Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na nízké ceny lákají cestovatele belgické aerolinie Brussels Airlines, které např. nabízí zpáteční letenky z Prahy na Kanárské ostrovy, konkrétně Tenerife, za skvělých 2 600 Kč.

K dispozici jsou termíny vždy v pátek od listopadu do března následujícího roku, které zahrnují i Vánoce či Nový rok. Lety zahrnují krátký přestup v Bruselu a celková doba cesty netrvá déle jak 7 hodin. Pokud vyžadujete pro cestu odbavená zavazadla, letenky pořídíte za 3 933 Kč.

Letenky pořídíte na webu aerolinek brusselsairlines.com nebo za stejnou cenu na lufthansa.com.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TFS Tenerife
Španělsko
Tenerife
Zpáteční 6.5 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 8 000 Kč . Ušetříš přibližně 68 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace cen

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad 2021 - březen 2022

Jsou během letu přestupy?

Brusel

S kým poletím?

Brussels Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo do 8 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Koupil jsem tenkrát letenky na 17/12-31/12 a před pár týdny mi změnili odlet na 16/12. Návratový let se taky posunul, ale jen v řádu hodin. Ten odlet o den je ale celkem komplikace, teď nesedí autopůjčovna a ubytko. To vše je asi ok, ale co mě znervózňuje je, že v detailu rezervace na webu je odlet celý 16/12 zatímco v mejlech je 16/12 pouze let do Bruselu a BRU->Tenerife je až 17/12. Všimnul jsem si toho v google kalendáři. Takže nesedí web a mail. Aerolinka na mejly (formulář) nereaguje... někdo podobnou zkušenost s lety z této akce?

před 7 dny
Avatar uživatele Tom _19
Tom _19

Také mi změnili lety. Zavolal jsem na Lufthansu na CZ podporu (koupeno přímo pres Lufthansu s Brussels Airlines) , bez problému mi vše přesunuli tak jak jsem chtěl. Je možné změnit datum, i operujícího dopravce. Takze jsem se našel lety (jak datum tak i čas letů a prestupů) které mi vyhovovali a o ty požádal.

Avatar uživatele Pedros
Pedros

Zaujala mě ta krátká doba na přestup v Bruselu při cestě tam - jen 40 minut. To se dá normálně stihnout? Anebo jinak: jak se to dělá, aby se to stíhalo?

před 6 měs
Avatar uživatele callaque
callaque

Oba lety jsou na jedné letence, takže přestup je garantovaný.

před 6 měs

Ne, nedá se to stihnout. Aerolinky schválně prodávají letenky s přestupem, který se nedá stihnout, protože touží po tom přidělávat si administrativu s přehazováním na další lety a platit kompenzace za zpoždění a případně za ubytování. 🤦‍♀️

před 6 měs
Avatar uživatele Pedros
Pedros

Díky za odpověď. Ptám se asi hloupě, protože s přestupy nemám zkušenosti. Samy aerolinky to nějak organizují třeba tím, že přednostně pouští ty, kteří mají rychlý přestup? Čeká případně letadlo do cílové destinace na svůj přípoj (v tomto případě z Prahy)?

před 6 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

40 minut na přestup je v pohodě čas, pokud není zpoždění, takže není důvod nic organizovat. Prostě vystoupíš z letadla a přejdeš k dalšímu gate odkud letí druhé letadlo. Pokud zpoždění je, tak když je nějaké menší, tak někdy čekají někdy ne, záleží na mnoha okolnostech. Pokud větší, tak se o vás postarají a buď vás posadí na jiný spoj nebo zajistí ubytování a stravu a poletíte druhý den a ještě budete moct žádat kompenzaci.

před 6 měs
Avatar uživatele Pedros
Pedros

Ještě jednou děkuji!

Přidat odpověď
před 6 měs

Koupil jsem na Vánoce na týden pro dva za 8 tisíc, tak uvidíme jaké budou podmínky na koronavirus v této době. Naposledy jsem letěl 2013, tak se těším.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 64%
Tam chceš!
Ronda
ušetříš až 69%
To budou fotky!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
New York v lednu
ušetříš až 21%
To musíš vidět!
5108 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Tenerife
Španělsko Přílet na letiště Tenerife Jih

Půjčení auta

Stánky autopůjčoven jsou přímo v příletové hale, na letišti sídlí naprostá většina půjčoven působících na Tenerife. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 2 500 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 500 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 3 500 až 8 000 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Tenerife, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Tenerife.

Autobusy

Přímo u terminálu zastavují čtyři autobusové linky společnosti TITSA, která zajišťuje autobusovou dopravou po celém ostrově.

Linkou číslo 111 (trasa a jízdní řád) se dostanete do Santa Cruz a hlavních plážových destinací na jihu a východě ostrova. Autobusy jezdí každých 30 minut od 5:30 do 22:30. V noci jezdí po stejné trase linka 711.

 • Santa Cruz: cesta trvá asi hodinu a za jízdenku zaplatíte 9,35 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 343 (trasa a jízdní řád) vás kromě výše zmíněných plážových destinací doveze také do města Puerto de la Cruz na severu ostrova a také přímo na letiště Tenerife-Norte. Linka jezdí jednou za hodinu od 6:20 do 21:45.

 • Letiště Tenerife-Norte: do cíle dorazíte za 60 minut při ceně 9,70 EUR,
 • Puerto de la Cruz: na cestě budete asi hodinu a půl a jízdenka bude stát 13,55 EUR,
 • Costa Adeje (Playa de la Américas): pojedete 20 minut za cenu 3,70 EUR,,
 • Los Cristianos: cesta bude trvat 15 minut, zaplatíte 3,20 EUR.

Autobus číslo 415 (trasa a jízdní řád) jezdí do letovisek nejblíže k letišti, jede jednou za hodinu zhruba od 6:30 do 21:00.

 • Las Galletas a Costa del Silnecio: jízdní doba je 35 minut a jízdenka stojí 2,85 EUR

Jízdenky a kde je koupit

Kromě výše uvedených jednotlivých jízdenek, které jsou vhodné v případě, že nebudete příliš často cestovat autobusem, můžete zakoupit i výhodnější turistické lístky:

 • 24hodinová jízdenka – platí na všech spojích celém ostrově: 10 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • 7denní jízdenka – platí na všech spojích po celém ostrově 7 kalendářních dní: 50 EUR (+ 2 EUR za kartičku, na kterou však můžete dobíjet další jízdenky)
 • Ten+ Wallet – při koupi si rovnou dobijete kredit ve výši 10 až 99 EUR. Ten se pak odečítá podle ujeté vzdálenosti, přičemž jízdné je zhruba o 20% levnější než pokud byste si kupovali jednotlivé jízdenky. Tato jízdenka je vhodná v případě, že cestujete ve více lidech (i pro více lidí stačí jediná kartička) na kratší vzdálenosti.

Přímo na zastávce u letištního terminálu jsou automaty na jízdenky, které berou jak hotovost, tak platební karty. Jízdenky pro jednu jízdu lze koupit i u řidiče.

Pro detailní informace o cestování po ostrově navštivte našeho průvodce a kapitolu Doprava na Tenerife.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Tenerife Jih