AZORY s puberťáky v březnu

ostrov São Miguel - vodopády, vyhlídky, termální jezírka, kaldery, fumaroly, čajová a ananasová plantáž..

Cestopis z roku 2022 napsala IvanaBl

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala IvanaBl
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-20T13:19:11+01:00

IvanaBl procestovala 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 měsíci a napsala pro tebe 16 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Reni85
před 2 měs

Ďalší parádny cestopis od pani Ivany👍

Tie prípravy pred cestou - ste môj človek! 😀

IvanaBl
před 2 měs

Díky, díky! :))

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 2 měs

IvanoBL, děkuji za krásný cestopis, díky kterému jsem si připomněl  naše cesty po Azorech. Naprosto chápu Vaše nadšení, byli jsme na tom podobně. Na Azory jsme podnikli dvě cesty a navštívili celkem 5 ostrovů. Auto jsme nepůjčovali , využívali busy  a poměrně často i stop ( ve dvou bez problémů, pro větší skupinky nepraktické ).

Azory jsou v v našich TOP pětici, určitě navštivte i další ostrovy. Přeji Vám mnoho krásných cest a těším se na další cestopisy.

IvanaBl
před 2 měs

Brouku :), mockrát děkuji za krásný komentář a inspiraci pro další cestování i psaní! I Vám přeji hodně nových a zajímavých cest!

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 2 měs

Jak jsem už psala u jiného vašeho cestopisu, moc ráda je čtu. Sama přípravu na cesty miluju, stojí mě to víc času než samotná cesta, pořád cestuju s papírovou mapou a knižním průvodcem, minimálně s dvěma.

Je prima , že dokud to jde, berete svoje děti, já mám tři a i když to bylo občas na obklad, byli s námi. V době jejich dětství nebyly mobily a podobné věci a když jsem koupili takový ten přehrávač dvd do auta, pořád se hádali, že tenhle už krtečka ne a dcera zase, že star wars nechce. Několikrát jsem jen zepředu slyšela Univerzální uklízečku.

Nějaké řeči o výchově... Skvělý výsledek veškeré výchovy je, že z nich vyrostou slušní lidé, co nebudou ubližovat druhým. Jestli s mobilem a wifinou nebo bez , je zcela bezpředmětné.

IvanaBl
před 2 měs

Děkuji moc za komentář, jsem ráda, že se to dá číst :) S přípravou to tedy máme hodně podobné. Výchovu dětí tady vůbec nechci rozebírat, to sem nepatří, ale určitě děkuji za podporu! Mě ani nenapadlo, že někdo bude brát smrtelně vážně každé slovo, co napíšu..

Avatar uživatele Ala
Ala
před 2 měs

Je fajn cestovat s dětma a i když to jsou hodný a dobře vychovaný děti, tak je jasný, že občas jsou prostě na zabití :-) Naštěstí nás na tu pubertu postupně připravujou už od malička. My s naším dítětem jezdíme všude a ty "rozhovory s puberťákem" jsou dost podobné a hlavně je potřeba myslet na dostatečnou zásobu jídla (vždycky s sebou aspoň corny tyčinky a fidorky), aby se udržela dobrá nálada v družstvu.

JanaJa
před 2 měs

Děkuji za Váš krásný cestopis s nádhernými fotkami. Azory mám už v hledáčku delší dobu a teď jste mě navnadila ještě více.

Cestování s puberťáky jste vystihla přesně. Taky mám jednu doma. A jak píšete, při správné komunikaci a přehlížení kyselých obličejů, si to cestování užijí obě strany. :-)

IvanaBl
před 2 měs

Zdravím a mockrát děkuji a určitě jeďte! :)

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 2 měs

Váš cestopis mě opravdu zaujal, příroda tam musí být nádherná.

Chtěla jsem se zeptat, jak staré jsou vaše děti, nevím, co je dnes puberťák a podle fotek si nejsem jistá. Moje děti jsou už dospělé, ale odmala s námi jezdili všude. Naštěstí tenkrát nebyl ani internet, mobily tak na sms.

Pořád naštěstí jsou místa, kde ten signál není dodnes.

IvanaBl
před 2 měs

Díky moc!! 13, 17, 18 a ten nejstarší zůstal doma, na VŠ už nejsou jarní prázdniny.

Avatar uživatele Azul
Azul
před 2 měs

Čtyři děti, to je hezký, klobouk dolů! Jinak naprosto souhlasím s tím, co níže o dnešních puberťácích píše Michal z hor coby o dalším vývojovém stupni člověka a o tom, jak se s tím dá "pracovat'. Ti, co si myslí, že chování teenagerů  je pouze výsledkem výchovy jejich rodičů, jsou, kulantně řečeno, naivní (pro upřesnění dodávám, že tím rozhodně nemyslím tebe).

Avatar uživatele
lma
před 2 měs

Pěkné počtení a opravdu inspirující fotky ..

Azory mám "dlouhodobě v plánu" ,ale odrazuje mě špatná místní doprava (jsem neřidič) a i nestálé počasí ..

A velké plus za výběr fotografií a vynechání fotek typu rodinné album (z toho by si měl vzít Jožka příklad !).

Avatar uživatele torpy68
torpy68
před 2 měs

Pokial chcete stale pocasie na pomery Azorov, tak chodte v lete. My sme tam v Juli mali z 10 dni zamracenre a dazd iba 1 den. Ovsem s tou dopravou bez auta to tam fakt nie je bohvieco. Inak su ale Azory fakt nadherne.

IvanaBl
před 2 měs

@lma Děkuji moc!! Jožku neznám, ale rozumím :) a souhlasím s torpym, bez auta to na Azorech bohužel moc nejde.

Michal Zhor
před 2 měs

Děkuji. Tvůj cestopis mne ukecal. Obdivuji to plánování. Já si koncem roku zkusím hodit korunou, zda Azory nebo Kapverdy. K dětem: máme tu další vývojový stupeň člověka, evoluci nelze zastavit a jen jim můžeme ukázat reálné zážitky života a nástrahy internetu. Držím jim palce. 

Pár tipů/fotek na jiných ostrovech - Pico/Failal: 

https://www.michalzhor.cz/2021/0...rove-pico/

 

IvanaBl
před 2 měs

Vypadá to, že píšu ukecávací cestopisy :) Díky moc!! Tak snad Ti padnou Azory! Pico Pico je pěkná hora. Chci na ten Damávand..

Michal Zhor
před 2 měs

Pošlu ti kontakt na přenocování v bunkru (nebo v chajdě nad bunkrem). To bylo asi pro výstup nejdůležitější. Doporučuji vybrat termín na konci sezóny. V sezóně to musí být masakr - hromada stanů, tlak na WC ....

IvanaBl
před 2 měs

Pošli, díky!

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 2 měs

Abych byla upřímná, byť fotky jsou krásné, pro mě jako neřidiče Azory moc použitelné nejsou. Busy nejezdí k tomu, co je na tomhle ostrově nejzajímavější (příroda) a já na organizované výlety moc nejsem. Musela by to být opravdu cenově zajímavá nabídka letenek, abych po tom skočila - a to se nestane. Spíš pojedu na Kanárské ostrovy. K těm poznámkách na puberťáky... Fascinuje mě, když takhle rodiče mluví, jako by jim ho snad ve třinácti přivezli mimozemšťani a nemohli vůbec nic ovlivnit. Jak se říká: co jste si udělali, to máte, na to nenadávejte :D

IvanaBl
před 2 měs

Jsem ráda, že se vám fotky líbí a mrzí mě, že jste nepochopila nadsázku.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 2 měs

Ale já jsem to pochopila. Jenom mi to nepřijde jako dobré téma k žertování. Ten dlouhodobý trend, kdy se teenageři v době, kdy mají vyspívat, pořád chovají jako sedmiletí, mi nepřijde vtipný a jim samotným v dospělosti určitě taky ne.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 3 měs

Moc pěkný cestopis. Koukám, že je tam pořád co nového objevovat. Termály byly fajn i když nám celou dobu drobně pršelo a pohled manželky na původně bílé plavky byl taky k nezaplacení. Počasí jsme sledovali online a dle potřeby měnili itinerář. Ostrov je relativně malý, takže není problem zajet na některá místa víckrát a když není ideální počasí, tak se přesunout dal. Jídlo fantastický, když ho přinesli, tak jsem si kolikrát říkal, že se s tou cenou museli splést. Víno asi nemá cenu komentovat, tam opravdu nešlo sáhnout vedle. Poprvé jsem strávil výběrem asi půl hodiny, pak už vzal jakékoliv dvě láhve a vždy spokojenost. Puberťaky jsme nechali doma, ale koukám, že to jde docela v pohodě. Až bude mít LH zase akci, tak kupujeme znovu.

IvanaBl
před 3 měs

Moc děkuji! Krásný je prý i Flores a další ostrovy.

Katka S
před 3 měs

Díky za skvělý cestopis, na Azorech jsme s jedním puběrťákem (tedy puberťačkou) byli loni koncem října - i v tu dobu super počasí, zmokli jsme jen párkrát a vždycky na chvíli. Problém s požadavky na návrat (=do pelechu k wifi) se snažím řešit neomezenými daty v unii a mimo EU zakoupením lokální simky😁 Vychází to jen částečně... Krásně jsem si ale zavzpomínala, Azory byly nádherné. 

IvanaBl
před 3 měs

Díky moc, Katko! :) I jedna z našich puberťaček je Katka :)

Avatar uživatele kata_p
kata_p
před 3 měs

Krásně napsáno. Když jsem začala číst, viděla jsem v tom úplně naše děti 2 roky zpátky pri objevování tohto ostrova. My jsme byli začátkem září a pláštenka byla nejlepší kamarád. Takže jste to vlastne vychytali :). Ako píšete - auto je tady nutnost a pravidělná kontrola webkamer se taky oplatí.

IvanaBl
před 3 měs

Děkuji, Káťo, ráda jsem Vám Azory připomněla :)

Jituliště
před 3 měs

Skvělé čtení, díky za ně. Na Azory se chystáme, tak je pro mě cestopis inspirující a přinesl i další tipy na zajímavá místa. Jen se nějak úplně vytratily akční letenky. Ale snad se dočkáme. Úžasná příprava, obdivuju. No a další věc, která mě inspirovala, plánovali jsme jet jen s manželem, ale možná ještě přehodnotíme....

IvanaBl
před 3 měs

Moc děkuji za komentář! S akčními letenkami je to čím dál horší, loňský přímý let z Norimberka do Ponta Delgady za 880 Kč už se nikdy nebude opakovat :( Možná přehodnoťte.. mně je na těch krásných místech občas líto, že tam ti puberťáci s námi nejsou :) Ale jen občas! :))

Avatar uživatele martuc
martuc
před 3 měs

Díky za cestopis, je to inspirativní, super lákadlo. Obdivuju detailní přípravu. Nejsem tak důsledný, ale zcela chápu.

Velká část příspěvků/cestopisů na tomto webu je sice zajímavá, ale pro mne nepoužitelná. Na cestu, která trvá déle jak 3 dny, bereme samozřejmě i naše děti ve věku 9 a 12 let. Nejsou to (zatím) puberťáci, ale itinerář a způsob cestování ovlivňují zásadně. Energie mají dost, problém je s motivací. Neumím jim vysvětlit, že "jen se tak toulat" je vlastně výborně využitej den. A když to vyzkouším, tak jsou druhý den protesty...

Avatar uživatele Karel
Karel
před 3 měs

Souhlas. Já jsem navíc typ, který má rád i mestské cestování, respektive jen se procházet, projet si mhd různé čtvrtě města, kde nemusí být ani význačné dominanty, památky. Vzhledem k tomu, že mi to jakž takž toleruje pouze manželka, u dětí a kamarádů jsem narazil, tak skrytě trpím nedostatkem saturace potřeb :D

IvanaBl
před 3 měs

@martuc: Moc děkuji za pochvalu! :) My ty naše puberťáky trénujeme odmala a dřív se mi osvědčilo mít pro ně pořád nějaký program, nejlépe ten, který je utahá (ono i tohle koupání v horké vodě utahá každého) a s odměnou na konci (dřív zmrzlina, teď wifina :) ). Ale celkově jsou dnes (téměř) všichni puberťáci pohodlní, líní a rozmazlení námi i dobou, ve které žijí, a já se s tím pořád nedokážu smířit.

Avatar uživatele Ema3JA
Ema3JA
před 2 měs

Mně ty poznámky k puberťákům naopak strašně pobavily a co se týče cestopisu - výborný! Už jsem začala plánovat cestu na Azory, s tou detailní přípravou cesty to máme podobné. Zdravím  a přeju další podobné krásné cesty, třeba i s těma puberťákama.

IvanaBl
před 2 měs

Mockrát děkuji!! To jsem ráda, bude se vám tam líbit! :)