Španělsko - Valencia

Letenky do Španělska

Na jaká letiště se létá?

Ve Španělsku najdete 42 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště ve Španělsku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Španělska?

Průměrnou cenu letenky do Španělska nelze určit vzhledem k desítkám různých letišť od Baleárů až po Kanáry. Ceny se navíc výrazně liší i podle odletových bodů. Nejlevnější letenky očekávejte do Barcelony, Málagy či na Mallorku, většinou však jen v zimě a především z Německa nebo Vídně. Nejdráž pořídíte lety na Kanáry a severozápad Španělska.

Pro detailnější informace navštivte stránky jednotlivých destinací: letenky do Barcelony, letenky do Madridu, letenky do Málagy, letenky do Valencie, letenky na Mallorcu, letenky na Gran Canarii, letenky na Tenerife, letenky na Fuerteventuru, letenky na Lanzarote, letenky do Bilbaa, letenky do Alicante, letenky do Santiaga de Compostela.

Kde koupit nejlevnější letenky do Španělska?

Nejlevnější lety do Španělska okupují nízkonákladové aerolinky, u kterých se vždy vyplatí kupovat přímo přes jejich web. Letenky vyhledávejte na stránkách Ryanair, Wizz Air, Eurowings nebo Vueling. V případě destinací, kam neexistuje tolik přímých spojů (typicky Málaga, Kanáry a severní Španělsko), se vyplatí srovnat i lety s přestupem přes náš vyhledávač letenek.

Kdy jsou letenky do Španělska nejlevnější?

U každé z jednotlivých španělských destinací se vhodné období ke koupi mírně liší, obecně však platí, že nejlevnější lety lze očekávat v zimě. U pevninských destinací a Mallorky od listopadu do dubna, u Kanárů od listopadu do ledna.

Nejdražší letenky pak čekejte tradičně přes letní prázdniny, Velikonoce a svátky.

Letenky nekupujte na poslední chvíli. Letní cesty je ideální kupovat alespoň 4 měsíce před odletem, cesty v zimě stačí 2 měsíce.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Španělska?

Pokud neradi přestupujete, využít můžete bohatou nabídku přímých spojů z letišť v ČR i okolí. Létá se na těchto trasách, pro detaily klikněte na název destinace:

  • z Prahy: Barcelona, Madrid, Málaga, Palma de Mallorca a v letní sezoně početné charterové lety do Almerie, Valencie, Alicante, na Ibizu, Menorcu, Gran Canarii, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventuru za vysoké ceny,  
  • z Pardubic: Alicante,
  • z Bratislavy: Madrid, Girona, Palma de Mallorca, Málaga,
  • z Vídně: Barcelona, Madrid, Málaga, Palma de Mallorca, Valencia, Sevilla, Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, Ibiza, Bilbao, Alicante,
  • z Katovic: Barcelona, Palma de Mallorca, Málaga, Castellón, Fuerteventura, Tenerife, Santander,
  • z Krakova: Madrid, Barcelona, Málaga, Palma de Mallorca, Valencia, Alicante, Girona, Gran Canaria, Tenerife,
  • z Wroclawi: Alicante, Girona, Palma de Mallorca,
  • z Norimberka: Barcelona, Palma de Mallorca, Alicante, Málaga,
  • z Drážďan: Palma de Mallorca,
  • z Lince: Palma de Mallorca.

Jak dlouho se letí do Španělska?

Časy přímých letů se liší dle konkrétní destinace. Do Barcelony a na Mallorcu poletíte z Prahy 2,5 hodiny, do Madridu 3 hodiny, do Málagy 3,5 hodiny a na Kanárské ostrovy zhruba 5 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců