3. Portugalsko
  4. Madeira: Perla Atlantiku

Madeira: Perla Atlantiku

14 nezapomenutelných dní na ostrově věčného jara plných trackování po pouštních oblastech i zelených údolích, výletu za delfíny a mnoho dalšího..
Cestopis z roku 2019 napsal David

Zážitky pro tebe sepsal David

06. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-07T08:43:17+02:00

David žije v České republice a procestoval 8 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 2 cestopisy .

Píšete, že jste půjčeným Jeepem najeli 1200 km, utratili jste za 103 EUR a průměrná spotřeba auta byla 14,8 l/100 km. Trošku divné počty.

My jsme letos v září na Madeiře najeli 1050 km s průměrnou spotřebu 7l/100 km (Fábia) a zaplatili jsme cca 110 EUR (dvě nádrže a něco).

David

Ahoj, díky za pozorný příspěvek!

Samozřejmě je to hloupost. Nechápu, jak jsem to v tom vzorečku pohnojil. Realita je taková, že to bylo 80l nafty a spotřeba 6.6 l/100km.

Díky!

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Velmi pěkné čtení a shrnutí, jen doplním, kdo má rád plody moře, tak skvělá rybárna je: https://www.tripadvisor.cz/Resta...lands.html

Chutnalo nám tam tak, že jsme tam byli jak při našem červencovém, tak listopadovém výletu na Madeiru. Dá se to dobře navázat k výletu na na polostrov Sao Lourenco.

Od Santany doporučuji zajet na tu lanovku, která jede ze skal k pobřeží do zahrádkářské kolonie, krásné útesy, zeleň, vodopády, připomínalo nám to Havaj.

Naše dojmy z listopadu zde: https://www.mojecesty.com/clanky...deire.html

To Katka: Listopad je úplně v pohodě, byl jsem v listopadu na Madeiře dvakrát, pokud bys směrovala termín na přelom prosince a listopadu tak uvidíš nádherně vyzdobený Funchal, ta vánoční výzdoba je tam famózní a má to velké kouzlo.

Tondo děkuji za odkaz a typy!! Zrovna ta rybárna se bude stopro hodit - možná právě tam dáme "vánočního kapra" :D

David

Mimochodem obdobná lanovka se nachází i v městečku Achadas da Cruz. Vede strmě dolů (to je snad 30° spád ze skály), kde se nachází promenáda (Calhau das Aschadas) podél moře, kde mají být úchvatné výhledy na západ slunce. Na mapě je lanovka označena jako "Teleféricos Porto Moniz". Problém je, že poslední jízda jede v zimě v 18:00, což je na západ slunce brzy. Ale zážitek z jízdy to může být super.

A co se tam pije? Rum?

David

Mimo jiné. Jinak taky vše co teče..

lma

Tento cestopis je jako na objednávku na Madeiru vyrážím přesně za měsíc.

Plán mám už zhruba na papíře,otazníky mám u těch Levád jelikož jich je tam opravdu mnoho a každá má něco do sebe.

Já budu bez auta tj.jako základnu jsem zvolil Funchal + dvě noci v Porto Moniz.

Ahoj,

vím, že z letiště do Funchalu jezdí autobus, dá se pořídit zpáteční jízdenka za přijatelnou cenu.

Rozhodně se přidej do FB skupiny "Česká" madeira - vím, že tam bylo několik cestovatelů, kteří to projeli jen veřejnou dopravou, určitě budou ochotní se podělit o rady a pomoci!

Ohledně levád bych určitě nevynechal Sao Laurenco, potom ten "triple" (jak jsem to pojmenoval) a potom výšlap z Pioc de Areeiro na Ruivo - tady asi budeš mít problém dostat se MHD, takže taxi nebo se s někým domluvit. Já tam jel sám a i tak jsem tak potkal asi 5 čechů / slováků..

Užívej a snad ti vyjde počasí!

Avatar uživatele lemming46
lemming46

Sao Lourenco i Pico Ariero určitě stojí za vidění, ale levády to opravdu nejsou. ;) Jako nejlepší zástupce levád se obvykle uvádí Caldeirao Verde a 25 Fontes, tu první můžu doporučit, na druhý jsem nebyl. Samozřejmě všude platí vyrazit co nejdřív brzo ráno, baterku a pláštěnku s sebou. Svoje surreálný kouzlo měl třeba i Fanal v ranní mlze - viditelnost tak 5 metrů a občas se pár metrů od tebe objeví 300kilová kráva. Ale na tu mlhu to chce asi štěstí. ;) U Achadas není nutné využít lanovku (v době mojí návštěvy zrovna probíhala údržba), dá se sejít dolů k pobřeží pěšky, je to asi 500m převýšení na 2km/45min.

Davide boží!! Moc děkuji za cenné rady, které zanedlouho využiji :) Máš to opravdu věcně a prakticky sepsané - tohle miluju ♥

Jen dotaz - kdy přesně jste tam byli? Píšeš, žes letenky kupoval před Vánoci - to znamená v tu dobu? Termín by mě opravdu zajímal. A cena 7 700 je cena za jednu letenku? Jak dlouhý byl váš let včetně toho stopu?

Jinak ještě jednou moc děkuji! Jo a samozřejmě - cestuj a piš! Už teď se těším na další inspiraci :)

• (upraveno 2019-10-06T12:15:00+02:00)

Ahoj, díky za pozivitní feedback!

Letenky jsem kupoval loni v prosinci, ale až na letošní září, konkrétně termín 18.9. - 2.10. Cenově to vyšlo 7700 tam i zpět pro 2 osoby, což bylo nabídka, která se neodmítá. Letěli jsme to celé s Lufthansou, ráno v 6 odlet z Prahy, necelou hodinku do Frankfurktu, tam 3 hodiny čekání a odlet na Madeiru. To trvá asi 3 a půl hodinky, takže přílet byl kolem 13:30. Zpátky odlet ve 14:30 z FNC a přílet do PRG ve 23:20 cca. Opět zhruba 3 hodiny stop-over ve Frankfurtu.

Uf, jsem se lekla, že někomu 7 700 za osobu přijde jako super cena :D Ale pro dva to už super je :) Září muselo být nádherné, trošku se děsím prosince.... Ale zase za 5 700 Kč za TŘI letenky - i sněžit nám tam asi klidně může :D

Ještě jednou díky, i za doplnění!!

Mongolsko
Avatar uživatele Gabe
Gabe 2020-04-10T00:43:05+02:00 0 komentářů
Mongolsko 2019

Trek po liduprázdných horách a taky nekonečné pláně mongolských stepí.. 11.9.-5.10.2019Do Mongolska jsme se vydali z Kataru přes jihokorejský Soul, kde jsme strávili jeden den a potom dva další dny při návratu. Dále s Asiana Airlines do Ulánbátaru, z něhož jsme se rovnou…

Z Limy na sever a pak zase na jih
David 2020-04-08T15:18:26+02:00 1 komentář
Peru 2020

16 dní roadtripem po Peru a výměna tradičního Machu Picchu za spoustu výhledů na vrcholky And.. Spousta lidí má Peru na jedné z předních příček v seznamu míst, kam se chce podívat. My to tak úplně neměli. Respektive spíše jsme neměli a zatím ani nemáme žádný seznam. Prostě, když se zrovna…

Brest
Jakub Vonšovský 2020-04-08T11:30:59+02:00 4 komentáře
Bělorusko 2018

Cesta na neprostupný východ. Tam daleko na východě, za devatero řekami, horami a jedním pralesem, kde stále vanou sovětské větry, žila byla stěží prostupná země v čele se samozvaným panem diktátorem. Ale jednoho dne se tento…

Madeira a Porto Santo - dva naprosto odlišné ostrovy.
Kuba Humlíček 2020-04-05T12:59:59+02:00 5 komentářů

Madeira za 14 dní s vlastním autem a jednodenní úprk za bílou pláží na Porto Santo.. Madeira je živý, zelený ostrov v Atlantiku, spadající pod Portugalsko. Je to ideální místo pro aktivní nebo poznávací dovolenou, na druhou stranu pro čistě válecí typy to asi není úplně ono. Voda…