2. Jižní Amerika
  3. Kolumbie
  4. Kolumbie: Země se spoustou NEJ

Kolumbie: Země se spoustou NEJ

Jak cestovat po krásách této země s pouhým kartáčkem na zuby a španělským slovníkem...
Cestopis z roku 2018 napsala Anet.N.

Zážitky pro tebe sepsala Anet.N.

24. 07. 2019, poslední aktualizace 2020-03-13T15:41:17+01:00

Anet.N. žije v České republice a procestovala 20 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 3 cestopisy .

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
  • (upraveno 2020-03-14T23:43:40+01:00)

Ahoj,

pěkný cestopis. Chtěl bych se zeptat na dvě věci

.1. Proč jste bydleli v Tagange? Je tam něco speciálního, nebo jen kvůli ubytku?

2. A druhá věc je, že píšeš "zdolali jsme Cerro Kennedy ". Tím zřejmě myslíš, že jste tam dojeli na motorce, protože co jsem našel, tak se tam většinou chodí na 2 až 3 denní trek. Nic ve zlém, ale výraz zdolali v případě že tam dojedeš na motorce. mi nějak nejde přes uši. Ale možná se to mezi motorkáři používá :-) Můžu se zeptat, kolik jste zaplatili za tu motorku a je potřeba kroska i na transport do Minci do toho tebou doporučovaného ubytka?

Díky za odpověď

Avatar uživatele Petr Žďárský
Petr Žďárský

Zdar.

V Taganze jsem byli kvůli potápění. Jinak město nic moc. Tam se večer opravdu nevyplácí courat po okolních plážích. Nicméně ubytko v Tayroně, které nám tam zajistila potápěčská škola bylo úžasný.

Cesta na Cerro Kenedy je motokrosová dráha plná malých vodopádů, mokrých šutrů a bahna. Vyjít tenhle kopec pěšky asi s brekem zvládne i 7 leté dítě a z našeho ubytka to odhaduji na den. Ale vyjet to ve 2 na 200cc motorce se slítanejma gumama byla celkem frajeřina. Tak proto. ;-)

Ze Santa Marty do Minci vede silnice. Do našeho ubytka už budeš potřebovat motorku, nebo mototaxi, kterých tam jezdí mraky. Místňáci krosky nepoužívají a taky to zvládnou, takže asi tak. Ta naše mašina stála cca 400kč na den. A taky to byl pěknej vrak, každopádně účel splnila :-)

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Diky :-)

Leoš Literák

Pěkné. Těším se, na podzim letím taky (doufám) a zde budu čerpat inspiraci.

Anet.N.

Držím palce ať to vyjde :) Kolumbie je skvělá a určitě stojí za návštěvu!

• (upraveno 2020-03-13T18:13:32+01:00)

Snad jen dodam, ze Kolumbie stoji za vice navstev, protoze behem jednoho pobytu nelze tuto latinskoamerickou krasku objet celou 😉 . Mne se to nepodarilo ani behem ctyr navstev. Stale schazi horni tok reky Magdalena (udoli s mestem Neiva) a pak i vychodni cast z Bogoty do Bucaramangy. Doufam, ze tato cast vyjde na podzim (diky zdrave Italii, VIP servisu od Iberie a konecne kdyz zase bude ‘Locombia’ de los brazos abiertos!)

Jan Vidim

Ještě jedna otázka. Je potřeba mezinárodní řidičák nebo stačí ten EU?

Anet.N.

My ho měli a myslím, že potřeba tam je.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Za ty krosny je urcite nejaky narok na odskodneni ne? Vim ze znamemu kdyz cekal ve Vietnamu, tak druhy den volali z aerolinky, at si nakoupi obleceni myslim do 200EUR a schova si uctenky. Nakonec ten kufr nenasli, takze dostal jeste vice, ale na neco je podle me narok uz pri zpozdeni

Kryštof Hájek
Anet.N.

Řešili jsme to opravdu dlouho, ale z Turkish Airlines jsme nedostali ani korunu:/ AXA mně vrátila asi 400Kč. za účtenky, ale vzala jen některé. Věřím, že u jiné společnosti by možná nějaké odškodnění bylo, ale u TA vůbec...

Jan Vidim

Ahoj, děkuju za cestopis, taky se chystám do Kolumbie. Zajímá mě jestli má význam brát si s sebou věci na jako karimatky a spacáky? Jdou ty treky projít na vlastní pěst a pak spát někde v přírodě nebo je tam dostatek penzionu? Jak dobře je to tam značené?

Anet.N.

My to s sebou neměli, ale určitě to tam půjde. Míst na přespání je tam spoustu a ceny jsou velmi přívětivé. Příklad je například ta Kolibří farma, kam jsme dorazili večer a bez problémů nás tam ubytovali. Všechny ty cesty jsme šli sami bez guide. Stačí pouze nějaké offline mapy :)

MoMo
  • Napsal 4 komentáře
  • (upraveno 2019-07-25T15:22:34+02:00)

Ahoj, my byli v Kolumbii letos v březnu a šli jsme trek v NP Los Nevados. Trek začíná v Cocora Valley, které navštívila i autorka tohoto cestopisu. Itinerář treku takový:

1. den: Cocora Valley - Finca Primavera (horská chata, možnost přespání)

2.den: Finca Primavera - Escuela el Salto (škola s pokoji k přespání)

3.den: Escuela el Salto - Juntas (z Juntas autobus do města Ibague)

Na treku není potřeba stan, dá se přespat na zmíněných místech. Na ubytovnách jsou i deky, takže spacák také není potřeba. Na ubytovnách se dá i najíst. Cena za přespání včetně teplé večeře a snídaně byla v přepočtu 500 CZK.

Cesty jsou dobře značené, takže není potřeba průvodce. Jen teda doporučuji si vždy ráno přivstat, túra je celkem fyzicky náročná, tak aby jsi stihl dojít do tmy.

• (upraveno 2019-07-25T14:35:42+02:00)

Hezka pripominka par mist v Kolumbii i onoho Valle de Cocora, ktere jsem doposud nemel prilezitost navstivit. Drobna skoda, ze pocasi bylo ponekud destive, ale zase svahy nad Tagangou se pekne zazelenaly. Mimojine bych doporucoval trochu orezat a vyrovnat fotky ...

Avatar uživatele Nuny
Nuny
  • (upraveno 2019-07-24T19:40:13+02:00)

Moc krásně napsané, tleskám, po dlouhé době čtivý cestopis, nikoliv potřeba travelhackersky machrovat:-) A na mladou generaci výborný sloh i gramatika!;-)

Děkuji :)

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Tyjo tohle se mi stát s těma krosnama tak si vezmu týden dovolenou a zahltím všechny cestovatelský fóra hejtem na tu leteckou společnost :D

Vojtěch Hájek

Ja bych si z toho spis vzal poučení a příště letěl s prirucakem :D

Anet.N.

To jsme přesně udělali a letos letěli s příručákem do Brazílie :)

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Ahoj, Kolumbie pěkné čtení. Byl jsem v Kolumbii letos v červnu a musím potvrdit že je to krásná, pohodová a bezpečná země. Všechny popisované místa jsem navštívil a az na drobnosti souhlasim. Příště bych vynechal NP Tayrona (přelidněno, draho), Bogotu (špína, nebezpečno) a naopak přidal bych víc dnů v Medelínu. Ten má úžasnou pozitivní atmosféra, je čistý a lidi chtějí komunikovat. Má zajímavý zeleninový trh, super hospody, bary, ideální teplotu a metro! Ve favele jsme sledovali zápas Kolumbie-Argentina 2-0 což byl životní zážitek! Pak jsme šli po tmě cca 1,5 km na metro, vše bylo v pohodě. Salento a kávový trojúhelník je super, dostali jsme se přes 4.000 m.n.m. nejlepší je že kromě Cartageny a Tayrony v podstatě bez cizinčů.

Kolumbie je super.

Isla Contoy a šnorchlování se žralokem
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:45:53+02:00 1 komentář
Mexiko 2021

Isla Contoy je národní park na mexickém ostrově, kam se dostane jenom 200 lidí týdně. Žije zde několik desítek druhů živočichů, ohrožené druhy želv a na pláži kolem vás běhají krabi. Ráj na Zemi. :) . Když jsem se přehrabávala na Googlu a hledala jsem tipy na výlety v Mexiku, vykoukl na mě národní park na opuštěném ostrově - Isla Contoy. Jediná možnost, jak se sem dostat, je s agenturou, která má…

Kudy a kam v Playa del Carmen
Veronika Brejchová 2021-10-15T15:26:52+02:00 0 komentářů
Mexiko 2021

Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku, kam se dá dojet z Cancunu místními minibusy za pár pesos. Město jako takové není moc zajímavé, ale pokud už se sem vydáte, tady je pár tipů na výlety. :). Playa del Carmen je město na pobřeží Karibiku a rovnou vám prozradím, že nás to tady moc nenadchlo. Je to výborná lokalita na výlety, ale samotné město slouží hlavně jako resort pro Američany, kteří…

Fuerta - větrný ostrov potřetí
Tesna 2021-10-14T21:33:06+02:00 4 komentáře
Španělsko 2021

V minulých dvou letech jsme již dvakrát navštívili tento druhý největší, ale málo osídlený i turisty ne až tak navštěvovaný ostrov. A k pobytům v lednu a červenci jsme přidali zářijový. . Když se na jaře začaly rýsovat destinace, které bude možné navštívit bez nutnosti testů a aerolinky začaly přicházet s letovými řády a letenkami za zajímavé peníze, vybrali jsme si z nedalekých…

Madeira 2021
Tomáš Cibulka 2021-10-14T11:52:21+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2021

Aneb první cesta za hranice v nové době. Proč Madeira?Cestopis jsem původně psal pro svůj osobní blog, a tak celé jeho znění najdete zde: https://www.cibulka-na-cestach.c...eira-2021/ . Časově se jedná o červen roku 2021, sice je tady…