2. Afrika

Netradiční dovolená
Cestopis z roku 2019 napsal Daniel Valchovník

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník

20. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-09-08T16:10:30+02:00

Daniel Valchovník žije v České republice a procestoval 143 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů .

Ahoj, v únoru mám v plánu projet Angolu, chtěl bych se optat na ty víza. nevíte, zda se dá ten poplatek 120 us zaplatit i při vstupu po zemi? Konkrétně budu vjíždět do Angoly vlastním vozem z Konga. Díky Pepa josefriha.cz

Daniel Valchovník

Dobrý den, pane Řího. Víza půjdou stejným způsobem získat kromě Luandy i následovně:

Lubango

Massabi (Hranice s Kongem)

Luau (Hranice s Kongem)

Curoca (Hranice s Namibii)

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Zajímavý cestopis a super fotky!

Jen se mi úplně nezdají ty vysoké životní náklady - to přece není u tak velkého města možné. Byt za čtvrt milionu přece nemůže chtít platit žádná firma - to nedostávají v součtu ani všichni ředitelé v našem korporátu na bydlení v Praze. A platy, aby si mohli takové bydlení dovolit, tam mít 8 milionů lidí nemůže - to by pak byla Angola ekonomicky někde před Švýcarskem. Nebo to tam funguje tak, že pro turisty je tvrdě zaplacená malá bezpečná hlídaná čtvrť a do zbytku se nedoporučuje chodit, natož tam bydlet?

U tohoto zajímavého cestopisu bych rád ocenil i praktické info ohledně víza za 120 USD on arrival. V minulosti to bylo jedno z nejdražších víz na světě a k mání za tuším 200-250 USD na ambasádě. Docela mě zaujala délka pobytu pouhý týden. Asi jen taková ochutnávka. Věřím, že by si tajemná Angola zasluhovala týdnu více, ovšem chápu, že to s časem snad nikdo nemá snadný.

Talvez um dia nos vemos em Aruanda!

Na kolik to prosím tě celkově vyšlo? :)

Kryštof Hájek

Super destinace, díky za tenhle cestopis! Jak říká Kickass, tohle je cestování!

Co to je za hlod "převažují hlavně imperialisti" ? :-D Pobavila jste mne náramně soudružko.

Skvelej cestopis, mezi tema turistickyma slataninama a reklamou na vlastni blogy zase dukaz, ze cestovatele jeste zijou !!!! Vic takovych cestopisu na CL Dane !!!

• (upraveno 2019-04-22T09:36:59+02:00)

Dobrý den. Bohužel nemám čas zpracovávat všechny cesty. Tento rok se jednalo již o moji čtvrtou. Píši do odborných časopisů, zrovna mi vyšel článek o Japonsku. Například v únoru jsem navštívil Haiti v době pokusu o svržení prezidenta Jovenela Moiseho. Pokud se k tomu dostanu, dám dohromady.

Doufam ze jsi navstivil i Miradouro da Lua po ceste do Cabo Ledo. Pro me zajimavejsi nez Calandulas vodopady. Mistni lide z Luandy to ani nevi ze tam neco takoveho vubec je! Minuly rok jsem byl v Angole 2krat a mam ji ze vsech Africkych zemi nejradeji.

• (upraveno 2019-04-22T09:31:01+02:00)

Dobrý den Libore, ano navštívil, bohužel jen s velmi krátkou zastávkou. Přesně jak píšete, místní lidé se o přírodní krásy moc nezajímají. Mnohdy ani nevědí, že takovou nádheru v zemi mají. Já vzal na cestu 4 angolské známé - vodopadý i Pedras Negras viděli poprvé.

Skvělé Dane, pěkné počtení!

Místní kontakt jsi měl z dřívějška nebo jak se k takovému člověku dostat? :) Hotely přes bookovací portály či zase přes něj? Díky.

• (upraveno 2019-04-22T09:12:00+02:00)

Dobrý den, Davide, hotely až na místě. 3 roky jsem v časech minulých podnikal v Mozambiku a Zimbabwe. Výborných kontaktů mám po světě mnoho.

Další cestopisy, které napsal Daniel Valchovník

Jordánsko před a v době domácí karantény
Daniel Valchovník 2020-03-21T17:01:50+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2020

Království, které stojí za návštěvu. . Jordan PassPřed pár lety to bylo Dánsko, dnes navštěvuji zcela odlišnou zemi se třemi písmeny navíc. Přímá linka mezi Prahou a hlavním městem jordánského království Ammánem létá z Letiště Václava…

Východní Timor, jedna z nejméně navštěvovaných zemí světa!
Daniel Valchovník 2020-03-09T13:56:28+01:00 7 komentářů
Východní Timor 2020

Také jedna z nejmladších.... Východní Timor, portugalsky Timor Leste je malý samostatný stát na východě ostrova Timor v souostroví Malé Sundy. Navštěvuji tak další třešničku na cestách za poznáním modré planety. Timor Leste je…

📖 Inspirující
Od cestování na kole po First Class v letadle
Daniel Valchovník 2019-12-31T16:05:24+01:00 3 komentáře

Pro většinu je tento způsob cestování nedostupný, zbytečný, netouží po něm. Někteří o něm nikdy neslyšeli a nepatří snad ani na cestujlevne. Určitě pár z vás tuto zkušenost má nebo na ní třeba čeká.…

Na skok do Bahrajnu
Daniel Valchovník 2019-11-26T23:00:46+01:00 2 komentáře
Bahrajn 2019

Království, exotika, poprvé a naposledy.. V arabštině „země dvou moří”.Do Bahrajnského království se lze dostat z České republiky letecky několika způsoby. Nejlevnější možnost je koupit si letenku s přestupem v Istanbulu společnosti Pegasus.…