3. Portugalsko
  4. Jak si užít Lisabon

Jak si užít Lisabon

Aneb několik tipů kde se najíst a co navštívit
Cestopis z roku 2019 napsala Monika

Zážitky pro tebe sepsala Monika

04. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-04T23:23:10+01:00

Monika a procestovala 41 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 8 cestopisů a pomohla sepsat 2 průvodce . Má své stránky https://www.instagram.com/monikazemkova/.

Avatar uživatele divan

Stačí na Lisabon 3 celé dny (4 noci)? Díky.

Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano, určitě.

Totální lákadlo, hnedle jsem si vyhledal letenky na začátek dubna ale cena 5000 za letenku je dost. Dá se vůbec sehnat letenka levněji ? 6-9.4. 2020. Děkuji za případný tip

• (upraveno 2020-01-05T19:39:30+01:00)

Skvělý, návodný, praktický cestopis s pěknými fotkami. Z toho, co jsem tady četl ho považuji za jeden z nejlepších. I nepolíbený cestovatel si z něj dokáže udělat obrázek o čem Lisabon vlastně je a moc mu to usnadní návštěvu.

Jen drobná poznámka, doporučovat Vinho Verde v Lisabonu je jako doporučovat dát si v Plzni Ostravar:-)

Avatar uživatele milka
milka

Jj, autorka už mě nalákala na Írán a Lisabonem to u mně dorazila :-). Jen tedy do Íránu mám problém někoho sehnat. Jak už jsem psala níže, určitě v květnu Lisabon "ochutnám" i s Portem. Kdyby měla Monika i ten prošmejděný, budu vděčná za cestopis. Díky.

lma

Lisabon je pěkné město i když musím říci,že Porto se mi líbilo více!

Popsáno je asi vše zajímavé snad jen bych dodal praktickou radu velký pozor na kapsáře(metro,tramvaje).

Určitě doporučuji shlédnout i nějaký fotbalový zápas - Benfica,Sporting.

Jinak prosinec,leden a únor bych moc nedoporučil 20st. tam bude opravdu výjimečně navrch v těchto měsících hodně prší a větrno v tomto období je to tak 50/50 co se počasí týče!

On ani březen nemusí být nic moc - vlastní zkušenost ..

Avatar uživatele Brouk
Brouk

Praktická rada - velký pozor na kapsáře - toto podepisuji !! Na ulici jsem pokus kapsáře včas zachytil, ale v metru jsem kapsářům podlehl..... Naštěstí jsem přišel pouze o 50 eur, které jsem měl do té doby po ruce pro běžné platby odděleně od karet a dokladů.....

V tramvaji jsme viděli další šikovně sehrané okradení turistů, naštěstí jsme byli dostatečně daleko. Z mého pohledu byli kapsáři v Lisabonu nejčilejší , nikde jinde jsem takovou zkušenost neměl.

Avatar uživatele milka
milka

Díky za doporučení termínu ohledně počasí. Plánovala jsem to teď na březen místo jarních prázdnin (když je to se sněhem tady taková bída), ale počkám s tím na květnové svátky. Chci to spojit i s Portem, takže už teď váhám mezi půjčením auta a vlakem.

Martin V

Pokud jde jenom o ten přejezd, tak vlak vyjde levněji. IC Porto Lisabon je v předprodeji za 9eur (podobně jsou koupit i letenky, ale vlak je výhodnější časově). Z centra do centra. Navíc, nevím, kde budeš v Lisabonu bydlet, ale parkovat je "radost", zvláště v centru.

Vlastimil B.

Pěkně napsané, až jsem z toho dostal chuť se po letech do Lisabonu zase jednou vrátit:)

Martin V

Lisabon je úžasné město. Každý si tam najde to svoje. Já jsem spíš na technické památky, tak jsem si v Lisabonu taky užil. Třeba bývalý královský vodojem je pecka.

Určitě bych nevynechal ještě kavárnu Café da Garagem, pod hradem. Hlavně za deště, nebo za chladnějšího počasí jde sedět a sledovat Lisabon pod sebou přes obrovské okna.

V Pastéis de Belém člověk nemusí čekat tu obrovskou frontu venku, když vlezeš dovnitř, projdeš dozadu, je tam dost míst (cca 400 k sezení ) a bývá tam rychle místo. Co se týká Pastéis de Nata,určitě bych skočil i do Fábrica da Nata na náměstí Restauradores.

A z památek bych určitě nnezapomněl na zříceninu kláštera Convento do Carmo u výtahu Santa Justa. Hlavně když je tam málo návštěvníků, má magickou atmosféru. A u Torre de Belém je bývalá pevnost Bom Sucesso, kde je muzeum portugalských ozbrojených sil.

Ale jinak musím potvrdit to co píšeš. Ideální je se jen tak toulat uličkami a čekat, co se za zatáčkou na tebe vynoří :-).

Další cestopisy, které napsal Monika

Co je dobrého v Íránu?
Monika 2019-11-04T16:18:20+01:00 11 komentářů
Írán 2019

aneb láska k cestování prochází žaludkem. Cestopisů o Íránu je na internetu spousta, řeknou vám, které místa a památky navštívit, dozvíte se jejich historii a významu, a případně jak se k nim dostat. Ale co více praktičtější otázka, kam…

Do Íránu? A sama?
Monika 2019-10-21T20:35:51+02:00 18 komentářů
Írán 2019

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.. Když jsem viděla letenky za 100 eur, tak nebylo co řešit. Praha - Teherán přes Kiev, pro mě dvě mouchy jednou ranou. Pojedu sama, jako většinu jiných destinací. Ale doma jsem to řekla až pár měsíců…

Amman & Jerash
Monika 2018-12-23T20:06:43+01:00 1 komentář
Jordánsko 2018

two cities in different times. One of our last stops are Amman and Jerash. How the capital looks like? Arriving to Amman makes us notice the difference. This city is fast paced, traffic just goes crazy, no rules and signs mainly…

the kingdom of salt
Monika 2018-12-23T17:49:44+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2018

a summer-feel ride around Dead sea. After consulting with our navigation we decide to take the shortest road to the Dead sea (number 35 and 60) so we could enjoy driving along the white shores of Dead sea. Our car gets heaten up …