2. Severní Amerika
  3. Jak vznikla šišatá cesta kolem světa

Jak vznikla šišatá cesta kolem světa

...aneb plánování bláznivé cesty napříč třemi světadíly přes USA, Nový Zéland, Austrálii, Malajsii, Indii a Singapur
Cestopis z výpravy „Šišatá cesta kolem světa aneb v Business class nejdelší linkou“ z roku 2019 napsal Kryštof Hájek

Zážitky pro tebe sepsal Kryštof Hájek

19. 03. 2019, poslední aktualizace 2019-05-30T01:12:24+02:00

Kryštof Hájek žije v České republice a procestoval 62 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů a pomohl sepsat 50 průvodců .

Michal

Podle mě náhodou super nápad i trasa ;) Když to člověka baví, proč ne.

tonic

riadna divocina, to ta lietanie fakt musi bavit .. ale ked to mas dobre naplanovane preco nie. niekto nevie pomaly ani zistit ako casto chodi autobus na letisko v rodnom jazyku:D

Davosh

Ty vole, to je magořina :-) Ale super a závidím.

Kryštof Hájek

Díky za všechny reakce! Některé díly budou primárně o letadlech, ale většina bude spíš o navštívených místech na zemi.

K dovolené - řešit nemusím - díky @David Eiselt! :)

Celkové náklady: zásadně nesčítám :D Proto mám rád tohle roztahané plánování na několik měsíců. Salámovou metodou to tolik nebolí. Ale dohromady letenky + hotely + půjčovny mohly vyjít tak cca na 70 tisíc. Je nutné ale vzít v úvahu, že některá letecká spojení by normální člověk poskládal i za třetinu ceny než já.

Pod tímto cestopisem si představím význam slova "srdcař" ... Paráda a svým způsobem závidím ty zážitky a radost z létání.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Je to bláznovství, o tom žádná. :) První kapitola je nicméně skvěle napsaná a už se nemůžu dočkat dalších. Předem díky!

jarolein

Prosím ještě cenu...mě to taky zajímá :-)

jarolein

neskutečnýýýý :-), to normálně nevymyslíš...ale jak Kryštof píše...na to musíš mít fakt o pár koleček víc, co se aviatiky týká. Klobouk dolů, chlape!

To už je diagnóza.

Nět, on moloděc!

Vypada to na +/- 2 mesice?!

Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

A kolik celkove ste zaplatil za vsechny letenky? Kolik dni dovolene ste na to obetoval? Jestli pracujete na Ico,tak chapu, ze dovolenou nemusite resit.. btw,dokonce uz jsou i v Praze firmy, co davaji neomezenou dovolenou, to uz je iny level.. ale to je uz offtopic,sorry

Avatar uživatele Karel
Karel

Ale vždyť to je brnkačka, kdyby to absolvoval s partnerkou a tchýní, to by byl frajer :D

Jenom s tchýní... I takového znám, dokonce má v mém rodišti cestovku:-) Dodnes se tomu tlemíme.

Pavel Planespotter

Super, kam se hrabe muj Iberia trip na 10 hod do SIN a SYD :-)

Lukáš Horák

Kryštofe, sorry, ale kdyby to takto bylo rozplánované na několik měsíců, tak neřeknu ani půl slova. Tohle však není cestování, ale případ pro Chocholouška.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Mně to taky přijde spíš jako cestovatelské východoněmecké porno, ale jsou to jeho peníze a hlavně čas a jestli nebude mít třeba za 10 let pocit zmaru z desítek dní strávených v letadle a po letištích, tak proč ne.

Jenom si nejsem jistý, jestli na rozdíl od airways.cz, zde cestopis najde náležité docenění.

Lukáš Horák

To prozření a vystřízlívění jednou přijde .-)

Leonard

boží! :)

Petr Soukup

Tohle bych asi nedal a ani mě to moc neláká, ale každopádně se těším na pokračování....

Další cestopisy, které napsal Kryštof Hájek

2 kilometry, 3 minuty
Kryštof Hájek 2019-09-18T22:55:26+02:00 5 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem se „bláznovou stezkou“ vypravil na skotské Orkneje za nejkratším pravidelným letem na světě.. Když jsem se v březnu proletěl nejdelším letem světa ze Singapuru do New Yorku, bylo jasné, že někdy to musím vzít i z druhého konce. Unaven po cestovatelsky náročném prvním půlroce jsem další plány…

Víkend v Alpách aneb Nejstrmější přistání v Evropě
Kryštof Hájek 2019-08-28T15:18:43+02:00 3 komentáře
Evropa 2019

Jak jsem se proletěl netradiční linkou Augsburg – Aosta a strávil pár dní pod Mont Blancem i v Basileji.. Léto klepe na dveře a já po dlouhé a šišaté cestě kolem světa a krátkém výletu do Surinamu přemýšlím, že si tak na dva měsíce dám pauzu. Čekají mě ještě dva výlet, je tudíž čas být taky chvíli doma.…

Jak jsem chytal Jaka
Kryštof Hájek 2019-07-23T21:24:29+02:00 11 komentářů
Ukrajina 2019

...aneb co letecký nadšenec neudělá pro to, aby se proletěl 45 let starým Jakovlevem Jak-40. Své výlety nerad plánuji na poslední chvíli, obvykle využívám salámovou metodu. Něco koupím a k tomu se postupně nabalují další letenky, jízdenky, apod. Když už nějaký last-minute výlet podniknu,…

V business class nejdelší linkou světa (poslední díl)
Kryštof Hájek 2019-05-30T01:15:29+02:00 12 komentářů
Napříč světem 2019

Jak jsem se proletěl 18 hodin ze Singapuru do New Yorku letem Singapore Airlines SQ22 v business třídě.... Úvodní díl: http://bit.ly/uvodni-dil 1. díl (Na druhou stranu Země aneb Convair nepočká): http://bit.ly/convair-whanganui 2. díl (Křížem krážem po Taranaki i Wellingtonu): http://bit.ly/taranaki…