Cestovní pas – ceny, lhůty, platnost

Napsal

V minulém článku jsme si řekli všechny potřebné informace o cestování na občanský průkaz, naopak v dnešním článku se zaměříme na cesty do zemí, kam pas nutně potřebujeme, a především na záludné situace, které mohou kolem tohoto cestovního dokladu nastat.

Jak vyřídit pas – cena, lhůty, typy pasů

Cestovní pas se vydává na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze pak na městských úřadech. O pas můžete zažádat kdekoliv, tedy i mimo místo svého trvalého bydliště.

Standardní cestovní pas

 • Lhůta na vyřízení cestovního pasu: 30 dní (většinou úřady zvládají vyřídit za 10-14 dní),
 • Cena pasu v běžné lhůtě: 600 Kč, děti do 15 let za 100 Kč,
 • Platnost pasu je stanovena na 10 let (pro děti na 5 let).

K vyřízení pasu potřebujete pouze občanský průkaz a peníze, případně platební kartu. Nemusíte vyplňovat žádný formulář, ani si nosit vlastní fotku, budete vyfoceni přímo u okénka.

Cestovní pas na počkání aneb Rychlopas není rychlopas

Zítra odjíždíte do zahraničí a zjistíte, že máte prošlý pas? Chcete si skočit na úřad a počítáte, že dostanete rychlopas na počkání? Jste na omylu. Cestovní pas na počkání se totiž už nějakou dobu nevydává. Můžete zažádat o vydání pasu ve zkrácené lhůtě, rozhodně však nebude levný. Máte na výběr dvě možnosti (od 2.7.2018):

 • Doba vydání do 24 hodin s cenou 6.000 Kč, resp. 2.000 Kč u dětí mladších 15 let,
 • Doba vydání do 5 pracovních dní s cenou 3.000 Kč, resp. 1.000 Kč u dětí mladších 15 let.

Nutno podotknout, že termín „rychlopas“, který se běžně v tomto případě užívá, je nepřesný. Pas vydaný ve zkrácené lhůtě se ničím neliší od běžného pasu – platí 10 let a vydává se pouze s biometrickými údaji.

Cestovní doklad pro dítě

Při cestování s dětmi mějte na paměti, že už dávno nestačí nechat si svoji ratolest jen zapsat do svého pasu. Dítě, a to v jakémkoliv věku, musí mít vlastní cestovní pas.

Dětský pas se vyřizuje stejně jako ten pro dospělé. Při cestě na úřad si nezapomeňte vzít vlastní občanku a také rodný pas dítěte, fotka není potřeba.

Cestovní pas pro dítě stojí 100 Kč (ve zkrácené lhůtě 1.000 Kč) a vydává se na 5 let, pokud dítě radikálně nezmění svůj vzhled. Je tedy jasné, že pas vydaný ročnímu dítěti nebude možno za 5 let použít. Cestujete-li jen po EU, Schengenu nebo Balkánu, vyjde finančně lépe pořízení dětské občanky, ta stojí 50 Kč.

Lhůty pro vydání se ničím neliší od dospěláckých pasů: běžně do 30 dní, zrychleně pak do 6 dní.

A jak je to na Slovensku?

Slovenská část našich čtenářů má oproti nám výhodu, místní úřady totiž jsou schopny vydat cestovní pas i dříve a levněji.

 • Vydání slovenského cestovního pasu do 30 dní: 33 €
 • Vydání slovenského cestovního pasu do 10 dní: 66 €
 • Vydání slovenského cestovního pasu do 2 dní: 99 €

Biometrický pas

Od roku 2016 se vydávají už jen cestovní pasy s biometrickými údaji. Ačkoliv ty staré, bez těchto údajů, jsou stále platné, některé země (například USA) umožňují vstup pouze na strojově čitelný pas s biometrickým údajem.

Cestovní pas s biometrickými údaji poznáte snadno podle obdélníkového symbolu s kolečkem uprostřed na obalu (pod nápisem „Cestovní pas“).

Platnost cestovního pasu

Jednou z častých nepříjemností a důvodem pro nevpuštění do země nebo letadla je platnost pasu. Mnoho zemí na světě totiž vyžaduje, aby cestovní doklad platil ještě nějakou dobu po ukončení cesty, nejčastěji 180 dní.

Často je pravidlo striktně vyžadováno a dodržováno (Egypt, Thajsko, Rusko a mnoho dalších). I když se do lhůty nevejdete byť jen o jediný den, může to být důvod k nevpuštění do země a zruinování dovolené. Dvakrát měřte, jednou řežte a před cestou si platnost pasu vždy několikrát ověřte.

Před cestou se podívejte na seznam států a území podle nutné délky platnosti pasu.

Platnost cestovního pasu po svatbě

Nejasnosti často vznikají po změně příjmení. Často totiž kupujete letenky s velkým časovým předstihem dávno před svatbou, případně chcete na cesty vyrazit jen pár hodin či dní po obřadu, kdy si nový pas už nestihnete vyřídit.

To však nemusí být důvod ke stresu, starý cestovní pas na příjmení před svatbou je totiž platný ještě další 3 měsíce po svatbě. Vycestování na staré jméno během této lhůty je zcela legální.

Letenka a pas na staré nebo nové jméno?

Jak postupovat, chceme-li rezervovat letenky, příp. pojištění ve velkém časovém předstihu, přičemž cesta se bude konat až po změně příjmení? Platí základní pravidlo: letenky kupujte na jméno, které se bude shodovat s pasem.

 • Chci vycestovat na starý pas v oné 3měsíční lhůtě = letenky rezervuji na staré jméno, i když se v době cesty budu jmenovat jinak,
 • Chci vycestovat na nový pas se změněným jménem = letenky rezervuji na nové jméno, i když se tak v době nákupu nejmenuji.

Některé aerolinky sice vyžadují číslo pasu při nákupu letenky, klidně ale zadejte staré, i když plánujete letět na nový pas. Čísla dokladů se závazně zadávají až při odbavení.

Vydání druhého pasu – můžu mít více cestovních pasů?

V životě cestovatele nastávají situace, kdy si zkrátka a dobře s jedním platným pasem nevystačíme. Jak je řešit? Je legální mít současně dva cestovní pasy? Ano, můžete jich mít dokonce kolik chcete, pokud si žádost o vydání dalšího cestovní pasu dostatečně odůvodníte.

Na Slovensku je pak počet současně platných cestovních pasů omezen na dva.

Proč mít více cestovních pasů? Za jakých situací budu potřebovat dva pasy současně?

 • Jedu do země, do které musím vyřídit vízum předem na velvyslanectví (obvykle si náš pas ambasáda pár dní nechá) a potřebuji během této doby cestovat jinam,
 • Mám v pase razítko ze země, která se „nekamarádí“ s jinou zemí, do které plánuji vycestovat a chci se vyhnout zdlouhavému pohovoru, případně dokonce nevypuštění do země. Vyřídím si tedy druhý pas,
 • Můj pas nemá žádnou volnou stránku pro razítko nebo vízum, ale současně je v něm vlepeno ještě platné vízum do jiného státu. Můžeme si jej ponechat a zažádat o další,
 • Nebo prostě jen pro sichr…

Závěr

Nejdůležitějším faktorem před cestou je ověření platnosti pasu v dostatečně dlouhé době tak, abyste předešli vysokým poplatkům při vyřizování rychlopasu nebo snad dokonce kvůli nemožnosti vydat cestovní pas na počkání vůbec neodcestovali.

Mimořádnou pozornost věnujte taky destinaci, do které jedete a vždy si ověřte, jakou lhůtu platnosti daná země vyžaduje a zda není nutné si vyřídit vízum v předstihu.

Sdílej článek s přáteli

70 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

600,- za doklad kdy výrobní cena té knížky může být max 100,- kč. Vítejte v Čr.

před měs
Avatar uživatele Nuny
Nuny
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 26 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-14T13:38:55+02:00)

Taky tě vítám a nevím, na co si stěžuješ. Vydání cestovního pasu do 30 dnů v Rakousku 75,90€, na Slovensku 33€, v Německu 60€ a v Polsku 140ZŁ, takže z okolních států je u nás vydání pasu nejlevnější. Pokud je pro Tebe problém zaplatit jednou za 10 let 600 Kč,tak snad raději seď doma, útrata v první restauraci bude dražší, než vystavení biometrického pasu.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli na vyřízení víz je potřeba pas? Mám prošlý pas, který si potřebuju zařídit, moc se mi nechce platit 3000 za rychlopas, doufám, že to stihnou, protože 10.4. bych měl letět do Indie. Poradíte? Díky

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na vyřízení víza do jakékoliv země potřeba platný pas (resp. ten, se kterým do dané země pojedete) je, jelikož vízum je vázáno právě na konkrétní pas.

před 2 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-08T14:23:47+01:00)

Na webu úřadu by mělo být vidět už před žádostí, kdy bude pas hotový. O e-vízum do Indie lze žádat minimálně 4 dny předem. Jen to chce vše pečlivě vyplnit, aby žádost neodmítli.

https://indianvisaonline.gov.in/.../tvoa.html

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobry den, chceme si koupit letenky na bali, kam chceme jet 14dni po svatbe, musim se měnit pas? Jde mi o to, ze vyžadují platnost 6 měsíců a po svatbe platnost zaniká po 3 mesicich🤔 a bohužel tedy nevim na jaké jméno mám tedy nyní letenky koupit ? Kdybych letěla na starý pas, je možné ze někde prijdou ze pas je platný pouze 3 měsíce? V pase mám platnost do roku 2027. Moc dekuji

před 3 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-25T20:59:17+01:00)

Imigrační úředníci nebo na check-inu nebudou vědět, že jste po svatbě. (Pokud jim to teda sami neřeknete, ale i to by jim bylo asi jedno.)

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, okolo prázdnin bych chtěla žádat o vízum do ameriky (normální cestovní, které je na 10 let) , jenže můj cestovní pas má propadnout v roce 2023 a potom bych musela na ambasádu znova a platit všechny ty jejich poplatky (pokud mi to vízum vůbec dají, už ví jak to tam chodí...), tak jsem se chtěla zeptat jestli by bylo možné si v tom případě udělat prostě nový pas, aby mi tam to vízum (kdyžtak) těch 10let vydrželo?

Děkuji za odpověď

před 3 měs
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 257 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den,

no jasně, udělejte si druhý pas a do něj si nechte dát vízum.

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 527 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-22T11:27:55+01:00)

Můžete cestovat s propadlým pasem ve kterém je platné US vízum., pokud současně máte platný CZ pas. Pořídit si nový je samozřejmě taky možnost a asi i praktičtější.

"If your visa is still valid you can travel to the United States with your two passports, as long as the visa is valid, not damaged, and is the appropriate type of visa required for your principal purpose of travel. (Example: tourist visa, when your principal purpose of travel is tourism). Both passports (the valid and the expired one with the visa) should be from the same country and type (Example: both Uruguayan regular passports, both official passports, etc.). When you arrive at the U.S. port-of-entry (POE, generally an airport or land border) the Customs and Border Protection Immigration Officer will check your visa in the old passport and if s/he decides to admit you into the United States they will stamp your new passport with an admission stamp along with the annotation "VIOPP" (visa in other passport). Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid."

https://travel.state.gov/content...asics.html

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, poprvé letím do USA (L.A.) a mám nový pas, na kterém je poměrně dost přesvícená fotografie a nejsou na ni úplně vidět rysy obličeje. Vím, že pas u nás při vyhotovení prochází kontrolou, tak by neměli pustit nic “nepovedeného”, ale nebude s tím problém zrovna při kontrole v USA? Chtěla pas vyměnit, ale na úřadě to neshledali jako důvod k vyhotovení nového pasu. Možná se s tím již někdo setkal. 😉 Díky za reakci.

před 3 měs
Pavel Planespotter

Uzij si LA a neres hlouposti 😁

před 3 měs

Tak super! 😁 Díky!

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, chtela jsem se zeptat na otázlu ohledne Číny, pasu a víza. Muj pas mi projde 2.7.2019, ale mam v nem platne vizum do Ciny do konce cervence. Proto jsem si radeji nechala udelat pas novy, ktery mi plati na 10 let opet a do ktereho mi budou prelepovat platna viza ze stareho pasu. Dnes jsem prosla pres imigracni s pasem starym a nikdo mi nerekl ani popel, ze nemam 6 mesicu na vstup do zeme. Chci se zeptat, jelikoz bych rada vycestovala na Filipiny behem par dni, zda-li mohu opet opustit Cinu a vratit se normalne, jestli jim jde predevsim o platne viza a ne platnost pasu...?

Odpovědět
před 3 měs

Pas mi plati do konce cerna 2019 a brzo pojedu do CR (z Tchaj- wanu) tudiz nebude platnost alespon 6 mesicu. Na tel domu by me meli pustit ne? A jeste se chci zeptat, zda budu mit po vystaveni noveho pasu stejne cislo pasu? Dekuji

před 4 měs
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 257 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud už jsi v zemi tak návrat do ČR problém nebude. Nový pas = nové číslo.

před 4 měs

Pak mi ale hlava nebere, jak si koupim novou letenku, kdyz potrebuju v bookovani zadat cislo pasu, ale nynejsi cislo pasu ztratim az budu mit pas novy.

před 3 měs

Tenhle dotaz tady padl uz jenom tak stokrat. Pri koupi letenky pas neni potreba, pokud je pri rezervaci cislo vyzadovano, muzete tam vyplnit cokoliv. Pri koupi pres OTA - naprikad zde pres student agency se cislo pasu nezadava vubec.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, vidím že se vyznáte ve vízumu..chtěla bych se zeptat zda mi do Kaliningradu stačí tohle http://rusko-viza.cz/

Odpovědět
před 4 měs

AFFORDABLE / LOAN / LEASE / BG / SBLC / DOA / NABÍDKA

Všimněte si všem .. Potřebujete financování? Potřebujete půjčku pro vaše podnikání nebo osobní potřeby? Nabízíme všechny druhy půjček jednotlivcům nebo firmě bez ohledu na vaše stávající kreditní skóre. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat pro další informace zkusit a váš život nezůstane finančně stejný :: kontaktujte nás emailem: georgekennethloaninvestment@gmail.com

Nabízíme také následující druhy úvěrů Osobní půjčky (garantované a nezajištěné) Komerční úvěry (pojištění a nezajištěné) Úvěry pro velké společnosti. Konsolidační úvěr - program financování s nízkou nebo nulovou měnou k dispozici ve výši 3%.

POŽADOVANÉ PRVNÍ INFORMACE:

Kompletní jména:

Země:

Stát:

Umístění:

Stáří:

Sex:

Kontaktní telefonní čísla:

Požadovaná částka:

Doba trvání úvěru:

Obsazení:

Stav:

Účel úvěru:

Děkuji vám a Bůh vám žehná.

kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: georgekennethloaninvestment@gmail.com

Odpovědět
před 4 měs

Chci se zeptat,

Proc se nevraci stary propadly pas a slo by ho ziskat spatky? Manzel je Brazilec a syn Ircan a oba vzdy dostaly stary pas naspet. Muzu dostat svuj stary pas spatky?

Dekuji

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ne.

před 5 měs

A nevite proc to tak je?

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 346 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-05T14:36:09+01:00)

Protože § 32 odst. 1 zákona č. 329/1999 Sb. o cestovních dokladech. Na otázku co se stane v případě neodevzdání pro jistotu už rovnou odpovídám § 34a odst. 1 písm. e téhož zákona - dopustíte se přestupku za který dle § 34a odst. 2 lze uložit pokutu do 10 000 Kč. Stačí takto?

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Nejlepsi bude si precist lonskou diskuzi:

https://www.cestujlevne.com/disk...sleho-pasu

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, dceři je 16 let, může se již pas zařídit sama? Děkuji za odpověď.

před 6 měs
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 257 komentářů
 • Poslat zprávu

https://www.mvcr.cz/clanek/osobn...09NA%3D%3D

O vydání cestovního pasu může požádat:

občan starší 15 let, ale do doby zletilosti, tj. do 18 let, musí k žádosti přiložit písemný souhlas zákonného zástupce s jeho ověřeným podpisem. Podpis lze ověřit u orgánu, u něhož se podává žádost. Souhlas zákonného zástupce se nevyžaduje, pokud je jeho opatření spojeno s překážkou těžko překonatelnou;

Přidat odpověď
před 6 měs

Když se ožením, musím si zažádat o nový pas.

Děkuji

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Proč by sis musel zažádat o nový pas? Vidíš tam někde kolonku rodinný stav? Teda pokud si nebereš jméno nastávající manželky.

před 7 měs
cali

:-) I takové znám...

před 7 měs
Liborek

Pas platí tři měsíce po změně jména z důvodu sňatku. Znám paní, co na to jela i později a prošlo jí to, ale asi bych na to nespoléhal. Podmínkou samozřejmě je, že letenky jsou také na původní jméno.

Přidat odpověď
před 7 měs

V srpnu 2019 bych chtěla navštívit Skotsko, Londýn.. Bude možné vycestovat do Anglie "po brexitu" na občanku nebo musím mít pas.? Děkuji za odpověď

před 7 měs
Kryštof Hájek

To se zatím přesně neví, až podle toho, zda a jakou se podaří uzavřít dohodu...

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

v březnu letíme s dětmi do SAE - synovi jsme pořizovali pas v 6 měsících - v době odletu bude mít 3 roky, je lepší vyřídit pas nový anebo " projde " ? Díky za info. Jitka

před 8 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Udělal bych nový, nehledě na cíl cestování. Stojí to imho stovku. At je tam reálnější fotka.

Přidat odpověď
před 7 měs

Chci se zeptat, vydají mi rychlopas i bez obcanky? Za 4 mám letět na Kubu a nedávno mi ukradli peněženku i s občankou.. je to problém, nebo se to dá nějak vyřešit? Napr. rodný list nebo tak?? PROSÍM O CO NEJRYCHLEJŠÍ ODPOVĚĎ!!!!!

před 8 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2952 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-16T20:20:31+02:00)

Ano, měl by stačit rodný list, případně k němu i oddací list, pokud již máte po svatbě.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravím chtěla jsem se zeptat pas mám 5 let ale za tu dobu jsem se trochu změnila.Začala jsem nosit brýle mám kratší vlasy i jinou barvu,takže vypadám trošku jinak.Nebude problém.Děkuji

před 8 měs
David Eiselt

Neměl by být, brýle si kdykoliv můžete sundat a střih vlasů nehraje takovou roli.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, za necelé dva měsíce, tedy už 12. 10. se mám účastnit ME v Rusku. Jede se mnou přítel, kterému se momentálně vyřizuje nový cestovní pas (měl by být hotov do 3 týdnů) a starý platí pouze do ledna. Předem si musím zažádat o pozvánku na ME (ohledně udělení víza) pro účastníky a jejich doprovody. Nevím, jak mám postupovat, když zatím nemám nové číslo pasu, na který přítel čeká, a které je nutné napsat do podkladů pro udělení pozvánky na vízum. Máme tam vepsat jeho staré číslo s poznámkou, že čekáme na nový pas, nebo riskovat a počkat na nový pas a vízum řešit až po vyhotovení nového pasu? Předem mnohokrát děkuji za odpověď!

před 9 měs
David Eiselt

Osobně bych počkal na pas nový, pozvánku udělají během dne, to proces nezkomplikuje.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, od ledna mám nové trvalé bydliště, ale pas mi platí ještě 4 roky. Mohu na něj vycestovat do Tunisu? Děkuji za odpověď.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na pasu vůbec trvalé bydliště není, takže žádný problém.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Příští rok chceme s vnuky (7,16) na Floridu. Vlastní pasy budou mít vyřízeny. Je třeba např. i plná moc? Díky za Vaše rady, co vše musíme pro ně před cestou zařídit.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Určitě je to vhodné mít ověřenou plnou moc od obou rodičů v angličtině samozřejmě.

před 10 měs
Avatar uživatele Andrea
Andrea
Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, v červenci jsem se vdala a nyní mám nové příjmení. Ještě předtím jsme si ale pořídili letenky do Vietnamu na listopad - bohužel ale na moje staré jméno. Mezi červencem a listopadem je doba delší než 3 měsíce, znamená to, že se starým pasem nemůžu odletět? Bude někdo overovat, že místo legálních 3 měsíců se jedná o odlet/přílet až po téměř 5 mesich? :( Trasa: Praha/Moskva/Hanoi a zpět.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 346 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-25T15:50:07+02:00)

Problém to je, nikdo nic ověřovat nebude, naopak, aby jste letěli, budeš muset Ty prokázat, že splňuješ ty 3 měsíce, jinak se s Tebou nebude nikdo bavit, pokud jsou letenky na jiné jméno.

Každopádně bych zkusil aerolinku, ale velmi pochybuju o úspěchu.

před 10 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Nejspíš to bude bez problémů... i když u Rusáků jeden nikdy neví.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 346 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-25T16:01:23+02:00)

To si rozhodně nemyslím, navíc, když je odlet z Prahy, kde zřejmě znají legislativu. Navíc cestovat na pas, kde je uvedeno jiné jméno je problém vždy. Plus Vietnam vyžaduje platnost pasu 6 měsíců, což může být další problém stran TIMATICu.

před 10 měs

Ale letenka a pas budou mít shodná jména, ty k sobě párovat budou. Měla jsem na mysli variantu, že by se o svatbě a tím změně jména vůbec nevedla řeč.

Jen nevím, jakým způsobem funguje kontrola, zda porovnavaji s nějakým centrálním registrem osob, kde by o te svatbě/změně jmena byl záznam..

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 346 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-26T06:54:07+02:00)

Tak asi mám problém s porozuměním textu nebo Ty s vyjadřováním, jelikož z "...v červenci jsem se vdala a nyní mám nové příjmení. Ještě předtím jsme si ale pořídili letenky do Vietnamu na listopad - bohužel ale na moje staré jméno..." jsem pochopil, že letenka je koupena na jméno za svobodna a pas máš už nový na jméno po svatbě...., což je problém-

Jinak totiž nechápu, co řešíš, pokud máš letenku i pas na jméno po svatbě, tak není žádný problém....

Edit: jo Ty to myslíš tak, že poletíš na pas za svobodna? Pokud ano, tak problém by mohl být jen na pasovce především na Ruzyni, kde by mohli mít uvedeno, že pas je neplatný, ale to už jen spekuluju, rozhodně to zkus. Případně si vyřiď nový pas na nové jméno, starý si nech taky a vem si sebou oba, mělo by to být ok.

před 10 měs

Pas mam zatím starý (jmeno za svobodna) a letenka je na staré jméno (jmeno také za svobodna).

Dotaz měl znít, zda lze cestovat bez změny čehokoliv- se starým pasem a starou letenkou.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Viz výše, vyřídil bych si i nový pas, na check in předložil starý a na pasovce (stejně jsou to ty automatické brány) v případě potřeby použil pas nový. Mělo by to být ok...

před 10 měs

Dobrý den, Báro, řeším úplně stejný problém, můžu se zeptat, jak to tenkrát dopadlo?

Přidat odpověď
před 3 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 32 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Čtení na 5 minut
Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Čtení na 3 minuty
Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

183 dalších článků