Co vám o Gruzii nikdo neřekl (a možná měl)

Všechno, o čem bych ráda věděla předtím, než jsme se do Gruzie vypravili.

čtení na 3 minuty
hodnoceno 6 x

Cestopis z roku 2021 napsala terez_vodakova

Zážitky pro tebe sepsala terez_vodakova
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-10-18T16:42:01+02:00

terez_vodakova procestovala 12 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 1 měsícem a napsala pro tebe 1 úžasný cestopis.

Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Byl jsem tam před lety a byli jsme nadšeni. Doslova. Milí lidé, veřejná doprava super (na co auto..).. jídlo i ubytování fajn. Nevím, asi jsme byli oba v jiné zemi.. :-)

Šárka Skrbková

I když krátké, tak mně se cestopis líbí, je zábavný. A kdo chce o Gruzii vědět víc, ať se tam vypraví :D

Avatar uživatele Betsy
Betsy

Článek se mi líbí. Je to zajímavá změna. Ostatně nasbíral nadprůměrně komentářů. Díky za něj, Terez.

Čtení cestopisů je pro mne zábava a relax, takže absence návodů mi nechybí. Autorka zformulovala svá pozorování. Nemyslím, že se nutně pohoršovala nebo vyzdvihovala špatné dojmy. Není to tak, že by člověk měl odlišnosti prostě akceptovat?

Souhlas, cestopisy tady nejsou o tom, abys šel den po dni, ale byl co nejvíc kreativní. A tohle je něco, na co si udělám minutku čas vždycky :)

cizy

ako nechcem uz vyzniet ako uplny hejter, ale 601 slov je taky prd vo vetre a nie cestopis :))

Poznámka k tomu co napsal o kousek výš David je na https://www.cestujlevne.com/blog...#komentare. Moje poznámka je vzhledem ke Gruzii OT, proto jsem ji napsal do blogu o tom jak psát cestopisy.

Batuzkar

Chudák holka, je tu dva dny, napsala první cestopis a už dostává takovou čočku. Kdyby věděla, že se tu na ní hned vrhne smečka starejch lišáků, tak by do toho třeba ani nešla a to taky není dobře.

Na druhou stranu, Gruzie má mnohem vyšší potenciál na sepsání skvělého cestopisu a je škoda toho nevyužít. Tohle je spíš takový sloupek, nebo deníček. Líbí se mi cestopisy, které jsou přehledně strukturované a použitelné jako zdroj informací a inspirací pro další cestovatele. Zrovna v případě Gruzie  je tu velké množství výborných cestopisů a tento se mezi nimi bohužel asi snadno ztratí.

Čočku si teda představuju jinak.

Batuzkar

Čočka má zřejmě více podob

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Kdyz nekam jedu, spise se snazim hledat to pozitivni a nenechat se rozhodit par spatnymi zkusenostmi, ktere k cestovani take patri. Prijde mi ale, ze tento "cestopis" se snazi hledat vsude jen chyby. Na me to pusobi trochu jako jet na vylet na vesnici a stezovat si, ze tam neni petihvezdickovy hotel. Autorka jen hodne opatrne v par bodech zminuje, ze neco nebylo uplne spatne.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

IMHO to je ironie, sarkasmus, si to vynásobte (-1).

Spíš je do očí bijící transkripce do angliny, už je problém i napsat jeskyně nebo kaňon.

Nebral bych to tak tragicky. Autorka sama píše, že ráda jezdí do zemí, o kterých skoro nic neví. O této taky nevěděla a pak sepsala, co se dozvěděla. 😆
Dovolím si pár bodů okomentovat:
1), 2) a 5) Tak je to i ve spoustě jiných zemí.
3) To je snad dobře.
8) Záleží na věku. Starší obvykle neumí anglicky, mladí rusky.
11) To už tak v postsovětských zemích bývá. Navíc je to Stalinova rodná země, že.
12) Tak to jsem taky nepochopil. Borjomi se někam záhadně propadla? Určitě nemají plné regály jen Natakhtari.

Z

tonic

S tým bodom c. 12 sa nedá súhlasiť. Veď tam majú najlepšie minerálky:)

Tak znáš ty mladý holky, na IG o Borjomi, Sairme nebo třeba Nabeghlavi ani ťuk:-)  Asi jako by psal Gruzínec, že u nás neumíme vyrábět pivo.

Dokonce je i vyváží, tak by bylo divné, že by nebyly k dostání v Gruzii (ale dlouho jsem tam nebyl, tak nevím): https://en.wikipedia.org/wiki/Borjomi_(water)

Mě by k tomuto bodu zajímalo, co je to neslazená limonáda (tj. bez cukru, sirupu či umělých sladidel) a kdo takovou umí vyrábět případně u nás?

Ještě nesouhlasím s bodem 7 (Turistické stezky v Gruzii nejsou značené, vyšlapané, ani... vlastně nejsou.) Já tam toho prochodil dost v různých oblastech, a to koncem 90. let, kdy tam nebyli téměř žádní turisti, a předpokládám, že teď, když je Gruzie dost turistická, to určitě není horší (vyšlapané byly). Se značením je to asi horší, ale nějaké značky tam jistě někde jsou.

tonic

ale pravda ze Borjomi ma nejak problemy, no neverim ze ine vody tam nie su