A nebo je možnost blablacar.com, jezdí tam poměrně dost lidí.

před 3 lety

Teď jedu busem 47 z letiště. Řidič neměl na vrácení na 5€, takže spousta lidí (čechů 😂 ) včetně mě jedeme zdarma 😌

před 3 lety

Zdravím, můžu se zeptat zda z letiště stále jezdí linka autobusu 47 do Meyzieu a odtamtud tramvaj č. 3 ? Jedu tam teď na víkend. Moc díky za info !

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, od srpna opět jezdí, viz info výše.

Přidat odpověď
před 3 lety

Tak pardon žádné vlaky z letiště do centra nejedou ...

Odpovědět
před 4 lety

Jízdenka na Rhone express už stojí 16,10 eur. Pro odvážné .. zkuste naskočit na jakýkoliv vlak do centra, průvodčí moc nekontrolují ...

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu